Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13175
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Groš 7632
2.Sejbal 7520
3.Skopec 7086

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5969 lezců
1234643 cest
Nové přelezy:
Očistec Xb
Ahoj XIa
Fleischber 9-
..senza no 8a
Bolognesi 7c
Asternik 7c
Ortofrutta 7c
..senza no 8a
Fuochi nel 7c+
Linea Goti 7b+

Stěny
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Lokal Blok - Praha 5
DDM Domino - Hronov

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Vstup do Teplických skal zdarma

Od letošního roku nemusí členové ČHS platit vstupné v Teplických skalách. Pokud předložíte při vstupu u pokladny platný členský průkaz, budete moci projít bez nutnosti platit vstupné.

Píšou o tom ve zprávičce na webu ČHS www.horosvaz.cz.

Lezec.cz   [úpravy] 09:10 02.06.2006Tisk 

Komentáře

Nový komentář 
 Smekám11:49:01 02.06.2006
Tak to teda koukám a chválím ČHS že opravdu něco dělá...
Dájaodpovědět 
 a co ostatni?12:06:55 02.06.2006
super, chvalím. A ostatní organizovaní horolezci? JAMES, OAV, CAF, CAS, ... ?
W
Wodouchodpovědět 
  Re: a co ostatni?08:29:33 05.06.2006
Ten James mě mrzí, bratři ze Slovenska tam mají docela dost cest. Ostatní se o nějaký vyjednávání, podle toho, co vím nezajímali, tak to dopado, jak to dopadlo. Každopádně zatleskejme Aleně i druhé straně, že taková dohoda byla vůbec možná.
Ťéšaodpovědět 
 Re: Smekám13:31:47 02.06.2006
Tak teď ještě zabojovat o Ádr
Romanodpovědět 
  Re: Smekám13:54:38 02.06.2006
a Tisou, a Prachůvky... :-)
odpovědět 
   Re: Smekám14:58:11 02.06.2006
Hele do Prachova maj lezci vstup zdarma.Je to tam na ceduli a po mne nikdy nikdo nic nechtel...:-)
radekodpovědět 
  Re: Smekám19:09:00 03.06.2006
ozvěno, ozvěno... řekni kudy je cesta nejschůdnější a pokud možno nejlevnější....
:)
kdo poznal...pochopil.... :)
sotechodpovědět 
   Re: Smekám14:28:26 07.06.2006
he he he...jj..ozvěno ozvěno...a navíc je to nejkratší cesta od peňáka ;-)
crossodpovědět 

 Smekám15:55:57 02.06.2006
Tak pánové a dámy,musím taky smeknout Klobouk a nejen před ČHS ale hlavně před provozovatelem okruhu,určitě by to bez jejich souhlasu nešlo,HOŠI DĚKUJEM !!!!
Martinodpovědět 

 Bravo10:48:03 03.06.2006
To je neuvěřitelný..ale ta cesta od kempu je stejně furt lepší.Není tam tolik lidí a mírnější kopec. Ale co naplat ...nejhezčí část je zavřená, kvůli těm trapnejm Andulkám:(((((
Benodpovědět 
 Re: Bravo22:11:00 06.06.2006
Jistěže se Aleně a Jindrovi podařila dobrá věc, a jejich cesta do Teplic nebyla zbytečná, ale je třeba také vědět, že vstup je podmíněn dvěma brigádami za rok. Jedna již byla provedena, na jaře, viz diskuse: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=4754 a druhá by měla být na provedena, podle potřeb pronajímatele okruhu.
A to není jediná práce, kterou je třeba ve skalách udělat. K dalším brigádám jsme se zavázali v povolení k lezení, které vydává MŽP a jsou dlouhodobě součástí výjimek.
Dvakrát za rok někteří lezci pravidelně chodí budovat protierozní zábrany a zábradlí do skal, mimo turistický okruh. V minulosti se na tyto akce vždy sešlo spousta lezců a práce řídil Vašek B. z Ádru. Letos tuto činnost ukončil, a já se po výše uvedených diskusích vůbec nedivím. Takže se hledá jeho nástupce. Věřím, že z počtu všech diskutujících v minulém příspěvku se určitě někdo najde. Je to práce, která nějaký čas zabere. Musí se projít skály, obeslat oddíly, zajistit hřebíky, nářadí, benzín, pily, sekery, lopaty, pivo, uvařit guláš, ráno rozdat práci. A nakonec ji zkontrolovat. Situaci je třeba řešit do září.
Zdravím. Luboš
Lubošodpovědět 
  Re: Bravo21:18:19 07.06.2006
100 ku 1 - presne vim, kdo zvedne ruku, nebude se sice bit v hrud, ale nakonec funkci prijme! A asi nejsem jediny, kdo to vi.
Robodpovědět 

 teplice20:54:29 07.06.2006
..zni to prijemne az na to, ze je zakazan cely vstup na chramovky z obou stran. S takovou by tech 25Kc nemeli chtit ani po turistech.
No treba jen po Nemcich a Polacich:-)
čajdaodpovědět 

 Foto dne:
lezení na obtížnost - semifinále
MS mládeže v lezení 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (193109)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Don Kydoň Direkt Xa Ostaš
The Garlic Witch 6- Frankenjura
Asternik 7c Passo Fedaia
..senza nome.. 8a Malga Ciapéla
Fuochi nella notte 7c+ Malga Ciapéla
Nově komentované:
É Un Mondo Difficile 7c Malga Ciapéla
Všejed Sd 7B Ostaš
Esprit De Clocher 6c+ Petit Clocher Du Portalet
Údolní Cesta VIIa Tisá - Velké Stěny
Údolní Cesta VIIa Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Čtyři palice | Re: červ dobyvatel | Foto Norsko | Re: Kavčí lom | Dachstein Adamek aktualně | Re: Frankenjura spanie | Frankenjura spanie | Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: Kuloár smrti | Frends foreva | smysl | Ocun | Nejslabší článek řetězu | Re: Kuloár smrti | Re: Zklamání | Re: Zklamání | Re: Kuloár smrti |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (46)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (29)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
V kuloáru Gouter na Mont Blancu zahynul Pavel Žofka (12)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
Hledám spolulezce/spolulezkyni | Klattermusen | Klattermusen | Lano Mammut 60 | ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro | koupím lezečky - vel. 36-37 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1254 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1367 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1559 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1515 
 Neřeším to – lezu vše 
 1227 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi