Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
45.Zedek 9914
46.Novotná 9881
47.Griger 9877
Bouldry:
45.Svoboda 9031
46.Tran 9028
47.Zíma 9025
Hory:
25.Rak 2310
26.Kupec 2216
27. 2172

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5973 lezců
1236194 cest
Nové přelezy:
Troll 7c
Ahoj XIa
Freischwim 8+/9-
Humbug 9-
Svatý Otec 9+/10-
Hitchhike 9/9+
Venus 7c
Rechter Wi 9-
Mein Kampf 9
Zart Ganz 8+/9-

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Orel Břeclav - Břeclav
Prysk - Prysk

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Francie

17.3 - 31.3 2001

Včera jsem se vrátil z Francie...

...a napíšu jak to přibližně probíhalo, protože stejně nemám co dělat,zatím.
Takže jednou na Brumle mi kluci navrhli jestli nechci jet, chtěl jsem, to je jasný, ale nebyly prachy. Půjčil jsem si od mámy s tím že jí to ňák vrátím a nebyl problém vyrazit, protože Honzu Lahvoně jsme od školy ukecali už dřív, Sládič měl do školy potvrzení jakože soustředění, což teda bylo, Černoch školu neřeší a volno si udělal a Ivan měl auto a volno. Po obvyklých problémech jsme v pátek večer se spožděním vyrazily. Cesta proběhla na pohodičku za ukrutnýho deště, ve velkým WV transportéru se spaním vzadu, jsme dojeli v sobotu večer do Orgonu, kde jsme se stavili na kukandu. Zde jsme potkali RT a Mrázu kteří nadávali na mokrou skálu, Ti Nás varovali ať nejezdíme do Chatoveartu že je prochcanej, tak jsme se otočili a jeli do Bouxu.
V Bouxu je pohoda snad vždycky, dost ledovou noc jsme přespali v jednom z čechokempů a ráno se vydali do skal. Zaparkovali jsme v blízkosti hotelu, aby bylo auto trochu na očích,i proto že Nám Ostraváci říkali, že Je vykradli během 15 ti minutovýho nákupu v supráči, takže aspoň malá naděje, že nás tady nevyberou. Rozlezli jsme se pod La pláží v sektoru Skorpion a postupně jsme zdomácňovali v lezení po dírkách, které je zde typické. Počasí Nám přálo a bylo slunečno, jen na Styxu bylo pár steklých pruhů, protože občas přes noc sprchlo.
Po dvodenním lezení jsme daly restday v Aptu spojenej s nákupem a výběrem místních popelnic. Po loňských zkušenostech jsem na ně nastoupil naprosto suverénně přes den, a byl jsem dost rozhozenej když při "práci" přišel kdosi zevnitř vyhodit další pytel, po jeho odchodu a úsměvnym pohledu jsem radši rychle vyklidil prostor skokem zpátky přes plot. Stihl jsem odnést jen jakýsi actimel, ale aspoň něco. Po výběru ještě dalších kontíků jsme si uvařily zpátky v kempu, vajíčka a další jejich dary.
Následovaly další dva dny lezení na slunci a pak přesun do Aptu a do Volx, tentokrát jsem prchal od popelnic přes sklad zboží,protože se u nich snažil ňákej pracovník uklízet a já nemohl pryč. Ve skladu jsem ještě musel vysvětlovat že jako hledám záchod.
Ve Volx nebyla ani noha což byl opak Boux, kromě toho že zde byly RT s Mrázou, vylezli ňáký krutý prásky, ale to nechám na Rosťu, snad jen Mráza 8a+ OS. Nám to v místních převisech po oblinách taky celkem šlo a tak si Lahvoň zvedl svůj max cestou Shaosing na 8a PP. Černoch,  práskl ve svém maxu Zovirax 7c+, Sládič dal jiné 7c+ a Ivan vybojoval 7b. Já si odtud odvezl Shaosing a ňáký ty 7c+ a 7c. Spali jsme zde dvě noci a to v místních olivových sadech, a přestože se zde pohybovalo plno místních farmářů, nebyly problémy ani se stanem.
Další a poslední Naše zastávka byla v Russan, zde jsme strávily poslední dny a jídlo. Perfektní oblast po lištách a soplech. Je tu mnoho cest do 8b,oblast je v udolí řeky, jenž párkrát posloužilo k uklizení číchsi aut. V této oblasti Nám slunce teprve ukázalo svoji opravdovou sílu, vedro až hrůza. Při druhém dni lezení jsme dali všichni čtyři Macumbu 7c+ na druhej a pak se Černoch pokusil o jenno 8a a dal ho nadruhej! Vo to větší překvápko bylo, že Lahvoň ho dal Flash! Návázal jsem se na mnou očekávanej flash a neusral jsem si v nejtěžším místě. Po půlhodině jsem vymyslel jak to odkrokovat a dal pár pokusů- marnejch. Šli jsme spát, a po restdayi jsme to nakonec vylezli i já se Sládičem. Ještě před restdayem Nás zřejmě místní bušič obdaroval paličkou hulení a se slovy "Be careful!" odjel. Restday byl pohodovej! stejně tak jako celej zájezd, v neděli jsme se ještě stavili na Srbáči, ale už jsme nelezli.

Jirous   [úpravy] 16:13 02.04.2001Tisk 


Související články:
Zobrazit další (92)

Komentáře

Nový komentář 

 
Dost dobrej clanek.Kdyby takovejch bylo i v Montane vic tak by to byl dobrej casak
Zapsal: Michal, 16:55:38 02.04.2001
 A co foto ?
Jirousi, fakt pekny a zabavny. Jen treba foto jak vybiras popelnici, ci dokonce lezes tomu chybi.
Zapsal: JirkaS, 19:18:14 02.04.2001
 Lahvoň
Uf uf, řekl bych, že Lahvoň začíná přivostřovat...:)
Zapsal: Oliváč, 08:11:39 03.04.2001
 A ještě...
To flashnutý 8a se jmenuje Traktopele. A až pojedete do Russan vemte si sebou čínskou sadu, nebo jinou sadu klíčů, je tam zachovalej vrak Seata. Jedno kolo je od něj 100m dolu po svahu, celkem zachovalý.
Zapsal: Jirous, 11:53:50 03.04.2001
 
Určite jsi si přivez hromadu žrasa jako vloni co...
Zapsal: Para, 16:35:55 03.04.2001
 
A co to Tabou? doskočil jsi nakonec ten posledni chyt?
Zapsal: Cockin, 21:53:52 05.04.2001
 Jasně
...jsem to měl tak nachozený, že mi nic jinýho nezbývalo, nakonec jsem tam šáhl v pohodě. Po bitvě je každý generálem. Němci (pár jsem jich vloni viděl)v tom místě jdou po expresce, kterou si cvaknou do řetězu, a tento krok a i jiný úplně vynechaj. : ) , : (
Zapsal: Jirous, 12:33:43 06.04.2001
 smraďoch
...tak Jirousi, napis mi něco o těch francouzskejch popelnicích, třeba se tam vypravim na prazdniny a taky mi prines něco dobryho na oslavu, určitě ti toho hodně zbylo. Je fakt dobrý, že někdo konečně napsal článek o bufetění. Kdyby takovejch bylo víc ...
Zapsal: nákic, 22:36:40 09.04.2001
 Jirko!
Jirko!!! chci tě, na Zuzku se vykašli, máme více společného. Má adresa je: kontejner za budovou televize Nova tvá Barča
Zapsal: Barča z Počasíčka, 22:43:05 09.04.2001
 Bufetění
Neznám lepší pocit než mít plný brisko z bufetení ve Francii. S Pribilosem jsme vychytali Supr taktiku a je to zraso :))) Kazdopadne fotky chybej, ale pro me zustava nezapomenutelny zazitek videt Jirouse u kontiku. Tri faze Jirouse:
Faze jedna: bezhlave telo u kontejneru.
Faze dve: Z kontejneru jsou videt pouze nohy.
Faze tri: Z kontejneru je OBCAS videt hlava :)))
Zapsal: Oliváč, 09:49:39 10.04.2001
 Práce o bufetění
Práce o bufetění existuje. Napsal jsem ji já, jako ročníkovou práci na psychologii. Mimo jine jsou v ni poznatky z Izraele a CR. Rad zaslu. alesneusar@hotmail.com
Zapsal: ales, 15:38:34 18.10.2002
 6XONYmG5Eo
I love this, Jennifer. You brought to light what a lot of polpee never want to think about if their life ended pretty quickly, This resonates with me, as in July 2009 my beautiful momma went for routine blood work. On July 17th I got a call from my sister that she had leukemia. We immediately flew out to see her the next day, at that time I was told she had about 6 months. After 2 weeks of being there, she seem to be responding to chemo, so we went back home and were going to come back for her next round of chemo. The next week I got a call, that it was either the leukemia or she had pneumonia and she was admitted to the hospital. I flew out within several hours. The next day, we were told she had days. She ended up living another 12 days {she passed away on Aug. 24th} and during that time we celebrated her life and I literally stayed with her around the clock, so that in her final days, she never had to wait for anything. Thank you, for the great reminder to all {hugs}
Zapsal: 2jT7XUUD, 14:46:33 26.12.2015


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Clash of the Titans, 9b
 Databáze cest:
Všechny cesty (193291)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tisícátá cesta VIIIb Věžák
Božská Věra VIIc Věžák
Normální cesta II Adršpach
L'Ancien Six (droite) 6B Fontainebleau
Die Spasstelruter Katzen 6 Frankenjura
Nově komentované:
Apoštol 6B+ Panský Les
Skutky Apoštolů 6C Panský Les
Posvícení VIIIa Prachov
Odio la guerra 6c Passo Di Falzarego
Karma 7+ Súľov

 Nově v diskusi:
Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: červ dobyvatel | Re: Čtyři palice | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Čtyři palice |

 Nové komentáře:
Re: Divnej rok | Re: Šťípa | Re: Výsledky | Re: Výsledky | Re: Šťípa | Re: Výsledky | Re: Výsledky | Re: Výsledky | Šťípa | Re: Výsledky |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (46)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (29)
Mistrovství světa mládeže v lezení na obtížnost: Jan Štípek 7. (26)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
V kuloáru Gouter na Mont Blancu zahynul Pavel Žofka (13)
Adam Ondra zapsal během jediného dne čtyři bouldery za 8B stylem flash (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
Prodám Scarpa Zodiac nové | Ledy Alpy, Rakousko | Petzl NOMIC pár | Uforing Mini sada | Šrouby Grivel 360 -sada | Montana 1998-2005 Rezervováno | Koupim DZ SWISS 2026 | Mammut Eiger Extreme Mittellegi Pro Pants Women – Gore-Tex Pro – | Koupím Sir Joseph Looping 500 nebo podobný spacák | Hledám spolulezce/spolulezkyni |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1296 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1380 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1588 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1530 
 Neřeším to – lezu vše 
 1247 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi