LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Eliass - Ostrava
Fitpark - Uhříněves
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 výskové práce18.02.2013
Ahoj,chtěl bych zkusit dělat výškové práce a chtěl bych se zeptat,pokud tady s tím má někdo zkušenosti,tak jaký(uživí to,jak je to s časem,množství práce atd..?)Předem děkuji,za všechny odpovědi.
 Re: výskové práce18.02.2013
Znám spoustu lidí co se tím dobře živí, znám spoustu lidí co se tím sotva uživí. Záleží jak budeš po
  Re: výskové práce19.02.2013
Ahoj přátelé horolezci,taky mám podobný problém.Hledám práci,která by se dobře skloubila s lezením.E
   Re: výskové práce19.02.2013
čech a beloch aby pracoval? snad ne? serte na to na to tu mame pristehovalce :)
   Re: výskové práce19.02.2013
Lezení se moc s vejškovkama nesnoubí. Když je hezky, musíš makat a když je ošklivě, tak jseš doma.
   Re: výskové práce19.02.2013
s lezením se dobře doplnuje nějaká spíš odpočinková práce. abys mohl po práci pořádně trénovat a v p
    Re: výskové práce19.02.2013
Vezmi si příklad z předsedy. Tak se to má dělat. Neohlížej se na nikoho a jdi do toho.
   Re: výskové práce20.02.2013
Souhlasím s komentářem níže. Výškovky nemají s lezením společného prakticky nic a skloubit to s leze
   Re: výskové práce20.02.2013
Je jedno jakou práci děláš. Hlavně ji dělat dobře a ohlidat si at ji dostanes zaplacenu. A asi lépe
    Re: výskové práce20.02.2013
Jeste si rikam ze klidne i do te kolbenky clovek chodit muze, ale pak jsi limitovan pocty dnu dovole
     Re: výskové práce20.02.2013
moudro padesát let staré: pro většinu sportů je jasnou nevýhodou těžká fyzická práce (horník, hutník
      Re: výskové práce20.02.2013
To padesát let starý moudro sis vymyslel, že?
       Re: výskové práce20.02.2013
ale né! to bylo fakt publikovaný. akorát jsem zapomněl kde (tuším že to bylo v nějakém svázaném ročn
 Re: výskové práce20.02.2013
výškovky jsou skvělé, neznám nic lepšího. vylezeš na komín a vidíš daleko, daleko... větřík pofukuje
  Re: výskové práce20.02.2013
Jo pánové,ale na jednu věc jste tady zapoměli.Když už to teda všechno napatláš,opravíš,natřeš,nebo u
   Re: výskové práce25.05.2013
Takovej zmr*ů je víc v Liberci je zas Robert Hes..

 Lano a mráz18.02.2013
Ahoj. Mám doma jedno starší hodně zachovalé lano, na první pohled nepoškozené a funkční, ale viselo mě několik zim suché v nevytápěné kůlně. Nevíte, jestli dlouhodobý mráz s teplotami pod minus 10°C může mít vliv na bezpečnost? Jsou na to nějaké testy, zk
 Re: Lano a mráz18.02.2013
Tak minimalne to lano bude stvrdlé a cvakání expresek dost obtížné, ale jestli to nechces na lezení
  Re: Lano a mráz18.02.2013
tvrde? podla mojich skusenosti je odlezane lano prave naopak - prijemnesie
 Re: Lano a mráz18.02.2013
Mráz nevadí. Co to ale je několik let? Co léto, nebyla kůlna nadmíru vyhřátá od slunce? To by vadilo
  Re: Lano a mráz18.02.2013
tak nějak. dokonce bych řekl, že takové normální vyhřátí v kůlně nevadí, vadí (vadívalo?) UV, což v

 Hrusovany u Brna18.02.2013
Ahojte,
budu se stehovat do Hrusovan u Brna a mam dotaz ohledne moznosti lezeni v tomto meste a blizkem okoli (steny, boulder, skaly) diky za info
 Re: Hrusovany u Brna18.02.2013
Město:-)Co se týče lezení tak to není úplně nejšťastnější volba. Na podzim Pálava a jinak Kras nebo
  Re: Hrusovany u Brna18.02.2013
Konecne jsou Hrusovany mesto! Uz bylo na case. :)
  Re: Hrusovany u Brna18.02.2013
Konecne jsou Hrusovany mesto! Uz bylo na case. :)
 Re: Hrusovany u Brna19.02.2013
tak tak...kras, moravský písky, Jevišovice, pálava na podzim...
boulder něco málo:
 Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
Nevíte jaké jsou aktuální podmínky pro lezení ledů v Rakousku a na Slovensku?
 Re: Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
Výborné!
  Re: Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
tady se někomu splašil refreš, zadrž chlape
 Re: Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
to miluju! poznej své město, svůj okres, svou vlast a pak až navštiv sovětský svaz!

d
  Re: Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
?
  Re: Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
ty máš dost...
   Re: Ledolezení Alpy/Tatry18.02.2013
to nic.jenom Lukas B je kokot.
    Re: Ledolezení Alpy/Tatry19.02.2013
To, že jako mlaďas nerozumiš klukovi ve středním věku, neznamená, že je kokot. K tématu soudím, že p
     Re: Ledolezení Alpy/Tatry19.02.2013
Stredni vek? Kokota bych jeste vydejchal, ale stredni vek? To zni jak jednou nohou v hospicu, druhou
      Re: Ledolezení Alpy/Tatry20.02.2013
to že mě hňupi mají za kokota fakt neřeším, střední věk, no, už jsem se se srovnal s tím že mi puber
       Re: Ledolezení Alpy/Tatry20.02.2013
Jsem tě nějak už vůbec nepochopil. Nejdřív se mi zdálo, že je odmítáš řadit vedle sebe (jako že jde
 Re: Ledolezení Alpy/Tatry23.02.2013
Bielovodská dolina v Tatrách je bez chyby...

 Millet PRO LIGHT 27 vs Deuter Guide18.02.2013
Cate, nema niekto skusenost s batohom Millet PRO LIGHT 27?

Myslim si ze je na nom teras dobra cena (60eur) a vypada celkom schopne:) Je mi jasne ze Deuter Guide je overena klasika, ale oplati sa don investovat skoro o polovicu viac minci(11

 Pecka Rock Climbing Festival 201316.02.2013
Hi there,
I would like to invite you to come and enjoy in our 3rd edition of our Pecka Rock Climbing Festival.

More information on this address

 Průvodce Boulderingu Vesec15.02.2013
Ahoj lezci, chci se zeptat, zda někdo nevlastníte průvodce Libereckého Vesce - zdejších boulderů. Jsou vyprodané a byly vydané vloni nebo předloni, když se tam konaly boulderové závody. Byl bych moc rád, kdyby mi ho někdo půjčil alespoň oskenovat nebo tak

 Nižný slavkovský zub14.02.2013
Ahojte alpinisti. Neviete mi poradiť rozumný zostup z Nižného Slavkovského zubu?? Teraz nemyslím zostup od Kráľovského žľabu, ale skôr ma zaujíma, či sa dá cestami v tomto masíve zlaniť naspäť?? Napr. Penelopa, alebo Siesta. Vďaka
 Re: Nižný slavkovský zub15.02.2013
Zlaniť sa da cestou Silvestrovske blues,štandy s mailonkami.

 Bouldrové závody Hrušovany u Brna13.02.2013
Ahoj, posílám odkaz na video nejen pro ty, kteří se 19.1.2013 zúčastnily Hrušovanského šejkru vol.3. Ať se daří! http://www.youtube.
 Re: Bouldrové závody Hrušovany u Brna13.02.2013
super, díky :) není po "l" měkký "i" ? :))
(chytrej co dělá stejný chyby
  Re: Bouldrové závody Hrušovany u Brna13.02.2013
Asi máš pravdu, to je jedno :-)Psal jsem to ve spěchu
   Re: Bouldrové závody Hrušovany u Brna16.02.2013
Skvělé,díky že sis s tím dal práci.

 Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
Ahoj vsichni
Zhanim spacak - zima+stan, ostatni sezony pod sirak.

Rozhoduji se prakticky mezi Marmot Pinnacle Regular  (oficialne zimni) a Sir Joseph Rimo 850 (oficialne trisezoni). Ideal by byl Sir Joseph Erratic Plus 1000,a le
 Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
S těma spacákama co píšeš nemám zkušenost, ale můžu doporučit Warmpeace Explorer 900, který je z mat
  Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
To uz sme zase na 10 000:(
   Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
.. no a co čekáš. Kvalitní povrch stojí spoustu peněz a kvalitní peřák je sám o sobě taky drahá věc.
 Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
Caute, ac nedam na perovku dopustit, tak perovy spacak jsem dal uz davno pryc a pouzivam kvalitni du
  Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
Ja mam nejlepsi duty vlakno co kdy delala prima. Kdyz byl novej chrapal jsem v tom na snehu jen v me
 Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
Ja mam asi triletou zkusenost s Rimo 850 a nerek bych, ze by ten spacak byl nejak nachylny na vlhkos
 Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
ahoj,

používám taky převážně péřák. v létě starej duták.

pravda, pokud
  Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy14.02.2013
Starou celtu, která je prodyšná a nepromokavá? To nic není - já zas používám starou čutoru. Je lehká
 Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy13.02.2013
A co Warmpeace Viking 900? Jen ty nejlepší zkušenosti. V léte v zimě.
  Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy14.02.2013
Mám Eratic 1000+ a maximální spokojenost. spím v něm i v zimě na sněhu a bez žďárákunikdy nebyl prob
   Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy14.02.2013
Nakonec to ten Erratic plus 1000 vyhral. Drzte palce na obednavku;) Jediny kdo ted bude klepat kosu
   Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy15.02.2013
Přesně tento spacák jsem měl. Prodal jsem ho, protože byl do 90% výletů Evropě (zima Alpy, Tatry) úp
    Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy15.02.2013
Mnoje to holka no... Ty uz mrznes po ledovcich par desitek let, hadam ze vydrzis nekolikanasobne vet
    Re: Trisezoni perak z pohledu vnejsi upravy16.02.2013
někdo mi tu na lezci prodal jetej Eratic 1000+ za dobrej peníz. zatím sem v něm spal v 0°C teplo jak

1   ...   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   560   561   562   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 výskové práce
Ahoj,chtěl bych zkusit dělat výškové práce a chtěl bych se zeptat,pokud tady s tím má někdo zkušenosti,tak jaký(uživí to,jak je to s časem,množství práce atd..?)Předem děkuji,za všechny odpovědi.
tom16:41:03 18.02.2013
odpovědět 
 Re: výskové práce
Znám spoustu lidí co se tím dobře živí, znám spoustu lidí co se tím sotva uživí. Záleží jak budeš poctivý sám k sobě a zákazníkům, tak jako v kterémkoliv jiném oboru a hlavně, zda máš co nabídnout. Myslím nějakou odbornost, šikovnost, důslednost a pracovitost. Chytráků (nebo pitomců) co se chtějí jen zavěsit na lano je všude spousta. To se pak neuživíš. No na rohliky si vyděláš....
F.18:53:11 18.02.2013
odpovědět 
  Re: výskové práce
Ahoj přátelé horolezci,taky mám podobný problém.Hledám práci,která by se dobře skloubila s lezením.Existují,nějaká jiná povolání,podobná výškovým pracem?Nejde ani tak o peníze jako spíš o čas.Přísloví bez práce nejsou koláče jsem pochopil...
mady16:24:18 19.02.2013
odpovědět 
   Re: výskové práce
čech a beloch aby pracoval? snad ne? serte na to na to tu mame pristehovalce :)
16:53:54 19.02.2013
odpovědět 
   Re: výskové práce
Lezení se moc s vejškovkama nesnoubí. Když je hezky, musíš makat a když je ošklivě, tak jseš doma.
A ceny jsou jinde než koncem 80. let, takže na čas jsou vejškovky docela náročný.
17:43:30 19.02.2013
odpovědět 
   Re: výskové práce
s lezením se dobře doplnuje nějaká spíš odpočinková práce. abys mohl po práci pořádně trénovat a v práci se pokud možno fyzicky moc nevyčerpával a měl energii na trénink a víkendové lezení
honza20:29:35 19.02.2013
odpovědět 
    Re: výskové práce
Vezmi si příklad z předsedy. Tak se to má dělat. Neohlížej se na nikoho a jdi do toho.
Kuba Turek23:10:52 19.02.2013
odpovědět 
   Re: výskové práce
Souhlasím s komentářem níže. Výškovky nemají s lezením společného prakticky nic a skloubit to s lezením jde taky blbě: je pěkně = makáš, je škaredě = sedíš doma. Je to taková trošku naivita lidí co o tom nemají příliš potuchy. Dostanou nějaký nahodilý kšeftík a za týden se tu ptají jak vyčistit lano a sedák od barvy a jestli vadí, když se lano vykoupalo v neidentifikovatelné chemce když myli okna :) .. stačí hledat v historii diskuse.
Belial07:55:17 20.02.2013
odpovědět 
   Re: výskové práce
Je jedno jakou práci děláš. Hlavně ji dělat dobře a ohlidat si at ji dostanes zaplacenu. A asi lépe se snoubí s lezením práce formou "zakázek" než pravidelne chození do kolbenky. Mam pocit, ze je na to pak vice poweru. A jestli vysis na lane, myjes podlahy, nebo jezdis s nakladakem je celkem jedno.
Slamak10:57:10 20.02.2013
odpovědět 
    Re: výskové práce
Jeste si rikam ze klidne i do te kolbenky clovek chodit muze, ale pak jsi limitovan pocty dnu dovolene a vikendy. Cos je skoda.
Slamak10:58:55 20.02.2013
odpovědět 
     Re: výskové práce
moudro padesát let staré: pro většinu sportů je jasnou nevýhodou těžká fyzická práce (horník, hutník, dřevorubec, zedník...), neboť po vyčerpávajícím pracovním výkonu chybí chuť k specializovanému tréningu. na druhou stranu je značnou nevýhodou i sedavé zaměstnání. jako vhodné se ukazuje lehčí fyzická práce ve vytápěné dílně, např. truhlář, zámečník apod. optimální je pohotovostní služba s občasnými požadavky na fyzicky velmi náročný výkon, například požárník (tenkrát se tomu tak říkalo), voják lidově demokratické armády, příslušník sboru národní bezpečnosti, kdy je fyzická a kondiční příprava součástí zaměstnání a je možno ji zaměřit na přípravu pro konkrétní sport.
Lukas B.11:35:54 20.02.2013
odpovědět 
      Re: výskové práce
To padesát let starý moudro sis vymyslel, že?
Willhem13:46:16 20.02.2013
odpovědět 
       Re: výskové práce
ale né! to bylo fakt publikovaný. akorát jsem zapomněl kde (tuším že to bylo v nějakém svázaném ročníku časopisů když jsem hledal něco úplně jiného) a citoval volně a po paměti.
Lukas B.14:09:28 20.02.2013
odpovědět 
 Re: výskové práce
výškovky jsou skvělé, neznám nic lepšího. vylezeš na komín a vidíš daleko, daleko... větřík pofukuje, lidi pod tebou jak mravenečci.... kurva co tam dělají??? dyť sem tam dal pásku, v ten moment se urve kybl ... jak to??? moc barvy, špatné ouško? jak proběhla kontrola materiálu? á neproběhla...dolů se už radši nedívám.
Jsi chlap? Přidej se k nám. Vlast Tě potřebuje!
výškovjan09:03:50 20.02.2013
odpovědět 
  Re: výskové práce
Jo pánové,ale na jednu věc jste tady zapoměli.Když už to teda všechno napatláš,opravíš,natřeš,nebo umeješ, tak taky třeba musíš čekat půl roku než ti proplatí faktury(to je ta lepší varianta)a nebo ti to prostě nezaplatí a ty nic nenaděláš.Viz nějaký čurááák MATOUŠOVSKÝ z Litoměřic a natírání linky u Loun!!!!!!!
Natěrač09:41:28 20.02.2013
odpovědět 
   Re: výskové práce
Takovej zmr*ů je víc v Liberci je zas Robert Hes..
Himbajz12:22:01 25.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi