LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12172
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192457 cest
Nové přelezy:
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a
Bella Ciao 7b
El Prado D 7b+
Černý Trav 7C
Deutsche W 7B+ tr
Zellweger 8a

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Novinky z Roviště

Roviště nabízí spoustu lezení nejen pro pohodáře, ale i pro silnější. Nejnověji "Kamasutru" za 10-.

V jediné souvisle převislé stěně na Rovišti už delší dobu čeká na přelez pěkná řádka projektů, z nichž jsem měl tu čest značnou část osobně rozdělat, a tak jsme letos využili včasný příchod jara a hned je vyrazili pozkoušet. A výsledek? To, co se dříve zdálo moc těžké najednou jde. Zatím padl jediný směr, ale doufám, že do budoucna jich ještě přibude.
Nová nejtěžší cesta Roviště se jmenuje "Kamasutra", kvůli "směšným" pohybům prakticky na jednom místě. Klasifikace je 10-, jedná se o věcičku přes čtyři nýty vlevo od Haftyho (alias Posla z Rakovníka). Je to móc pěkný lezení za oblý lišty s nepříliš dobrými stupy. Další projekty, jak jsem řekl, čekají na přelezy, líbilo se mi, jak se hýbal Tonda Páleníček v narovnání "Obladi oblada", což by se mohlo vyšplhat až na deset, reálný je i projekt vpravo od Haftyho, ale to bude asi přes deset. Zkoušet je potřeba i stěnku vpravo od "Nového koření", za poněkud "z říše snů" považuji vlastní projekt pravo od "Čáry života". Ti, kdož k lezení nepotřebují lano, se dostatečně vyřádí v traverzu "Roll over it", který je podle mě asi 8a - cesta a lze ho prodloužit o dobrých pět metrů na začátku až od dubu. To už bude někde kolem 8b - cesta (v boulderovací klasifikaci se momentálně moc neorientuju, protože jsem teď moc neboulderoval).
Shrnuto a podtrženo, je na Rovišti co lézt. Všechny projekty jsou volné, ale ani cest vyšší obtížnosti tu není málo, pro úplnost:
1) Kamasutra 10-
2) Zlatý koule 9+/10-
3) Roll over it 9+/10-(bouldertrav.)
4) Obladi oblada 9/9+
5) Světlá stezka 9/9+
6) Džezbalet 9/9+ (podle mě)
a několik devítek

Petr Resch   [úpravy] 14:06 20.02.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Projekty vers. cesty
Zdar Petre,
Tvoje cesty na Rovišti jsou super, dík za ně. Kamasutra bude asi dobrej kousek. Chtěl bych se zeptat, jestli narovnání Čáry života je za 9- (zatím jsem to nelezl).
Zapsal: JirkaS, 10:26:01 21.02.2002
 Cesty
Narovnání čáry je psané za devět a vím o jediném přelezu od Blahníka, zkoušelo to více lidí, ale asi to teprve čeká na potvrzení - je to darda...
Dále jsme s Petrem Obstem na podzim udělali další dvě varianty Lídy a obě jsou kolem devíti a jsou fakt dost dobrý:-) Takže přeji hodně zdaru.
Zapsal: Břéťa, 11:37:35 21.02.2002
 Kudy
vedou Zlatý koule a Světlá stezka?
Zapsal: Rosťa Š., 08:36:07 22.02.2002
 Re:kudy
Zlatý koule jsou v plotne bez neceho vlevo od Apače(možná jsou mezi tim ještě nějaký cesty,ale je to popsaný).Co se týče Světlý stezky položil bych stejnou otazku jako Rosťa Š.
Zapsal: Fido, 09:56:00 22.02.2002
 Světlá
Světlá stezka vede vpravo od Woodoo tim mělkým koutkem. Kdyby uz Hop dal vsechnz udelane pruvodce na web, tak to byste videli. Však vy uvidíte.
Zapsal: JirkaS, 10:50:52 22.02.2002
 Průvodce
nevíte někdo kde se dá sehnat průvodce na Roviště+Kamýk a okolí... Nemyslím toho netovýho...
Myslím toho od Algeny, nebo někoho kdo to udělal kompletní a přehledný. Poskytněte prosím nějaké informace. Dík
Zapsal: Luk, 15:29:49 22.02.2002
 Snad
Ahoj všichni, Algena už toho ručně dělanýho průvodce nedělá a čeká už (asi 3 roky) na vydání průvodce novýho, ale vždycky asi zakalí a zapomene co chtěl. Chtěji ho vydat teď na jaře, ale uvidíme. Díky Břéťo, že jsi mně nevynechal, jsi fakt kemo. čus petr.
Zapsal: Prófa, 19:51:20 22.02.2002
 Pruvodce na netu
Na Lezci bude co nevidet dokonalej a prehlednej pruvodce. Podotykam vsech znamech sutru kolem Roviste, ( Kamyk, Zupanovice Velka a mnoho dalsich ) Jen mit trochu trpelivosti.
Pro tak dynamicky se vyvijejici oblast jako je Vltavska Zula je dobry mit databazi cest, kde se novinky hned muzou objevit.
Ps. To co je zatim na lezci je prapuvodni pruvodce asi z roku 97.
Zapsal: JirkaS, 12:08:18 25.02.2002
 Pruvodce od Algeny
Tento vikend jsem potkal Algenu na Rovisti a mel sebou a prodaval noveho pruvodce. Kvalita tisku je vyrazne lepsi, ale popisky a komentar nic extra. Stejne je to ale dobry dilko za 100.-KC. Pry se da koupit i v blizke hospode. Pa na Zule.
Zapsal: Gejza, 02:20:22 07.03.2002
 Narovnání Čáry
Je mi jasný, že snad každý si chce někde udělat svou cestu a konkrétně na Rovišti už moc místa není, ale ruku na srdce, má smysl dělat tak nelogickou blbost, jako je takzvané narovnání Čáry života?
Přitom se ta cesta dá velmi pěkně natáhnout rovně hned od udělání klíčového kroku v "Čáře". Zatím jsem tuhle variantu lezl jenom TR, ale možná do toho přidám nýt a bude to konečně víceméně logické narovnání. Tím samozřejmě momentální varianta naprosto ztratí smysl a zůstane tedy otázka, jestli její přelezení nebzlo tak trochu uspěchané a nemělo se počkat, až budou svaly na skutečně smysluplnou variantu.
Zapsal: Petr Resch, 12:59:49 07.03.2002
 Vltavská žula
K tomu průvodci chci jen dodat, že musel být vytvořen a doplněn v rekordním čase!Samozdřejmě počítám s tím, že další vydání bude mít i profi nákresy.Hlavní ale je, že se toho ujala příbramská tiskárna, takže další úpravy nebudou problematické.Je k mání v Oborách v hospodě, nebo na adrese F. Mezera, Příbram VIII-125, 26101.V Oborách je taky kniha novejch cest co vytvoříme.Takže příjemnou lezbu přeje F. A. M.
Zapsal: F. A. Mezera, 13:01:19 22.03.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Kulky 7+ Hlubočepské Plotny
En Iyisi O (neco) L2 7 Geyikbayiri
En Iyisi O (neco) L1 6+ Geyikbayiri
Appendix 7b Baunei
Nově komentované:
Standing Ovation 10-/10 Srbsko
Nová 2 5+ Kreutzberk
Tataráček V 11 7C Tisá - Modřín
Lenga 6a+ Kyparissi
Splněná Pětiletka 9+ Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled | ať se ty prachy prochlastaj | Re: Para |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (22)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (16)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (5)

 Nově v inzerci:
Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 | lezečky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 644 
 Někdy ano 
 614 
 Ne nepoužívám 
 655 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.