LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
28.Bulička 10315
29.Vrzba 10313
30.Černý 10285
Bouldry:
28.Pail 9750
29.Ďurech 9706
30.Oliva 9659
Hory:
14.Zvonková 4029
15.Sukačová 3810
16.Dörfl 3442

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227000 cest
Nové přelezy:
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa
Hróňova Sé Xa
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Rock Empire lezecké závody dětí

stěna HUDY v Ústí nad Labem 5.11.2016

Už tuto sobotu:
Zveme vás na již třetí Rock Empire lezecké závody dětí na stěnu HUDY v Ústí nad Labem.
Datum konání: 5.11.2016 v 9:15 hod.

Tentokrát budou kategorie
U10 ( 2007 a mladší)
U12 (2005-2006)
U14 (2003-2004) rozděleny kluci a holky.

Kategorie U10 a U12 polezou s horním jištěním.
Kategorie U14 poleze se spodním jištěním.

Počet cest bude jestě upřesněn

Startovné 100,-kč pro registrované do 3.11 2016
150,-kč pro neregistrované

Registrace na stena.usti@hudy.cz
Jméno :
Příjmení :
Rok narození :
Město:
Odíl :
Sponzor :

Registrace do 9,00 hod začátek závodů 9,15 hod

Info: www.rockempire.cz
, www.hudysteny.cz

Závody dětí Ústí


(Původně vyšlo 14.9.2016)

Ruda   [úpravy] 00:05 01.11.2016Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 Závodu v Ústí11:15:58 14.09.2016
Závody jsou fajn, doporučuji všem malým lezcům. Zejména těm, kteří objíždí U14 od ČHS, protože v Ústí to obvykle mívá kvalitu mnohem větší a leze se na normální pořádné stěně. Ruda odvádí práci fakt dobrou.
odpovědět 
 Re: Závody v Ústí09:35:50 01.11.2016
Problém je, že řadě rodičů jde jen o jejich ego, ne o děti a lezení jako takové, takže preferují rankingové závody ČHS před těmi normálními, ačkoliv, jak sám píšeš, mívají normální závody často kvalitu mnohem vyšší. A také mívají lepší a svižnější průběh. Je ale pravdou, že několik posledních závodů U14 se povedlo, SmíchOff byl bez chyby, MČR v Brně mělo kvalitu také nebývale vysokou, takže nezbývá, než jen znovu apelovat na ČHS i pořadatele - snažte se akce nějak synchronizovat, ideálně zařadit do seriálu U14 závodů co nejvíce. Je zvykem tu nadávat na ambiciózní rodiče, sám výše zmiňuji jejich ego, ale na druhé straně, tedy u pořadatelů a ČHS, to není o nic lepší. Nemohu se zbavit dojmu, že řada věcí "nejde" jen proto, že u některých lidí rozhodně není zájem o dohodu a spolupráci právě na prvním místě, a že osobní nevraživost mezi lidmi z ČHS a lidmi od stěn ovlivňuje českou lezeckou scénu mnohem více, než nějací ambiciózní nebo rýpající rodiče.
Rýpající rodičodpovědět 
  Re: Závody v Ústí09:44:00 01.11.2016
ČHS nemá zájem se dohodnout s kýmkoliv...:-( a proto si budeme pořádat závody sami, bez zbytečné buzerace od Bintera.
Pořadatelodpovědět 
  Re: Závody v Ústí11:02:04 01.11.2016
Jéžiši, už zase "ego rodičů"...jsou přece i děti, které na U14 jezdí mj. proto, že tam jedou jejich kamarádi z jiných částí republiky a těší se na ně, taky děti které mají možnost se umístit v celkovém seriálu a nemůžou za to, že systém, je prostě nastaven tak jak je...a že termíny závodů nesmyslně kolidují... Určitě jsou děti, které jezdí "kvůli egu rodičů", ale nemyslím, že jich je většina... Jinak s neuspokojivým přístupem ČHS k dětskému lezení souhlasím....
taky rodičodpovědět 
   Re: Závody v Ústí12:48:06 01.11.2016
Hele, jsem také rodič malého závodníka, vím, čím si kdo prochází. A také vím, jak děti přemýšlí, v oblasti závodního lezení se už chvíli pohybuji. A znám opravdu hodně rodičů, vím, jak se chovají, znám jejich názory...

Je pravda, že řada dětí může chtít na U14 bez ohledu na kvalitu, ale všechno je o rodičích. Desetileté dítě neumí samo zhodnotit význam závodů. Takže pokud nějaké děcko upřednostňuje seriál, je to proto, že je to preference rodičů. Pokud rodiče vylíčí celkové vítězství v U14 jako důlěžité, významné a ještě děcku řeknou, tak se tím bude moci chlubit, tak samozřejmě dítě se samo dožaduje U14. Pokud se o ČHS doma nemluví moc pozitivně a není význam U14 vyzdvihován, naopak je poukázáno na obvyklé problémy U14 a vyzdviženy pozitiva a prestiž jiných závodů, bude dítě chtít na ty jiné. Nepopírám, že může existovat extra chytré dítě, co si umí vše vyhodnotit samo a rozhoduje se čistě jen podle sebe, ale rozhodně jich není mnoho. Děti se rozhodují podle toho, jaké informace od rodičů dostanou a jak jsou tyto informace podány. Případně zde může roli hrát oddíl, ale i pak se to dostane k rodičům, protože ti oddíl platí, a pokud tomu nerozumí, určitě jim dělá dobře, když trenér mluví o celkovém umístění v oficiálních ČHS U14, než když vyhraje dítě závody, kde jsou sice prakticky ty samé děti, ale nemá to punc něčeho extra, což by závody ČHS být měly. Takže i když zde nemusí být tlak přímo, ego rodičů tu roli hraje obrovskou. Manipulovat dětmi lze mnohými způsoby, třeba i je slíbením odměny, např. za medaile z U14 mnohem větší odměny, než ze závodů jiných, i když mohou být mnohem náročnější.
Rýpající rodičodpovědět 
  Re: Závody v Ústí13:04:52 01.11.2016
Dobrý den. Termíny našich Horosvažových akcí jsou právě důsledkem velmi pečlivé snahy o synchronizaci. Rádi bychom proto apelovali na pořadatele různých závodů, zda by nemohli termíny uvádět minimálně rok a půl dopředu, abychom pak mohly plnohodnotně synchronizovat termíny a nehrozil nám tak žádný případný "únik".
Horosvažodpovědět 
   Re: Závody v Ústí21:33:42 01.11.2016
Co kdybys Horosvaže přispěl k dílu něčim konkretním a ne blbými řečmi - ty jsou tak na Bohnice nebo brněnské Černovice :).
A.odpovědět 
    Re: Závody v Ústí22:31:21 01.11.2016
Nech ho být, je to chudák, nemůže za to.
odpovědět 
     Re: Závody v Ústí08:03:15 02.11.2016
Děkujeme za reakce! Přesně takovéto příspěvky nám dávají sílu pokračovat dále!
Horosvažodpovědět 
      Re: Závody v Ústí11:17:59 02.11.2016
Brokovnice....nabít...hlaveň do huby a palcem nohy tlač na spoušť ty Horosvaže.Nic jinýho vám v tom homosvažu už nepomůže.
odpovědět 
       Re: Závody v Ústí11:23:44 02.11.2016
Ano, když nejsou argumenty, přichází násilí.
odpovědět 
       Re: Závody v Ústí10:33:20 04.11.2016
Děkujeme, že jste! Bez Vás, jako Vy, by náš svaz nikdy nemohl existovat. Díky!
Horosvažodpovědět 
   Re: Závody v Ústí10:02:06 04.11.2016
Rok a půl dopředu? To je jak ten nový zákon o večerním schromaždování se.... Nahlas rok dopředu konkrétní datum, že budeš něco pořádat, jinak nedostaneš povolení.
Plánuj a plánuj. První dítě, auto, dovolená v Jugoslávii, druhý dítě...
F.odpovědět 
    Re: Závody v Ústí10:34:44 04.11.2016
Rok a půl se nám jeví jako velmi rozumný termín, který nám umožní naplánovat akce s plným překryvem akcí jiných subjektů.
Horosvažodpovědět 

 Foto dne:
Adam Ondra, kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Metasouhrn diskuse (pro zájemce o zrychlený kurz geopolitiky | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Národnost | Národnost | Re: Peace |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (67)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (56)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1083 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1172 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1386 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1359 
 Neřeším to – lezu vše 
 1042 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi