LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
4.Širůčková 11797
Bouldry:
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
4.Volf 11031
Hory:
17.Černý 3106
18.Petr 3077
19.Chomová 2798

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5970 lezců
1234694 cest
Nové přelezy:
Lavorare c 7b
Frigg L1 7b+
Flaggermus 8a
Očistec Xb
Ahoj XIa
Fleischber 9-
..senza no 8a
Bolognesi 7c
Asternik 7c
Ortofrutta 7c

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Fit Studio Jitka - Slaný
Bongo Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Mládež v ČP dospělých

Došlo k úpravě Prováděcích předpisů pro závody Českého poháru ve sportovním lezení. Je zakázán start závodníků (i závodnic) mladších 14-ti let. Úplné znění Prováděcích předpisů najdete na www.horosvaz.cz
Dobrej climb,
Slávek V.

Slávek Vomačko   [úpravy] 09:44 26.03.2002Tisk 

Komentáře

Nový komentář 

 ???
Slávku, proč došlo ke změně?
Zapsal: MartinM, 17:33:13 26.03.2002
 !!!
Zdá se, že horosvaz vychyluje na Q-drát !!
Zapsal: Jeane, 23:32:18 26.03.2002
 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Už to mám! Je to proto, abysme my dospělí neměli komplexy!
Zapsal: David, 20:53:03 28.03.2002
 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Už to mám! Je to proto, abysme my dospělí neměli komplexy!
Zapsal: David, 20:53:32 28.03.2002
 Důvody změny
K tomuto rozhodnutí se komise sportovního lezení rozhodla po dlouhých debatách. Rozhodnutí bylo koordinováno s komisí mládeže.
Jelikož na závodech dospělých závodí velmi mnoho mládeže do 15 let a jak známo ta má svůj český pohár.Tím chceme podpořit mládežnický ČP
V návaznosti na mezinárodní pravidla jsme posunuli věkovou hranici na 14 let. Na SP se také může závodit až od 16 let. Je to i proto, aby mládež v pozdějším věku neztratila motivaci pro závodění to platí hlavně u holek.
Další nezanedbatelný důvod jsou pákové poměry mládeže(hlavně prsty) a celkový rozvoj osobnosti dětských závodníků.
Myslím, že jako základní vysvětlení by to mohlo stačit. Případné další dotazy zodpovím po 8.4.02.
Slávek Vomáčko
Zapsal: , 17:39:20 31.03.2002
 Zase ta pravidla

Ten, kdo se zabývá skutečně problematikou lezení mládeže a vlastně jakýmkoli výkonnostním sportováním mládeže, musí s tímto souhlasit.Navíc já bych tuto hranici posunul až na 16 let, jak je ve světě obvyklé(jezdíme s našimi dětmi také na dospěláky a vlastně toto tvrzení je také proti nám.Takže jsem sám proti sobě.)Ale je to ku prospěchu věci jako takové a dlouhodobě by to přineslo řadu pozitiv.
Ted jsem jen zvědavý na dodržení tohoto pravidla a na udělování vyjimek, a vyjimek z vyjimek a vyjimek...
Slávku,již dlouho tě upozornuji na nedostatečně formulovaná pravidla nominací dospělých, snad již začínaš zjištovat, že přichází nová generace a tlak na tebe se zvýší a při nejednoznačnosti pravidel tě trenéři-rodiče budou pěkně masírovat.Je čas přijít se solidními pravidly.

Rebel
Zapsal: Libor REBEL Hroza, 07:31:39 08.04.2002
 Je to dobrý...
Pravidlo je super, rodiče občas drtí svoje děcka do tréninků a dokazují si přes ně co samy nedokázali. Proč by děti nemohly žřát bobule a sypat se sračkama, když to rodiče budou chtít a když jejich děcko může přelézt dospělou ženskou?
Všichni co jste proti tomuto pravidlu, se někdy mrkněte na juniorské závody, ať vidíte pod jakým psychyckým tlakem některé děti lezou. Zasvěcení vědí...
Zapsal: Jirous, 12:01:39 08.04.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
lezení na obtížnost - semifinále
MS mládeže v lezení 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (193116)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Syssiphus 6b Starkenbach
Tančící pilíř VIIIa Suché Skály
Batman 6c Falesia Dimenticata
Keine Banane, kein Benzin 6c Starkenbach
Mombi 6c Val Masino
Nově komentované:
É Un Mondo Difficile 7c Malga Ciapéla
Všejed Sd 7B Ostaš
Esprit De Clocher 6c+ Petit Clocher Du Portalet
Údolní Cesta VIIa Tisá - Velké Stěny
Údolní Cesta VIIa Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Čtyři palice | Re: červ dobyvatel | Foto Norsko | Re: Kavčí lom | Dachstein Adamek aktualně | Re: Frankenjura spanie | Frankenjura spanie | Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: Kuloár smrti | Frends foreva | smysl | Ocun | Nejslabší článek řetězu | Re: Kuloár smrti | Re: Zklamání | Re: Zklamání | Re: Kuloár smrti |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (46)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (29)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
V kuloáru Gouter na Mont Blancu zahynul Pavel Žofka (12)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
Koupím Sir Joseph Looping 500 nebo podobný spacák | Hledám spolulezce/spolulezkyni | Klattermusen | Klattermusen | Lano Mammut 60 | ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1254 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1367 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1560 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1516 
 Neřeším to – lezu vše 
 1227 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi