Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 26.Janošová 10352 Bouldry: 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 26.Jurečka 9775 Hory: 23.Bernard 2632 24.X. 2532 25.Opice 2510
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English maltatal 11.03.2013 Ahoj, nevi nekdo kde najit info o aktualnim stavu. info na strankach penzion Hubertus je pouze k datu 25.2. dekuju
  Re: maltatal 11.03.2013 Byli jsme tam o víkendu. Na stránkách už se to neaktualizuje, protože ledová sezona je podle místníc
    Re: maltatal 11.03.2013 moc si me nepotesil ale dekuju
Petzl Nomic 1 10.03.2013 Čau,
máte někdo zkušenost s tím,jestli jde na Nomic první generace umístit Petzl kladivo Mar,určené pro Nomic 2 a 3? Nebo jsou nutné nějaké úpravy hlavice cepínu? Upřímně řečeno jsem na Nomic 1 zkoušel kladivo dát a je problém jej dostat tak daleko
  Re: Petzl Nomic 1 10.03.2013 Mělo by to jít, ale je potřeba vyměnit i hrot.
    Re: Petzl Nomic 1 10.03.2013 Hrot jsem samozřejmě vyměnil (Petzl Ice),ale přesto to nešlo-viz. příspěvek výše :-(
      Re: Petzl Nomic 1 10.03.2013 provrtej to ...
        Re: Petzl Nomic 1 10.03.2013 Jde to. Jen tam musíš dát novější hrot. Je úplně stejnej, ale u druhé díry je ofrézovaný, aby tam vl
          Re: Petzl Nomic 1 10.03.2013 Ten nový hrot s odfrézovanou částí jsem právě použil a přesto tam nešlo kladivo dostat. K tomu aby
Aktuální stav ledů 10.03.2013 Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Rakousku v Maltatalu, po oblevě?
  Re: Aktuální stav ledů 10.03.2013 Co tak asi obleve delaji? Taji a padaji do udoli. Pockej na slibene ochlazeni.
Aktuální stav ledů 10.03.2013 Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Rakousku v Maltatalu, po oblevě?
saltic spirit 07.03.2013 Zdar,
ma tady nekdo zkusenosti s lezeckama Saltic spirit?
  Re: saltic spirit 08.03.2013 Mekke lezky, vhodne na pisek a nebo treba do tater na lehci cesty. Hlavne tedy spis lezeni na treni.
    Re: saltic spirit 09.03.2013 Me osobne se vytahli snad o cislo a pul. Uz bych do nich nikdy nesel
Třebovské stěny 07.03.2013 Čau, zajímalo by mě, jestli se dá lízt na Třebovských stěnách popř. Toulovcovy maštale. Díky za odpověd.
  Re: Třebovské stěny 07.03.2013 Třebovské stěny a Toulovcovy maštale jsou sice oboje ve východních Čechách, ale přece jen jsou kus o
    Re: Třebovské stěny 10.03.2013 A navíc se tam (v Toulovcovkách) nesmí lýzt.
      Re: Třebovské stěny 12.03.2013 A v Třebovských stěnách je něco k lezení?
        Re: Třebovské stěny 12.03.2013 Tamní materiál je buď opuka anebo takový nanicovatý pískovec...takže žádná neobjevená perla tam asi
          Re: Třebovské stěny 16.03.2013 když už tímhle směrem tak radši vysočina (Pasecká, Drátník) nebo Studenecký skály a Mladkov
Friendy DMM Demon 07.03.2013 Ahoj,
zvažuji koupi svých prvních friendu. Do teď jsem použival jen vklíněnce (DMM Wallnuts). Zaujaly mne friendy DMM Demon. Máte s nima, prosím někdo zkušenost.Jakoukoliv. Předem díky za Vaše poznatky.
