LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231183 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Otcovská

Klasifikace:VI
Typ cesty:skalní
Sektor:Očko
Oblast:Křížový Vrch
Poloha:Broumovsko
Délka:0 m
Jištění:1 kruh
Autor:F. Čepelka, R. Zeidler, 31.8.1958
Popis:
Nástup pod J hranou. Stěnou a žlabem ke kruhu, stěnou při levé hraně n.v.
Zapsal:20.11.2001 08:06:28

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 9

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Křížový Vrch


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Cesta, která potěší.
Zapsal: Patrona, 00.00.0000 00:00:00

Docela pěkný jednoduchý lezení, ideální na počátek lezcovy pískovcové kariéry. V úvodním žlabu jdou asi tři tutový smyce.
Zapsal: peta, 00.00.0000 00:00:00

V sezoně pod tím stojí (jako všude na Křížáku) fronty. Profláknutá cesta oblézaná do úplného bezvědomí.Raději se vzmužte a jděte objevovat Adr nebo Broumovky.
Zapsal: datl, 00.00.0000 00:00:00

Krátká stěnová pětka, která potěší.
Zapsal: bh, 00.00.0000 00:00:00

Krásná pětka kterou si dám vždy na jaro a nováčci si tam přijdou na své.Dlouhá a pohodová
Zapsal: Himbajz, 31.03.2002 19:13:51

písek je shit
Zapsal: Miroslav Uherec, 04.04.2002 07:41:07

Co se mi teda vážně nelíbí,jak je dneska každej se všim hned hotovej,tomu pánovi s profláknutou cestou: Dokud si nestřihneš Klekání na Chrámovky,čistě Homoli nebo jinou frajeřinu,neplivej na klasiky,každej na nich začínal a aby se jim posmíval nějakej bouldrovej hejsek si nezaslouží.
Zapsal: Cikán, 28.05.2002 22:14:28

Díky Cikáne, mluvíš mi z duše. Bohatě stačí některá z tvejch klasik :-))
Zapsal: berny, 08.09.2003 11:04:47

Abychom si rozuměli. Já se neposmívám vůbec klasikům (autoři Čepelka, Zeidler, 1958). Cesta je hezká a s dnešním vybavením (sedáky, mnohapádová lana, lezečky) lehká a proto na ni každý rok na Křižáku lezou celý ty zástupy, který ji devastujou. Pokud tam ročně vyleze mnoho desítek lidí, stupy a chyty jdou do háje i kdyby se chovali sebe šetrněji. Oni tam navíc matlaj bílej prášek a dřou skálu lanem. Klekání si jen tak nedám. Jsem holt sračka co leze jen lehký spáry v Ádru (jako ta tvoje spára na Herku nad Skalním prahem :-)), nebo Slunovrat na Starostu, či Trombonek nebo Večerní projev na Tribunu ľudu, přímej nástup hrany na Štěpánský koruně,..). Mezi bouldrový hejsky se nepočítám spíš beznadějný ale nadšený starý struktury co lezou tak do VIIIa a svejma názorama spíš brzděj lezeckej vývoj.
Zapsal: moták alias Datl, 22.12.2004 10:40:06

tady má každej se mě zná jen plnou hubu keců až na pár případů
Zapsal: 22.12.2004 13:34:43

Lezení se pomalu ale jistě stává, lépe řečeno stalo se módou. Lehké stěny lákají všechny, i ty, kteří na písku ještě nelezli a myslí to s lezením vážně. Neházel bych je do jednoho pytle. Kdo chce klid si prostě musí najít něco někde jinde. Šutry díky bohu nejsou vyhrazeným vlastnictvím nikoho z nás. Když to zavřou, tak bohužel a nikdo s tím nic nenadělá. Nevím proč se hádat...
Zapsal: Skid, 02.06.2006 18:25:03

I na Křížáku jsme potkali debily, co tam lezou s maglajzem a ještě měli blbé kecy. Tyhle klidně pranýřovat a lámat kolem :o))))
Zapsal: Skid, 02.06.2006 18:27:00

Odjakživa za V. V knížce i v průvodci. Jinak před výlezem ze žlábku jsou vpravo za rohem hodiny, možná někomu ušetří hnědej proužek :-)
Zapsal: hanes, 02.01.2007 18:27:03

Tahle cesta je vážně moc oblíbená,sám jsem ji lezl asi pětkrát,jsem slaboch,takže vždycky to bylo o hubu,před kruhem jen ty velký hodiny v pravo asi 4-5 metrů na zemí.Ale ten štastnej pocit na vršku :-)
Zapsal: Martin, 02.01.2007 20:32:38

Tuhle cestu jsem zapytlil u tech velkych hodin pod zlabem. Byl jsem poprve na písku a navíc už se stmívalo... Pak jsem ji asi za mesic pozdeji vylezl, ale pocit hruzy mě ještě dlouho doprovázel. Ty hodiny vpravo od žlabu jsem nenašel i když jsem o nich věděl (fakt jsem pako :)), začalo pršet a pod sebou jsem mel jen ty velke hodiny pod žlabem. Úplně posrany jsem to vylezl a ta cesta je celkově nic moc, nechapu co na ni všichni vidí... Na Křižáku je hafo mnohem pěknějších cest...
Zapsal: Tatuss, 02.01.2007 20:50:52


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

simonjanosecmoje třetí cesta na písku :DVIOS11.11.1111
moje třetí cesta na písku :D
lenochodVIOS00.05.1999
motákVIOS28.04.2000
MářaVIOS18.08.2000
exakVIOS22.05.2001
bernyVIOS31.05.2003
stepannnVIOS00.00.2005
14102000VAF29.05.2005
sucharekVIAF29.05.2005
HanesVRP29.06.2005
lysoopVIOS01.07.2005
patapufaVIOS01.08.2005
mikesVOS09.09.2005
exakVIsolo16.03.2006
SkidDruhý...VI-05.05.2006
Druhý...
PetruskaVI-13.05.2006
Honza SiberaVIOS13.05.2006
SumecPoloviční roura vod tobogánu, bacha pod a nad K, kterej je už skoro na vrčku, vše odšlapeš nohama, chytů mrtě.VOS14.05.2006
Poloviční roura vod tobogánu, bacha pod a nad K, kterej je už skoro na vrčku, vše odšlapeš nohama, chytů mrtě.
ca366359VI-22.05.2006
masrechtVIRP11.06.2006
TatussVRP22.06.2006
Aleš BortlíčekVIRP26.08.2006
ca366359VIRP10.09.2006
ca366359VRP22.04.2007
KomíňákVOS29.04.2007
mbeVIOS19.05.2007
ca366359VRP26.05.2007
MartasCTTimy - uprimne jsem se v tom docela vybal =)VIOS09.06.2007
Timy - uprimne jsem se v tom docela vybal =)
Timylezl jsem to s Radek v roce 2005 a 2007 s MartasemCT. pokazde na druhym konci lanaV-09.06.2007
lezl jsem to s Radek v roce 2005 a 2007 s MartasemCT. pokazde na druhym konci lana
KatruVRP13.06.2007
jiri.horaVIRP01.07.2007
necVOS02.07.2007
wolfunVIRP01.08.2007
havranVIOS05.08.2007
ca366359VRP09.08.2007
JirikVRP16.09.2007
svetrmanVOS11.05.2008
loukastVIOS01.07.2008
gloskaNa to ze jsem si slibila ze tuhle cestu uz nikdy nelezu po tom co jsem tam byla se Sumcem zamlada:-(se mi to libilo, krasne jsem si to odjistila a uzila si to. Jakoubek s Lenickou pak taky, coz je good. Nasledoval jakysi pytel na Apollu :-))a pak zaclo hrozne lejt a rajbasy se staly krasnou skluzavkou...No, holt s vopicí se moc lizt neda :-)))VIRP13.07.2008
Na to ze jsem si slibila ze tuhle cestu uz nikdy nelezu po tom co jsem tam byla se Sumcem zamlada:-(se mi to libilo, krasne jsem si to odjistila a uzila si to. Jakoubek s Lenickou pak taky, coz je good. Nasledoval jakysi pytel na Apollu :-))a pak zaclo hrozne lejt a rajbasy se staly krasnou skluzavkou...No, holt s vopicí se moc lizt neda :-)))
beruskaKjuVIflash13.07.2008
JeňýkVIOS01.08.2008
draKubasVOS28.08.2008
qkweVflash10.04.2009
KostaVIRP12.04.2009
Hančavrátila jsem seVIAF25.04.2009
vrátila jsem se
dusaVOS27.04.2009
DomčaVIRP08.05.2009
Ru-XAcVIOS17.07.2009
hrobařVIOS26.07.2009
marenaklasa dle průvodce, pěkná, lehká, bohužel hodně lezenáVOS31.07.2009
klasa dle průvodce, pěkná, lehká, bohužel hodně lezená
DrahonVIOS15.08.2009
ruzaVIsolo18.04.2010
Spy.DrVOS29.04.2010
Marek1986VIOS11.07.2010
BzuXVIRP20.07.2010
MichalBVOS26.08.2010
leedaza pět podle průvodceVRC22.05.2011
za pět podle průvodce
rudysVIPP21.08.2011
krabVIRC04.09.2011
Jura PirklVIRP12.11.2011
TadeVOS29.04.2012
MihelVIRP23.06.2012
JounyVIOS01.08.2012
mrclimberVIflash25.08.2012
hans1996VIOS27.07.2013
krtaVIflash27.07.2013
romisakVIRP28.09.2013
SnowiVIOS19.07.2014
Ondra82VIOS20.07.2014
ajglVIRP02.08.2014
dejvitechnický žlábekVIOS10.08.2014
technický žlábek
RimsiVOS19.08.2014
KlouďákVIRC22.08.2014
ToupisMoc pěkný cesta, hodiny vpravo 4metry od začátkuVIOS23.08.2014
Moc pěkný cesta, hodiny vpravo 4metry od začátku
petanVIflash31.05.2015
tesilpříjemná a pohodová pětka, zajistitelná bambulí a třema hodinama, kruh až úplně nahoře pod vrcholem, kde založit nejde nicVOS29.08.2015
příjemná a pohodová pětka, zajistitelná bambulí a třema hodinama, kruh až úplně nahoře pod vrcholem, kde založit nejde nic
SabinaVOS04.09.2015
gozonVIOS20.06.2016
Olga(Kolouch)VIRC28.08.2016
MrndaVIOS28.08.2016
peacmanVIOS03.09.2016
MelmanVIOS27.09.2016
mibrVIOS03.06.2017
fondraVIOS03.06.2017
garbinaVIOS08.06.2017
kletrVIflash11.06.2017
nahatchVOS10.07.2017
domVIOS15.07.2017
GrošákVIOS22.08.2017
pomalíkVIOS08.05.2018
jansenVIRC26.05.2018
AKpěkné velmiVIRC04.07.2018
pěkné velmi
Oslik13VOS05.07.2018
FlyVIOS12.09.2018
misakcz- 1. hodiny ve 4 m (tutove, po prave strane pred nalezem do zlabu)
- 2 hodiny nalevo tesne pod zlabem, mensi, lepsi dojistit pod nimi jeste bambulakem ve spare
3 - u vylezu ze zlabu hodiny napravo + obrovsky bocak tamtez. Hur se protahuji, tenci tvrda smyce idealne. Ale jsou tutove.
- vylez zleva po hrane ke kruhu
- nejtezsi uplny zaver ve vylezu na top, ale jde to
VOS10.11.2018
- 1. hodiny ve 4 m (tutove, po prave strane pred nalezem do zlabu)
- 2 hodiny nalevo tesne pod zlabem, mensi, lepsi dojistit pod nimi jeste bambulakem ve spare
3 - u vylezu ze zlabu hodiny napravo + obrovsky bocak tamtez. Hur se protahuji, tenci tvrda smyce idealne. Ale jsou tutove.
- vylez zleva po hrane ke kruhu
- nejtezsi uplny zaver ve vylezu na top, ale jde to
drakenVOS06.07.2019
RakeťákVIOS06.07.2019
GrošákVIRP23.08.2019
steperHezká, první na KřížákuVOS24.08.2019
Hezká, první na Křížáku
arnytotální pecka *** krása!VIOS10.04.2020
totální pecka *** krása!
Malej PrimánOssoloVIsolo08.06.2021
Ossolo
dorrdoVIOS25.08.2022
PivasVRP03.07.2023
KyslíkVOS24.07.2023
Kuba86VOS23.08.2023
GrošákVIRP20.08.2024
du3anVIOS30.03.2025
marhrochVflash20.09.2025
a.k.cz@outlook.comVIOS17.06.2026

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi