Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013
Čau, chtěl bych se vás zeptat na to, jestli nevíte kolik unese to očko na kyblíku..? (myslim, to na dojištění od zhora) Nikde se to nemůžu dočíst.. a mam teď Reverso 4 a přijde mi, že je to strašně slabej kus materiálu a nemůžu k tomu získat velkou důvěru
 Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013
zkus se podivat na obrazky pouziti v manualu
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013
Taky jsem chtěl napsat něco podobného, ale pak mi došlo, že asi nemyslí to ocelové lanko, ale to očk
 Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013
Všeobecně by vše pro použití v horolezectví mělo vydržet 22kN. U věcí pro práci je to 15kN. Praktick
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013
Ano, myslel jsem to očko na karabinu na jištění zhora, manual už bohužel nemam a nemůžu to nikde doh
   Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013
Tak tolik důvěry ještě mám, abych věřil, že když je to určený k dobírání na štandu tak to vydrží. To
   Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013
Jestli tomu nedůvěřuješ, tak to nedělej. Oko normálně zapínáš do karabiny s LANEM, takže tam je dobr
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013
Norma na slaňovací/jistící pomůcky byla ve vývoji mnoho let (ostatně jako spousta jiných norem) a vy
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013
jsem si téměř jistý, že u karabin je to 20/6/6. Tedy ještě před dvěma lety bylo
 Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013
takhle more, nemůžeš to srovnávat s karabinou, která je oslabená zámkem, a vnitřní síly probíhají úp
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013
Navíc se to strašně dlouho testuje. Myslím, že zrovna petzl je firma, která si (právem či neprávem?)
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 06.03.2013
Osobně bych tipoval 30 - 35kH. Pokud teda mluvíme o tom samém oku. Zdá se mně, že někdo mluví o tom
 Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013
Nebo obětuj pár stovek a vem jedno Reverso na trhačku, možná to 22 KN dokonce o dost překročí.

 Bezpecnost na umele stene v AJ04.03.2013
Ahoj lezci,

mohli byste mi prosim poradit, kde bych mohla najit tento, nebo podobny material v anglictine? www .horosvaz.cz/ res/data/004/003908.pdf? Jde mi hlavne o tu obrazkovou formu.

Diky L
 Re: Bezpecnost na umele stene v AJ04.03.2013
Petzl miva hezky katalog s metodikou...
  Re: Bezpecnost na umele stene v AJ05.03.2013
Diky!:)

 stouací pásy po BC04.03.2013
Zkoušel někdo nějakou ozumnou alternativu klasických stoupacích pásů na BC? Dříve jsem měl klasické BC lyže se šupinami. Ty mi stačili, problém byl v tom, že je často protáhnu velice nešetrně přes skály a kamení a kluznice má pak šupiny všude :-). Vzhlede
 Re: stouací pásy po BC04.03.2013
v abíčku kdysi doporučovali na skluznici přivrutovat pant od dveří:)

viděl jsem kdysi
  Re: stouací pásy po BC05.03.2013
To dělal Fischer ještě docela nedávno na některých turistických běžkách. Ale vážně: nejlepší jsou sp
 Re: stouací pásy po BC05.03.2013
Mazat stoupacím voskem. A když je kopec už moc prudkej, nasadit úzkej (5 cm), ale dlouhej mohérovej
  Re: stouací pásy po BC05.03.2013
A až namažeš ty lehký sjezdovky, který pochopitelně žádnou mazací komoru nemaj, budeš mile překvapen
   Re: stouací pásy po BC06.03.2013
Kvůli absenci mazací komory samozřejmě pojedou hůř (ale stále líp, než když do stejných lyží bez maz
 Re: stouací pásy po BC05.03.2013
Kobercovka:)

Jako levne nouzove reseni kdy ani vosk / klister v mazaci komore uz neza
  Re: stouací pásy po BC05.03.2013
To je taková česká pověra. V cizině se většina běžek prodává právě se šupinami. V naprosté většině p
   Re: stouací pásy po BC05.03.2013
na ťapací klasiku bez strojem upravené stopy je to samozřejmě pravda, tam nad šupinky není (takové t
    Re: stouací pásy po BC05.03.2013
Do jarnich sracek namazes klistr. Horsi je kdyz snezi a pritom je nad nulou. Tvrdej klouze a klistr
     Re: stouací pásy po BC06.03.2013
inu, nerad bych to zvrhl na diskusi o správném mazání. jádrem mého sdělení je to, že kromě pár extré
      Re: stouací pásy po BC06.03.2013
A to právě není pravda :-) Fakt. Čísla prodejů z ciziny to dosvědčují. Je to země od země, ale třeba
       Re: stouací pásy po BC06.03.2013
kubo, nikdo nezpochybňuje to, že v prodeji vedou šupiny. tvrdím, že do strojové stopy namaže i amaté
       Re: stouací pásy po BC06.03.2013
A není to tak, že šupinovci zkrátka obětujou horší stoupání a skluz a dostanou za to "blbuvzdor
        Re: stouací pásy po BC06.03.2013
to je úplně stejný s lyžema a bicyklama, tam jsme my češi taky netypičtí. du si koupit kolo na ježdě
         Re: stouací pásy po BC06.03.2013
Jojojo, takhle je to.
         Re: stouací pásy po BC07.03.2013
Ale jedině, když jsou ve slevě.
        Re: stouací pásy po BC07.03.2013
Jo, Češi se raději namažou ;-) Šumavské mazání: Pravidlo č. 1: Mažeme pouze modrý extra. Pravidlo č.
         Re: stouací pásy po BC07.03.2013
Srovnání dobrý, ale nesouhlasím s tím, že BC běžky a trekový kolo jsou nanic. Obojí je do lehkýho, a
 Re: stouací pásy po BC07.03.2013
 BB04.03.2013
Jsou už v BB po zavodech postaveny cesty pro smrtelniky? Dik
 Re: BB04.03.2013
ano
  Re: BB04.03.2013
díky
 Re: BB05.03.2013
ano, jestli pro smrtelníky, nevím. Zelené měly prý vyplnit mezeru mezi modrou a oranžovou, ale přijd

 On sight?04.03.2013
Cuaes,

vim, ze je to asi imbecilni dotaz, ale neak jsem se zajimal jak je presne difinovany on-sihgt atd... A zaujalo me, ze na lezci je to specifikovano takto...

OS ( on sight ) cestu nesmím znát ani o ní mít bližší informac
 Re: On sight?04.03.2013
Je proste pure OS a OS s preskama.
 Re: On sight?04.03.2013
Přijdeš pod cestu, kterou chceš lézt na OS a jsou v ní nacvakaný expresky od někoho kdo ji zkouší. C
 Re: On sight?04.03.2013
Jde o styl PP (Pink Point), kde expresky mas predem nacvakane. Tim OS Adam asi chtel rici, ze cestu
  Re: On sight?04.03.2013
Je to trochu slovíčkaření. Všichni asi uznají, že vylézt OS cestu i s tím, že si tam budu presky nan
 Re: On sight?04.03.2013
Jo tak to uz dava docela smysl. Diky moc :)

 svatošské skály04.03.2013
Cau, plánuju se vyrazit na svatošky, ale hledal jsem průvodce a nic jsem nenašel, néco je tady na lezci, ale zajímá me Nevěsta se ženichem a zejména ohří cesta 6- a cesty okolo, jen mě trošku vyděsilo video z horního jišténí. Ve videu: 
 Re: svatošské skály04.03.2013
kruh je v pohode a je tam i novej stand s 2xbh (lepsi asi slanovat na druhou stranu do sedla)

 Výsledky?03.03.2013
zdravím, víte někdo jak dopadl včerejší nominační závod v bouldru? nikde se nemůžu dohledat výsledků.
 Re: Výsledky?04.03.2013
 Kolik by to stálo?02.03.2013
Čau, chtěl jsem se vás zeptat na váš názor.. Na kolik si myslíte, že vyjde výlet za lezením do Ameriky? Třeba plácnu.. "Výlet" na El Capitan.. za předpokladu, že mám všechno vybavení co potřebuju.
Teď jsem se hádal s kamarádem.. a ten mi
 Re: Kolik by to stálo?03.03.2013
Nás to stálo na cca 17 dní kolem 25000 na osobu - před dvěma lety. Dost záleží, za kolik seženeš let
  Re: Kolik by to stálo?03.03.2013
letenka do SF 16oooKc..pujceni auta na 4 tydny cca 1000 dolaru i s pojistenim..jeep grandcheroke 3.5
   Re: Kolik by to stálo?03.03.2013
PS vizum uz neni..to by jsi mohl vedet..Staci temer online registrace za cca 14 dolaru..
    Re: Kolik by to stálo?03.03.2013
Výpočet je, řekl bych, správnej, ale musím říct, že výrok "luxusně se nažrat v mekáči" byc
    vízum04.03.2013
Jen proto, že se to jmenuje jinak, to není ani levnější, ani snazší. Stále tě můžou otočit a poslat
   Re: Kolik by to stálo?03.03.2013
Ok.. dík moc. Jsem si myslel, že to vyjde kolem 50000 na osobu cca na 10 dní.. a koukam, že se to ne
    Re: Kolik by to stálo?03.03.2013
SamoZdrejme.

 podmínky v Krasu02.03.2013
Čau, dotaz na Krasaře: jak to vypadá v Rudici nebo ve Sloupu? Není to moc zatečený?  Díky!
 Re: podmínky v Krasu02.03.2013
Zatečený, blato, sníh. Eště tak týden, 14 dní...
  Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Dneska tam jedem, určitě tam bude krásně.
   Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Jak říká Wilda, totálně na prd, navíc kdo je na vás zvědavý, celou zimu nádherné ticho a klid, skál
    Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Vlku pokud rikas ze tam bylo ticho a klid tak jsi jak te znam taky byl nekde ve skleniku :-))))))
     Re: podmínky v Krasu03.03.2013
a kdo je zvedavy na tvoje keci wolfe ? už se těším až dojedu nečo si hodím z vrchu na druháka a pak
      Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Odpojte ho ktosi od internetu, prosím... :}
       Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Kliiiid, mě tedy tento Vlkův koment přijde povýšený a zbytečně nesnášenlivý a protože si myslím, že
        Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Tak ja podam info z Rudic, z dneska (snad se to nekomu hodi). Pod levym masivem je hafo blata ale li
         Re: podmínky v Krasu03.03.2013
Na Holštejně až na vyjímky sucho, mráz to zatím drží.
          Re: podmínky v Krasu03.03.2013
A Sloup?
           Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii04.03.2013
Když už se bavíme o podmínkách, neví někdo jaké jsou podmínky na Čertových skalách u Lidečka, na slo
            Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii04.03.2013
Vsude je to na pytel, zateceny, bahno, zima a vlhko, minimalne do konce rijna, at se tam ani neukaze
             Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii04.03.2013
tak tohto retarda nado mnou by som odpojil od internetu okamzite... hoci je kazdemu jasne, ze koment
              Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii04.03.2013
Je len, že ketamín je disociatívne (celkové) anestetikum, ehm... :}
               Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii06.03.2013
no vsak to tak bolo myslene... umlcat..uplne :)
              Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii05.03.2013
Sakrys, uplne mi to vypadlo...hlavne tam nelezte vy pritroubla slovaciska!!!
             Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii04.03.2013
moje rec velebnosti pekne jste jim to ukazal!
             Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii08.03.2013
A ty vůbec neseš vlezlej brnák Vlku???
            Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii04.03.2013
Aleš: dneska jsem se byl podívat a stojí to za prd. Písek je totálně prochcaný vodou a drolí se. Leh
            Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii05.03.2013
V neděli jsme byli na Sulově.Na sluníčku parádně.Mezi věžema je ještě hafo sněha ale stěna až na vyt
             Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii05.03.2013
Super, dík za info. Myslel jsem že tak nějak to asi bude vypadat.
              Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii06.03.2013
Tak včera jsem byl na Čerťákách a jak fučelo, perfektně to oschlo. Už není ani sníh navrchu, takže l
               Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii06.03.2013
Díky dobré info
                Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
Zná někdo aktuální podmínky ve Sloupu, prosím? V Sobotu tam má být docela hezké počasí... Není zateč
                 Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
Vytušit správnou podmínku je problematické, neboť nejvíce záleží na množství vodních par ve vzduchu,
                  Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
díky za vysvětlení správnosti podmínky. jednou jsem tak lezl a asi bylo hodně vodních par (před bouř
                   Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
Pro většinu ČR na sobotu hlasi zataženo, teploty do 10°C a děšť někde i se sněhem (neříkám že zrovna
                    Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
odkedy v čechách riešia podmínky? Pokial viem tak pre čechov je aj lavinova 4 "dobrý vole to pu
                     Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
co sem ser*s ty svoje slovensky nacionalisticky zvasty ?
                     Re: podmínky ve Sloupu08.03.2013
Miluju xenofobně nacionalistický idioty, ať jsou odkudkoliv ... nejlepší jsou s kečupem a na cibulce

 Kolo nebo lezení... :o)01.03.2013
Hledám schopného sparing partnera, který umí jezdit na kole a není pro něj problém dát si za den 120km. Období červen nebo červenec, 4-5 týdnů, cesta kolem Irska. Přílet/příjezd do Dublinu, cestou, necestou, pobřežím a vnitrozemím se zastávkou ve městě Li
 Re: Kolo nebo lezení... :o)01.03.2013
prijde mi dost zvlastni neco takovyho podnikat s nekym koho vubec neznam ... ale asi je jina doba :
  Re: Kolo nebo lezení... :o)01.03.2013
ono větsinou lidi tohohle ražení nejsou většinou špatní...no ja takhle jezdím sám, než se s nekym ha
 Re: Kolo nebo lezení... :o)01.03.2013
Inzerce, Vládíku. Inzerce.
  Re: Kolo nebo lezení... :o)01.03.2013
Tam jsem to dal samozřejmě taky ;-)
   Re: Kolo nebo lezení... :o)02.03.2013
A proc tim inzeratem jeste zasiras diskusi? Neuvazoval jsi taky o clanku? Tam by si mohl prihodit i
    Re: Kolo nebo lezení... :o)02.03.2013
Jako kdyby na tom záleželo.. alespoň něco novýho v diskusi je. Nekteří lidi jsou jak ... jen čekat
    Re: Kolo nebo lezení... :o)02.03.2013
Jako kdyby na tom záleželo.. alespoň něco novýho v diskusi je. Nekteří lidi jsou jak ... jen čekat
     Re: Kolo nebo lezení... :o)02.03.2013
Sem to nepatri.
     Re: Kolo nebo lezení... :o)02.03.2013
Tak kdyz uz to autor dal do diskuze, tak asi chtel aby nejaka diskuze vznikla, ne? O cem jinym v tom
    Re: Kolo nebo lezení... :o)02.03.2013
Řeknu Ti jen jedno, milý anonyme. Check your brown star fish, please ;-)
     Re: Kolo nebo lezení... :o)04.03.2013
Když už chceš demonstrovat, že znáš pár anglických slov, tak starfish piš dohromady. A zamysli se, j

1   ...   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   558   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 stouací pásy po BC
Zkoušel někdo nějakou ozumnou alternativu klasických stoupacích pásů na BC? Dříve jsem měl klasické BC lyže se šupinami. Ty mi stačili, problém byl v tom, že je často protáhnu velice nešetrně přes skály a kamení a kluznice má pak šupiny všude :-). Vzhledem k absenci klasických širších BC liží v českých obchodech, jsem zkusil použít staré lehčí sjezdovky. roblém u nich je absence šupin a tedy nutností použití stoupacích pásů. Což mi moc nevyhovuje z hlediska dalšího krámu v baťohu a nutnosti nadstandardní údržby o ceně nemluvě.

Takže řeším buď si nechat vyrobit jakési železné kopito, kterým bych po nahřátí na nějakou vysokou teplotu šupiny do hladké skluznice vylisoval, nebo boužití nějakých kratších alternativě uchycených pásů. podle mě by pás stačil v cca 40-60cm délce pod botou. Má někdo zde nějaký typ?
cuki12:55:55 04.03.2013
odpovědět 
 Re: stouací pásy po BC
v abíčku kdysi doporučovali na skluznici přivrutovat pant od dveří:)

viděl jsem kdysi BC běžky s následující úpravou - v oblasti mazací komory to mělo uprostřed vyhoblovanou (odfrézovanou?) skluznici v šířce jánevim 3/5 šířky lyže a do toho nafurt natlučenej hřebíčkama a asi i nalepenej chlupatej pás. ovšem bylo to jakési lesnické samodomo pro hajnýho na prehistorických lyžích, a počítám, že to bude tak pětadvacet let tomu nazad.
Lukas B.13:07:06 04.03.2013
odpovědět 
  Re: stouací pásy po BC
To dělal Fischer ještě docela nedávno na některých turistických běžkách. Ale vážně: nejlepší jsou speciální pásy na BC lyže. Normálně se vyrábějí a prodávají. Musí se o ně člověk ale starat.
Kuba Turek15:37:11 05.03.2013
odpovědět 
 Re: stouací pásy po BC
Mazat stoupacím voskem. A když je kopec už moc prudkej, nasadit úzkej (5 cm), ale dlouhej mohérovej pás. Pokud ti vyhovovaly šupiny, pak budeš překvapenej, jak dobře jedou bezšupinový lyže, když je namažeš.
honza06:59:04 05.03.2013
odpovědět 
  Re: stouací pásy po BC
A až namažeš ty lehký sjezdovky, který pochopitelně žádnou mazací komoru nemaj, budeš mile překvapenej, jak to do kopce podkluzuje a s kopce nejede :)
Pól13:17:34 05.03.2013
odpovědět 
   Re: stouací pásy po BC
Kvůli absenci mazací komory samozřejmě pojedou hůř (ale stále líp, než když do stejných lyží bez mazací komory vylisuješ šupiny), ale nevím, proč by kvůli tomu měly hůř stoupat. Prošlápnutý skialpy (extrémní případ absence mazací komory) se skluznicí trochu od lepidla mi např. stoupaly na určitým typu sněhu docela dobře i bez pásů.
honza07:19:01 06.03.2013
odpovědět 
 Re: stouací pásy po BC
Kobercovka:)

Jako levne nouzove reseni kdy ani vosk / klister v mazaci komore uz nezabira, staci naplacnout cca 30 cm kobercovky pred a za mazaci komoru a trochu namaznout. Instalace cca 2 min, nahore na kopci to strhnes za par vterin.

Nebo kdyz bruslis a ten kopec je moooc prudkej a dlouhej, tak si z toho na chvili udelas klasiku :-D

Samozrejme je to nouzove reseni. Pokud jsou takove podminky ze bych to delal pred kazdym kopcem ... to se na lyze vykaslu a beru radsi sneznice:)

Jinak na supiny kasli, nahoru to nezabira, dolu to nejede ...
Lukas17:50:29 05.03.2013
odpovědět 
  Re: stouací pásy po BC
To je taková česká pověra. V cizině se většina běžek prodává právě se šupinami. V naprosté většině případů totiž amatér nenamaže lépe, než když místo vosku používá šupiny. Výjimkou je snad jenom čistý led a možná některé druhy lepivého tupého sněhu.
Kuba Turek18:25:06 05.03.2013
odpovědět 
   Re: stouací pásy po BC
na ťapací klasiku bez strojem upravené stopy je to samozřejmě pravda, tam nad šupinky není (takové ty brdy, zadní země, bramborářský kraj apod.). do jizerské frézovky namaže kromě jarní firnořidiny i totální amatér s třemi vosky celkem (já) na mnohem lepší klasiku než nabídnou šupinkáče. ikdyž bauer na šupinkáčích jednou i vyhrál (tam u dálnice na Liberec jak se zdiskreditovala ta figurka, ale to bylo asi plus vosum a mrholení)
Lukas B.18:40:32 05.03.2013
odpovědět 
    Re: stouací pásy po BC
Do jarnich sracek namazes klistr. Horsi je kdyz snezi a pritom je nad nulou. Tvrdej klouze a klistr lepi.
honza23:14:45 05.03.2013
odpovědět 
     Re: stouací pásy po BC
inu, nerad bych to zvrhl na diskusi o správném mazání. jádrem mého sdělení je to, že kromě pár extrémů namaže i jelito-amatér (já) tak, že stoupání i skluz bude lepší než u šupináčů
Lukas B.07:53:53 06.03.2013
odpovědět 
      Re: stouací pásy po BC
A to právě není pravda :-) Fakt. Čísla prodejů z ciziny to dosvědčují. Je to země od země, ale třeba ve Skandinávii odhadují 70 % prodejů se šupinama, v Německu přes 50 %, v Novém Městě vyrábějí většinu běžek se šupinami pod věhlasnými značkami, jenom české Sporteny pořád dělají pro český trh bez šupin, atd...
Kuba Turek08:55:53 06.03.2013
odpovědět 
       Re: stouací pásy po BC
kubo, nikdo nezpochybňuje to, že v prodeji vedou šupiny. tvrdím, že do strojové stopy namaže i amatér tak, že šupiny předčí.

samozřejmě dětem budu kupovat běžky se šupinami a do zasněženého lesa bych si je taky vzal, na přejezd opuštěného pohoří hlubokým sněhem určitě. někomu kdo chce ťapat a sjezd si neužije - šupiny proč ne. někomu kdo se o lyže nechce absolutně starat, jistě. někomu štítivému. do půjčovny na horské chalupě. atakdále.
Lukas B.09:29:25 06.03.2013
odpovědět 
       Re: stouací pásy po BC
A není to tak, že šupinovci zkrátka obětujou horší stoupání a skluz a dostanou za to "blbuvzdorný" lyže? Tedy že Češi radši namažou a líp se sklouznou, protože jsou prostě z nějakýho důvodu národ mazačů (a taky trampů a rekreačních vodáků)?
honza09:30:13 06.03.2013
odpovědět 
        Re: stouací pásy po BC
to je úplně stejný s lyžema a bicyklama, tam jsme my češi taky netypičtí. du si koupit kolo na ježdění do práce tři kilometry podél řeky alejí po asfaltu, a nekoupím si městské kolo s blatníky a nosičem, ale horáka nebo silničku a vosadím si to plastovými atrapami blatníků abych si nepoblátovat kravatu (nenamotala sukni vod kostýmku). taktak sjedu sjezdovku, pošmejknu bokem, kárvingovej oblouk nevidět, a just si nekoupím začátečnické vše odpouštějící rekreačky, ale závodní obřačky. atakdále.
Lukas B.09:51:46 06.03.2013
odpovědět 
         Re: stouací pásy po BC
Jojojo, takhle je to.
Kuba Turek11:17:29 06.03.2013
odpovědět 
         Re: stouací pásy po BC
Ale jedině, když jsou ve slevě.
06:56:46 07.03.2013
odpovědět 
        Re: stouací pásy po BC
Jo, Češi se raději namažou ;-) Šumavské mazání: Pravidlo č. 1: Mažeme pouze modrý extra. Pravidlo č.2: Silné ruce. Pravidlo č. 3: Nefunguje-li pravidlo č. 1, vstupuje v platnost pravidlo č. 2. Novelizace A (pro snoby mého typu): V pravidle č. 1 je dovolena výjimka Swix VR40. Novelizace B: "prašan" - klasika, "hnus" - bruslení.
Všechny možné vychytávky do stopy jako jsou šupiny, lepící pásky, nanogrip nejedou tak rychle jako klasicky namazaná lyže. Na BC se vyrábějí klasické stoupací pásy, třeba Colltex, Salewa. Ale nevím, co na to Češi, co si kupují horské kolo na cesty do práce. Asi nemáme takovou kupní sílu, abychom si pořídili tři čtyři kola a sedm párů lyží. Pak bych si rozmýšlel, co chci vlastně dělat a kam chci jezdit, jestli není lepší jít do lehkých skialpů, protože poberou širší škálu terénu než BC běžky. Jenže pak je to jako s tím horským kolem - hardtail, 29, celopéro, jakej zdvih??? Malé srovnání - běžky do stopy = silnička, skialpy = MTB (zde obrovský rozsah od závodních skialpů = XC až po freeridové prašanovky = downhill). BC běžky odpovídají trekovému kolu, takže úplně na nic. V tomto směru se těžko řeší kompromisy, je to otázka přístupu, co a jak chci dělat. Čím víc chci do něčeho dělat, tím nekompromisnější vybavení musím mít. I když chápu, že adrenalin na BC běžkách při sjezdu 20° lesem musí být neskutečný :-D Zážitek nemusí být pěkný, ale intenzivní...
Bída14:21:04 07.03.2013
odpovědět 
         Re: stouací pásy po BC
Srovnání dobrý, ale nesouhlasím s tím, že BC běžky a trekový kolo jsou nanic. Obojí je do lehkýho, ale už terénu. Pokud má někdo zálibu v ťapání po českejch horách mimo stopu, co může být lepšího než BC běžky? Pokud má někdo zálibu v šotolinovejch cestách, bagáž na tejden na nosiči, co může bejt lepšího než trekingový kolo?
honza14:53:30 07.03.2013
odpovědět 
 Re: stouací pásy po BC
http://www.svetoutdooru.cz/ clanek/?108411-stoupaci-%84backory%93-na-bezky
Bída14:25:11 07.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi