LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230899 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kůže na prstech17.03.2013
Zdravím lezci,

mám už delší dobu problém s tenkou, odlupující se kůží "po šupinkách" na prstech. Nejdřív se udělá bublinka a pak se začne kůže loupat. Nedá se pořádně trénovat, kůže se mi strašně rychle proleze a pak to bolí. Tady
 Re: Kůže na prstech17.03.2013
climb-on, Infadolan, konopné masti s přídavkem bylinek (heřmánek, kostival, řepík)
Vitáminy A
  Re: Kůže na prstech17.03.2013
Nesmíš bejt takový ,,bebí" ty obrázky tak hrozný nejsou a myslim si, že tohle má 90% lezců. Po
   Re: Kůže na prstech17.03.2013
To asi nevíš o čem to je, když tě po 1h. boulderu pálí a tlačí kůže na prstech tak, že se nemůžeš ud
    Re: Kůže na prstech17.03.2013
Fotky teda nejsou nic strašného, spíš normální prsty horolezce v lepším stavu. (Po týdenním výjezdu
    Re: Kůže na prstech17.03.2013
No ještě to může být plíseň. Zkus nějakou mast proti tomu. Stěny tím jsou prolezlý. Dost tomu taky p
     Re: Kůže na prstech17.03.2013
a jak dlouho lezeš ? a jak težke cesty/bouldry když se začínal rezistence mojí kůže byla asi taky ta
      Re: Kůže na prstech17.03.2013
tak sem se podíval aj na ty fotky normálně to obrus šmirglem až budeš mít uplně hladké bříška ..a na
       Re: Kůže na prstech17.03.2013
Calcium pantothenicum taky pomáhá slušně. Mě takhle slezou prsty několikrát do roka, naprosto bez ja
 Re: Kůže na prstech17.03.2013
Pár informací o dané problematice máš zde: "
 Re: Kůže na prstech17.03.2013
Ahoj, jsou lidi, kteří na tohle moc netrpí. Mají více epidermisu a regenerují ho rychleji.
H
 Re: Kůže na prstech17.03.2013
Jestli je to plisen, tak zkus canesten (mast).
 Re: Kůže na prstech17.03.2013
IMHO jasna mykoza. Muze to byt zivotnim stylem atd., ale nejspis jsi to chytl na stene. Nasadit anti
 Re: Kůže na prstech17.03.2013
čoveče, pokud to není plíseň, tak já měl něco podobnýho hlavně při bouldrování, když jsem začínal, s
  Re: Kůže na prstech17.03.2013
Díky všem moc za rady.
Zkusím to něják postupně po jednom ozkoušet a něco snad pomůže. Jak čt
 Re: Kůže na prstech18.03.2013
Mně to přijde jako klasicky přesušená pokožka. Jak říkáš mast neodstaní příčinu. Příčina je dle mého
 Re: Kůže na prstech18.03.2013
zdarec, me se stalo to same cca dva roky zpet, pak jsem zjistil ze jsem chytil nejakou mykozu.... po
  Re: Kůže na prstech18.03.2013
Ma pravdu ten chlapec...
 Re: Kůže na prstech20.03.2013
bubblinka a pak nasledny odloupnuti vypada na plisen... celkem snadno to chytis, kor kdyz se tkan po
  Re: Kůže na prstech30.05.2013
Zdravím, píšu jak jsem slíbil.
Vezmu to postupně co mi rukama prošlo:
*spousta chytů n

 Registrace AP 201315.03.2013
Že by se letos přihlásilo více bábovek než borců ?! Zbývá 9 hodin.

http://1url.cz/3iNW
 Re: Registrace AP 201315.03.2013
To hodně lidem řekne, zkratka Aprílového poháru:)
lezec.cz/clanek.php?key=10803
  Re: Registrace AP 201315.03.2013
Většina hardmovers je inteligentní a hravě si vzpomene. Pro ostatní je to zbytečná zpráva.

 Mallorca15.03.2013
čus bus, máte někdo tip na levné ubytko na Mallorce? Za každé použitelné info díkes:)
 Re: Mallorca15.03.2013
já jsem objednával přes

 Titulky na NJ film15.03.2013
Zdar, nemate nahodou nekdo titulky ( AJ/CZ) na film Free Solo ( 2010, Alexandr Huber ) a Eternal Flame ( 2010, Huber Baum ) ?? Krasne filmy ale v NJ, rozumim tomu kulove :(

 Průvodce Vltavská žula a průvodce Žihle14.03.2013
Ahoj, někde jsem zaslechl, že se připravuje nový a pěkný průvodce vltavskou žulu. Nemáte někdo nějaké info? Kdy bude k mání?
Dále, nevíte někdo, kde by se dal koupit průvodčík na Žihli z minulého padání? Dík.
 Re: Průvodce Vltavská žula a průvodce Žihle15.03.2013
Průvodce na úplně všechny bouldery ale i skály na Jesenicku (Petrohrad Ležky, Žihle) by měl být venk
  Re: Průvodce Vltavská žula a průvodce Žihle15.03.2013
Já bych take prosil o jednoho žiheláka můj email jannovaktj@email.cz diky
  Re: Průvodce Vltavská žula a průvodce Žihle16.03.2013
Skvělé zprávy a dík za nabídku zaslání! I když mám předchozího průvodce na Petráč, tak koupím i toho

 ledova vez ve spindlu14.03.2013
byla v utery bez ledu, jeli jsme jinam.

 Skialpy v Krkonoších13.03.2013
Ahoj!

Na víkend plánuji skialpy v Krkonoších. Nikdy jsem tam na skialpech nebyl. Teď koukám na krnapu, že je v Krkonoších pouze 8 povolených nebo doporučených tras.. :-( Z těch osmy se mi zamlouvá pouze jedna, ale to je na tři dny málo..
 Re: Skialpy v Krkonoších13.03.2013
No skoro nikde se nesmi :). Na ty povoleny trasy doporucuju spis bezky nez skialpy...
  Re: Skialpy v Krkonoších13.03.2013
V 1. a 2. zoně se smí lyžovat výhradně po značených turistických cestách. Ve 3. zoně se smí i po ost
   Re: Skialpy v Krkonoších14.03.2013
Lyžování v lese není zakázané obecně. Můžeš jezdit po všech cestách a cestičkách, které jsou vyznače
    Re: Skialpy v Krkonoších14.03.2013
Obecně je zakázáno lesním zákonem
     Re: Skialpy v Krkonoších15.03.2013
Ale nééé. Maruška-Terezka nám zaručila volný průstup krajinou pěšky, na lyžích i na kole. Takže do l
 Re: Skialpy v Krkonoších14.03.2013
Zalezi na pocasi. Kdyz je mlha, tak vsude.
 Re: Skialpy v Krkonoších14.03.2013
Jediná pořádná trasa je obřím dolem na sněžku a dolů přes růžohorky. Pozor pod lanovkou je nechané l

 Silvretta13.03.2013
Ahoj, zítra míříme na Silvrettu na chatu Wiesbadener a okolní vršky. Nevíte někdo, jestli je tamní ledovec klasika s lanem, nebo se tam dá chodit bez lana? Díky.
 Re: Silvretta13.03.2013
S lanem.
 Re: Silvretta15.03.2013
Byl jsem tam dvakrát, naposled před 3 týdny Ledovce tam jsou v tuhle dobu dobre zakryté bez velkých

 krk/pag/rab13.03.2013
ahoj, nemáte tipa kam na zmíněné ostrovy s prioritami v tomto pořadí? 1. malý, ošuntělý rodinný kemp mimo města (nebo tutovka nadivoko - berem malé děcka), 2. pěkný moře, 3. lezení, dws + freediving co nejblíž toho fleku.. díky za jakékoliv tipy :)
 Re: krk/pag/rab14.03.2013
Kousek od Pagu je Pakoška, což není co řešit, jen moře tam není moc dobrý (a potápění asi uplně napy
  Re: krk/pag/rab14.03.2013
Kemp mimo město a dobrá pláž pro děti je na ... ta pláž je totál brutál - přelidněný hnus kde po 100
   Re: krk/pag/rab14.03.2013
predstavu o kvalite plaze mozno ziskat celkem snadno na streetview ;-)
   Re: krk/pag/rab14.03.2013
Presne tak, dobry pro deti tak do 3 let. Da se tam tak 20 m od brehu smerem do more jezdit kocarem p
  Re: krk/pag/rab15.03.2013
díky za tipy! v tom kempu na cresu u bali jsme byli – přesně toto jsem myslel, ideálně 3x menší.. le
 Re: krk/pag/rab26.07.2015
Už to není aktuální, ale třeba to bude ještě někdo hledat:
na Rabu se dá bouldrovat nad vodou

 Lezení na Mallorce12.03.2013
Ahoj, na začátku května se chystáme vyrazit na Mallorcu. Neměl by někdo tip na levné ubytování poblíž lezeckých oblastí? Popřípadě bych uvítal i rady, do kterých sektorů se vydat :)

Díky, Vilda
 Re: Lezení na Mallorce12.03.2013
Slušné info bude ve třetím čísle Montany, to už Ti ale asi nepomůže :-).
 Re: Lezení na Mallorce13.03.2013
Skály tam se mi líbily všechny.Všechno je blízko, pokud máš auto. Pokud chceš slevu na ubytování, t

1   ...   536   537   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   555   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kůže na prstech
Zdravím lezci,

mám už delší dobu problém s tenkou, odlupující se kůží "po šupinkách" na prstech. Nejdřív se udělá bublinka a pak se začne kůže loupat. Nedá se pořádně trénovat, kůže se mi strašně rychle proleze a pak to bolí. Tady jsou 3 fotky z dneška.

http://uloz.to/xuhqBSz/kuze-prsty-rar

Snažím se trénovat 3x týdně, lano, boulder, pos. deska, ale můžu spíš vytrvalost, než menší chyty, protože když mi ujede ruka, tak jde kůže doháje.

Doktor mi napsal nějákou mastnou vazelínu, po které se kůže promastí, ale jenom to zamaskuje následek a neodstraní příčinu, takže kůže pořád stejně tenká, akorát vypadá hezky. Místní dermatoložka (vypadá jak babka kořenářka) mi dala podobnou mast té od doktora, taky bez efektu.


Nemáte někdo nějákou fungující radu, vlastní zkušenost jak to odstranit, nebo co to je?

Díky za jakýkoliv nápad.

Pepas
Pepas12:19:02 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
climb-on, Infadolan, konopné masti s přídavkem bylinek (heřmánek, kostival, řepík)
Vitáminy A E D ..
bruska nebo šmirgl .. starou obrousit promastit..
vazelína ( bíla/žlutá) je na hovno pokud teda neni použita jen jako složka nějaké masti jinak spíš uzavírá než promaš´tuje ..
johnny13:04:17 17.03.2013
odpovědět 
  Re: Kůže na prstech
Nesmíš bejt takový ,,bebí" ty obrázky tak hrozný nejsou a myslim si, že tohle má 90% lezců. Po čase lezení to přejde, na začátku jsem to měl mnohem horší. mast mi zatim žádná nepomohla, ale ruce se olezou a bude to OK
13:30:58 17.03.2013
odpovědět 
   Re: Kůže na prstech
To asi nevíš o čem to je, když tě po 1h. boulderu pálí a tlačí kůže na prstech tak, že se nemůžeš udržet a ruce se pouští, ale svaly ještě můžou tlačit dál,... pane Anonym

Jinak ohledně mastí, konopnou čistou i s přídavky vosků a dalších bylin (vl. výroba) jsem zkoušel bez úspěchů. Kůže stále stejně tenká.

Dermazulen měl docela dobrej efekt za zpevnění kůže. Hádám, že v tom má prsty lanolin. Takže zkusím ten Infadolan jak píše Johny. Nicméně po stopce mazání (Dermazulen) se zase problém objevil znovu. Takže jsme pořád u léčení důsledků, ale ne příčiny.

Nějáký nápady jak to odstranit natrvalo?
Pepas13:43:42 17.03.2013
odpovědět 
    Re: Kůže na prstech
Fotky teda nejsou nic strašného, spíš normální prsty horolezce v lepším stavu. (Po týdenním výjezdu vypadají jinak.), takže ti budu věřit, že tě to jako dost bolí a pálí. Otázka, děje se ti to i na skalách, či pouze na stěně? Případně, na kterou stěnu chodíš, nemůže to být způsobeno drsností chytů? Někde hold docela koušou. Jinak bych taky poradil šmirgl papír a vitamíny.
hulak14:09:55 17.03.2013
odpovědět 
    Re: Kůže na prstech
No ještě to může být plíseň. Zkus nějakou mast proti tomu. Stěny tím jsou prolezlý. Dost tomu taky příspívají dobráci, kteří třeba na boulderovce hamtaj po chytech bosou nohou.
14:32:39 17.03.2013
odpovědět 
     Re: Kůže na prstech
a jak dlouho lezeš ? a jak težke cesty/bouldry když se začínal rezistence mojí kůže byla asi taky tak 0- ... to chce přervat a hlavně to brus všecko pryč..
a den kdy deš lozit nebo maš v plánu trenink (lištovka campus cokoli) tak hlavně ted den nemazej kůže je pak měká a rychle se opotřebí ..a na prd sou i všecky kremy s glycerinem
johnny17:06:33 17.03.2013
odpovědět 
      Re: Kůže na prstech
tak sem se podíval aj na ty fotky normálně to obrus šmirglem až budeš mít uplně hladké bříška ..a na noc si dej infadolanový zábal a udělej to 2dny po sobě .. když to nepomůže tak nevím
.. snad třeba nepij alkohol nekuř nejezl červené maso .. :D
Když nic tak aspoň budeš ít zdravější režim :)
johnny17:10:20 17.03.2013
odpovědět 
       Re: Kůže na prstech
Calcium pantothenicum taky pomáhá slušně. Mě takhle slezou prsty několikrát do roka, naprosto bez jakékoliv zjevné příčiny (aspoň to tak vypadá - možná chyba ve výživě, možná něco jinýho), během 2-3 týdnů se to vždycky spraví. Už jsem si zvykla ;-) Chce to mazat a vydržet. Trochu to bolí, ale ve srovnání s intenzivním několikadenním lezením na písku je to vlastně pohoda, to vypadají prsty vždycky výrazně hůř ;-)
Kula18:37:51 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
Pár informací o dané problematice máš zde: "http://www.amuerte.cz/cs/ extras/kuze-jeji-vlastnosti-a-pece-o-ni/". Odstraň mezery.
19:29:12 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
Ahoj, jsou lidi, kteří na tohle moc netrpí. Mají více epidermisu a regenerují ho rychleji.
Hledej příčinu, jak říkaš sám. Může jich být hodně.
1. alergie (jídlo a tisíce dalších). Mě to trvalo zjstit 20 let.
2. nedostatek vitamínů (prostě životospráva).
3. plíseň. bacha může být i u nehtů.
4. mazej - hydratuj. ne vazelinu, kůže nedýchá a neregenuje. Zkoušej různý krémy a pak u jednoho zůstaň. Co říkali lidi výš, jsou dobrý volby.
5. udržuj ruce čistý
6. nenechávej je příliš v mrazu, pokud teda nelezeš v zimě... ;-)
7. kup si jemnej smirgl
8. Umej si balknu

Nezkoušej vše najednou. Vždy se zaměř na jednu věc. Jinak nikdy nezjistíš v čem je zakopanej pes.
To tvoje není nejhorší. Viděl jsem horší a já jsem prolezl bříška do krve. To pak pálí jako sviňa! :)
Esus20:35:57 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
Jestli je to plisen, tak zkus canesten (mast).
Liza20:36:45 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
IMHO jasna mykoza. Muze to byt zivotnim stylem atd., ale nejspis jsi to chytl na stene. Nasadit antimykotickou mast a po kazde stene umyvat ruce poradne mydlem(dezinfekci). Pokud chodis na nejakou lokalni bouldrovku, tak si ohlidat lidi, co to tam zavlekli(to vys zminene lezeni na boso plus lidi se stejnyma prstama). Umyti chytu by taky mohlo pomoct.. Parkrat jsem to mel, ale vzdycky jsem se toho zbavil do tydne, dvou. Good luck.
m.21:13:51 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
čoveče, pokud to není plíseň, tak já měl něco podobnýho hlavně při bouldrování, když jsem začínal, s tím, že se mi někdy až strhla kůže z celýho bříška prstu až na maso a minimálně tejden se to vždycky dávalo dokupy, byl jsem zoufalej, mazal jsem vším možným ale nepomáhalo to, tak jsem si před lezením vždycky většinu článků prstů zatejpoval, což bylo dost nepraktický a dost mě to sralo..

no a pak jsem si tady někde přečet, že mazání je kontraproduktivní, že kůže tím sice rychlejc regeneruje, ale zároveň je, jak říkáš, pořád jemná a měkká a tím pádem náchylná na takovýhle poškození..prý, že je třeba aby ztvrdla a přizpůsobila se, tak jsem přestal dlaně a prsty čímkoli mazat a asi za měsíc mi kůže na prstech krásně ztvrdla, jen se trochu odlupuje, ale vůbec to nebolí, protože je prostě tím, že si jí nemažu, tuhá a tvrdá..léta, co se nemažu, už s tímhle nemám vůbec problémy, samozřejmě když se leze intenzivně každej den na hrubozrný žule, je to jiná..

tak bych ti doporučil, zkusit nějakou dobu ruce vůbec nemazat, tomu přizpůsobit lezení a ať se kůže postupně adaptuje!akorát ty hrubý prsty mi vyčítá přitelkyně, že když jí hladim, tak že jí to není moc příjemný..:) ale lezení má holt přednost!!:)
ivan21:43:21 17.03.2013
odpovědět 
  Re: Kůže na prstech
Díky všem moc za rady.
Zkusím to něják postupně po jednom ozkoušet a něco snad pomůže. Jak čtu na tom webu amuerte, tak ruce se mi potí dost, začnu tou mikósou a pak zkusím nemazat.
Jinak teď končím 4. nebo 5. zimu lezení. Venku na písku neni problém poslat kůži do háje za půl dne, občas když někdo lezl cestu po mě, si stěžoval, že cítí taky prolezenější prsty než obvykle. Takže problém asi někde ve mě je...
Až něco zabere tak určitě napíšu.
Pepas23:14:08 17.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
Mně to přijde jako klasicky přesušená pokožka. Jak říkáš mast neodstaní příčinu. Příčina je dle mého názoru maglajz a opakující se proces - vysušíš, poraníš. Pokud to pálí jak píšeš, tak to opravdu může být i nějaký druh plísně, která je ale následkem poraněné pokožky ruky. Být tebou, tak cca. 14 dnů nelezu a nemažu a uvidím co to udělá. Masti ne plíseň nezkoušej jenom tak. Principielně fungují tak, že se ti kůže oloupe a tím to můžeš ještě zhoršit (v případě, že to plíseň není). Nezměnil jsi maglajz např. za tekutý?
Belial11:34:25 18.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
zdarec, me se stalo to same cca dva roky zpet, pak jsem zjistil ze jsem chytil nejakou mykozu.... pomohla mi kombinace nejake masticky z lekarny, konopne masti a dvoudenni pust, pit jen vodu - to detoxikuje organismus a mykoza odejde stejne rychle jak prisla. Od te doby s tim nemam problem. Vzpominam ze z toho pracky palily jak cert po lezeni delsim jak cca hodku, takze naprosto chapu ze se toho chces zbavit...
vojta14:35:41 18.03.2013
odpovědět 
  Re: Kůže na prstech
Ma pravdu ten chlapec...
m.22:04:51 18.03.2013
odpovědět 
 Re: Kůže na prstech
bubblinka a pak nasledny odloupnuti vypada na plisen... celkem snadno to chytis, kor kdyz se tkan poskoni nejakym zpusobem...

karel s tim celkem umi pracovat

koukni na netu na Karel Hadek, a najdi si nejaky smesi bo masti na plisne

taky jde o to ze musis faaakt mazat pravidelne a dlouho
12:51:05 20.03.2013
odpovědět 
  Re: Kůže na prstech
Zdravím, píšu jak jsem slíbil.
Vezmu to postupně co mi rukama prošlo:
*spousta chytů na stěnách a boulderovkách (Brno)
*alergie žádné
*píseň? 2 týdenní aplikace: myco-decidin - nic
*další 2 týdny : canesten krém - nic
*3 denní půst - bez výsledku (fajnově pročistí organismus)
*ničím nemazat a lézt jsem zkoušel minulý jaro a léto bez valných výsledků, pořád tenká loupající se kůže

*NAKONEC* Jsem začal mazat čistou docela koncentrovanou konopkou, výskyt bublin se pomalu zmenšuje (~2.týden ne/pravidelného mazání) - už podržím malou lištu bez bolestí, že chyt tlačí "přímo na maso" a podkoží modrá-fialoví tlakem :-)

Takže budu mazat dál a uvidím, třeba jednou vypěstuju na prstech sloní kůži, která bude potřebovat i šmirgl na boušení. ;-)
Pepas10:09:38 30.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi