LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
2.Černý 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192478 cest
Nové přelezy:
Üstsüz 7b
Meltem 7b/7b+
Liquide Co 7b+
Rock Repub 8+/9-
So Long Be 9-
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS se s ČSL stále neshodl na závodech, na stole je nová nabídka

Diskuze kolem pořádání boulderových závodů v České republice stále neutichají. Jelikož Český horolezecký svaz vypověděl smlouvu o pořádání Českému sportovnímu lezení, všichni čekají, co se bude dít dál. O popis aktuálního stavu jsme poprosili Davida Urbáška z vedení ČHS.

(Pozn. red. Lezce: Rozhovor poskytlo ke zveřejnění na Lezci vedení ČHS, redakce Lezce se na jeho tvorbě nepodílela)

Po vypovězení smlouvy s ČSL o pořádání závodů v boulderingu jste před dvěma týdny oznámili, že došlo k obnově jednání ve snaze “zachránit” letošní sezonu. Jak se situace vyvíjí?
Došlo k několika jednáním mezi ČHS a ČSL. Jedno z nich navíc i se zástupci generálního partnera. Řekli jsme si základní požadavky a principy, které jsou pro jednotlivé strany důležité. Prozatím však nedošlo k finalizaci podmínek, za kterých bychom mohli zaručit hladký průběh závodů a byli bychom se schopni dohodnout na spolupráci.

Řada lezců nerozumí situaci, proč ČHS nejprve zrušil platnou smlouvu s ČSL a pak se snaží spolupráci opět obnovit.
Jak jsme uvedli v oficiálním prohlášení, cílem výpovědi nebylo ukončit bez dalšího s ČSL spolupráci, ale zkusit se dohodnout na novém funkčním modelu, který by odstraňoval problémy a nedostatky, které se podepisovaly na kvalitě a průběhu závodů. Jednoduše řečeno, nebylo dále možné spolupracovat na základě smlouvy, kterou ale jedna ze stran nedodržuje a kromě psaných ustanovení jsou porušovány i základní principy důležité pro sportovní stránku závodů a kvalitu propagace lezeckého sportu. V takové situaci jsme před výpovědí byli, problémy vnímal i generální partner a další vývoj tímto směrem byl pro ČHS nepřijatelný. Cílem výpovědi tedy bylo ukončit tento stav a zároveň vytvořit prostor pro novou smlouvu, která bude skutečně dodržována, pokud o to bude stát i druhá strana.

Jednání tedy probíhají, ale čas utíká. Bude se letos ještě závodit?
Určitě ano. V každém případě jako závod ČHS proběhne minimálně MČR a MČRM, protože to je nutné dle prováděcích předpisů. Další závody, jejich pořadatelé i termíny a jejich případné kolize budou vycházet z výsledků jednání s ČSL. Zrušení červnového závodu bylo dáno rozhodnutím ČSL přímo na jednání s generálním partnerem, protože ten deklaroval, že za daných okolností tento závod nepodpoří. ČSL se za těchto podmínek rozhodl závod nepořádat. A ČHS – i vzhledem k deklarované vůli ČSL dohodnout se na spolupráci – nechtěl situaci závodem pořádaným ve vlastní režii, který měl již připraven, zkomplikovat. Také proto, že počet boulderových závodů v letošní sezóně je i tak dostatečný. Momentálně děláme vše, aby se situace vyřešila co nejdříve. Buď dohodou s ČSL, nebo uspořádáním dalších závodů přímo ČHS nebo novým týmem pořadatelů.

Říkal jste, že nedošlo k finalizaci podmínek. Co konkrétně ČSL nabízíte?
ČSL od nás v těchto dnech obdrželo nabídku pro pořádání závodů ve zbytku sezóny 2018. V té jsou vypsané základní principy spolupráce, které jsou pro ČHS klíčové. Naše nabídka počítá se dvěma variantami ve vztahu ke generálnímu partnerovi. Ta první v podstatě kopíruje vypovězenou smlouvu (jak v otázce financí, tak právě ve vztahu k partnerům), avšak upřesňuje odpovědnost jednotlivých smluvních stran a zdůrazňuje nezbytnost striktního dodržování smlouvy, soutěžních pravidel i prováděcích předpisů a obecných principů jakékoli spolupráce mezi dvěma subjekty. Druhá varianta potom počítá s tím, že svaz převezme záruky ve vztahu ke generálnímu partnerovi a poskytne ČSL prostředky, které od partnera na závod obdrží. I tato verze je ale podmíněna striktním dodržováním dohod, pravidel a předpisů. Výběr varianty necháváme na ČSL.

Prozatím chceme vyzkoušet možnost spolupráce ve zbytku letošní sezóny. Pokud by se spolupráce ukázala jako funkční, jsme připraveni jednat o další spolupráci v budoucnosti.

V čem mezi vámi panují rozpory?
Snažíme se nastolit takový model spolupráce, který by eliminoval opakování problémů, jež vedly k výpovědi původní smlouvy.
Pro nás jako sportovní svaz jsou důležité určité principy, které zajišťují korektní průběh závodu po sportovní stránce: striktní dodržování pravidel, správné výsledky, včasné informování závodníků atd. Současně s tím i jasné vymezení práv, povinností a odpovědnosti jednotlivých stran. Dále pak jak my, tak generální partner, chceme co nejlepší propagaci tohoto sportu v médiích.

Do kdy budou mít závodníci jasno?
Snažíme se celou záležitost vyřešit co nejdříve, avšak zároveň tak, aby závody proběhly v co nejvyšší kvalitě. Jak bylo řečeno, zaslali jsme ČSL nabídku a nyní čekáme na jejich vyjádření.

Vedení ČHS   [úpravy] 07:32 15.06.2018Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Üstsüz 7b Datca
Meltem 7b/7b+ Datca
Liquide Comme Une Flaque 7b+ Datca
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Nově komentované:
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Standing Ovation 10-/10 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (21)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 649 
 Někdy ano 
 615 
 Ne nepoužívám 
 657 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.