LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
2.Černý 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192478 cest
Nové přelezy:
Üstsüz 7b
Meltem 7b/7b+
Liquide Co 7b+
Rock Repub 8+/9-
So Long Be 9-
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně
Prysk - Prysk

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475m) ani letos na horu nevylezla

Česká expedice na dosud nezlezenou horu Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu ani při letošním pokusu na vrchol nevylezla. "Tentokrát nás nezradila nepřízeň počasí, ale velké množství sněhu na hřebeni v 6600 m," píší účastníci na Facebooku.

Viz:

"Ani druhý pokus o vrchol nezdolané Muchu Chhish se bohužel nezdařil.
Tentokrát nás nezradila nepřízeň počasí, ale velké množství sněhu na hřebeni v 6600 m. Po několika hodinách lopocení po pás v „cukrkrystalovém“ hnusu jsme s Tomášem museli otočit.
Akce se přitom vyvíjela velmi slibně. Počasí přálo, lezecké podmínky byly obstojné. Zkušenost z minulého roku a sice že v C2 a C3 nepostavíme více než jeden stan nás hned na začátku přinutila se rozdělit na dvě samostatně postupující skupiny (Kořen+Tomáš a Drobek+Punkáč+Vípek). S Tomášem jsme z BC měli vyrazit jako první a kluci ještě ten den za námi. My do C2 a oni do C1. Tak jsme měli postupovat až na hlavní hřeben. Tato vyprecizovaná strategie nám překvapivě vydržela celý jeden den (kluci to kvůli obtížnosti terénu z C1 otočili).
Cestu z BC do C2 jsme s Tomem udolali po zhruba 10 hod (cca 1500 m výškových), kde ještě na užším hřebínku, než minulý rok jsme vyhrabali místo pro stan.  Do traverzu, který nás minulý rok tak hrozivě vyšťavil (12 hod) jsme s chutí vyběhli hned z rána. Oproti minulému roku jsme směr traverzu posunuli o něco níže, přes pás mixového terénu, kde bylo přeci jenom pár možností lehce spočinout a hlavně se jednodušeji odjistit. Traverz jsme zdolali za zhruba 6 hod, vyšvihli se kolem megaobřích seráků a pod jedním z nich blízko hřebene jsme založili C3, kde jsme přečkali noc. Další den bylo krásné počasí. Oblezli jsme „spací“ serák a namířili si to v prudkém svahu přímo k hřebenu. Po několika chvílích však bylo očividné že to nebude zadarmo. 5 cm krusta zmrzlého sněhu a pod ním cukrkrystal, místy i více než po pás, do toho 60-70° lavinozně smrdící svah. Po 5 hod již bylo jasné že plán dosáhnout ten den hlavního hřebene je zcela nereálný, útočit na vrchol do 2-3 dnů je zcela mimo mísu, nemluvně o cestě zpátky. Padlo těžké rozhodnutí o návratu mezi lidi. Sestup jsme si chtěli užít a tak jsme odvážně, bez okolků sjeli nelezenou jihozápadní stěnou – aspoň tady máme primát.
Sečteno - posunuli jsme figuru o cca 250 m výškových dále a potvrdili si, že Muchu Chhish nebude jednoduché vylézt.
Díky za podporu naší akce a horezdar,
Koren
P.S. Za měsíc se na Muchu Chhish chystá 11 členná řecká expedice – držíme palce!"




O zahájení letošního vrcholového pokusu jsme psali zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je na 1. pokusu o vrchol

O loňské na expedici tady:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) v Karakoram výstup vzdala


Standa Holec   [úpravy] 09:55 24.07.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pekne, pekne! 18:14:08 26.07.2021
Pekne, pekne! Tak hádam nabudúce to dopadne..?!
Smoloodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Üstsüz 7b Datca
Meltem 7b/7b+ Datca
Liquide Comme Une Flaque 7b+ Datca
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Nově komentované:
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Standing Ovation 10-/10 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (21)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 649 
 Někdy ano 
 615 
 Ne nepoužívám 
 657 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.