V sezoně pod tím stojí (jako všude na Křížáku) fronty. Profláknutá cesta oblézaná do úplného bezvědomí.Raději se vzmužte a jděte objevovat Adr nebo Broumovky.
Co se mi teda vážně nelíbí,jak je dneska každej se všim hned hotovej,tomu pánovi s profláknutou cestou: Dokud si nestřihneš Klekání na Chrámovky,čistě Homoli nebo jinou frajeřinu,neplivej na klasiky,každej na nich začínal a aby se jim posmíval nějakej bouldrovej hejsek si nezaslouží.
Zapsal: Cikán, 28.05.2002 22:14:28
Díky Cikáne, mluvíš mi z duše. Bohatě stačí některá z tvejch klasik :-))
Zapsal: berny, 08.09.2003 11:04:47
Abychom si rozuměli. Já se neposmívám vůbec klasikům (autoři Čepelka, Zeidler, 1958). Cesta je hezká a s dnešním vybavením (sedáky, mnohapádová lana, lezečky) lehká a proto na ni každý rok na Křižáku lezou celý ty zástupy, který ji devastujou. Pokud tam ročně vyleze mnoho desítek lidí, stupy a chyty jdou do háje i kdyby se chovali sebe šetrněji. Oni tam navíc matlaj bílej prášek a dřou skálu lanem. Klekání si jen tak nedám. Jsem holt sračka co leze jen lehký spáry v Ádru (jako ta tvoje spára na Herku nad Skalním prahem :-)), nebo Slunovrat na Starostu, či Trombonek nebo Večerní projev na Tribunu ľudu, přímej nástup hrany na Štěpánský koruně,..). Mezi bouldrový hejsky se nepočítám spíš beznadějný ale nadšený starý struktury co lezou tak do VIIIa a svejma názorama spíš brzděj lezeckej vývoj.
tady má každej se mě zná jen plnou hubu keců až na pár případů
Zapsal: 22.12.2004 13:34:43
Lezení se pomalu ale jistě stává, lépe řečeno stalo se módou. Lehké stěny lákají všechny, i ty, kteří na písku ještě nelezli a myslí to s lezením vážně. Neházel bych je do jednoho pytle. Kdo chce klid si prostě musí najít něco někde jinde. Šutry díky bohu nejsou vyhrazeným vlastnictvím nikoho z nás. Když to zavřou, tak bohužel a nikdo s tím nic nenadělá. Nevím proč se hádat...
Zapsal: Skid, 02.06.2006 18:25:03
I na Křížáku jsme potkali debily, co tam lezou s maglajzem a ještě měli blbé kecy. Tyhle klidně pranýřovat a lámat kolem :o))))
Zapsal: Skid, 02.06.2006 18:27:00
Odjakživa za V. V knížce i v průvodci. Jinak před výlezem ze žlábku jsou vpravo za rohem hodiny, možná někomu ušetří hnědej proužek :-)
Zapsal: hanes, 02.01.2007 18:27:03
Tahle cesta je vážně moc oblíbená,sám jsem ji lezl asi pětkrát,jsem slaboch,takže vždycky to bylo o hubu,před kruhem jen ty velký hodiny v pravo asi 4-5 metrů na zemí.Ale ten štastnej pocit na vršku :-)
Zapsal: Martin, 02.01.2007 20:32:38
Tuhle cestu jsem zapytlil u tech velkych hodin pod zlabem. Byl jsem poprve na písku a navíc už se stmívalo... Pak jsem ji asi za mesic pozdeji vylezl, ale pocit hruzy mě ještě dlouho doprovázel. Ty hodiny vpravo od žlabu jsem nenašel i když jsem o nich věděl (fakt jsem pako :)), začalo pršet a pod sebou jsem mel jen ty velke hodiny pod žlabem. Úplně posrany jsem to vylezl a ta cesta je celkově nic moc, nechapu co na ni všichni vidí... Na Křižáku je hafo mnohem pěknějších cest...
gloskaNa to ze jsem si slibila ze tuhle cestu uz nikdy nelezu po tom co jsem tam byla se Sumcem zamlada:-(se mi to libilo, krasne jsem si to odjistila a uzila si to. Jakoubek s Lenickou pak taky, coz je good. Nasledoval jakysi pytel na Apollu :-))a pak zaclo hrozne lejt a rajbasy se staly krasnou skluzavkou...No, holt s vopicí se moc lizt neda :-)))
VI
RP
13.07.2008
Na to ze jsem si slibila ze tuhle cestu uz nikdy nelezu po tom co jsem tam byla se Sumcem zamlada:-(se mi to libilo, krasne jsem si to odjistila a uzila si to. Jakoubek s Lenickou pak taky, coz je good. Nasledoval jakysi pytel na Apollu :-))a pak zaclo hrozne lejt a rajbasy se staly krasnou skluzavkou...No, holt s vopicí se moc lizt neda :-)))
misakcz- 1. hodiny ve 4 m (tutove, po prave strane pred nalezem do zlabu)
- 2 hodiny nalevo tesne pod zlabem, mensi, lepsi dojistit pod nimi jeste bambulakem ve spare
3 - u vylezu ze zlabu hodiny napravo + obrovsky bocak tamtez. Hur se protahuji, tenci tvrda smyce idealne. Ale jsou tutove.
- vylez zleva po hrane ke kruhu
- nejtezsi uplny zaver ve vylezu na top, ale jde to
V
OS
10.11.2018
- 1. hodiny ve 4 m (tutove, po prave strane pred nalezem do zlabu)
- 2 hodiny nalevo tesne pod zlabem, mensi, lepsi dojistit pod nimi jeste bambulakem ve spare
3 - u vylezu ze zlabu hodiny napravo + obrovsky bocak tamtez. Hur se protahuji, tenci tvrda smyce idealne. Ale jsou tutove.
- vylez zleva po hrane ke kruhu
- nejtezsi uplny zaver ve vylezu na top, ale jde to
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.