Obtiznost cesty urcite na spodni hranici sveho stupne, rekneme, ze 8/8+ by sedelo lip. Ale s touhle klasou se v Zillertalu nepotkate. Zato se v pruvodci celekem hojne vyskytuji stupne 6bc (7+/7+/8-), nebo 6c/+ (7+/8-/8-). Dokonce je tam i obtiznost 7b++. Zrejme preklep, vazne nevim, jak by se to do UIAA stupnice prevadelo (9-/9-/9 ?)
Já bych ještě více přitvrdil. v mnoha oblastech Evropy (třeba na Ewige) by toto mohlo být nejen za 7a ale možná i jen za 8-. Stone cold sober (také kolmá 7a+) na Ewige je asi tak o tři stupně těžší než tato cesta Bossi Woman. Prostě binec v klasifikaci je všude. Anketu na ně,na tyroláky..
MihalPockal jsem si do zapadu slunce, takze treni dobry a slo to bez vetsich obtizi. Urcite lehci 7a+, hezke. Skoda, ze je lezeni preruseno nohandy, to by bylo jiny kafe.
7a+
OS
03.07.2010
Pockal jsem si do zapadu slunce, takze treni dobry a slo to bez vetsich obtizi. Urcite lehci 7a+, hezke. Skoda, ze je lezeni preruseno nohandy, to by bylo jiny kafe.
ValmarZa vlhka a mokra. Standa pak za mžení a fil za deště. všichni fl/os.
7a soft. Shodli jsme se, že je to těžší, než to 6c+ vedle. jinak by to mělo být spíš taky za 6c+
7a
OS
22.07.2014
Za vlhka a mokra. Standa pak za mžení a fil za deště. všichni fl/os.
7a soft. Shodli jsme se, že je to těžší, než to 6c+ vedle. jinak by to mělo být spíš taky za 6c+
zaoralfPři přelezu začalo pršet a kdyby mi Sany neukázal nahoře klíčovou lištu, tak spadnu z mokrého výlezu.
7a
flash
22.07.2014
Při přelezu začalo pršet a kdyby mi Sany neukázal nahoře klíčovou lištu, tak spadnu z mokrého výlezu.
ondrassuper dlouha cesta s tremi bouldry, spodni cast trochu mokra, souhlas s Mihalem, ze to je "low in the grade", nicmene v ramci Bergstationu to podle me za 7a+ je, i kdyz i tam jsou ulety (viz nove 7a vlevo), ale napr. Gasthof Post 7a nebo Google Earth 6c+ jsou urcite lehci, na Ewige je klasa proste tvrdsi, cesty tam jsou vic bouldrove
7a+
OS
17.08.2014
super dlouha cesta s tremi bouldry, spodni cast trochu mokra, souhlas s Mihalem, ze to je "low in the grade", nicmene v ramci Bergstationu to podle me za 7a+ je, i kdyz i tam jsou ulety (viz nove 7a vlevo), ale napr. Gasthof Post 7a nebo Google Earth 6c+ jsou urcite lehci, na Ewige je klasa proste tvrdsi, cesty tam jsou vic bouldrove
Kudrlinka89Na to ze to ma byt prej lehke 7a+ mi to dalo fakt zabrat. Loni me z toho vyhnal dest a spadla jsem v tech oblinach, letos minty obliny prisly docela lehky, ale nejak jsem bojovala v tom dolezu, a tak jako vubec mi to trvalo nemistne moc pokusu…
7a+
PP
09.07.2021
Na to ze to ma byt prej lehke 7a+ mi to dalo fakt zabrat. Loni me z toho vyhnal dest a spadla jsem v tech oblinach, letos minty obliny prisly docela lehky, ale nejak jsem bojovala v tom dolezu, a tak jako vubec mi to trvalo nemistne moc pokusu…
HenryDhezké od začátku do konce, a už jsem lezl lehčí 8+
7a+
flash
06.07.2022
hezké od začátku do konce, a už jsem lezl lehčí 8+
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.