Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)
SP paralezení Innsbruck (15.06)

Žebříček
Routes:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Šofránko 10613
Boulders:
14.Vaňous 10103
15.Nespoutaný 10100
16.Jungling 10075
Mountains:
29.Uhlík 2276
30.Čermák 2232
31.Kupec 2216

Výsledky
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)
SP Madrid (28.05)

Deníčky
5943 lezců
1228707 cest
Nové přelezy:
Rüpelpower 10-
Pravda A L 9
Therapie 9/9+
Teória Slá 9
Semišová M Xb
Xsychtomaz Xb
Glücksfabr 9
Herr Kules 9/9+
Glücksfabr 9
Alfabetix 7C+

Stěny
ZŠ TGM Otrokovice - Otrokovice
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
Hala TSC - Turnov

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Liberec
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Mára Holeček upřesňuje trasu výstupu na Meru

smPratele, pro vsechny, kdo chteji vedet vice. Docetl jsem se na webstrankach v climbingu o nasem vyreseni Sharkfinu na Meru central.

Take o tom ze Jenikovi je o osum let mene, coz bude rad a na druhou stranu me pribylo na hrbet devet krizu. No a v neposleni rade zmatlany mismas nesmyslu o historii nasich vystupu.
Tak, kdo chce znat pravdu ktera uz nebude asi tolik oslniva prosim at pozorne cte dal.
Zakladni udaje sedi.SV Meru central 6310m obtiznost 7a M5 80stupnu  2000lezeckych metru a 13 dni v jednom zatahu ve stene.Pouzity standardni lezecky matros pro skalu a mix plus dveste metru fixu a double zavesna postel.Zatluceny dva nyty.
Do tohoto mista vse sedi. Sranda a hricka osudu nastava tam, kde aktualizace na expedicnich strankach po slezeni s kopce probehla pouze v textove podobe.Jelikoz internetove hruzarny v Uttarkashi nebo Delhi jsou na urovni snadneho zesileni.Po vele usili se mi podarilo ztahnout fotku z kamery a nacmarat lajnu vystupu.Omlovam se Vam za mou liknavost ale jsem prave nekde na ceste mezi Agrou,Varanasi a Kolkatou.Muj predpoklad ze vse vydrzi do konce listopadu az se vratim z lezeni v Thajsku nevysel a jak je videt svet se toci vzdy o trochu rychleji nez se zda.
Nicmene pro zachovani lehkeho odvarku velebijcu potvrzuji ze tam kde se zasekl Babanov nez udelal o pul roku pozdeji prustup levou casti steny a tri pokusu Takedy s druhy vcetne dalsi testovani Ankera s kamosi a nas vystrel na slepo pred deviti lety cekove asi 16 attaku tak v techto mistech pokracuje nase nova ceata.Mozna ne tak elegantni jak je na fotce velkeho climbingu ale je tam FILKUV NEBEZKY SMICH.  Spravny seznam vystupu je na mych web strankach www.marekholecek.cz.Tyto informace v shakesperovskem slohu byli poslany i pro opravu na web climbing.   
                Tebuh lehce ostarseny Mara



Ke stažení originální velikost fotky:  Meru

Mára Holeček   [úpravy] 07:38 25.10.2006Tisk 


Související články:
Zobrazit další (231)

Komentáře

Nový komentář 
 žralok11:13:15 25.10.2006
Tak to už je na rezervaci velkého sálu velké hospody, abychom se tam všichni vešli.
A škoda, že jsi nestihl volby do Senátu, mohl bys už (místo Jeníka) kandidovat :-)
ivošodpovědět 

 prosba12:20:04 25.10.2006
Gratulace.
Mohl by mi nekdo s lepsima vocima, pripadne s lepsim monitorem rict co je napsany tema malilinkatejma cervenejma pismenkama? Bubanova na ty zluty niti jeste prectu, ale vic uz nic. Bych vedel jak to Marousek s Krajsosem vlastne valili. Dik l.
odpovědět 
 Re: prosba12:47:31 25.10.2006
TOhle by ti mělo pomoct http://www.lezec.cz/fotos/fil_2281.jpg
Rodpovědět 
  Re: prosba14:59:23 25.10.2006
jo , diky. apropo, M&H svym vystupem jste potesili srdce jednoho indianskyho:) kolegy kterej sedi se mnou v kanclu a ma domov jen 300 kilaku vod ty ploutve.
lacoodpovědět 

 13:49:09 25.10.2006
Cesta i její název jsou jako z partesu! Voni holt umí, pane Holeček ...
H@nsodpovědět 

 Moc dobrá14:04:08 25.10.2006
práce chlapi! Eště až se někomu podaří to navalit rovně přes ploutev tak to bude mega lajna..
Šp.odpovědět 

 věk10:33:37 26.10.2006
Ale Kulíšku. Tobě už z té výšky přeskočilo, že nevíš jak jsi starý? Vždyť už tě máme s tatínkem 40 let na hrbu.

Mamka + Taťka
mama+tataodpovědět 

 Foto dne:

Vypečená 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192136)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kapt´n Btaubar 7- Kriebethaler Wande
Kindertag 7- Kriebethaler Wande
Hangebrucke 6+ Gebiet von Mittweida
Poplazeníčko VI Ostaš
Fruhjahrssonne 6+ Gebiet von Mittweida
Nově komentované:
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle
Spigolo Giallo 6+ Tre Cime Di Lavaredo
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Jištění při užití polovičních lan | Re: lezec.cz | 30ka na VHT | Re: Jištění při užití polovičních lan | Re: Lana Simmond | Re: posuv opletu lana uprostřed | Re: Posun opletu | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Neuznat | Re: Novy trend | Bouldrovka | Re: Jelita | Re: | Jelita | Re: Boulder | Re: Boulder | Re: Furt? | Re: |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (114)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (106)
SP v lezení na obtížnost Praha (20)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (17)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)
Zákaz lezení na Kozlovi (4)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (1)
Česká horolezkyně Miri Jirková byla 2. na Everest Marathonu, (1)

 Nově v inzerci:
Hledám pronájem bytu Děčín,Ústí nad Labem | Spacák Patizon g1100 | Tilak Raptor, vel L., goracovka | Expedicni boty, výškovky | Tarantule, vel.39 | Dámská přilba | lezení Itálie | Statické lano 11 mm, 60 m | Ocun Ozone 3.0 | duplexy |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1113 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1226 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1423 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1390 
 Neřeším to – lezu vše 
 1085 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi