Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
26.Janošová 10352
Bouldry:
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
26.Jurečka 9775
Hory:
23.Bernard 2632
24.X. 2532
25.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231560 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 maltatal11.03.2013
Ahoj, nevi nekdo kde najit info o aktualnim stavu. info na strankach penzion Hubertus je pouze k datu 25.2.  dekuju
 Re: maltatal11.03.2013
Byli jsme tam o víkendu. Na stránkách už se to neaktualizuje, protože ledová sezona je podle místníc
  Re: maltatal11.03.2013
moc si me nepotesil ale dekuju

 Foto skalni oblasti11.03.2013
Pěknej obrázek v průvodci "skalní oblasti" na čhs :D
http://tinyurl.com/apdxdse

Cesta vypadá docela good, kdo t

 Petzl Nomic 110.03.2013
Čau,
máte někdo zkušenost s tím,jestli jde na Nomic první generace umístit Petzl kladivo Mar,určené pro Nomic 2 a 3? Nebo jsou nutné nějaké úpravy hlavice cepínu? Upřímně řečeno jsem na Nomic 1 zkoušel kladivo dát a je problém jej dostat tak daleko
 Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Mělo by to jít, ale je potřeba vyměnit i hrot.
  Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Hrot jsem samozřejmě vyměnil (Petzl Ice),ale přesto to nešlo-viz. příspěvek výše :-(
   Re: Petzl Nomic 110.03.2013
provrtej to ...
    Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Jde to. Jen tam musíš dát novější hrot. Je úplně stejnej, ale u druhé díry je ofrézovaný, aby tam vl
     Re: Petzl Nomic 110.03.2013
Ten nový hrot s odfrézovanou částí jsem právě použil a přesto tam nešlo kladivo dostat. K tomu aby

 Aktuální stav ledů10.03.2013
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Rakousku v Maltatalu, po oblevě?
 Re: Aktuální stav ledů10.03.2013
Co tak asi obleve delaji? Taji a padaji do udoli. Pockej na slibene ochlazeni.

 Aktuální stav ledů10.03.2013
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Rakousku v Maltatalu, po oblevě?

 Adam Ondra - Change film07.03.2013
Black Diamond pravě vypustil hustou ukazku kde Adam bojuje o své prvné 9b+ v Norsku.. Vice info je pak na webu filmu... www.change-movie.com
 Re: Adam Ondra - Change film07.03.2013
  Re: Adam Ondra - Change07.03.2013
Joó, je to upoutávka k novému filmu viz:
lezec.cz/clanek.php?key=10817

 saltic spirit07.03.2013
Zdar,
ma tady nekdo zkusenosti s lezeckama Saltic spirit?
 Re: saltic spirit08.03.2013
Mekke lezky, vhodne na pisek a nebo treba do tater na lehci cesty. Hlavne tedy spis lezeni na treni.
  Re: saltic spirit09.03.2013
Me osobne se vytahli snad o cislo a pul. Uz bych do nich nikdy nesel



 Třebovské stěny07.03.2013
Čau, zajímalo by mě, jestli se dá lízt na Třebovských stěnách popř. Toulovcovy maštale. Díky za odpověd.
 Re: Třebovské stěny07.03.2013
Třebovské stěny a Toulovcovy maštale jsou sice oboje ve východních Čechách, ale přece jen jsou kus o
  Re: Třebovské stěny10.03.2013
A navíc se tam (v Toulovcovkách) nesmí lýzt.
   Re: Třebovské stěny12.03.2013
A v Třebovských stěnách je něco k lezení?
    Re: Třebovské stěny12.03.2013
Tamní materiál je buď opuka anebo takový nanicovatý pískovec...takže žádná neobjevená perla tam asi
     Re: Třebovské stěny16.03.2013
když už tímhle směrem tak radši vysočina (Pasecká, Drátník) nebo Studenecký skály a Mladkov

 Friendy DMM Demon 07.03.2013
Ahoj,
zvažuji koupi svých prvních friendu. Do teď jsem použival jen vklíněnce (DMM Wallnuts). Zaujaly mne friendy DMM Demon. Máte s nima, prosím někdo zkušenost.Jakoukoliv. Předem díky za Vaše poznatky.
 Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
kup si jakykoli hlavně at jsou dvouosičkoví....z DMM zkušenost nemám, ale značka je to vyborná, tak
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Vzhledem k tomu, že Démony jsou jednoosičkové a papírově mají menší rozsah, než např. Camaloty, tak
 Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Jsou hezké, ale za cenu jednoho pořídíš dva Kouby se stejnou užitnou hodnotou. A ten vyrábí nejen pr
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
dela kouba i ty s dvema osama? Pac ja mam ty stary kouby (jeste se to jmenuje kouba) a tam teda treb
   Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
velikosti jedno a dvouosych Koubovych frendu nejsou stejne, takze o tvem prispevku, ze v Orcu nejde
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Proto jsem s eptal, jestli kouba dela i dvouose, ktere budou mit samozrejme vetsi rozpeti nez jednoo
     Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A v půlce délky Ti dojdou :-)
      Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A ty zalozis dva frendy a 18 ti jich zustane na stand :) Vtip samozrejme....ja jen popisoval svoji z
       Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Klobouk dolu, neznam moc lidi, co ma 8 Camalotu jedne velikosti
        Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
boze :)
         Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No tvrdíš, že mně jich zbyde z 20 osmnáct, zatímco ty použiješ všechny, takže jsou vsechny jedne vel
          Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No ja od koubu presel k BD a naprosta spokojenost. Predci je ve vsech smerech a to dost vyrazne. Tak
           Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Zvlášť, když ty délky mají 40-50 metrů a nevíš, co z těch dvaceti kousků se ti bude zrovna hodit, že
            Re: Friendy DMM Demon 09.03.2013
Chlapi ja myslim ze by to chtelo vic moralu a min frendu
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Ten kdo tvrdí, že kouba má stejnou užitnou hodnotu jako friendy jiných značek za dvojnásobnou cenu,
   Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No šíříš tady bludy: srovnatelný Kouba je lehčí než Camalot od BD. Kouba Pulsar 7 váží 322g (rozměry
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A kolik si toho s Camalotama a s Koubama nalezl? Camalot je opravdu uplne jina liga. Lepsi koupit te
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
A ony ani nejsou az tak srovnatelny. Za prve ma pulsar mensi rozsah nez uvadis: 99 - 146 (coz uz je
  Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Ten kdo tvrdí, že kouba má stejnou užitnou hodnotu jako friendy jiných značek za dvojnásobnou cenu,
   Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Já mám starší Kouby, DMM dragon camy a BD C4. Můžu říct, že po těžké několikaroční zátěži jsou Kouby
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
No tak to je asi někde chyba. Camalot 4 289g a dvouosý Axel 6 240g (66-114,7 x 64-102). Pořád mi to
     Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
Koukam, ze ty mas na friendy jedine meritko a to jejich vahu :D. To o ledascem vypovada.
      Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
To Sysel tvrdí, že Black Diamond je lepší i kvůli poloviční hmotnosti!
       Re: Friendy DMM Demon 09.03.2013
No pravda, je to jeden z duvodu ktery sysel uvadi, ale nevim jestli teda ten nejpodstatnejsi z toho
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
V zámoří ... Jakém? V Anglii jedou o dost víc na vklíněncích a hexech, co já viděl.
    Re: Friendy DMM Demon 07.03.2013
..ale myslej tim dobryho partaka na opacnym konci lana.
 Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
Ještě je tu podle mne jedna otázka, a to před tou "jaký frendy" - to jest, jestli vůbec fr
  Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
P.S. Jinak souhlas s tím, že Camalot je fakt lepší než starej Kouba (nový neznám). Moje zkušenost je
  Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
Na jednu stranu máš s pasivními jistítky pravdu. Kolikrát navíc sednou tam, kde nic jiného nesedne.
   Re: Friendy DMM Demon 08.03.2013
Jen terminologická poznámka: abalaky i hexy jsou z hlediska mechaniky aktivní jistítka. Mimochodem,
  Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
Bych mel takovej blbej dotaz. Ty lezes na Ceskejch skalkach bez frendu? Protoze jestli ne, tak to co
   Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
:) Jo, je to právě tak. Na výlety do českých a slovenských klasik s sebou frendy vůbec nevozím. (A n
    Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
Tak to klobouk dolu. To ja radsi vozim od vseho trochu, protoze i na tech Ceskejch skalkach se na ty
     Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
:) Díky za poklonu. Ale já žádnej velkej bouchač nejsem, možná spíš naopak. Spíš to vidím tak, že v
 Re: Friendy DMM Demon 10.03.2013
Určite nespravíš chybu keď si kúpiš demony. DMM je kvalitný a má aj perfektný pomer cena - výkon. Ak
 s Koubou do 8a11.03.2013
Pro všechny, co tvrdí, že se nedá lézt na ničem, než na BDčkách, tady je jeden klip, jak se leze fra
  Re: s Koubou do 8a11.03.2013
Nikdo netvrdil, že Koubu nelze použít. Jenom si prostě myslím, že BD je lepší (pro pořádek: myslím s
   Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Tahle cesta je shozená z 8b na 8a (všimni si titulku - ... do 8a). A mimochodem tahle holčina na své
  Re: s Koubou do 8a11.03.2013
Akorát to, že to bez Koubů nejde lézt, tu fakt nikdo netvrdí :D. To, že BD je lepší, to jo, to tu za
  Re: s Koubou do 8a11.03.2013
No, to video je špatný příklad. Předně se mi nelíbí mršení skály vylamováním již instalovaných nýtů,
   Re: s Koubou do 8a11.03.2013
Nevykřikoval jsi tady před několika měsíci, aby se do průvodců uváděly velikosti smyček a kde je umí
    Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Ano, navrhoval v kontextu se článkem o pádu dívčiny na Suchých skalách, která zřejmě lezla cestu pop
     Re: s Koubou do 8a12.03.2013
ty si chuj alebo čo? však pri tradičnom lezení je to, čo si spomenul úplne bežný postup... asi si na
      Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Jožo, existují i názory, podle kterých je headpointing a nacvičování shora srabárna a je diskutabiln
       Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Mimochodem, když mluvíš o tom Compressoru - není to ani rok, co tam Lama v Patagonii narval do skály
        Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Interdrátovej neoklasik?;-)
        Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Nicméně ten Lama od té doby myslím provedl pár věcí, ze kterejch trochu vyplývá, že to nula není, i
     Re: s Koubou do 8a12.03.2013
V lezení se nepoužívá termín "vylámal" nýty, ale "vytloukl".
      Re: s Koubou do 8a12.03.2013
vono terminologicky záleží jak se ta likvidace nejtoví provede. vytlučení se provede tak, že se za v
       Re: s Koubou do 8a12.03.2013
A nebylo by pak tedy správně uštípnout místo olámat?
   Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Mně se zas eklujou spáry s nejty. Tak proč je tam vůbec kdo dával? Mimochodem nýty se sekají u spáro
    Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Nenarvou se tam všude. Když to původně někdo vyleze bez nich, tak to bude bez nich. Když s nima - mů
     Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Ten, co to tady vynýtoval, to s vlastním jištěním neuměl. A vida – ono to ale jde. Hele, zajistit s
      Re: s Koubou do 8a12.03.2013
Přileju olej: Představte si, že ten týpek to nejdřív nazkoušel s nýtama, pak je uřezal a až potom to
    Re: s Koubou do 8a26.12.2019
Nevím, ale to je u všech spárových cest problém ty nýty nepoužít? Jako že jich je tam tolik, že se l

