V průvodci je napsáno, že od kruhu se tato varianta leze rovně stěnou. Do spárky vede "6.varianta" samostatně vpravo stěnou bez kruhu. Tento zápis je kombinací variant. Je to tak? Jestli platí popis z průvodce, tak je to velká škoda, že tam není 2.K pod výlezem, protože ten není zase tak těžký,(cca VIIc), když se vyčistí. Bez kruhu zelený šlem a zmrvený směr
Zapsal: Komíňák, 01.07.2021 21:12:31
máš pravdu,podle informací od špeka je to doprava do spáry...tys to dal přímo?zkusím se zeptat správce,jestli nemá protokol...
Přišlo mi to logický v obou případech do spáry. Při variantě zprava vynechat bouldr kolem kruhu a lézt "trochu lehčeji" bez kruhu do spáry. Takto ok. Ale zkusil jsem to poctivě dle popisu v průvodci rovně od kruhu i když se mi to zdálo vynucený
Zapsal: Komíňák, 08.07.2021 21:56:32
no jasně,jedna varianta přes kruh do spáry a druhá vpravo od kuldiče pod trhlinu,smyčka a doleva do spáry,to je VIIIc....v průvodci je napsaný špatně.
Komíňákjistil Štefič. Po pár odskocích z kroku pod kruhem jsem to nějak vytrýmal. Šel jsem dle popisu v průvodci rovně stěnou. Ze zeleného výlezu, kde je to zem jsem zcouval. Jestli to takto Špek lezl, tak zkurvil pěknej směr. Být tam druhý kruh, tak se to leze a je to čistý. Takto je to zelený šlem. Ze slanění jsem to vyčistil a šlo to. Zkombinoval jsem to a vylezl to spárkou vpravo. Na kusovku jsem neměl náladu
IXb
AF
27.06.2021
jistil Štefič. Po pár odskocích z kroku pod kruhem jsem to nějak vytrýmal. Šel jsem dle popisu v průvodci rovně stěnou. Ze zeleného výlezu, kde je to zem jsem zcouval. Jestli to takto Špek lezl, tak zkurvil pěknej směr. Být tam druhý kruh, tak se to leze a je to čistý. Takto je to zelený šlem. Ze slanění jsem to vyčistil a šlo to. Zkombinoval jsem to a vylezl to spárkou vpravo. Na kusovku jsem neměl náladu
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.