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 kup si jakykoli hlavně at jsou dvouosičkoví....z DMM zkušenost nemám, ale značka je to vyborná, tak
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Vzhledem k tomu, že Démony jsou jednoosičkové a papírově mají menší rozsah, než např. Camaloty, tak
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Jsou hezké, ale za cenu jednoho pořídíš dva Kouby se stejnou užitnou hodnotou. A ten vyrábí nejen pr
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 dela kouba i ty s dvema osama? Pac ja mam ty stary kouby (jeste se to jmenuje kouba) a tam teda treb
      Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 velikosti jedno a dvouosych Koubovych frendu nejsou stejne, takze o tvem prispevku, ze v Orcu nejde
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Proto jsem s eptal, jestli kouba dela i dvouose, ktere budou mit samozrejme vetsi rozpeti nez jednoo
          Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 A v půlce délky Ti dojdou :-)
            Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 A ty zalozis dva frendy a 18 ti jich zustane na stand :) Vtip samozrejme....ja jen popisoval svoji z
              Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Klobouk dolu, neznam moc lidi, co ma 8 Camalotu jedne velikosti
                Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 boze :)
                  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 No tvrdíš, že mně jich zbyde z 20 osmnáct, zatímco ty použiješ všechny, takže jsou vsechny jedne vel
                    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 No ja od koubu presel k BD a naprosta spokojenost. Predci je ve vsech smerech a to dost vyrazne. Tak
                      Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Zvlášť, když ty délky mají 40-50 metrů a nevíš, co z těch dvaceti kousků se ti bude zrovna hodit, že
                        Re: Friendy DMM Demon 09.03.2013 Chlapi ja myslim ze by to chtelo vic moralu a min frendu
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Ten kdo tvrdí, že kouba má stejnou užitnou hodnotu jako friendy jiných značek za dvojnásobnou cenu,
      Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 No šíříš tady bludy: srovnatelný Kouba je lehčí než Camalot od BD. Kouba Pulsar 7 váží 322g (rozměry
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 A kolik si toho s Camalotama a s Koubama nalezl? Camalot je opravdu uplne jina liga. Lepsi koupit te
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 A ony ani nejsou az tak srovnatelny. Za prve ma pulsar mensi rozsah nez uvadis: 99 - 146 (coz uz je
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Ten kdo tvrdí, že kouba má stejnou užitnou hodnotu jako friendy jiných značek za dvojnásobnou cenu,
      Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Já mám starší Kouby, DMM dragon camy a BD C4. Můžu říct, že po těžké několikaroční zátěži jsou Kouby
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 No tak to je asi někde chyba. Camalot 4 289g a dvouosý Axel 6 240g (66-114,7 x 64-102). Pořád mi to
          Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 Koukam, ze ty mas na friendy jedine meritko a to jejich vahu :D. To o ledascem vypovada.
            Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013 To Sysel tvrdí, že Black Diamond je lepší i kvůli poloviční hmotnosti!
              Re: Friendy DMM Demon 09.03.2013 No pravda, je to jeden z duvodu ktery sysel uvadi, ale nevim jestli teda ten nejpodstatnejsi z toho
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 V zámoří ... Jakém? V Anglii jedou o dost víc na vklíněncích a hexech, co já viděl.
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013 ..ale myslej tim dobryho partaka na opacnym konci lana.
  Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013 Ještě je tu podle mne jedna otázka, a to před tou "jaký frendy" - to jest, jestli vůbec fr
    Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013 P.S. Jinak souhlas s tím, že Camalot je fakt lepší než starej Kouba (nový neznám). Moje zkušenost je
    Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013 Na jednu stranu máš s pasivními jistítky pravdu. Kolikrát navíc sednou tam, kde nic jiného nesedne.
      Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013 Jen terminologická poznámka: abalaky i hexy jsou z hlediska mechaniky aktivní jistítka. Mimochodem,
    Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013 Bych mel takovej blbej dotaz. Ty lezes na Ceskejch skalkach bez frendu? Protoze jestli ne, tak to co
      Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013 :) Jo, je to právě tak. Na výlety do českých a slovenských klasik s sebou frendy vůbec nevozím. (A n
        Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013 Tak to klobouk dolu. To ja radsi vozim od vseho trochu, protoze i na tech Ceskejch skalkach se na ty
          Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013 :) Díky za poklonu. Ale já žádnej velkej bouchač nejsem, možná spíš naopak. Spíš to vidím tak, že v
  Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013 Určite nespravíš chybu keď si kúpiš demony. DMM je kvalitný a má aj perfektný pomer cena - výkon. Ak
  s Koubou do 8a 11.03.2013 Pro všechny, co tvrdí, že se nedá lézt na ničem, než na BDčkách, tady je jeden klip, jak se leze fra
    Re: s Koubou do 8a 11.03.2013 Nikdo netvrdil, že Koubu nelze použít. Jenom si prostě myslím, že BD je lepší (pro pořádek: myslím s
      Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Tahle cesta je shozená z 8b na 8a (všimni si titulku - ... do 8a). A mimochodem tahle holčina na své
    Re: s Koubou do 8a 11.03.2013 Akorát to, že to bez Koubů nejde lézt, tu fakt nikdo netvrdí :D. To, že BD je lepší, to jo, to tu za
    Re: s Koubou do 8a 11.03.2013 No, to video je špatný příklad. Předně se mi nelíbí mršení skály vylamováním již instalovaných nýtů,
      Re: s Koubou do 8a 11.03.2013 Nevykřikoval jsi tady před několika měsíci, aby se do průvodců uváděly velikosti smyček a kde je umí
        Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Ano, navrhoval v kontextu se článkem o pádu dívčiny na Suchých skalách, která zřejmě lezla cestu pop
          Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 ty si chuj alebo čo? však pri tradičnom lezení je to, čo si spomenul úplne bežný postup... asi si na
            Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Jožo, existují i názory, podle kterých je headpointing a nacvičování shora srabárna a je diskutabiln
              Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Mimochodem, když mluvíš o tom Compressoru - není to ani rok, co tam Lama v Patagonii narval do skály
                Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Interdrátovej neoklasik?;-)
                Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Nicméně ten Lama od té doby myslím provedl pár věcí, ze kterejch trochu vyplývá, že to nula není, i
          Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 V lezení se nepoužívá termín "vylámal" nýty, ale "vytloukl".
            Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 vono terminologicky záleží jak se ta likvidace nejtoví provede. vytlučení se provede tak, že se za v
              Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 A nebylo by pak tedy správně uštípnout místo olámat?
      Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Mně se zas eklujou spáry s nejty. Tak proč je tam vůbec kdo dával? Mimochodem nýty se sekají u spáro
        Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Nenarvou se tam všude. Když to původně někdo vyleze bez nich, tak to bude bez nich. Když s nima - mů
          Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Ten, co to tady vynýtoval, to s vlastním jištěním neuměl. A vida – ono to ale jde. Hele, zajistit s
            Re: s Koubou do 8a 12.03.2013 Přileju olej: Představte si, že ten týpek to nejdřív nazkoušel s nýtama, pak je uřezal a až potom to
        Re: s Koubou do 8a 26.12.2019 Nevím, ale to je u všech spárových cest problém ty nýty nepoužít? Jako že jich je tam tolik, že se l
tendon čp 20.4. 06.03.2013 čaute potřeboval bych něco vyjasnit. 20.4. měly být v jihlavě závody pro mládež a tak jelikož mojí rodiče nelezou jsem je překecal aby jsme si zajeli do jihlavy že tam někam pudou a já si zazávodím. jenže jsem si dneska všiml na stránkách čhska že je jihl
1
...
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
...
2263
maltatal Ahoj, nevi nekdo kde najit info o aktualnim stavu. info na strankach penzion Hubertus je pouze k datu 25.2. dekuju 13:27:11 11.03.2013odpovědět
  Re: maltatal Byli jsme tam o víkendu. Na stránkách už se to neaktualizuje, protože ledová sezona je podle místních u konce. Můžu potvrdit, že na tom něco je. Nahoře v údolí bylo o víkendu 8 stupňů a od soboty večer do neděle vydatně pršelo. Všechno taje a padá. Podle mě už nemá cenu tam jezdit. Sysel 13:45:16 11.03.2013odpovědět
    Re: maltatal moc si me nepotesil ale dekuju 20:51:16 11.03.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: