LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
SP Briançon (17.07)
Olympiáda (05.08)
Cena horolezeckého festivalu (24.08)

Žebříček
Cesty:
40.Kohout 10278
41.Nosek 10276
42.Galeová 10269
Bouldry:
40.Kohout 8675
41.Bureš 8650
42.Štambachr 8562
Hory:
6.Černý 5557
7.Švihálek 5148
8.Chomová 5120

Výsledky
SP Chamonix (12.07)
Akademické mistrovství ČR (27.06)
SP Innsbruck (26.06)

Deníčky
5597 lezců
1116050 cest
Nové přelezy:
Torpedo 9
White Tras 11-/11
Ringbandsc 9+/10-
Plan B 10
Body Count 9+
Schopenhau 9-/9
Rukama To 9/9+
Epita 9
Gin Ricky 8a
Gin Martin 8b

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

PUSTEVNY - BESKYDY

2. kolo kvalifikace na MS

Trojanovice - třetím kolem pokračoval Rock Point Český pohár ve skialpinismu nominačním závodem na Mistrovství světa  na  Pustevnách v Beskydech.

Pořadatel: Gorby school
Datum konání: 28.1.2006

Organizace se opět po třech letech ujala lyžařská škola Gorby school, a okolo třiceti pořadatelů připravilo pro závodníky náročné tratě v okolí Pusteven. Na startu se prezentovalo 57 závodníků, z toho 47 v hlavních kategoriích včetně juniorů a kadetů, a 10 účastníků OPEN kategorie na kratší trati. I několik zahraničních tváří se do Beskyd přijelo poprat s domácí špičkou, která bojovala o nominační body na Mistrovství světa v Cuneu v Itálii.


Startovalo se úderem desáté hodiny u dolní stanice lanové dráhy v Ráztoce. Trasa pokračovala  po cestě ke staré lanovce a dále nahoru k chatě Slalomák. Kolem chaty na sjezdovku a po zmrzlém podkladu na hřeben k soše Radegast, kde se sundávaly pásy. Od sochy se sjíždělo po žluté turistické značce k hotelu Skalíkova louka a kolem něj dál až do údolí k potoku. V místě zvaném V Huti se přebíhala cesta vedoucí z Prostřední Bečvy na Pustevny a dlouhým táhlým stoupáním se na pásech pokračovalo na vrchol Čertův mlýn. Zde se odělovala trasa C pro juniory a kadety, a trasa pro hlavní a Open kategorie  vedla dolů do Kněhyňského sedla , pak traverzem po červené do místa zvaného Folvarek. Odtud se systémem lesních cest  sjíždělo do údolí Bystrého až k zelené turistické značce. Následoval třetí výstup na pásech na rozcestí Na Zmrzlém , kde se opět střetly všechny tři trasy. Trasa juniorů a kadetů vedla mezitím prudkým sjezdem z Čertova mlýna přímo na rozcestí Na Zmrzlém. Krátkým stoupáním se závodníci dostali na vrchol Tanečnice a následoval sjezd bez pásů přes běžecké trasy na Pustevny. Zde končily nejkratší trasa C, pro juniory a kadety a trasa B, kterou absolvovali účastníci OPEN kategorie. Trasa A, pro hlavní kategorie vedla dál dolů neupraveným technickým sjezdem na tzv. Podsupně kde následoval výstup bez lyží prudkým stoupáním zakončeným jednodélkovým výstupem skalním terénem za použití fixních lan. Po jejich zdolání se závodníci dostali do blízkosti hotelu Skalíkova louka kudy vedl první sjezd. Zde  opět přišli na řadu lyže a pásy a stoupalo se k soše Radegast, proti směru prvního sjezdu. Od sochy se  po krátkém bruslení  sjíždělo po hřebeni do cíle na Pustevnách pod oblouk Rock Point. Na všech důležitých odbočkách i rozdělení tras byl naštěstí vždy někdo z pořadatelů, takže k výraznějšímu bloudění na trase nedocházelo.

Hlavní kategorie mužů, žen a veteránů na trase A čekalo 24 kilometrů s celkovým převýšením 1900 m, OPEN kategorie měli trať zkrácenou o poslední výstup na botách a skalní lezení a její parametry byly 18 kilometrů s převýšením 1600 metrů. Junioři a kadeti po dvou výstupech a dvou sjezdech v cíli naměřili 12 kilometrů a 1100 nastoupaných metrů.


Na společném startu všech kategorií panovala zima - 10 stupňů Celsia, na vrcholech závodníky čekalo slunečné počasí a bezvětří, mnozí do cíle docházeli bez čepic s vyhrnutými rukávy. Protože místo startu a cíle se nacházelo v odlišným místech, pořadatelé zabezpečili převoz věcí všech účastníků do cíle, na Pustevny. Povinná výbava byla pro všechny kategorie stejná a obsahovala kromě lyží, pásů,a batohu ještě větru odolné oblečení, teplou (fleece) bundu, alu fólii a lékárničku. Na všech podobných závodech by měla být povinností bezpečnostní přilba, v tomto případě ji měli předepsanou pouze kategorie juniorů a kadetů. Naštěstí se závod obešel bez zranění, ale i někteří ze zodpovědných v hlavních kategoriích si dobrovolně helmu na hlavy připnuli.

Roli favorita potvrdil vedoucí muž průběžného pořadí Rock Point Českého poháru ve skialpinismu pro rok 2006, loňský mistr ČR Miroslav Duch, druhé místo vybojoval skorodomácí Marcel Svoboda, na třetím místě dorazil do cíle Michal Němec. Mezi ženami kralovala Dita Formánková, mezi veterány zvítězil Jiří Špaček.


Pořadatelé z lyžařské školy Gorby school se zařadili právem mezi pořadatele dobře zorganizovaného závodu. Kromě drobných chybiček na trati bylo největší chybou již zmíněné nepředepsání bezpečnostní helmy povinně pro všechny kategorie. O nízkou účast v OPEN kategorii se postaralo především to, že organizátoři ji předem neinzerovali, a mnozí se o ní dozvěděli až na startu. Když se podaří pro příští roky připravit v cíli na Pustevnách lepší zázemí pro závodníky, máme se na co těšit. A podle slov pořadatelů, kteří mají zájem s pořádání závodů dobudoucna  pokračovat, tak se tedy máme na co těšit. Pochválit určitě zaslouží i poslední výstup na botách, zakončený technickou pasáží s fixními lany. Ta měla být původně ještě delší a náročnější, ale nakonec naštěstí pro závodníky vybrali lehčí, pouze jednodélkový úsek. I tak toho většina měla v cíli tak akorát.


VÝSLEDKY:

Muži trasa A:
1. Miroslav Duch - AKLVK ALPINE PRO                        2:44:30
2. Marcel Svoboda - SKIALP BESKYDY                          2:48:38
3. Michal Němec - AKLVK ALPINE PRO                        2:50:09

Ženy trasa A:
1. Dita Formánková - AKLVK ALPINE PRO                    3:41:38
2. Šárka Jahodová - DSA Modrý důl                            3:59:49
3. Olga Skupieňová  - SKIALP Beskydy                        4:02:31

Veteráni trasa A:
1. Jiří Špaček - Skialpin klub HS Orlické Hory                3:03:05
2. Milan Švec - SAC Špindlerův Mlýn                            3:04:35
3. Jiří Kalousek - Skialpin klub HS Orlické Hory              3:08:44

Junioři trasa C:
1. Roman Jadamus - SKIALP BESKYDY                          1:47:18

Kadeti trasa C:
1. Radoslav Groh - AKLVK ALPINE PRO                          1:45:22

Muži OPEN trasa B:
1. Tomáš Veselý - HO START                                        2:59:55

Ženy OPEN trasa B:
1. Jaroslava Špačková - Skialpin klub HS Orlické Hory      3:18:42

Výsledky závodu a fotogalerii najdete na www.ski-mountaineering.cz


Komise skialpinismu při ČHS nominovala na základě  výsledků závodů NOC TULENÍCH PÁSŮ ALPINE PRO 2006 a PUSTEVNY BESKYDY na Mistrovství světa v Itálii tyto závodníky: Miroslav Duch, Marcel Svoboda, Michal Němec, Pavel Vondra, Jaroslav Bánský, Jan Jirák, Roman Kuczynski, Alice Korbová, Dita Formánková, Roman Jadamus, Jan Hepnar, Sebastián Kantor, Radoslav Groh a Adam Brožek.

Štěpán Pleskač   [úpravy] 09:26 21.02.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 morda15:06:04 10.02.2009
morad je gay
odpovědět 

 Foto dne:
Expedice 2024
K2
 Databáze cest:
Všechny cesty (176512)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hořká Bobule 6B+ Stan
Mossman 6+ Frankenjura
Große Ohren 7 Frankenjura
Ode An Die Gelbwurst 6+ Frankenjura
Ungeschminkte Schönheit 8- Frankenjura
Nově komentované:
Varianta 6+ Skalka Ve Skalce
Stará Údolní Cesta VI Havran U Jitravy
Hrana Přátelství VIIb Příhrazy
Hrana Přátelství VIIb Příhrazy
Hrana Přátelství VIIb Příhrazy

 Nově v diskusi:
Re: Peilstein - kemp v okolí | Re: Peilstein - kemp v okolí | Peilstein - kemp v okolí | Re: nekrmit | nekrmit | Re: Poděkování | Re: Poděkování | Poděkování | Re: Studlgrat na GrosGlockner | Studlgrat na GrosGlockner |

 Nové komentáře:
Re: Úspěchy české reprezentace | Úspěchy české reprezentace | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný | Re: bejvalo to tam pěkný |

 Kde to vře:
Rozhovor o horolezectví nižší obtížnosti ve Vysokých Tatrách (48)
Film: Bouldrování a lezení na Děčínském Sněžníku (33)
Pepa Šindel přelezl Hades, další cestu obtížnosti 9a (10)
SP v lezení Chamonix, Francie (9)
SP v lezení Chamonix, Francie (7)
SP v lezení na obtížnost Innsbruck (5)
Čeští horolezci vylezli na doposud nezdolanou horu Muchu Chhish (4)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (3)
SP v lezení Briançon, Francie (2)
V Tatrách se zabil polský horolezec po pádu ve Velické dolině (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | friendy | Prodám NOVÉ kraťasy Husky Kimbi, vel. XXL | Prodám NOVÉ kalhoty Prana vel. 36/32 | Prodám/vyměním lezečky Scarpa Instinct lace vel. 43 | Osprey Levity 60l | Rab Downpour Eco - Membránová bunda | Kalhoty NF Kitchatna | Cepín Predator DMM | Spolulezec |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1721 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1862 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1813 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1746 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.