Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
21.M 10450
22.Schockherr 10444
23.Sejbal 10406
Bouldry:
21.Šlapák 10000
22.Majdloch 9950
23.Chejn 9928
Hory:
27.Uhlík 2276
28.Čermák 2232
29.Kupec 2216

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227004 cest
Nové přelezy:
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa
Hróňova Sé Xa
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

MUJCUP 2000

16.12.2000

V sobotu se v Brně uskutečnil další ročník znamého bouldrového závodu...

...kterého se zůčastnilo 47 lezců a 5 lezkyň, kteří přijely do místního Free sportu poměřit síly. Závodilo se ma dvou kvalifikačních bouldrech, lezených na OS (z izolace,jeden pokus), na což doplatilo několik borců, když smekly na nástupu. Ženy lezly tyto bouldry vedoucí jeden v mírném převisu a druhý v "bedně" po zlehčujících úpravách. Do dalších dvou semifinálových bouldrů postoupilo 12 borců a 4 ženy, tentokrát měli  na jejich přelezení 5 minut (libovolný počet pokusů) a tudíž museli s časem správně naložit. Z žen tak vyhrála místní Helena Lipenská. V mužích se rozhodlo o osmi finalistech z nichž najlépe si v sedmi minutách vedl Marek Repčík následován na druhém místě se umístivším Andrejem Chrastinou a Tomášem  Doubravským na třetím místě.
Vyhlášením výsledků však akce zdaleka nekončila, protože pořadatelé v čele s Milošem "Chýškou" Chaloupkou měli připravený jako obvykle další program, který pokračoval dlouho do noci. Tento se odehrával v nedaleké hospůdce Taverně, kde zahrála skvělá kapela, svlékla se nejedna žena a dokonce i nejeden muž, a tak si přišli na své opravdu všichni. Předpokládám že příští ročník nebude o nic horší.

Jirous   [úpravy] 11:23 18.12.2000Tisk 

Komentáře

Nový komentář 

 
Že by Oliváč smekl???
Zapsal: , 11:33:19 18.12.2000
 
Nesmeky k dostání v HUDY Sportu za cca 120 Kč.
Zapsal: , 00:36:34 20.12.2000
 Taverna
Když ono v Taverně bylo děsné vedro......
Zapsal: Máca, 10:39:22 21.12.2000
 
Ale nám se to líbilo...
Zapsal: Jirous, 14:27:44 02.01.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Adam Ondra, kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Krásný výkon | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Kde je Janja? | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (75)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (50)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (48)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (12)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1083 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1173 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1387 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1361 
 Neřeším to – lezu vše 
 1042 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit mobilní verzi