Na 96 stranách najdou čtenáři i několik standardních rubrik, některé z nich jsou určeny pro soutěživé čtenáře.
Roman Siegl: Ojos del Salado (6893 m)
V posledním, devátém dílu seriálu o jihoamerických vrcholech nás autor Roman Siegl zve na druhou nejvyšší horu v Americe i na jižní a západní polokouli. Ojos del Salado je rovněž nejvyšší vulkán světa. Prvovýstup provedli až v roce 1937 Poláci Szczepanski a Wojsznis. Více na str. 12-16.
Josef Essl: Naviser Almenrunde – okruh pro horská kola
Naviser Almenrunde je bezesporu jednou z nejrozmanitějších cyklistických tras v oblasti Innsbrucku. Tato velkolepá, ale zároveň náročná túra pro horská kola začíná v Matrei am Brenner (990 m), kde lze okruh také ukončit. Cestu je ale možné zakončit i v Innsbrucku, kam se dojede po původní Římské cestě. Více na str.41-44.
Markéta Hanáková: Vysoké Tatry, 35. díl: Ihla v Ostrve
Ihla v Ostrve je tatranskou klasikou, která za malinko snahy nabídne příjemný mix výletu, rozhledů, trošku kardia, lehkého lezení a na závěr selfíčka, jak z katalogu. Cesta je lezitelná v zimě, v létě i za mokra i jakkoliv. A to vše i pro rekreační lezce, kteří mají základy jištění a slaňování v malíku.. Více na str. 50-54.
Jakub Cejpek: Alpské vícedélky v okolí Chamonix – 2. díl
Sportovky i specialitky v Aiguilles Rouges, Vícedélky v Aiguilles Rouges mají obvykle 200–300 metrů. Tipy na výstupy ve východní stěně Brévent, na Crakoukass a Catyoucha Man, na jižní hřebenu na Chapelle de la Glière a na Aiguillette d’Argentiere najdete na str. 55-59.
TÉMA ČÍSLA: POSAVJE - SEVNICA
Oblast Posavje se nachází po obou březích řeky Sávy v jihovýchodním Slovinsku. Jedním z dominantních vrcholů celé oblasti, která se nachází severo-severozápadně nad městečkem Sevnica, je 947 m vysoký vrchol Lisca. Celá oblast je vymezena horskými masivy Gorjanci, Bohor. Zasavje a slovinsko-chorvatskou hranicí. Milovníci různých druhů pohybových aktivit budou nadšeni originalitou, autenticitou, nedotčenou přírodou a také pohostinností i srdečností místních obyvatel. Více na str. 69-80.
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI V ČÍSLE 3/2026
ZIMNÍ SEZÓNA 2025/2026: Neobvykle vysoký počet nehod, str. 9
MASHERBRUM 2026: Originální informace o červnové unikátní expedici, str. 10-11
CHATY AUSTRIA: Haindlkarhütte v Ennstálských Alpách – 17. díl, str. 28-31
METODIKA – 15. díl: Zajištěné cesty s dětmi – 1. část, str. 32-35
VÁDI RUM IX: Trek Jordan Trail – 2. část, str. 45-49
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: Novinky předních českých firem, str. 60-62
ALPSKÝ KLUB PRAHA: Půjčovna outdoorového vybavení, str. 63
VÝSTAVA ČEŠKA KOČA A ČESKO-SLOVINSKÁ VZÁJEMNOST: Štafeta ve Slovinsku, str. 81-83
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby).
ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu
www.lideahory.cz a
www.alpenverein.cz
PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz
Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko