Ahoj, na začátku května se chystáme vyrazit na Mallorcu. Neměl by někdo tip na levné ubytování poblíž lezeckých oblastí? Popřípadě bych uvítal i rady, do kterých sektorů se vydat :)
Mám prosbu. Nemáte někdo průvodčíka od oblasti Presles která je asi 30km na spojnici Grenoble-Valence od Grenoblu? Nejedná se mi o žádný prásky, už jsem dávno mimo mísu ,ale chtěl bych něco do max. 6a,ale aby to bylo hlavně pěkný a i vícedýlkový bych bral
Čau, chtě bych se zeptat jestli někdo má nebo měl podobný problém. Tak 14 dní zpátky jsem to trosku přehnal na závodech a šlachy mi opravdu boleli tak 4 dny. Při normální zátěži mi to bolí tak jeden - dva dny po lezení, teď to bylo víc a po 14ti dnech jse
Čau,
máte někdo zkušenost s tím,jestli jde na Nomic první generace umístit Petzl kladivo Mar,určené pro Nomic 2 a 3? Nebo jsou nutné nějaké úpravy hlavice cepínu? Upřímně řečeno jsem na Nomic 1 zkoušel kladivo dát a je problém jej dostat tak daleko
ahoj, musíš sledovat delší dobu jaký je v dané lokalitě vývoj počasí, osobně si myslím, že některé stěny lezitelné už budou, ale bez slunečné předpovědi bych tam ještě nejel, pěkné lezení na slunečné straně je Weissenstein, Treunitzer, Schone Ausicht atd. najdeš jich v průvodci dost
Tak třeba Wajzíky budou zateklý uvnitř děr, stejně jako Bereny. Některý oblasti budou lezitelný právě jen brzy z jara a často až odpolko. Než se víc oteplí. Masivy tam často natejkaj zevnitř. Zvenku to vypadá Ok a až při lezení zjistíš že to má k Ok daleko. Letos jsem tam už byl. V oblasti co je celej den na slunci. Díry uvnitř nachcaný a byla celkem dlouhá doba bez deště a bez sněhu.Jo a teplota tak 7 až 10.
Jo a ještě si myslím,že v Labáku to na tom prosluněným, jarně, správnym břehu může jít trochu líp než v tý Juře. Řekněme ale,že to lezení tam může být po zimě trochu větší podnik :D
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.