Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
48.Winter 10054
49.S 10050
50.Lukášek 10044
Bouldry:
48.Chovanová 9153
49.Ondra 9134
50.Skočdopole 9103
Hory:
11.Veselá 4592
12.Abt 4250
13.Hess 4095

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226972 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
ZŠ Planá - Planá
Stěna Holešov - Holešov
Šutr - Liberec 17

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - České Budějovice
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Film Kamarád ze skal znovu po 50 letech v televizi

v sobotu 6.4.2024

Dokumentární film Kamarád ze skal o legendárním horolezci Joskovi Smítkovi bude po 50 letech od prvního uvedení zítra 6. dubna v obnovené premiéře vysílat Česká televize. Film je nově zdigitalizovaný a vystupují v něm legendy jako Bohumil Svatoš, Zorka a Petr Prachtelovi nebo Vladimír „Chroust“ Procházka. Současně se večer v Muzeu Českého ráje v Turnově pořádá promítání a beseda s některými účastníky natáčení.

O obnovenou premiéru filmu k 50. výročí se zasadil Standa Mitáč z webu eMontana.cz, jak píše v nedávném článku pamětník natáčení Vladimír „Chroust“ Procházka II. na webu horyinfo.cz.

Česká televize má film na programu v sobotu 6. dubna 2024 na ČT Sport ráno od 9:20 a pak večer na stejném kanálu od 19:55.
Zde by mělo být možné zhlédnou film online:

ceskatelevize.cz: Kamarád ze skal

Článek o filmu od Chrousta včetně fotek z natáčení:

horyinfo.cz: Kamarád ze skal

Pozvánka na promítání v turnovském muzeu:

muzeum-turnov.cz: Kamarád ze skal – Promítání filmu a beseda

Zpráva o filmu na webu Standy Mitáče:

emontana.cz: Pískařský film „Kamarád ze skal“ se povedlo zachránit. Promítání bude 6. dubna v Turnově

Standa Holec   [úpravy] 09:49 05.04.2024Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 nojo no21:47:09 06.04.2024
vomšelá romatika. scénář a režie jsou pro člověka lezoucího a nevyznávajícího komunistickou ideologii úplně zoufalé. pozitivum je jednoznačně Zorka Prachtelová - v té době asi světová špička ženského skalního lezení, jakkoli se to tenkrát nepoměřovalo a vlastně skoro nemohla vyjet ven (s výjimkou saska). fujtajxl, ještě že už snad jsou rudoši vod válu.
Lukas B.odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191943)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Z hranka II Příhrazy
Normální cesta II Příhrazy
Normální cesta III Příhrazy
Normální cesta I Příhrazy
Normální cesta II Janské Lázně
Nově komentované:
Scalo ma non brontolo 4a Monte Cucco
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (71)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (40)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1077 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1164 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1382 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1355 
 Neřeším to – lezu vše 
 1039 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit mobilní verzi