LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12550
3.Širůčková 11897
4.Štípek 11869
Bouldry:
2.Pochman 11075
3.Novák 11075
4.Volf 11031
Hory:
28.Čermák 2232
29.Kupec 2216
30.Tomasu 2179

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227011 cest
Nové přelezy:
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa
Hróňova Sé Xa
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b

Stěny
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Havířov
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Parkovné v Sasku.

Upozornění pro lezce mířící do Saska: Němci začali vybírat parkovné na některých parkovištích, která byla dosud zadarmo.

Někteří už jste to asi zjistili.
Zatím vím, že se to týká parkování ve Schmilce „pod topoly“ (asi tři sta metrů za vesnicí směrem na Bad Schandau po levé straně), v údolí Křinice v tzv. Nasser Grundu (větší parkoviště v zatáčce, východisko pro přední část Affensteinů) a parkoviště v Rathenu (u Gamrigu, těsně před zákazem vjezdu nad Rathenem).
Do jedné hodiny je stání zdarma, pokud jste tam déle, stojí to 3 eura na den. Týká se to doby od 6:00 do 22:00.
Ve Schmilce je parkovací automat. V Nasser Grundu a v Rathenu se komunikuje s kovovou kisnou. Postup: 1) vylovit z kisny (z horní části) obálku – mně se to moc nedařilo; 2) odtrhnout od ní kupón s čísly a na něm vyznačit datum; 3) kupón s vyznačeným datem umístit na viditelném místě v autě; 4) obálku s patřičným obnosem vhodit do kisny (do spodní části). Obálka i kupón jsou číslované (shodně), takže trpělivý kontrolor zjistí, kdo platil a kdo ne.
Je docela možné, že se to týká i dalších parkovišť, takže je asi lepší připravit se na to a vzít si s sebou pro jistotu nějaká trojeura. Železné kisny nerozměňují.
Malé plus, které to možná mírně vyvažuje – v Rathenu i v Nasser Grundu jsou u parkovišť zřízená legální ohniště. Ale pro dříví by se nemělo do lesa. Naštěstí všichni víme, že dříví roste na louce.

Piškot   [úpravy] 13:51 24.04.2007Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 Díky za info!16:13:49 24.04.2007
Díky za info,teď už to stačí jen respektovat,ne?
Ondraodpovědět 

 Plechová krabice06:52:19 25.04.2007
Piškote, díky za osvětu. Měl jsem zato, že ta plechová krabice bude nahrazena automatem. Systém, který popisuješ, mne nenapadl ani ve snu a i Sasík zkoumající temnotu uvnitř nevypadal chápavěji. Fakt je, že by český návod nebyl od věci.
Tu dobu od 6 do 22 hodin jsem v Nasraným grundu pochopil jako dobu, kdy se tam může stát. Jinými slovy, že by se tam nemělo stát přes noc. Ale tvoje němčina je lepší, tak prosím doplň, jestli jsem si to přeložil špatně.
Ten nový automat ve Schmilce zprovoznili přímo před našima očima v pátek odpoledne strážci parku.
Jarda Maršíkodpovědět 
 Re: Plechová krabice09:56:44 25.04.2007
Já to chápu tak, že za dobu 6:00-22:00 se platí. Takže když přijedeš v pátek večer v devět, stačí zaplatit až sobotu (stání do hodiny je zdarma). Myslím, že kdyby to znamenalo zákaz stání přes noc, zdůraznili by to mnohem víc a napsali přímo.
Taky se mi zdá, že ten systém umožňuje zaplatit i za dva nebo tři dny (ačkoli to na manuálu nepíšou), pokud chceš zůstat v bivaku - na kupónu s čísly odtrhneš víc dní a do obálky dáš víc peněz. Bych řekl.
P.odpovědět 
  Re: Plechová krabice07:44:37 27.04.2007
U vjezdu na parkoviště je ještě jedna cedule a na ni je něco jako privatparkplatz a gestattet 6 až 22. Tak nevím. Fakt je, že večer zelo parkoviště prázdnotou.
Jarda Maršíkodpovědět 
   Re: Plechová krabice08:45:52 27.04.2007
Aha. Tak by to chtělo nějakého kaskadéra, kterej to ozkouší :) Privatparkplatz je i u platícího zařízení. Jsou to protivové.
P.odpovědět 

 kisny10:44:24 29.04.2007
Tenhle způsob placení je běžnou praxí v emerických state parks a pdobných atrakcích. Nesetkal jsem se s tím, že by se někdo nějak pokoušel nezaplatit. Obálky jsou tam ale zřejmě líp přístupné než v Sasku. Vybírání se dalo čekat, když už zřizují a udržují parkoviště, stojí to nějaký prašule, pak se vytvoří práce pro nějakého výběrčího obálek, výběrčího pokut atd...
Jak to je pod Liliensteinem, nevíš???
odpovědět 

 Foto dne:
Adam Ondra, kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Diletantismus | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (89)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (52)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (35)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (12)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1083 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1175 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1389 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1361 
 Neřeším to – lezu vše 
 1043 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi