Ohledně obtížnosti: na základě připomínek lezců, kteří cestu lezli i autora L. Bordovského by cesta klidně mohla být za 9. Po loňském vylomení klíčového chytu lezcem Bidlem, a taky mnou, došlo k podstatnému zmenšení klíčového mikrolištospoďáku v závěrečné pasáži nad šikmou rampou. Takže to možná bude pro někoho i těžší.
PS: někdo kdo tuto cestu teď zkouší, si asi značí chyty a stupy nejakou modrou křídou či něčím obdobným. Mágo to asi není, ale je to dost mastný a klouže to po tom velice pěkně. Buď je to pomsta dalším lezcům nebo to v hlavě nemá v pořádku. Takže by to snad stačilo.
Ale hoši, dycinky to bylo za 9-. Proč teď 9? Potrénujte fixy a hned to bude zas za 9-. Já bych tomu možná dal i 8+.
Zapsal: Pen, 23.06.2005 12:43:04
Pene, ty jsi ale kokot dreveny, sám jsi říkal, že by to klidně mohlo být za 9, když to už lezeš po 50x, tak ti to samozřejmě připadne lehké. S 8+ ses už pomátl na rozumu, co takhle třeba všechno na Dalase dát za 6? At je klid.
Zapsal: zofin, 23.06.2005 22:59:52
Nic si z toho Žofine nedělej, ten šulin si z nás jen střílí. Taky jsem od něho slyšel, že to je určitě čistých 9.
Tak já nevím hošani, jak si to představujete. Jako že, když vám to nejde, tak je to těžký? Libor před 15 lety cestu ohodnotil za 9-, dneska partyja kovaná na bouldrovkách stěnách, kampusech a kreatýnech tomu bude dávat 9 nebo 9+? Proč né rovnou 8a?... Není důvod proč to zvedat. I opačný postup snižování klasifikace je špatný, třeba na sůlově. Proč nebrat klasifikaci od autora? Jistě, pár úletů je třeba poopravit, ale Jeňu ne.
Zapsal: Pen, 24.06.2005 14:11:21
Ty sis asi pořádně nepřečetl první komentář, jinak by ses neptal jak blbý učitel.
Zapsal: ten, co s tebou studoval, 24.06.2005 20:58:15
Víš studente, ne každá změna chytu znamená zvýšení klasifikace o půl stupně, to bychom pak mohli mít u některých cest podstatně vyšší čísla :-).A souhlasím s Penem, že dost lezců, hlavně mladých rychlokvašek, má dnes tendenci klasifikaci zvyšovat ("prostě jsem tak dobrej, že když tohle nemůžu dát, tak to musí být těžší než je uvedeno" - to je jejich krédo).A znám cesty, které když lezla moje generace, byly třeba za 9+,dnes jsou psané za 9+/10- a mladí říkají, že je to aspoň 10-, :-).
Zapsal: vlk, 25.06.2005 00:38:53
Spoďák je jen o malinko menší, skoro to ani nejde poznat, že byl ulomenej. A k tomu místu je to ízy, jeden dynamický hups a si v madle. Takže v podstatě bouldr. A ty je třeba klasifikovat tvrdě! Jinak by mě zajimalo, kdo se mnou studoval a leze Jeňu. Já si pamatuju jenom samý volejbalisty...
Zapsal: pen - blbej učitel, 28.06.2005 08:23:48
Hmm...Me se proste Memory libi!Jestli bez chytku,nebo za 9-,to je fuk..
Zapsal: Galos, 09.05.2006 17:31:37
Galošu,Galošu...ty si romantik
Zapsal: peki, 22.05.2006 18:28:34
tak chytů už je po čase zase vylomeno víc, ale ono jak si to nachodíte, fakt vám to zlehkne... tak těch 9-, dejme tomu no... zas na druhou stranu mám v deníčku hafo cest ze zahraničí, které jsou trochu lehčí než se píšou... tak proč to nedat 9-...
Zapsal: Adam Fiala, 09.04.2008 19:58:27
Také souhlasím s Adamem ohledně chytů a všem chtivím na přelez radím co nejdřivější přelez,nebo to polezou bez sklepavacího madílka nad skokem,hýbe se čim dal víc a je zdravé na utrhnutí nebo na mladé trhače chytů.Co se týče obtížnosti jeví se mi to stejné jako Brunhilda.
Zapsal: Tom Pacult, 25.04.2008 16:31:35
tak těžší než brunhilda se mi to nezdá, přece jenom je to nějakých 18 kroků nebo kolik jak sem to pocital... a kdyz uz to mas nachozene tak vrsek musis dat. V Brunhildě mi přišel ten boldr nahoře docela těžký a rozhodně sem v tom zabojoval víc než v jeňovi. howgh
Zapsal: Adam Fiala, 11.05.2008 19:55:24
tvrdá 9-ka :)
vršet se dá jít staticky přes patu na velké liště "rampě" a nátahem vlevo..pak silovka přes stisk a záda, ale s pevným břichem se to dá udržet:)
Zapsal: Vojta, 20.10.2008 12:28:57
Bylo mi řečeno lezcem Bidlem, že se jednoprstovka pod řetězem nebere!(vytlučený kruh)
Tak aby bylo jasno všem.
Tak ji zaplácni cementem a přitom přiber i ostatní chyty,ať tam máme pořádnou desítku:-)
Zapsal: Lepra, 01.05.2010 19:06:29
Tož včera jsem tuto krásnou cestu přelez. Trvalo mi to 2 roky práce, než mě pustila. Jsem na to pyšný a vůbec nemám potřebu srovnávat nesrovnatelné. Tak čus na jiném cíli....
jasne ze ta dira po kruhu se nebere masla ja uz na to jedu asi po pate a furt nic..:( jsem slaby prklizkar...:)
Zapsal: Siki , 14.09.2011 15:13:44
Sorry borci, ale 9- je úlet. Nevím jak to vypadalo kdysi, ale dnes jistě.
Zapsal: Kubajz.m, 28.09.2018 13:38:41
za 1.jasně že díra po vytlučeném kruhu pod řetězem se nebere…za 2. pravda že po nachození cesta zlehkne,ale jen tím ze skok se dá udělat vesměs každým pokusem,což není klíčové a vylomený mikro bočospoďák taky není podstatný ten na klase nic nemění,ale z něho levačkou do špatné oblé lišty a poslední krok pravačkou dostat se do madla je rozhodující a pravě zmíněná oblá lišta na levačku podle dvou borců,kteří cestu kdysi přelezli potvrdili,že chyt není původní a že se to kdysi lezlo přes jakýsi pozitivní ,,květák,, v tom případě si hravě dovedu představit, ze to byla sjízdná 9- ale v takové podobě jako dnes a nehledě na to, že to mnoho lezců mělo jako dlouhodobý projekt na X-výjezdů a X-pokusů,tak nevidím důvod proč nezvednout klasu klidně na 9, která by této legendární cestě slušela vice :-)
Zapsal: Edynho, 30.03.2019 13:32:25
Přesně souhlasím s Edynho. Měl jsem možnost konzultace s první gardou Dallasových lezců a prvovýstupců, včetně jednoho, co měl cestu kdysi v začátcích přelezenou a nyní to znova po letech se mnou nacvičuje - cesta je nyní úplně jiný level, dříve se lezla úplně jinak, i skok pod rampou byl jinak, respektive dalo se to lézt bez skoku, nahoře byly všechny zásadní chyty větší a rozhodně je zásadní výlom v oblasti předposledního klouzavého chytu na levačku. Takže za 9 určitě!
Zapsal: Mazgy , 10.11.2022 12:44:17
Tak to se všeobecně ví, že je to těžší. To je prostě Jéňa, nejtěžší 9- na Moravě? Legenda. Moc se to řeší. Ale asi chápu, když to má člověk jako svoje maximum, tak to chce mít alespoň za těch ušmudlaných 9.
denis pailSuper cesta se super skokem. Po třech letech konečně vylezena. Nejhezčí cesta na dallase!!! S porovnání s Vlaštovkou podstatně lehčí. Takže Vlaštovku byh klidně dal za 9
9-
PP
09.06.2016
Super cesta se super skokem. Po třech letech konečně vylezena. Nejhezčí cesta na dallase!!! S porovnání s Vlaštovkou podstatně lehčí. Takže Vlaštovku byh klidně dal za 9
Komíňákposledním pokusem haluz přelez. Samořejmě jsem si našel lištičku, abych to nemusel skákat tím dlouhým pádlem ze spoďáčku. Za mě 9 - 7c fr. jak má být. Konečně odškrtnuto
9-
PP
13.11.2022
posledním pokusem haluz přelez. Samořejmě jsem si našel lištičku, abych to nemusel skákat tím dlouhým pádlem ze spoďáčku. Za mě 9 - 7c fr. jak má být. Konečně odškrtnuto
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.