Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13034
2.Votoček 12550
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Groš 7322
3.Skopec 7183

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1227033 cest
Nové přelezy:
Jelínkova 10-
Ví To Celá Xc
Člověk Bez XIa
Hróňova Sé Xa
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C

Stěny
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Spolkový dům - Vlašim

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Lezecké vybavení si nemusíte kupovat. Půjčte si ho!

-reklama-

Lákají vás ferraty a lezení v přírodě na skalách? Nebo už vás několikrát lanařili vaši známí, abyste se k nim přidali, ale vy jste odmítli, protože nemáte potřebné vybavení? Je tady jednoduché řešení – půjčte si ho.

Je to skvělá varianta pro ty, kteří chtějí takový druh lezení teprve vyzkoušet a zjistit, zda je to vůbec bude bavit. Bylo by nevýhodné nakoupit drahé vybavení a pak zjistit, že to vlastně pro nás není to pravé ořechové. Půjčení vybavení se ale bude hodit i těm, kteří nelozí až tak často a mají chuť do žil doplnit adrenalin jen jednou za čas.

Kde si půjčit vybavení na via ferraty


Na internetu a možná i ve vašem okolí naleznete různé půjčovny vybavení. Dobrou zkušenost máme s půjčovnou vybavení worksafety.cz. Pokud vás začne lezení via ferrat skutečně bavit, je to zároveň i prodejna, kde si můžete zakoupit odzkoušené značky. Naleznete zde vybavení jak pro dospělé, tak pro děti – zkrátka všichni, kteří se nebojí výšek, mohou lozit! Ovšem je to i skvělá příležitost, jak strach zkusit překonat. V tom případě ale spíše doporučujeme nejprve zkusit indoorové lezecké stěny nebo testovací ferratu různých obtížností – například Horolezecká aréna Liberec.

Co si půjčit na zdolání via ferraty

Základní vybavení, které budete potřebovat, obsahuje:

- Sedací úvazek
- Ferratový jisticí set
- Horolezecká helma
- Rukavice na ferratu
- Batoh
- Kvalitní obuv
- Prodyšné oblečení, které je přitom odolné proti větru a vlhku

Samozřejmě existují na via ferrata i další součásti výbavy, které vám zpříjemní a usnadní lezení. A jak se říká: „náhoda je blbec“, nepodceňte proto ani bezpečnostní výbavu. Vezměte si s sebou kvalitní lékárničku pro podání první pomoci v případě jakékoliv nehody při lezení.

   [úpravy] 16:33 05.07.2017Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 Pobocka Turnov15:10:53 06.07.2017
A pobocku maji i v Turnove, kdyby nekdo chtel vyrazit rovnou na pisku http://www.rotsport.cz/index.php? str=gallery/galviewgallery&cid=62
Pavlikodpovědět 

 Prsák11:42:12 10.07.2017
V tom co si půjčit chybí celkem důležitá věc  a tou je prsní úvazek !
Jiří Nocarodpovědět 

 Prsák15:47:25 17.07.2017
Já jen nechápu, jak některé firmy můžou nabízet ferratový set bez prsáku.
Jak někteří výrobci, tak i některé půjčovny.
VladaModpovědět 
 Re: Prsák17:50:05 17.07.2017
Na co ti bude prsák? Kam se navážeš? To budeš mít tlumič pod bradou?
odpovědět 
  Re: Prsák21:53:29 17.07.2017
Bohajeho. No, doufám, že je to jen pokus trolla. (Navazuješ se mezi sedák a prsák, miláčku.)
odpovědět 
 Re: Prsák07:36:18 18.07.2017
Taková informovanost dostane Pita Schuberta do hrobu.
VladaModpovědět 

 půjčky 10:41:32 04.08.2017
Nabízíme flexibilní půjčky a financování pro různé projekty, které se vyvarujeme obvyklým přísným postupům. Toto financování Umožňuje zákazníkovi, jenž má nízkou úrokovou sazbu, využít odměnu - 2% ročně za období 2-45 let. Můžeme schválit půjčku / financování až do výše 80 000 000 USD nebo více, v závislosti na druhu podnikání. Financujeme pro: pastormarshall@hotmail.com
Pastor Marshallodpovědět 

 Foto dne:
Adam Ondra, kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Ale prd... nenechám Hrnčíře zavřít | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace | svobodu vyjadřování ano, ale... | Re: Peace | Diletantismus | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (96)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (52)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (32)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (12)
Video: Elias Iagnemma a jeho 4letá cesta za prvním 9A+ na světě (5)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1083 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1176 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1389 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1362 
 Neřeším to – lezu vše 
 1044 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit mobilní verzi