 tendon čp 20.4.06.03.2013
čaute potřeboval bych něco vyjasnit. 20.4. měly být v jihlavě závody pro mládež a tak jelikož mojí rodiče nelezou jsem je překecal aby jsme si zajeli do jihlavy že tam někam pudou a já si zazávodím. jenže jsem si dneska všiml na stránkách čhska že je jihl

1   ...   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   556   557   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 maltatal
Ahoj, nevi nekdo kde najit info o aktualnim stavu. info na strankach penzion Hubertus je pouze k datu 25.2.  dekuju
13:27:11 11.03.2013
odpovědět 
 Re: maltatal
Byli jsme tam o víkendu. Na stránkách už se to neaktualizuje, protože ledová sezona je podle místních u konce. Můžu potvrdit, že na tom něco je. Nahoře v údolí bylo o víkendu 8 stupňů a od soboty večer do neděle vydatně pršelo. Všechno taje a padá. Podle mě už nemá cenu tam jezdit.
Sysel13:45:16 11.03.2013
odpovědět 
  Re: maltatal
moc si me nepotesil ale dekuju
20:51:16 11.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Agent provokatér 8+ Súľov
Game over 8- Súľov
Neposlušné bedierko 8 Súľov
Pozdní podzim iii Bělá U Děčína
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi