LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Sportovní Minuty

Klasifikace:Xa
Typ cesty:skalní
Sektor:Karlík
Oblast:Adršpach
Poloha:Broumovsko
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:20 m
Jištění:5 kruhů
Autor:M.Mach, Adam ??? 2006
Popis:
Krásná technická hrana v pevném materiálu.
Poznámka:
Těžké na OS.
Zapsal:Jiří Dlabola (Dlabis), 24.06.2007 22:04:34

 
* * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   8 / 5

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Adršpach - Himálaj


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Opravdu super cesta.Myslím si,že venku by to bylo poctivé 7c :)
Zapsal: Jíťa, 25.07.2007 20:48:37

Jj na OS to je kotel..ale opravdová technická lahůdka,tak snad příště :(
Zapsal: Zajda, 21.06.2008 19:24:45

Jedna z nejhezčích cest vůbec (aspoň pro mě). Dávám ***** Jinak co se cest v ádru týče tak by to chtělo doplnit mraky věcí na lezce.. vzniklo tam opravdu hodně cest co jsem tak koukal..klasifikačně i do Xc :-) to už by, stejně jako spousta jiných, stálo za zápis ne? ;-)
Zapsal: malej bejk, 23.06.2008 23:37:15

To si toho asi ještě moc nevylez. Cesta ale pěkná je.
Zapsal: Borek, 24.06.2008 11:27:15

nevylez :-) ale ty se v tom zřejmě vyznáš tak můžeš vypsat dalších aspoň 5 podobně hezkých cest, za to nikdo hlavu trhat nebude znalče :-P dík
Zapsal: malej bejk, 24.06.2008 13:48:37

7c a IXc to už je sakra rozptyl :-)
Zapsal: , 03.02.2010 13:44:53

Reálně na písku ani není.
Zapsal: taky bezejmenný :), 03.02.2010 14:52:52

A kolipak jsi toho vylezl na písku ty Borku???
Zapsal: honza, 05.02.2010 01:10:52

No tuhle něco, a eště předtim onehdy taky... A tuhlenctu sem náhodou taky lez :-) Kdybych ji měl klasifikovat ve francouzský kl., tak bych váhal mezi 7b+ a 7c, asi bych se přiklonil k 7b+. A když ji srovnám s některejma jinejma desítkama, tak patří spíš k těm schůdným. Takže mi vychází, že to tak velkej rozptyl, jak psal mezeročárka, není. IXc na písku je hodně často tak těch 7b+, a to k 7c zas tak daleko nemá, ne?
Zapsal: Borek, 05.02.2010 11:57:56

když na vápně bez ohledu na to, jestli na prvním nebo na druhem lezu 8 a na pisku v Sasku i Raji (s ohledem na vzdalenost kruhu) na druhem do IXb tak proste sedi oficialni prepocty IXb=8=7a. A teda IXc=8+=7a+ a to je od 7c i od 7b+ hodně daleko. Nechci se zrakvit, tak pište čísla, která seděj.
Zapsal: , 05.02.2010 13:39:50

Zase kupa keců, chce si to jít vylízt abys věděl jak je to těžký a že si něco někde lez na druhý, tak to seš fakt mimo. Tak klasa přeci není jen čistě o obtížnosti. To platí určitě na písku trochu víc, ale třeba tahle cesta je odjištěna dobře a i spoustu jiných na písku. Jako anonymní provokace dobrý, ale jinak jen výkřik poseroutky.
Zapsal: George-jp, 05.02.2010 14:02:29

Hele, čárko, a jak se asi zjistí, jaký čísla seděj? Jíťa si to zapsala za 7c fr., protože se jí zdá, že to sedí. Titanhead si to zapsal za IXc, protože se mu zdá, že to sedí. Oba dva tu cestu vylezli, takže se ten jejich názor o něco opírá. Já ji taky lezl a zkusil jsem vysvětlit, že je ten rozptyl pochopitelný. Je to vlastně možná rozptyl zhruba jednoho stupně, buď IXc a Xa, nebo 7b+ a 7c. A to je asi normální, že někomu něco sedne a někomu ne. Víc ti asi nepomůžem - jak píše George, běž si to vylízt a pak se k tomu třeba vyjádři. Lez to na prvním. Co dokážeš udělat na druhým je na písku často vedlejší, vylízt cestu znamená vytáhnout ji. Tahle je ale jištěná docela pěkně. K těm tabulkám - mrkni třeba na tabulku DŽC, zjistíš, že hodně pískovcových Xa je 7c. Je to normální.
Zapsal: B., 05.02.2010 16:33:08

Nebál bych se říct že tahle cesta by klidně, alespoň pro mě, mohla vyjadřovat téměř referenční Xa jako takové. Jenže každému sedí něco jiného, lezl to třeba v jiných podmínkách (nebo vůbec) atd.. Myslim taky, že na písku má aktuální stav nebo jakási kondice daleko větší význam než kde jinde. Sečteno a podtrženo, ten rozptyl v podstatě jednoho stupně je klidně možný, je to každého názor :-) a ta obtížnost zdaleka není tak snadno "měřitelná" jak by si někdo mohl myslet.
Zapsal: malej bejk, 06.02.2010 21:29:32


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

DlabisAFje to IXc...RP XaXaRP23.06.2007
AFje to IXc...RP Xa
JIŤA7cPP25.07.2007
majklTotální zatmění:)XaOS18.08.2007
Totální zatmění:)
paraXaRP27.08.2007
foxRXaPP26.08.2009
titanheadIXcOS26.08.2009
Brozikpekne, pekneXaPP15.06.2010
pekne, pekne
Malej bejkjednou sem to vyseděl v 35°, pak dlouho nic a dneska jeden připomínací a pak ostrej.. docela dost v pohodě ale lezl sem to už TR předtím za zajdou před 2 rokama a za hudym letos. jedna z nejlepších hran co sem lezXaPP25.08.2010
jednou sem to vyseděl v 35°, pak dlouho nic a dneska jeden připomínací a pak ostrej.. docela dost v pohodě ale lezl sem to už TR předtím za zajdou před 2 rokama a za hudym letos. jedna z nejlepších hran co sem lez
SandReizajímavé kroucení po hraně, kde je to hlavně o noháchIXcflash03.09.2011
zajímavé kroucení po hraně, kde je to hlavně o nohách
fialkaŠkoda flashe, pak ustřelila noha. Krásná cesta.XaPP18.09.2014
Škoda flashe, pak ustřelila noha. Krásná cesta.
Aleš FialaXaPP19.09.2014
mimilezecká maturita-technická nádheraXaPP25.09.2014
lezecká maturita-technická nádhera
Komíňáksuper sešlapávačka hrany a technické lezení. NádheraXaPP27.08.2015
super sešlapávačka hrany a technické lezení. Nádhera
Radiskrásná technická hrana, krásný lezeníXaPP18.08.2016
krásná technická hrana, krásný lezení
StračenaXaOS27.08.2016
krabČtvrteční pokus ztroskotal na neprogramu, nedejchaní a nepodmince. Teď jsem si to pohlídal a hned poslal. Úžasná cesta. Veliká radost!XaRP20.05.2017
Čtvrteční pokus ztroskotal na neprogramu, nedejchaní a nepodmince. Teď jsem si to pohlídal a hned poslal. Úžasná cesta. Veliká radost!
George-JPDneska dobrá podmínka, mám z toho radost, pro mě dost těžkýXaPP25.05.2017
Dneska dobrá podmínka, mám z toho radost, pro mě dost těžký
Polda JPPPTak jo, běž do toho po hlavě, dupej a uč se!Xa-05.05.2018
Tak jo, běž do toho po hlavě, dupej a uč se!
Polda JPPPRozlez na neznámé stěnce vlevo. V RP padnutí v nejtěžším. Neumím šlapat ty hrany :-) A pak opět fixátor na Trosečníka. VyždímánXa-06.05.2018
Rozlez na neznámé stěnce vlevo. V RP padnutí v nejtěžším. Neumím šlapat ty hrany :-) A pak opět fixátor na Trosečníka. Vyždímán
LachtanTechnická lahůdka!
OS ani prd :( pak s prstem v nose! :P 10z10
XaPP22.05.2018
Technická lahůdka!
OS ani prd :( pak s prstem v nose! :P 10z10
jeremy_jendaXaPP18.09.2018
Polda JPPPVcelku jak nic. Byl jsem v tom už na jaře. Radost :)XaPP21.10.2018
Vcelku jak nic. Byl jsem v tom už na jaře. Radost :)
djangoXaPP31.05.2019
MarczanyPrelezovy pokus s pokazenym začátkem kde mi nateklo kvůli chybě okolo prvního jsem si náramně vynahradil hladkým řešením vrchního bouldru. Viva La No Edge! Najviac!XaRP09.07.2019
Prelezovy pokus s pokazenym začátkem kde mi nateklo kvůli chybě okolo prvního jsem si náramně vynahradil hladkým řešením vrchního bouldru. Viva La No Edge! Najviac!
davuXaPP28.07.2020
vojta.rloni jeden průlez,teď z první vlastně retroonsajt,kraasnyXaRP11.07.2021
loni jeden průlez,teď z první vlastně retroonsajt,kraasny
novakjaNo byla to drinaXaOS10.05.2022
No byla to drina
MetálovejXaPP18.06.2022
vojta (vlčák)XaOS12.08.2022
honza k.XaPP28.06.2023
senkyrkubaXaPP28.06.2023
PaďasXaPP16.06.2024
H2XaPP13.08.2024
lukcmuchXaPP31.08.2024
drbicXaOS20.06.2025

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi