Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)
SP paralezení Innsbruck (15.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6838

Výsledky
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)
SP Madrid (28.05)

Deníčky
5946 lezců
1230080 cest
Nové přelezy:
Senzibil XIa
Útěk Z Pří Xa
Piráti Z A Xb
Okupanti Z Xc
Iron Maide 10-
Semišová M Xb
Princ A Ch 9
Cundoleeza Xb
Překvapení 9
Daywalker 9+/10-

Stěny
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov
Lezecká stěna Polička - Polička
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Mára Holeček a Ján Smoleň to museli na Kyazo Ri (6186m) ukončit

Smolo onemocněl

Mára Holeček a Ján Smolo Smoleň museli pokus o prvovýstup na Kyazo Ri (6186m) v Nepálu ukončit. Smolo dnes oznámil, že po 800 metrech lezení to museli otočit kvůli jeho zdravotnímu stavu: "Velké žaludeční problémy a pravděpodobně výšková nemoc."

Komplikovaně se slézáním a slaňováním dostali dolů a na další pokus budou muset rok počkat, jak Smolo napsal před chvílí na Facebooku:

"A je po lezení... Po 800 metroch lezenia sme to museli otočiť kvôli mojmu zdravotnému stavu... Veľké žalúdočné problémi a pravdepodobne víškovka... Už večer som do seba nedostal ani jedlo, ani pitie a ráno som myslel že chcípnu! Je úplne jedno koľko má človek nabehané, nalezené a natrénované... Proste vás to skolí a ste slabí ako muška... Keby som bol v Chamonix tak volám okamžite vrtulník! Tu som nemal komu zavolať, takže sme ráno začali komplikovane zliezať a zlaňovať dole... Som naozaj rád, že som sa v tom stave dostal bezpečne dole...
DÍKY MOC všetkým za podporu!!!
Bohužial na ďalší pokus si budem musieť rok počkať pretože mi naň neostala ani sila, ani čas a ani počasie...
ČAU Smolo"




Nejnovější fotky ze Smolova Facebooku:



























Předchozí zprávy:

Mára Holeček a Ján Smoleň se hlásí ze stěny Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň vyrážejí do stěny Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň již v BC pod Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň na expedici Kyazo Ri (6186m)

sth   [úpravy] 11:20 01.06.2017Tisk 


Související články:
Zobrazit další (109)

Komentáře

Nový komentář 
 To je Smola.. :(12:56:19 01.06.2017
To je Smola.. :(
michalodpovědět 

 Hora pocka ...13:30:04 01.06.2017
Zdravie je prvorade, hora pocka! A pri Smolovom opise stavu, v akom zostupoval, mi prechadza mraz po chrbte ...
Stastie, ze zostup z hory zvladli bez dalsej ujmy na zdravi.
Prajem statny navrat domov.
lukasodpovědět 

 Pozdrav bojovníkom.14:56:55 01.06.2017
Už som sa začínal báť. Som rád, že ste to zvládli a ste v bezpečí. O rok to dáte!
viloodpovědět 

 ...19:48:42 01.06.2017
Stane se .... hlavně že jste zdraví a živí.
MModpovědět 

 ale záleží09:51:38 03.06.2017
Je to škoda... nesouhlasím ale že by na tom kolik má člověk nalezeno, natrénováno a naběháno nezáleželo!!!
klodpovědět 
 Re: ale záleží19:44:35 04.06.2017
Holeček vezme na šestisícovku človeka čo mal cepin v ruke dvakrat,čo čakal.
odpovědět 
  Re: ale záleží20:42:58 05.06.2017
Další celkom nudná trapárna z dílny velmistra horala a supermoderně vybavenýho.... Proč je mi z toho fádně opakovaného příběhu zas blivno? Velká pompa doma, přikravlý cíle a hlavně velký humbuk a pak... úprk...ále nic, jen mne to tak nějak nešmakuje..ale ať si každý dělá co chce...když to někdo zaplatí a fandi vzdychají..
René Pruderaodpovědět 
   Re: ale záleží17:17:10 06.06.2017
René ty jsi vůl. Asi o lezení dost víš, viď? Alespoň jednou to zkus a potom buď chytrej. Možná trochu přibrzdíš.
Martinodpovědět 
    Re: ale záleží19:31:13 06.06.2017
Martine, ty nejsi vůl. Asi o lezení dost víš, viď? Alespoň jednou jsi to zkusil a tak pak jsi fakt chytrej. Možná trochu nepozornej. Nech na sebe déle působit moje moudra a nic chytrýho už dál raději nepiš. Nikdo moc nedebatuje, co?
odpovědět 
     Re: ale záleží23:45:00 06.06.2017
Opravdu jsi takový, jak už jsem psal. Fakt o tom dost vím a asi o hodně déle to vím, než ty. Působení tvých mouder to mě tomu nepomůže. Víš co se říká? Nadloubej volovi. Moc toho nechápeš a hory asi fakt znáš dobře. Máš k tomu opravdu co říci.
Martinodpovědět 
      Re: ale záleží00:08:10 07.06.2017
Musim rict, ze posledni dobou se chodim do diskuzi na lezce hlavne pobavit a tyhle prispevky od lidi s vyssim egem a nizsi sebereflexi jsou velmi vdecne.
odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace muži
SP Innsbruck 2026 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (192281)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Banana 5C+ Hlavatice
Safety first 4B Hlavatice
Historia morbi-bez hrany 5B Hlavatice
Historia morbi 5A Hlavatice
Horší vypadnou v rusku z okna 4A Hlavatice
Nově komentované:
Spigolo Giallo 6+ Tre Cime Di Lavaredo
Podpásovka 5b Davle
L'Arbre Perdu 4B Fontainebleau
Psychoza 7c Davle
Psychoza 7c Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: Presky | Re: Presky | Re: Rozpočítání amortizace |

 Nové komentáře:
Re: 2+2=4? | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: Neuznat | Re: Neuznat | Re: Neuznat | Re: Novy trend | Re: Neuznat | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (125)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (80)
SP v lezení na obtížnost Praha (27)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (13)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)
Zákaz lezení na Kozlovi (4)
Nová venkovní bouldrovka na střelnici Placy u Příbrami (2)

 Nově v inzerci:
La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky | Průvodce pro staromilce | LaSportiva Python 42 | Hledám pronájem bytu Děčín,Ústí nad Labem | Spacák Patizon g1100 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1129 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1245 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1439 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1405 
 Neřeším to – lezu vše 
 1103 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi