LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 tlumič pádu27.02.2013
Ahoj kamarádi, potřeboval bych trochu pomoct. Chci si udělat set na ferraty, klasický Ypsilonko, jak je popsaný v horolezecký abecedě, když je někde přístup přes ferratu, nebo příležitostně i jenom na ferratu. Ale nechci si kupovat některou z těch instant
 Re: tlumič pádu27.02.2013
Zdar Borce, pec na vlastni "samodoma" zachycovace. Pac se ti hadam nepodari testnout optim
  Re: tlumič pádu27.02.2013
Na tlumičích pádu bylo napsáno na jaký průměr lana jsou dělány, ale s těma dírkama a testem tlumení
   Re: tlumič pádu28.02.2013
Loni jsem ho kupoval od Kongu, výhradní dovozce je Lanex Bolatice, na desce je napsáno jaký průměr l
 Re: tlumič pádu27.02.2013
zkus se poptat v kamenych prodejnach, ci napsat dotaz do eshopu, jinak petzl dela set i s provlekaci
 Re: tlumič pádu28.02.2013
tiez som niekde pocul ze samotny sa tlmic (dosticka s dierkami) predavat nemoze ... ale mavali to v
 Re: tlumič pádu28.02.2013
Ahoj, na Aukru jsou K karabiny za cca 150 kč. Automatiky, pěkný nový. Desku koupiš od Uzlare a smyci
  Re: tlumič pádu28.02.2013
Kamarád to také zkoušel a stejné zkušenosti. Ale pádový faktor 1-2 je pro ferata set zřejmě malý, mu
   Re: tlumič pádu28.02.2013
Už si to přesně nepamatuju, ale na sílu, jakou musíš tahat za lano, aby proklouzlo v brzdě je norma.
    Re: tlumič pádu28.02.2013
Google 1. odkaz:
     Re: tlumič pádu28.02.2013
 Re: tlumič pádu01.03.2013
ten tlci padu od Kongu je urceny na ine veci, nie na feraty - pouzi metodu RTFM
  Re: tlumič pádu01.03.2013
OPRAVA :
ten tlmic padu - teda lanova desticka - sa m o z e podla vyrobcu pouzivat na fe
 Re: tlumič pádu01.03.2013
Este k feratasetom s lanovou brzdou - zvolavania . Prehlad je tuto :
 prophet27.02.2013
ahoj,shaním film The Prophet od Lea Houldinga,nevíte o něm někdo...
 Re: prophet27.02.2013
Zkus Psyche 2 steepedge.com/all-films/rock-climbing/psyche-ii.html
  Re: prophet27.02.2013
a nejde to nikde stáhnout,dikes

 Kežmarák27.02.2013
Nevite nekdo, jake jsou podminky v malem kezmaraku? Weberovka, leve ypsilon,..
 Re: Kežmarák27.02.2013
nevím konkrétně, ale obecně jsou Tatry zakydaný jak Alpamayo.

 Deníček26.02.2013
Jestli je někdo, koho zajímá kde jsem a co lezl, tak se odteď může kouknout bud na 8a.nu ale hlavně sendage.com . Co jsem zatím otestoval, tak pro mě nejlepší "deníček". Až se páni z lezce umoudří a začnou něco s celým lezcem dělat, možná se zas

 Bolest prstu26.02.2013
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s bolestí poutek A2 u prostředníčku a prsteníčku. Zánět tam není, natržené taky ne.
Bolí jen na tlak (když na to sám zmáčknu), a když prsty trochu víc přemůžu tak pak i při prolamování. Ale většinou až druhý den.
 Re: Bolest prstu26.02.2013
No na to moc věcí asi nebude, chce to asi pauzu, když jem začínal lézt měl jsem stejný problém a zku
  Re: Bolest prstu26.02.2013
Já měl bolavou šlachu na prostředníčku a tejpování vůbec nepomáhalo, jen se to horšilo. Zašel jsem z
   Re: Bolest prstu28.02.2013
A já měl taky problémy, taky jsem zašel za Hebelkou, taky mi ukázal zánět, ale naopak radil tapovat,
 Re: Bolest prstu26.02.2013
Delší dobu na rozlezení a zahřátí. V kolmém a mírně převislém obliny. Madla v převise. A průběžně ma
  Re: Bolest prstu26.02.2013
Díky oběma, rest už jsem vyzkoušel. Zkusím tedy ten proaktivní přístup.. Už se mi to stalo kdysi, a
   Re: Bolest prstu26.02.2013
Něco je tady:
   Re: Bolest prstu26.02.2013
3 měsíce neprolamovat a jen otevřený úchop. Nic zázračného nefunguje, chce to trpělivost. Je v tom i
 Re: Bolest prstu26.02.2013
Pokud bolí jedno specifické místo při tlaku na něj, a nahmatáš-li tam bulku, tak by to mohl být i ga
 Re: Bolest prstu26.02.2013
Stává se mi to pravidlně, většinou to byly malé lišty na sluníčku:) Začni kvalitně tejpovat a prst š
  Re: Bolest prstu27.02.2013
Ještě bych začal mazat nějakým nesteroidním antirevmatikem, mně se osvědčil Voltaren. K tomu tejpová
 Re: Bolest prstu26.02.2013
ganja mast
 Re: Bolest prstu26.02.2013
DEJ SI PAUZU, DEJ SI KITEKAT!
  Re: Bolest prstu27.02.2013
No někde jsem vyčetl(asi tady na lezci, už nevím), že na tohle pomáhá střídal ledování cca 5min. a p
 Re: Bolest prstu27.02.2013
Já tohle měl víc jak před rokem, drželo se mě to snad půl roku. Zajdi k Hebelkovi, určitě to bude ch

 Hrana weberovky25.02.2013
Ahoj, neví někdo jestli jsou v Hraně weberovky nějaké pevné štandy nebo je to celé po vlastním?
 Re: Hrana weberovky26.02.2013
Jsou tam skoby, na standech semtam i dve myslim, ale betonove standy jak ve weberovce necekej.
  Re: Hrana weberovky26.02.2013
aktuální stav nevím. ale lezl jsem to v létě i v zimě (před patnácti lety, - fuj to to letí) a nemus
 Re: Hrana weberovky26.02.2013
Ve Webrovce jsou nejmin 4 roky retezy. V zime se blbe hledaj, byvaji zapadane snehem.
  Re: Hrana weberovky26.02.2013
..nikoliv však na její hraně.
   Re: Hrana weberovky26.02.2013
Jj, to jsem pochopil, že je řeč čistě o weberovce, nikoliv o hraně. V hraně jsou zkrátka zřejmě jen
    Re: Hrana weberovky26.02.2013
náhodou, hrana Weberovky je super. si vzpomínám, jak celá zfanatizovaná brnčála ráno od pěti čuměla
  Re: Hrana weberovky26.02.2013
Ta pamet je fakt sfina, ty retezy jsou tam min. 12 let!

 Jde zpětně poznat ošetření lana?25.02.2013
Nazdar, mám možnost výhodné koupě nového lana( jedná se o výhru v soutěži), ale majitel strhl cedulku. A mě teď zajímá jestli jde u lana (Tendon) zpětně zjistit zda je ošetřeno či nikoliv. Tušíte někdo?
 Re: Jde zpětně poznat ošetření lana?25.02.2013
Lano s complete shieldem bývá takové zasyflené většinou. Jako bys ho postříkal lakem. Nevím však, zd
  Re: Jde zpětně poznat ošetření lana?26.02.2013
Lano ošetřené teflonem plave. Hoď panenku do vody a pokud po dvou hodinách bude ještě plavat tak tam
   Re: Jde zpětně poznat ošetření lana?26.02.2013
Díky :) vyzkouším

 epictv.com25.02.2013
Zdarec, momentalne je na epictv.com mesicni clenstvi zdarma, nemusite se ani registrovat, staci propojit s FB...

je tam hromada super lezeckych filmu v dobre kvalite, napr. skvele britske filmy od hot aches, atd.

zadarmo no n
 Re: epictv.com26.02.2013
a nevíš, kde by se daly sehnat český titulky? Potřebovala bych hlavně k improve your climbing..
  Re: epictv.com26.02.2013
cece tak to nevim... otazka je pokud vubec nejake existuji :(
 Re: epictv.com26.02.2013
celkove tam je 46 full lezeckych filmu, jake viz zde:

  Re: epictv.com27.02.2013
Drtivá většina těch filmů se dá stáhnout na uloz.to

 Diplomová práce - prosba o pomoc24.02.2013
Ahoj, nemá to nic společného s lezením, nicméně píšu diplomku na téma "Využití sociálních médií v náboru nových zaměstnanců" a chtěla bych vás poprosit o pomoc s krátkým - maximálně dvouminutovým dotazníkem na toto téma. Zajímá mě osobní názor,
 Re: Diplomová práce - prosba o pomoc24.02.2013
Ach, zase jedna, co ji harasi ve vezi....
  Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Klid, klikat nemusis. Je to rychly a je to pro prima lezkyni :)
   Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
chtěl jsem pomoci a dotazník vyplnit, ale skončil jsem hned u první otázky, protože mi tam chyběla j
    Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Stejně jako předřečníkovi mi chyběla možnost žádné u první otázky. Takto tudíž nemůže pomoci zodpově
     Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Tak to ste skoncili dobre :) Protoze je to o socialnich sitich ;)
      Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Chlapci vy jste dobrý jelimani :-)) Pokud, žadnou nepoužíváte tak nic nezaškrtávejte, ne?
       Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Sam si jeliman:) nejde to...
      Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Myslis, ze k socialnim sitim se muzou vyjadrovat jen ti, kteri je momentalne pouzivaji? To by pak vy
    Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
V klidu, tam se dalo napsat takovejch kravin ... :)
 Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Dredy - to bude nejaka smazacka? A studuje? Bozee.. Ale zase dobry bandasky noo..
 Re: Diplomová práce - prosba o pomoc25.02.2013
Možná by bylo fajn uvést Tvojí identitu dříve, než dotazník vyplníme. Ne až potom...

 Džebel Šams - 3070m. OMAN24.02.2013
Ahoj. Máte někdo zkušenosti s nejvyšší horou Ománu? Je možné se na ni dostat (na vrcholku jsou snad nějaké vojenské budovy)??  Uvítám každou radu či odkaz na užitečné informace. Díky Lenka :-)
 Re: Džebel Šams - 3070m. OMAN24.02.2013
 Re: Džebel Šams - 3070m. OMAN28.02.2013
Vrchol je obsazen armádou. Dostaneš se jen ke kontrolnímu stanovišti cca 300m (?) pod vrcholem. Ale

1   ...   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   558   559   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 tlumič pádu
Ahoj kamarádi, potřeboval bych trochu pomoct. Chci si udělat set na ferraty, klasický Ypsilonko, jak je popsaný v horolezecký abecedě, když je někde přístup přes ferratu, nebo příležitostně i jenom na ferratu. Ale nechci si kupovat některou z těch instantních trhaček. No a teď mám problém, protože nikde nemůžu sehnat takovou tu lanovou brdu, jak se to lano skrz ní provleče a v případě pádu proklouzne kus. Já vim, že jsem asi docela neschopnej, ale já to cpu do googlu horem dolem a nikde to nemůžu najít. Nevíte někdo, kde se to dá sehnat? Já myslel, že to takovej problém nebude.
Martin14:30:28 27.02.2013
odpovědět 
 Re: tlumič pádu
Zdar Borce, pec na vlastni "samodoma" zachycovace. Pac se ti hadam nepodari testnout optimalni razovou silu na spagatu. Tedy - kdyz uz sezenes to udelatko, hadam neznas kolika dirky spagat protahnout a uz vubec ne optimalni prumer spagatu.
Tecko14:48:35 27.02.2013
odpovědět 
  Re: tlumič pádu
Na tlumičích pádu bylo napsáno na jaký průměr lana jsou dělány, ale s těma dírkama a testem tlumení máš zřejmě pravdu.
Někde sem četl, že tlumiče pádu se prý už samostatně prodávat nesmějí.
Klasickej Y set s provlékací destičkou od singing rocku mám doma, leží mi pár let ve skříni, používaný cca 10 dnů, bez pádu, tak kdybys měl zájem napiš.
Uzlař16:03:47 27.02.2013
odpovědět 
   Re: tlumič pádu
Loni jsem ho kupoval od Kongu, výhradní dovozce je Lanex Bolatice, na desce je napsáno jaký průměr lana a kolik děr provléci, nic složitého
chemik16:33:45 28.02.2013
odpovědět 
 Re: tlumič pádu
zkus se poptat v kamenych prodejnach, ci napsat dotaz do eshopu, jinak petzl dela set i s provlekaci brzdou, a take budes potrebovat i K karabiny.
crash14:55:58 27.02.2013
odpovědět 
 Re: tlumič pádu
tiez som niekde pocul ze samotny sa tlmic (dosticka s dierkami) predavat nemoze ... ale mavali to v alpsporte na florenci, je to uz ale nejaky cas
jove10:38:03 28.02.2013
odpovědět 
 Re: tlumič pádu
Ahoj, na Aukru jsou K karabiny za cca 150 kč. Automatiky, pěkný nový. Desku koupiš od Uzlare a smyci v jakymkoliv shopu či se všude prodávají velmi levné odřezky - zvolíš adekvátní průměr.
Jestli se ti to podaří správně vytůnit, tak to nevím... :(
Pouze osobní názor, asi bych do toho nešel.
Jednou jsem si zkusil švihnout to do ferrata setu, pád. fakt. 1, a ani se to nehlo. Dost to bolelo a větší tlamku jsem už nezkoušel. To začne prokluzovat při nějaký určitý síle.
Hodně zdaru, flyboyi. :-))
Esus11:36:58 28.02.2013
odpovědět 
  Re: tlumič pádu
Kamarád to také zkoušel a stejné zkušenosti. Ale pádový faktor 1-2 je pro ferata set zřejmě malý, musí tam být větší faktor, aby se to dynamické lano protáhlo (zúžilo) a potom, doufejme, to začne prokluzovat.
Feraty jsem vždycky lezl s přesvědčením, že pro bezpečnost (sedák, prskák, helma, set) jsem udělal maximum, ale rozhodně do toho padat nebudu. :-)
Set mám celý včetně K karabin.
Uzlař12:49:29 28.02.2013
odpovědět 
   Re: tlumič pádu
Už si to přesně nepamatuju, ale na sílu, jakou musíš tahat za lano, aby proklouzlo v brzdě je norma. Mám pocit, že to je něco jako 400 kg.
pavelk13:43:23 28.02.2013
odpovědět 
    Re: tlumič pádu
Google 1. odkaz: http://pir.at/norma .. vyrábět to je nesmysl, už vzhledem k ceně. Když to přeženu, máš za 2 litry 100% věc. Docela drsné cenit si života pod 2000,- Kč. Pády na ferratě patří k těm nejtežším co tě můžou u lezení potkat. Jestli toto nevíš a říkáš si horolezec, máš co dohánět co se týká metodiky.
Belial16:18:06 28.02.2013
odpovědět 
     Re: tlumič pádu
http://youtu.be/jOzhOs9SAws (1:20) tady se dozvíš jak dopadneš když netrefíš průměr lana a počet dir.
Belial16:22:07 28.02.2013
odpovědět 
 Re: tlumič pádu
ten tlci padu od Kongu je urceny na ine veci, nie na feraty - pouzi metodu RTFM
PK07:58:01 01.03.2013
odpovědět 
  Re: tlumič pádu
OPRAVA :
ten tlmic padu - teda lanova desticka - sa m o z e podla vyrobcu pouzivat na feraty. Skoro ma piclo, ale vyrobca to odporuca. Ja vidim problem v tom, ze treba najst presne 9 mm lano, 11 mm lano a taksito starnutie lana. teraz je kvoli tomu zasa recall. Zda sa mi, ze v povodnom letaku bolo iba to pouzitie "B"

http:/ /www.kong.it/ doc408.htm
PK11:03:40 01.03.2013
odpovědět 
 Re: tlumič pádu
Este k feratasetom s lanovou brzdou - zvolavania . Prehlad je tuto : http://www.alpenverein.de /Bergsport /Sicherheit/ Rueckruf-Klettersteigsets/
PK08:02:53 01.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi