LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5847 lezců
1197344 cest
Nové přelezy:
Peatón Del 7c
Dobrák Od 8A+
Fujtosemse 9
Antes Tron 8a
Lolo Yonki 7c+
Insanity O 8B+
The Arete 8A
Big Cat 8B+
Big Cat St 8A+
Electric A 8B

Stěny
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Městská stěna Vyškov - Vyškov
ZŠ Jihlava - Jihlava

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Starej dobrej pytlík...

Teď jsem si vzpomněl.  Když jsem začínal lézt, moje první věc kterou jsem měl, vlastně jsem ji dostal od staršího bratra, byl pytlík.

Teď jsem si vzpomněl.  Když jsem začínal lézt, moje první věc kterou jsem měl, vlastně jsem ji dostal od staršího bratra, byl pytlík. Nejdřív jsem tedy od něj dostal, spíše zdědil, lezečky-kopačky, ale ten pytlík…byl fakt skvělej. Nebyl příliš velkej a ani moc malej, byl prostě akorát.
Bylo horké léto a na džíny pořádné vedro. Bezejmenný lezec se nudil u okna a přemýšlel, co s víkendem. Všichni odjeli a někam si pořádně zalezli, vlastně někde si pořádně zalezli, ale on měl takový nevyjasněný pocit, že právě dnešek je něčím výjimečný a důležitý. V ruce žmoulal staré ošoupané džíny a najednou ho to napadlo. Najednou věděl, proč byl ten dnešek tak tajůplný a proč ho pořád něco rozptylovalo. Vždyť přece když vezme nůžky a ustřihne nohavice, tak bude mít skvělé kraťasy na lezení (džínovina zrovna letěla). Nikterak se tedy nezdržoval a hned také učinil to, co ho tak skvěle napadlo.  No prostě nádhera, udiveně si prohlížel svůj výtvor a aniž by chtěl, svými konečky věčně odřených a oděrkami posetých prstů třepil nepříliš rovný střih. Kraťasy dostávaly nový a dosud nepoznaný rozměr. Hned si je oblékl. V zrcadle vypadaly fakt dobře a co teprve na skále, všichni budou určitě v transu. Najednou se ale jeho skalami vytrénované oko zastavilo na odstřiženém zbytku a teď už mu bylo všechno jasné. Kraťasy to byl jen malý střípek z jeho geniálního nápadu. Hned si vzal režnou nit, jehlu, a sám se ani nestačil divit, jak mu to odsejpá od ruky. Vždyť,… to je… přece… pytlík, můj první vlastnoručně dělanej maglajzpytlík. Někudy zadem, sám moc dobře ani nevěděl kudy provlékl svítivě zelenou tkaničku, kterou právě vytáhl z boty, která se povalovala na polici v botníku, a už už si ho přivazoval kolem pasu. Byl to skvělej pocit, nový kraťasy a teď ještě maglajzpytlík, no pro dnešek toho bylo na něj až moc. Samou radostí se mu úplně zatočila hlava a svalil se jako čuník na koberec. Jenže bohužel tak nešťastně, že si chudáček rozsekl hlavu o nějaký roh skříně a byl z toho těžký otřes mozku. Strávil měsíc v nemocnici a další měsíc byl v rekonvalescenci. Léto skončilo a přišel tuhý podzim a pak zima a pak jaro a pak, pak si koupil v jednom obchodě opravdovej značkovej maglajpytlík. A co se stalo s tím starým ? Ten mám přece já…

(Později mi ale k narozeninám koupil také ten opravdovej a značkovej pro tvrdý lezce.)

Ležec   [úpravy] 16:51 30.11.2001Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 
Máš výborný sloh.Fakt dobrý.Pokračuj...
Zapsal: Pepíno, 11:09:53 13.12.2001
 
dobrej závěr:)
Zapsal: , 19:40:01 27.11.2010
 TpqoumdNePlyyIXGo
1rHPdY Fantastic blog post.Thanks Again.
Zapsal: koCaRmPAbB, 14:17:19 20.12.2013
 pdrWYynKe
lZTRfw I value the article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: wyueCLFA, 04:52:54 21.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Kalymnos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189224)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Scorpio 5c San Vito Lo Capo
Grand Silence Frisé 6b Mouries
Normální Cesta 1 -
Normální Cesta 3- Polední Kameny A Hlídači
Ochsenkopf 7- Müglitztal
Nově komentované:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 Nově v diskusi:
Tri cesi zahynuli pod lavinou - Styrsko | Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách |

 Nové komentáře:
Re: analyza analyzy | analyza analyzy | Re: analýza | Re: analýza | Re: Identita | Re: analýza | Re: analýza | analýza | Re: Rozbor | Rozbor |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (144)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (19)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
Lyže a boty | Cepín Nanga Parbat | Telemrk pinové vázáni | PRODÁM spací pytel SirJoseph Lopping II 900 | Boty Alpina na BC lyže | Boty Alfa GTX na BC lyže | lezení kuřim | Ledopád Bechyně | LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ | koupim mačky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 3635 
 Někdy ano 
 4220 
 Ne nepoužívám 
 3938 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.