Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230837 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
BASE CAMP BAR - Přerov
Bouldering za oponou - Měnín
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Skála v Ledečku nad Sázavou10.02.2013
Ahoj, akorát jsem se byl podívat na skálu mezi Ledečkem a Kuchelnikem. Už dlouho jsem přemýšlel nad tím jestli je lezitelná, vypadá dost rozlamaná a nikdy jsem neviděl, že by ji někdo lezl. Dneska jsem zjistil ze tam je spousta cest. Ale ve většině cest j
 Re: Skála v Ledečku nad Sázavou10.02.2013
No tak teda díky za odtejnění této oblasti. My si ji střežíme pro sebe již několik let a ty jeden ..
  Re: Skála v Ledečku nad Sázavou10.02.2013
Fakt sorry, ale jen jsem se zeptal. taky jsi mohl napsat, ze se tam neleze a ze ty uzly tam maji nej
  Re: Skála v Ledečku nad Sázavou11.02.2013
Zřejmě jste tu skalku, chlapci, špatně zamaskovali, že si ji hurvajz všimnul..
Rovnou si ji o
   Re: Skála v Ledečku nad Sázavou11.02.2013
pokud je to tam co jsem byl já před pár lety (3-4 roky), tak jsem to nikde ani neventiloval. Skála j
    Re: Skála v Ledečku nad Sázavou11.02.2013
Francku můžeš mi prosím tě napsat na mail? Sorry za to "odtajnění", ta skála mě láká skoro
   Re: Skála v Ledečku nad Sázavou11.02.2013
pokud je to tam co jsem byl já před pár lety (3-4 roky), tak jsem to nikde ani neventiloval. Skála j
    Re: Skála v Ledečku nad Sázavou11.02.2013
diky.za info. Lidi. .neblbnete s utajovanim šunt oblastií.v nich nikdy nebude veliky provoz..a pozn

 další 9b a zlato09.02.2013
Adam + Lucka = super velká gratulace

 HKPROMETEUS - Handlova09.02.2013
http://www.hkprometeus.sk/

 Tatry09.02.2013
Pic pánové (a dámy), jedna votázečka. Z Bielovodské přes Prielom na Zbojandu a dále přes Priečne s. na Terynu v zimně. Jde to? A bez sněžnic nebo lyží? Díkes
 Re: Tatry09.02.2013
Jde všechno. Záleží na podmínkách. Na tvrdém firnu v mačkách to dáš za den, za blbých podmínek se bu
  Re: Tatry09.02.2013
Jo...pockej par tydnu a hodne zdaru. Je to realny, podle mne tak 7-10 hodin.

 dřevěný koule 10 cm08.02.2013
Ahoj, budu objednávat koule z bukovýho dřeva na visy pod hrazdu, hladký, průměr 10 cm, z jednoho kusu dřeva, veprostřed provrtaný na špagát. Kus mě má vyjít na 90,- Kč + poštovné. Kdyby někdo sháněl a chtěl se připojit k objednávce, stačí napsat, objednáv
 Re: dřevěný koule 10 cm08.02.2013
:-)
  Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Hele covece ja bych si jich par vzal...jednu bych prosil poslat do Ase a druhou do Brna. Aspon usetr
 Re: dřevěný koule 10 cm08.02.2013
Proč si nekoupit za 100,- dvě kila moduritu a neudělat si koulí několik podle potřeby?
  Re: dřevěný koule 10 cm08.02.2013
už si to tak skúšal? nerozpadne sa to pri zaťažení?
   Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Když uděláš plnou kouli 8-12cm v průměru, kde dovnitř zamodeluješ třeba šroubovací očko (za pár koru
    Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Pochybuju žes to zkoušel. Modurit je křehká hmota, po čase se může drolit, nevím jak by to vydrželo
     Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
O čem to mluvíš? Co s tím chcete dělat? Pokud chce někdo kouli na to, že ji pověsí na trám, chytne j
      Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Takže nezkoušel, že? :-) Modurit je shit.
       Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Zkoušel. Dělám z něj a dalších podobných hmot celkem často.
        Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Dřevo je safe a vzhledem k tomu, že na dřevěných koulích blbne už dost lezců, nemám důvod týhle vari
         Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Poradim dalsi trik jak usetrit. Hajzlpapir neni potreba kupovat, da se vyrobit z prectenych novin -
         Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
Ale ne, samozřejmě tam nesmíš to očko jen našroubovat. Dělá se to tak, že dolu dáš normální matku, n
          Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
V tom případě souhlas. A riziko že do toho doma pod futrama náhodně jebnu třeba štaflema je u mě vel
  Re: dřevěný koule 10 cm09.02.2013
jeste levnejsi a jednodusi je koupit dva kokosy vhodny velikosti, vrtackou udelat 2 diry a tema prot
   Re: dřevěný koule 10 cm10.02.2013
Že furt řešíte cenu? Pokud si chceš dojebat šlachy apod., řeš peníze. Pokud na tom chceš opravdu tré
    Re: dřevěný koule 10 cm10.02.2013
Co chceš, zima je dlouhá, absťáky dělají svý..zadavatel otázky musí čekat že krom těch, co se chtějí
     Re: dřevěný koule 10 cm10.02.2013
jojo moulove co nemaj rict..:D
    Re: dřevěný koule 10 cm10.02.2013
nevim proc by sis mel dojebat slachy na kokosu spis nez na dreveny kouli, navic trochu potrenujes a
     Re: dřevěný koule 10 cm10.02.2013
Jo kokos,to je dobrá motivace :-D
      Re: dřevěný koule 10 cm11.02.2013
A borci co chtej do Fontace se pritahujou na melounech :)
     Re: dřevěný koule 10 cm10.02.2013
Jo to jsem taky nepochopil...

 mařenka08.02.2013
Ahoj,

nevíte prosím jak to teď vypadá s ledem na Mařence?
 Re: mařenka08.02.2013
Nijak horky to neni.

 Bolest koubu pri stisku08.02.2013
Nemate nekdo zkusenosti s bolesti mezi kouby (mezi prstenickem a prostrednickem) pri stistku? Listy a jine podobne veci bez problemu, ale jakmile musim neco stisknout tak to boli (treba i stiskem zvednout lyze). Poboliva uz cca 2 tydny a vubec nemam tusen
 Re: Bolest koubu pri stisku08.02.2013
  Re: Bolest koubu pri stisku08.02.2013
Diky!
 Re: Bolest koubu pri stisku08.02.2013
 Gr. Wiesbachhorn - SV hang08.02.2013
Zdar lyžníci. Sháním info o sjezdu Gr. Wiesbachhornu SV hangem - po ledovci Sandbodenkees. Nejeli jste to někdo?

 Tréniková aplikace Android07.02.2013
Ahoj, doporučil byste někdo nějakou dobrou tréninkovou aplikaci pro Android (použitelnou pro lezecký trénik)? Díky
 Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
používám endomondo na visy
  Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
jak? :-o vzdyt to je na beh a kolo.
   Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
2h visu, pul hodiny odpocinek, 3x za sebou. Idealni.
    Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
:-D
   Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
na intervaly. vis-odpočinek, hezky to pípá
 Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
trainit.fi
 Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
  Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
kde je verze na android? existuje? vidim jen zkazeny jabko
 Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
Hit interval training
 Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
tak sem do zadal do shopu a na android vylezlo:

- climdroid
- beastmaker
 Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
Prave jsem si stahnul aplikaci Impetus a je fakt luxusni, vsechno si tam muzes nastavit naprosto pod
  Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
Škoda, že neexistuje něco podle tý knížky Trénink sportovního lezce, kde bys zadal jen tělesné param
   Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
jo a pak odtrénovalo a cvaklo první kruh ;)
   Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
V tý knížce se nevyzná ani autor :-) Natož programátoři. Kdo není znalec historie lezení, Brna a oko
    Re: Tréniková aplikace Android07.02.2013
Podle mě je základ. Pořádně zašukat a pak s čistou hlavou přistoupit k tréninku.Hlavní je nemyslet n
     Re: Tréniková aplikace Android08.02.2013
Tj, ale takle máš alespoň plán. Koukneš na mobil a víš, že si máš dát pár shibů nebo se pověsit na p

 Foto dne06.02.2013
Mezinárodně uznanej?! :D
 Re: Foto dne07.02.2013
Ve stratosféře;-)

1   ...   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   560   561   562   563   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 dřevěný koule 10 cm
Ahoj, budu objednávat koule z bukovýho dřeva na visy pod hrazdu, hladký, průměr 10 cm, z jednoho kusu dřeva, veprostřed provrtaný na špagát. Kus mě má vyjít na 90,- Kč + poštovné. Kdyby někdo sháněl a chtěl se připojit k objednávce, stačí napsat, objednávku pošlu v neděli večer.
Tomáš19:01:03 08.02.2013
odpovědět 
 Re: dřevěný koule 10 cm
:-)
mailovat sem19:02:28 08.02.2013
odpovědět 
  Re: dřevěný koule 10 cm
Hele covece ja bych si jich par vzal...jednu bych prosil poslat do Ase a druhou do Brna. Aspon usetrime na postovnem :) Nebo kam si to vlastne nechavas posilat?
Tom12:23:34 09.02.2013
odpovědět 
 Re: dřevěný koule 10 cm
Proč si nekoupit za 100,- dvě kila moduritu a neudělat si koulí několik podle potřeby?
20:43:36 08.02.2013
odpovědět 
  Re: dřevěný koule 10 cm
už si to tak skúšal? nerozpadne sa to pri zaťažení?
22:29:19 08.02.2013
odpovědět 
   Re: dřevěný koule 10 cm
Když uděláš plnou kouli 8-12cm v průměru, kde dovnitř zamodeluješ třeba šroubovací očko (za pár korun, na jedné straně metrický závit) s velkou podložkou a dobře to uvaříš, mělo by to vydržet. Jen to musí být takový ten klasický modurit, co se hnětl a pak vařil. Ne ty nové drahé modelovací hmoty, co tvrdnout samy o sobě na vzduchu. A máš skoro zadara kouli nebo tvar přesně dle potřeby s krásným okem na pověšení.
08:13:21 09.02.2013
odpovědět 
    Re: dřevěný koule 10 cm
Pochybuju žes to zkoušel. Modurit je křehká hmota, po čase se může drolit, nevím jak by to vydrželo zatížení, o případném pádu či nárazu při převážení ani nemluvě.
08:42:48 09.02.2013
odpovědět 
     Re: dřevěný koule 10 cm
O čem to mluvíš? Co s tím chcete dělat? Pokud chce někdo kouli na to, že ji pověsí na trám, chytne ji a bude na ní viset, tak není důvod, proč by to mělo praskat nebo do něčeho narážet. Pokud to hodláš někam nosit nebo s tím do něčeho mlátit, tak samozřejmě modurit vhodný není.
10:00:34 09.02.2013
odpovědět 
      Re: dřevěný koule 10 cm
Takže nezkoušel, že? :-) Modurit je shit.
17:56:01 09.02.2013
odpovědět 
       Re: dřevěný koule 10 cm
Zkoušel. Dělám z něj a dalších podobných hmot celkem často.
18:19:51 09.02.2013
odpovědět 
        Re: dřevěný koule 10 cm
Dřevo je safe a vzhledem k tomu, že na dřevěných koulích blbne už dost lezců, nemám důvod týhle variantě nevěřit. Stejně jako dřevěný balkně, dřevěnýmu campusu apod. Na takovýhle věci modurit? Vim že na modelování pejsků a medvídků byl fakt dobrej, ale vrutový očko se z něj pod 40 kg zatížením musí vyrvat (takže se neuraž, ale nevěřim Ti, že máš tuhle variantu ozkoušenou). Nebo se s tímhle matrošem za posledních 20 let neco změnilo a je z toho hi-tech hmota?
19:06:36 09.02.2013
odpovědět 
         Re: dřevěný koule 10 cm
Poradim dalsi trik jak usetrit. Hajzlpapir neni potreba kupovat, da se vyrobit z prectenych novin - staci si rano vzit Metro a mate ho zadarmo! Jasne, nevydrzi tolik a hur to vypada, ale ty voe nekup to za ty prachy!
H19:56:18 09.02.2013
odpovědět 
         Re: dřevěný koule 10 cm
Ale ne, samozřejmě tam nesmíš to očko jen našroubovat. Dělá se to tak, že dolu dáš normální matku, na ní velkou podložku a okolo toho uděláš tu kouli. Tlak se pak roznese na tu podložku s očkem. A že bys měl tolik síly a takovou hmotnost, že bys dovedl modurit drtit (mezi podložkou a prsty), tomu se mi nechce věřit. To dřevo je samozřejmě lepší, o to se nehádám.
19:59:15 09.02.2013
odpovědět 
          Re: dřevěný koule 10 cm
V tom případě souhlas. A riziko že do toho doma pod futrama náhodně jebnu třeba štaflema je u mě veliký, dřevo rulez :-)
20:34:41 09.02.2013
odpovědět 
  Re: dřevěný koule 10 cm
jeste levnejsi a jednodusi je koupit dva kokosy vhodny velikosti, vrtackou udelat 2 diry a tema protahnout smycku..:)
musado22:31:12 09.02.2013
odpovědět 
   Re: dřevěný koule 10 cm
Že furt řešíte cenu? Pokud si chceš dojebat šlachy apod., řeš peníze. Pokud na tom chceš opravdu trénovat, tzn. hodiny týdně, tři stovky snad obětuješ. Pokud to máš na okrasu, tož se na to vyser úplně :-).
Venca10:41:34 10.02.2013
odpovědět 
    Re: dřevěný koule 10 cm
Co chceš, zima je dlouhá, absťáky dělají svý..zadavatel otázky musí čekat že krom těch, co se chtějí připojit se mu ozvou lidi s nápady i moulové co nemají moc co říct a jenom zabíjí nudu.. Na windsurfingových, cyklo, vodácko a jiných serverech to nejni jiný :-)
11:39:38 10.02.2013
odpovědět 
     Re: dřevěný koule 10 cm
jojo moulove co nemaj rict..:D
musado14:25:56 10.02.2013
odpovědět 
    Re: dřevěný koule 10 cm
nevim proc by sis mel dojebat slachy na kokosu spis nez na dreveny kouli, navic trochu potrenujes a za odmenu si das kokos.. musis pracovat i s motivaci, jde videt ze tomu treninku houby rozumis
musado14:36:44 10.02.2013
odpovědět 
     Re: dřevěný koule 10 cm
Jo kokos,to je dobrá motivace :-D
18:59:16 10.02.2013
odpovědět 
      Re: dřevěný koule 10 cm
A borci co chtej do Fontace se pritahujou na melounech :)
<Oo><00:19:46 11.02.2013
odpovědět 
     Re: dřevěný koule 10 cm
Jo to jsem taky nepochopil...
Nechapající22:10:52 10.02.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi