Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13034
2.Votoček 12550
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Groš 7322
3.Skopec 7183

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227007 cest
Nové přelezy:
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa
Hróňova Sé Xa
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Ledy - Erlaufboden

lezení zakázáno

Lezení v rakouském Erlaufbodenu, tedy přesněji oblasti Hint. Tormauer, Blue sector je zakázáno. Na dodržování zákazu dohlíží policie.

Ledy se sice nachází ve volně přístupném parku, ale také na soukromém pozemku a majitel si z důvodu velké návštěvnosti nepřeje lezení. Ostatní ledy v oblasti Otscher jsou povoleny každoročně v zimě po 1.1. Prosím respektujte tento zákaz. Kdyby jste měli na zahrádce skalku, taky by vám určitě nevadilo pár místních bouldristů, ale zástupy lezců ze všech koutů Evropy by jste tam mít nechtěli.

Bača   [úpravy] 22:05 28.01.2004Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 chýbajúce informácie12:32:09 29.01.2004
Problém nie je v tom, že by sme nechceli rešpektovať zákaz. Len nech je to niekde uvedené: na nete, hoci aj na mieste - nikde nič, dobre sme sa pozerali. Ak si to majiteľ nepraje, nie je nič ľahšie ako tam dať tabuľu. Nevieme čítať myšlienky a nemému dieťaťu ani vlastná mater nerozumie. Potom tam nemusí každé ráno patrolovať a rozčuľovať sa. Nošak?
martaodpovědět 
 Re: chýbajúce informácie19:02:50 30.01.2004
Marto, ten clanek nebyl napsan jako reakce na vasi konzultaci s myslivci v Erlaufbodenu, ale jako reakce na nase zkusenosti. Lezli jsme v Blue sektoru a nahle se objevili dva policiste s myslivcem, skontrolovali nam doklady a podali nam informace, ktere jsem uvedl v clanku. Nikde zadna cedule nebyla (proto nam nedali pokutu), ale dle informaci od policistu, by tam byt jiz mela.
Bačaodpovědět 

 zdroj12:35:24 29.01.2004
Ešte otázka na teba, Bača: Odkiaľ máš tie informácie že ostatné ľady sú povolené? Nám pred dvomi týždňami forstdienst vymenoval ešte ďalšie ľady ktoré sú zakázané a povolil len Lassingfall. Kde sa to dá overiť?
martaodpovědět 
 Re: zdroj19:38:50 30.01.2004
Zdrojem informací byli ti policisté a zkus se take informovat na http://www.bergsteigen.at/impressum.html
Bačaodpovědět 

 Foto dne:
Adam Ondra, kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: PALEC HORE! | Srdíčko | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Krásný výkon | Re: Peace | Re: Peace |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (78)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (52)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (43)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (12)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1083 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1173 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1387 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1361 
 Neřeším to – lezu vše 
 1042 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit mobilní verzi