Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231242 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Orel Břeclav - Břeclav
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Liberec
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Adam Ondra před kvalifikací na olympiádu zkusil, zda dá 9a flash

Před blížící se evropskou olympijskou kvalifikací, která začíná zítra ve francouzském městě Laval, vyrazil Adam Ondra otestovat formu na skály do Slovinska, kde se mu předevčírem podařilo vylézt na flash cestu za 9a.

"Evropská kvalifikace v Lavalu se rychle blíží, takže jsem se rozhodl si formu otestovat i na skále 😎 Navštívil jsem domovskou lezeckou oblast Jernej Krudera, Sopota (Slovinsko). Jsou tam dvě 9a linie, které mají stejný dolez, ale jiný začátek. Nejprve jsem tedy zkusil In Time 9a, která má jako první krok obří dyno ☝️ Na onsight jsem to bohužel netrefil, tak jsem se přesunul doleva pod Peščena Ura 9a. Jednotlivé kroky mi ukázal sám Jernej Kruder a překvapivě to dopadlo flashem ..."  napsal Adam na Facebooku.

Zde je Adamův zápis cesty v databázi na Lezci:

Peščena Ura 9a

Zmíněný post na Facebooku:



Na evropské kvalifikaci na olympiádu se nyni v Lavalu bude soutěžit jen v lezecké kombinaci - boulder a obtížnost, rychlost byla v září v Římě (psali jsme zde: Evropská kvalifikace na olympiádu v lezení na rychlost: Vyhráli Bassa Mawem a Aleksandra Miroslaw, náš Jan Kříž 20.).
Zítra začínají lézt ženy kvalifikací, ráno bouldrovou, odpoledne na obtížnost. Muži začnou lézt kvalifikaci v pátek. V sobotu budou semifinálová kola, v neděli pak finálová. Za Česko je registrován jen Adam Ondra.

Standa Holec   [úpravy] 20:15 25.10.2023Tisk 


Související články:
Zobrazit další (169)

Komentáře

Nový komentář 
 drzime palce10:13:37 26.10.2023
zhodil vlasy, zalez pekne, tak jen tak dal :)

Celkem by me zajimal vliv toho vodopadu. Od poheldu to vypada jak krasomiluv vlhky sen, kde se na onsight sestky ceka az budou konecne letni sucha... Natoz 9a....
joudaodpovědět 

 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192421)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi