Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
37.Barták 10172
38.??? 10166
39.Zedek 10164
Bouldry:
37.Rychtrmoc 9400
38.Černý 9334
39.H2 9306
Hory:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230984 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Memory Of Jena

Klasifikace:9-
Typ cesty:skalní
Sektor:Dallas
Oblast:Štramberk
Poloha:Severní Morava
Obtíže:vytrvalost
Sklon:převislá
Délka:15 m
Jištění:6
Autor:L.Bordovský,M.Ko?ík,M.Celnar 1990
Zapsal:19.12.2004 19:06:13

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Štramberk


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Ohledně obtížnosti: na základě připomínek lezců, kteří cestu lezli i autora L. Bordovského by cesta klidně mohla být za 9. Po loňském vylomení klíčového chytu lezcem Bidlem, a taky mnou, došlo k podstatnému zmenšení klíčového mikrolištospoďáku v závěrečné pasáži nad šikmou rampou. Takže to možná bude pro někoho i těžší. PS: někdo kdo tuto cestu teď zkouší, si asi značí chyty a stupy nejakou modrou křídou či něčím obdobným. Mágo to asi není, ale je to dost mastný a klouže to po tom velice pěkně. Buď je to pomsta dalším lezcům nebo to v hlavě nemá v pořádku. Takže by to snad stačilo.
Zapsal: zofin, 26.05.2005 23:12:48

Naprosto souhlasím s obtížností 9 u Jeni.Myslím,že to není jediná cesta,která by na Dallase mohla jít s obtížností nahoru.
Zapsal: Lepra, 23.06.2005 10:03:25

Ale hoši, dycinky to bylo za 9-. Proč teď 9? Potrénujte fixy a hned to bude zas za 9-. Já bych tomu možná dal i 8+.
Zapsal: Pen, 23.06.2005 12:43:04

Pene, ty jsi ale kokot dreveny, sám jsi říkal, že by to klidně mohlo být za 9, když to už lezeš po 50x, tak ti to samozřejmě připadne lehké. S 8+ ses už pomátl na rozumu, co takhle třeba všechno na Dalase dát za 6? At je klid.
Zapsal: zofin, 23.06.2005 22:59:52

Nic si z toho Žofine nedělej, ten šulin si z nás jen střílí. Taky jsem od něho slyšel, že to je určitě čistých 9.
Zapsal: Lepra, 24.06.2005 08:49:22

Tak já nevím hošani, jak si to představujete. Jako že, když vám to nejde, tak je to těžký? Libor před 15 lety cestu ohodnotil za 9-, dneska partyja kovaná na bouldrovkách stěnách, kampusech a kreatýnech tomu bude dávat 9 nebo 9+? Proč né rovnou 8a?... Není důvod proč to zvedat. I opačný postup snižování klasifikace je špatný, třeba na sůlově. Proč nebrat klasifikaci od autora? Jistě, pár úletů je třeba poopravit, ale Jeňu ne.
Zapsal: Pen, 24.06.2005 14:11:21

Ty sis asi pořádně nepřečetl první komentář, jinak by ses neptal jak blbý učitel.
Zapsal: ten, co s tebou studoval, 24.06.2005 20:58:15

Víš studente, ne každá změna chytu znamená zvýšení klasifikace o půl stupně, to bychom pak mohli mít u některých cest podstatně vyšší čísla :-).A souhlasím s Penem, že dost lezců, hlavně mladých rychlokvašek, má dnes tendenci klasifikaci zvyšovat ("prostě jsem tak dobrej, že když tohle nemůžu dát, tak to musí být těžší než je uvedeno" - to je jejich krédo).A znám cesty, které když lezla moje generace, byly třeba za 9+,dnes jsou psané za 9+/10- a mladí říkají, že je to aspoň 10-, :-).
Zapsal: vlk, 25.06.2005 00:38:53

Spoďák je jen o malinko menší, skoro to ani nejde poznat, že byl ulomenej. A k tomu místu je to ízy, jeden dynamický hups a si v madle. Takže v podstatě bouldr. A ty je třeba klasifikovat tvrdě! Jinak by mě zajimalo, kdo se mnou studoval a leze Jeňu. Já si pamatuju jenom samý volejbalisty...
Zapsal: pen - blbej učitel, 28.06.2005 08:23:48

Hmm...Me se proste Memory libi!Jestli bez chytku,nebo za 9-,to je fuk..
Zapsal: Galos, 09.05.2006 17:31:37

Galošu,Galošu...ty si romantik
Zapsal: peki, 22.05.2006 18:28:34

tak chytů už je po čase zase vylomeno víc, ale ono jak si to nachodíte, fakt vám to zlehkne... tak těch 9-, dejme tomu no... zas na druhou stranu mám v deníčku hafo cest ze zahraničí, které jsou trochu lehčí než se píšou... tak proč to nedat 9-...
Zapsal: Adam Fiala, 09.04.2008 19:58:27

Také souhlasím s Adamem ohledně chytů a všem chtivím na přelez radím co nejdřivější přelez,nebo to polezou bez sklepavacího madílka nad skokem,hýbe se čim dal víc a je zdravé na utrhnutí nebo na mladé trhače chytů.Co se týče obtížnosti jeví se mi to stejné jako Brunhilda.
Zapsal: Tom Pacult, 25.04.2008 16:31:35

tak těžší než brunhilda se mi to nezdá, přece jenom je to nějakých 18 kroků nebo kolik jak sem to pocital... a kdyz uz to mas nachozene tak vrsek musis dat. V Brunhildě mi přišel ten boldr nahoře docela těžký a rozhodně sem v tom zabojoval víc než v jeňovi. howgh
Zapsal: Adam Fiala, 11.05.2008 19:55:24

tvrdá 9-ka :) vršet se dá jít staticky přes patu na velké liště "rampě" a nátahem vlevo..pak silovka přes stisk a záda, ale s pevným břichem se to dá udržet:)
Zapsal: Vojta, 20.10.2008 12:28:57

Bylo mi řečeno lezcem Bidlem, že se jednoprstovka pod řetězem nebere!(vytlučený kruh) Tak aby bylo jasno všem.
Zapsal: mimi, 01.05.2010 12:34:57

Tak ji zaplácni cementem a přitom přiber i ostatní chyty,ať tam máme pořádnou desítku:-)
Zapsal: Lepra, 01.05.2010 19:06:29

Tož včera jsem tuto krásnou cestu přelez. Trvalo mi to 2 roky práce, než mě pustila. Jsem na to pyšný a vůbec nemám potřebu srovnávat nesrovnatelné. Tak čus na jiném cíli....
Zapsal: Zdeňa Malčík, 08.04.2011 12:00:59

jasne ze ta dira po kruhu se nebere masla ja uz na to jedu asi po pate a furt nic..:( jsem slaby prklizkar...:)
Zapsal: Siki , 14.09.2011 15:13:44

Sorry borci, ale 9- je úlet. Nevím jak to vypadalo kdysi, ale dnes jistě.
Zapsal: Kubajz.m, 28.09.2018 13:38:41

za 1.jasně že díra po vytlučeném kruhu pod řetězem se nebere…za 2. pravda že po nachození cesta zlehkne,ale jen tím ze skok se dá udělat vesměs každým pokusem,což není klíčové a vylomený mikro bočospoďák taky není podstatný ten na klase nic nemění,ale z něho levačkou do špatné oblé lišty a poslední krok pravačkou dostat se do madla je rozhodující a pravě zmíněná oblá lišta na levačku podle dvou borců,kteří cestu kdysi přelezli potvrdili,že chyt není původní a že se to kdysi lezlo přes jakýsi pozitivní ,,květák,, v tom případě si hravě dovedu představit, ze to byla sjízdná 9- ale v takové podobě jako dnes a nehledě na to, že to mnoho lezců mělo jako dlouhodobý projekt na X-výjezdů a X-pokusů,tak nevidím důvod proč nezvednout klasu klidně na 9, která by této legendární cestě slušela vice :-)
Zapsal: Edynho, 30.03.2019 13:32:25

Přesně souhlasím s Edynho. Měl jsem možnost konzultace s první gardou Dallasových lezců a prvovýstupců, včetně jednoho, co měl cestu kdysi v začátcích přelezenou a nyní to znova po letech se mnou nacvičuje - cesta je nyní úplně jiný level, dříve se lezla úplně jinak, i skok pod rampou byl jinak, respektive dalo se to lézt bez skoku, nahoře byly všechny zásadní chyty větší a rozhodně je zásadní výlom v oblasti předposledního klouzavého chytu na levačku. Takže za 9 určitě!
Zapsal: Mazgy , 10.11.2022 12:44:17

Tak to se všeobecně ví, že je to těžší. To je prostě Jéňa, nejtěžší 9- na Moravě? Legenda. Moc se to řeší. Ale asi chápu, když to má člověk jako svoje maximum, tak to chce mít alespoň za těch ušmudlaných 9.
Zapsal: Petr, 10.11.2022 16:01:35


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Brepta9-/9PP04.05.1996
zofin9-PP19.08.1997
Lepra9-PP00.04.2003
Galos9-PP09.05.2006
Aleš Fiala9-PP11.06.2007
Ory9-PP04.08.2007
fialka9-PP09.04.2008
Tom Pacult9-PP24.04.2008
stambik9-PP24.06.2008
gospa9-/9PP29.07.2008
8606229-PP13.09.2009
mimi9-PP29.04.2010
zdenous9-PP07.04.2011
Fojtas9-PP08.04.2011
Salamandrasice přemrzlý prsty, ale jinak krááásnááá cesta!!9-PP20.11.2011
sice přemrzlý prsty, ale jinak krááásnááá cesta!!
GapiCZa9-AF29.08.2012
AdamJanovskyKonečně, nádherná cesta s poctivou klasifikací.9-PP12.09.2013
Konečně, nádherná cesta s poctivou klasifikací.
VS9-PP28.09.2013
VariantPokusy 3 + 2 + 2 (pocitam si vsechny prulezy)9-PP21.04.2014
Pokusy 3 + 2 + 2 (pocitam si vsechny prulezy)
konecnik9-PP20.05.2015
gomezDlouholetý projekt, obrovská radost z přelezu, v ten den na 5.pokus se změněným programem :)9-PP08.09.2015
Dlouholetý projekt, obrovská radost z přelezu, v ten den na 5.pokus se změněným programem :)
Kepono comment - prostě Jeňa :-)9-PP15.09.2015
no comment - prostě Jeňa :-)
denis pailSuper cesta se super skokem. Po třech letech konečně vylezena. Nejhezčí cesta na dallase!!! S porovnání s Vlaštovkou podstatně lehčí. Takže Vlaštovku byh klidně dal za 99-PP09.06.2016
Super cesta se super skokem. Po třech letech konečně vylezena. Nejhezčí cesta na dallase!!! S porovnání s Vlaštovkou podstatně lehčí. Takže Vlaštovku byh klidně dal za 9
drtiMIRkonecne mrdnuto..poctiva devitka9-PP11.08.2016
konecne mrdnuto..poctiva devitka
stepanvolf19-PP12.08.2016
django9-PP05.11.2017
Fly9PP27.09.2018
Edynho9PP29.03.2019
Maki159-PP18.03.2020
RosťaHolík9-PP10.04.2020
hans1996Bez bety od Jury by to nešlo. Dík!9-flash08.10.2020
Bez bety od Jury by to nešlo. Dík!
zaoralf9- haha! Skok nedám, takže lezeno obloučkem zprava. Alespoň ty kroky už umím do Parostroje...9-PP03.06.2022
9- haha! Skok nedám, takže lezeno obloučkem zprava. Alespoň ty kroky už umím do Parostroje...
Rschneider9-PP02.10.2022
luctramp9-PP02.10.2022
Jura9-PP08.10.2022
Komíňákposledním pokusem haluz přelez. Samořejmě jsem si našel lištičku, abych to nemusel skákat tím dlouhým pádlem ze spoďáčku. Za mě 9 - 7c fr. jak má být. Konečně odškrtnuto9-PP13.11.2022
posledním pokusem haluz přelez. Samořejmě jsem si našel lištičku, abych to nemusel skákat tím dlouhým pádlem ze spoďáčku. Za mě 9 - 7c fr. jak má být. Konečně odškrtnuto
Grommet9-PP29.10.2023
Vláďa K.9-PP11.09.2024

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192363)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Eventyrhjørnet 6c Fosnavåg
Ruter ess 6c Fosnavåg
Kylla grilling 6c Fosnavåg
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (37)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi