LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1181964 cest
Nové přelezy:
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9
Poslední V 10-
Pyroman 9
Mušinec 7C+ tr
Jedna Mozk 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacáté šesté

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.


Celkem se sešlo 52 účastníků ve čtyřech kategoriích.





Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, jako první vlezli chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Aleš Maršík (Komorní výtah Liberec), druhý skončil Radek Votoček (HO Železný Brod) a třetí místo vybojoval Matyáš Pochman (Liberec). Na stejné trati startovaly i dívky. Tak jako loni se nejvíce dařilo Andree Obročníkové (LKP Jičín), těsně za ní skončily Eliška NovotnáNatálie Tužová (obě Komorní výtah). Ty si oproti loňsku svá místa na bedně vyměnily.
Na ženy čekala cesta s mírně převislým začátkem, který je dovedl do stropu. Závěr byl opět silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Letos chyběla dlouholetá mnohonásobná vítězka Eliška Karešová, a tak to ženy měly o něco jednodušší. Nejdále dolezla Lucie Smolová (HO Železný Brod), za ní skončily Natálie TužováŠárka Hvězdová (obě Komorní výtah)
Kvalifikace pro 24 mužů začínala sokolíkem na novém profilu stěny a pokračovala přes plastové struktury až na druhou část stěny. Byla silově dost náročná, topnout se podařilo pouze dvěma závodníkům. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 11 lezců.  Po úvodním traverzu následoval oblý převis a strop, kterým se borci přesunuli do trámu. Sem se dostalo jen osm lezců, v první části trámu skončili další tři.  V posledním úseku měl nejvíce sil junior Vojta Trojan  (Komorní výtah Liberec), který jako jediný dolezl až na závěr cesty. O tři chyty dříve skončil Petr Havrda  (HO Lomnice) a na třetí místo dosáhl Petr Potěšil (HO Železný Brod). 
O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.
Tak zas 29. Prosince

















Děkujeme našim sponzorům:
ALB forming, Telnice; HUDY Sport Jablonec n. Nisou;  HUDY Sport Liberec;  MAKAK Jablonec;  VAR, Jablonec, CUBE s.r.o.

Zdroj:
Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz

Kaspíny   [úpravy] 11:01 01.01.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186977)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zelená Hrozba 9- Demänovská Dolina - Machnatô
Elettra 5b Rocca Di Perti
Cenerentola 5b Rocca Di Perti
La Carona Dei 101 5a Rocca Di Perti
Piccolo Principe 5c Rocca Di Perti
Nově komentované:
Silikonia 7+ Srbsko
Plattenführe 5- Höllental
Alte Westwand 5 Höllental
Tlačenka 7A Popova Skála
Silikonia 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Ztratil jsem | Re: Pády a sedák | Pády a sedák | Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich | adam ondra konecne v citovan v mass mediich | Re: Operace tenisového lokte | Operace tenisového lokte | Mravenec |

 Nové komentáře:
Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco | Re: Ragni di Lecco | Ragni si Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (6)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Yannick Flohé: první flash boulderu za 8C v historii (4)

 Nově v inzerci:
Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 387 
 50 dní v divočině 
 307 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 349 
 Andrea 
 308 
 Ashima 
 252 
 Barkley Marathon 
 329 
 B.I.G. - světové prvenství 
 304 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 277 
 Gálfy - Horský život 
 271 
 Jak se staví ledovec 
 256 
 JAMES - Století nad oblaky 
 343 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 287 
 Lezci z Manína 
 295 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 290 
 Operace Nos 
 268 
 Plamen nikdy nezhasne 
 267 
 Pohlednice z konce světa 
 296 
 Pomíjivost ledu 
 277 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 282 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 269 
 Rhapsodia Corcontica 
 275 
 Sama 
 294 
 Šampioni zlatého údolí 
 289 
 S lyžemi v oblacích 
 332 
 Tenaya Traverse Challange 
 284 
 Tenkrát na východě 
 305 
 Velká alpská silnice - 73 
 286 
 Za oponou velehor 
 336 
 Zápasník Dee Dee 
 285 
 Životní výprava 
 267 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.