LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
4.Širůčková 11797
Bouldry:
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
4.Volf 11031
Hory:
17.Černý 3106
18.Petr 3077
19.Chomová 2798

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5970 lezců
1234694 cest
Nové přelezy:
Lavorare c 7b
Frigg L1 7b+
Flaggermus 8a
Očistec Xb
Ahoj XIa
Fleischber 9-
..senza no 8a
Bolognesi 7c
Asternik 7c
Ortofrutta 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Nová cesta od Čechů na Poincenot, Patagonie

HudyA je to!  Dne 2. 2. 2015 dolezli Jindřich HudečekMichal Brunner novou cestou Invisible Line na vrchol Aguja Poincenot v Patagonii.

Když si Jindřich Hudeček vezme něco do hlavy, tak to prostě vždy dotáhne do konce. Stejně tak to má i Michal Brunner. Ideální dvojka do hor! V roce 2013 se jim zalíbila opomenutá linka na Aguja Poincenot, nalevo od cesty Potter-Davis. Spáry, trhliny, komíny, lezení na tření,  vše s morálovým nádechem, prostě dřina. Ideální výzva pro dva vynikající pískaře.

Dvakrát je při útoku na vrchol zastavila vichřice, potřetí zranění kamaráda, no a tentokrát to vyšlo! Cestu nazvali „Invisible Line“. A jak to vše probíhalo? Čtěte na HUDY blogu...

Jindra Hudeček, Patagonie


Michal Brunner, Patagonie


Jindřich Hudeček, Patagonie



HUDYsport   [úpravy] 15:25 18.02.2015Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 Pěkně.11:49:25 19.02.2015
Jako víno, pánové, jako víno!
odpovědět 

 pecka16:28:42 19.02.2015
Paradni prace borci
skullodpovědět 

 Holly Shit06:34:56 20.02.2015
No prekvapive moc lidi tento vystup nekomentuje. Klobouk dolu panove! V 50ti letech vylezt takovy provystup je bezkonkurencni. Mohl by to byt vystup roku 2015 v horach!
Honza odpovědět 
 Re: Holly Shit07:43:10 20.02.2015
A kdo by to komentoval. Kolik hodin týdně trénovat aby lezec vylezl 6 ví každý, ale jak vypadá komín s ledem bez jistění za 7a už každý neví.
odpovědět 
  Re: Holly Shit09:32:24 20.02.2015
jak vypadá komín s ledem ví dost lidí, jak vypadá 50 metrů komínu bez jištění ví ještě trochu víc lidí, ale komín za 7a je trochu úlet (neřkuli blbost). to nejtěžší komínové lezení dostává VIIc a to už je ležák a musels pořádně narůst, abys došáhl. Autor článku možná myslel spáry, širočiny, trhliny, co já vím.
odpovědět 
   Re: Holly Shit10:58:13 20.02.2015
a ty si tam bol a vyliezol to, ked vies, ako to tam vyzera?
odpovědět 
    Re: Holly Shit11:21:49 20.02.2015
a tys někdy lezl komín?
odpovědět 
     Re: Holly Shit14:32:16 20.02.2015
Tady je to zas samej odborník.
Alešodpovědět 
  Re: Holly Shit11:55:00 21.02.2015
Komin za 7a bude komin ve strope nebo komin sire 2m a vice ;).
odpovědět 
 Re: Holly Shit16:19:03 20.02.2015
Spíš co tady komentovat, když celej ten článek je na jiným webu... aby se sem někdo po přečtení vracel a psal komenty... no nevím...
Jinak výkon je to pěknej a i pěkný čtení :)
odpovědět 

 Chce to akci z umělé stěny!21:59:23 20.02.2015
Ale typickým zájmovým příznivcem Hudy sportu je spíše méně dobrodružně zaměřený člověk. Možná pokud by Hudy vylezl nějakou těžkou cestu na Hudy stěně a přidal k tomu nějakou akční scénku, potom by byl ohlas fanoušků na článek a fotodokumentaci úplně jiný. Dnes je doba jiná, tímto článkem patrně své příznivce neosloví.
Hudy sport lezecodpovědět 
 Re: Chce to akci z umělé stěny!22:31:34 20.02.2015
Nemel ty fanousku, vis hovno.
...odpovědět 
 Re: Chce to akci z umělé stěny!17:13:44 21.02.2015
Myslim že on má už tolik prachů, že má všechno celkem dost na háku a nemá už potřebu nikoho oslovovat (:
Hulyodpovědět 
  Re: Chce to akci z umělé stěny!21:34:13 21.02.2015
Já jen čekám, kdo do tebe začne kérovat, že mu ty miliardy snad závidíš :-D
..odpovědět 

 supa08:37:18 22.02.2015
Hudy je demon! Gratulace. Patagonie je v posledni dobe v kurzu. Teda predevsim Argentina a okoli Fitz Roy kde jsou kratke nastupy a "more friendly" prostredi (treba oproti chilskemu Torres del Paine parku).
janodpovědět 

 Gratulace19:15:48 25.02.2015
Gratuluji a nejen jí i řada dalších  by uvítala náký promítání.Nebudte skromní!
Pepaodpovědět 

 Foto dne:
lezení na obtížnost - semifinále
MS mládeže v lezení 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (193116)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Syssiphus 6b Starkenbach
Tančící pilíř VIIIa Suché Skály
Batman 6c Falesia Dimenticata
Keine Banane, kein Benzin 6c Starkenbach
Mombi 6c Val Masino
Nově komentované:
É Un Mondo Difficile 7c Malga Ciapéla
Všejed Sd 7B Ostaš
Esprit De Clocher 6c+ Petit Clocher Du Portalet
Údolní Cesta VIIa Tisá - Velké Stěny
Údolní Cesta VIIa Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Čtyři palice | Re: červ dobyvatel | Foto Norsko | Re: Kavčí lom | Dachstein Adamek aktualně | Re: Frankenjura spanie | Frankenjura spanie | Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: Kuloár smrti | Frends foreva | smysl | Ocun | Nejslabší článek řetězu | Re: Kuloár smrti | Re: Zklamání | Re: Zklamání | Re: Kuloár smrti |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (46)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (29)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
V kuloáru Gouter na Mont Blancu zahynul Pavel Žofka (12)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
Koupím Sir Joseph Looping 500 nebo podobný spacák | Hledám spolulezce/spolulezkyni | Klattermusen | Klattermusen | Lano Mammut 60 | ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1254 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1367 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1560 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1516 
 Neřeším to – lezu vše 
 1227 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi