LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)
SP paralezení Innsbruck (15.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6838

Výsledky
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)
SP Madrid (28.05)

Deníčky
5946 lezců
1230108 cest
Nové přelezy:
Senzibil XIa
Útěk Z Pří Xa
Piráti Z A Xb
Okupanti Z Xc
Iron Maide 10-
Semišová M Xb
Princ A Ch 9
Cundoleeza Xb
Překvapení 9
Daywalker 9+/10-

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Český pohár v lezení na rychlost – nominační závod

report

Když jsme loni 29.2.2020 organizovali na HUDY stěně Brno nominační závod Českého poháru v lezení na obtížnost, asi nikdo netušil, co bude v následujícím roce následovat. I přes značné komplikace se řada věcí podařila, bohužel řadu dalších jsme museli porušit.

I přes značné komplikace s udělením výjimky od ministerstva zdravotnictví se nám podařilo minulý víkend uspořádat první závod Českého poháru ve sportovním lezení, lezení na rychlost.

Na HUDY stěně Brno vyrostla na konci roku 2020 velká nová část. Je společným projektem Českého horolezeckého svazu a HUDY lezecká stěna Brno. Hlavní část tvoří sportovní profil pro trenink lezení na obtížnost a certifikovaná dvojdráha na rychlost včetně časomíry. Vzhledem k tomu, že výjimku jsme přes včasné podání obdrželi pět dní před závodem, to byl rozhodující faktor pro úspěšnou realizaci.

Všichni účastníci měli předepsané PCR testy, takže to bohužel do značné míry poznamenalo startovní pole, co se týče kvantity, ale naštěstí nikoli kvality.

Už tréninkový rozlez ukázal, že zejména kategorie mužů bude díky účasti Rishata Khaibullina a Jana Kříže velmi zajímavá. Měřený tréninkový pokus Rishata 5,46 :-) a jeden s minutím stopovacího vypínače ještě rychlejší. Škoda, že se tento čas nepodařilo zopakovat v závodě, protože pokud se mi podařilo dohledat správně, pak aktuální platný světový rekord je 5,48 s :-)

Vlastní závod proběhnul nominačním formátem, tedy každý 6 pokusů a počítá se nejrychlejší čas. Vzhledem k počtu účastníků a hlavnímu zacílení, tedy nominacím se jednalo o sice méně atraktivní formát než vyřazovací pavouk, ale to si schováme na podzimní MČR.

Výsledky všech kategorií naleznete na webu ČHS. V těch nejprestižnějších tedy ženy a muži zvítězili Hanka Křížová a Rishat Khaibullin.

Všem závodníkům i členům organizačního týmu bych pak chtěl poděkovat za úspěšnou realizaci akce a nemalý dík patří také partnerům, kteří velmi rychle a pružně reagovali s pomocí cen a vybavení. Nano roušky od DIRECT ALPINE, Chimpazee tyčky pro občerstvení závodníků a věcné ceny LA SPORTIVA, ROCK EMPIRE od HUDY.

Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale pro nás to byl aspoň malý náznak normálnosti. Stěna zatím bohužel funguje pouze pro členy reprezentace pod smlouvou, ale pevně věříme, že v dohledné době už bude k dispozici všem.

Výsledky:

muži

ženy

junioři, A, B

juniorky, A,B




Rychlostní stěna s časomírou Deepron na HUDY stěna Brno



Technický meeting vedený hlavním rozhodčím Jurou Čermákem



Originální IFSC certifikované rychlostní chyty



Rishat Khaibullin



Mládežníci v nominačních pokusech



Nejrychlejší čas závodu Rishat Kaibullin



Petr Burian, v konečném pořadí 3. místo



Podium ženy



Podium muži



Organizační tým


Fotky Petr Chodura

Radek   [úpravy] 08:29 11.03.2021Tisk 


Související články:
Zobrazit další (8)

Komentáře

Nový komentář 
 Patří se poděkovat16:59:25 12.03.2021
Byť se to srovnávat se závody organizovanými Peťou Burianem a jeho taťkou nedá, tak se patří organizátorům poděkovat, což tímto činím.
JiBodpovědět 
 Re: Patří se poděkovat09:47:30 14.03.2021
Jen aby nedošlo k mylnému pochopení, tak dodávám, že závody organizované Petrem Burianem a jeho otcem byly na vyšší úrovni, třebaže realizované ve skromnějších podmínkách.

Ono je holt poznat zda něco děláte, protože k dané věci máte kladný vztah a nebo když to děláte z jiných pohnutek.
JiBodpovědět 
  Re: Patří se poděkovat15:56:53 15.03.2021
V čem byly na vyšší úrovni?
odpovědět 
   Re: Patří se poděkovat06:17:59 17.03.2021
No já bych to detailně snad raději ani nerozebíral. Poděkoval jsem a tím bych to považoval za uzavřené. Tečka.
JiBodpovědět 
    Re: Patří se poděkovat11:21:25 17.03.2021
Jirko, Jirko. Podekovani vypada jinak.
odpovědět 
     Re: Patří se poděkovat06:31:34 19.03.2021
Ale jdi ty brepto. Na to co Zoban předvedl a na to, jak se u toho ještě choval, byla má reakce velmi decentní a diplomatická. Teď už to nechám být, ale příště už budu bez jakýchkoli diplomatických rukaviček nemilosrdně sekat. Jak si přeješ, ty jeden statečný anonymní moralisto.
JiBodpovědět 

 Nejlepší06:37:01 19.03.2021
borec, nejlepší lezky!
odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace muži
SP Innsbruck 2026 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (192281)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Banana 5C+ Hlavatice
Safety first 4B Hlavatice
Historia morbi-bez hrany 5B Hlavatice
Historia morbi 5A Hlavatice
Horší vypadnou v rusku z okna 4A Hlavatice
Nově komentované:
Dunivá 5 Helfštýn
Spigolo Giallo 6+ Tre Cime Di Lavaredo
Podpásovka 5b Davle
L'Arbre Perdu 4B Fontainebleau
Psychoza 7c Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: Presky |

 Nové komentáře:
Re: A talenti musí žebrat | Re: Úroveň bouldrů | A talenti musí žebrat | Re: Gratulace | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: 2+2=4? | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: Je za tím fyzička, neznalost nebo něco víc? | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (125)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (77)
SP v lezení na obtížnost Praha (29)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)
Zákaz lezení na Kozlovi (4)
Nová venkovní bouldrovka na střelnici Placy u Příbrami (2)

 Nově v inzerci:
La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky | Průvodce pro staromilce | LaSportiva Python 42 | Hledám pronájem bytu Děčín,Ústí nad Labem | Spacák Patizon g1100 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1133 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1247 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1441 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1405 
 Neřeším to – lezu vše 
 1104 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi