Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
38.??? 10166
39.Zedek 10164
40.Vlk 10112
Bouldry:
38.Černý 9334
39.H2 9306
40. 9300
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230787 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Varazze27.03.2013
Máte někdo zkušenosti s lezením ve Varazze? Chystáme se tam na velikonoce, ale nikde se mi nedaří sehnat průvodce. Nevěděl by někdo o něčem? Budu vděčný za každý tip.

 mobilní stěna27.03.2013
čau bando, sháníme na firemní akci mobilní stěnu. Nemáte tip na firmu která tohle dodává? Nejlíp ze severu prahy. Díkez za pomoc. S.
 Re: mobilní stěna27.03.2013
TR Walls, možná AIX, Písek, Plzeň,...
 Re: mobilní stěna27.03.2013
 Re: mobilní stěna27.03.2013
Nějakou mobilní stěnu mají taky kluci z Vertiga...
 Re: mobilní stěna28.03.2013
Zkus někoho od
 Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
Hola, nevíte někdo o nějaký oblasti na bouldry, která nezatejká a dá se tam lízt i v tomhle hnusu co je venku. Ideálně aby tam byli nějaký boouldry tak kolem 7A...
 Re: Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
rocklands
  Re: Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
BB
 Re: Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
židárna, to jsou nějaké stropy
  Re: Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
Rocklands by byla krása, nic proti BB ale nějak jsem přejedenej umělek(i když stejně nakonec v BB sk
   Re: Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
Židárna je super na zimu - je to u Bechyně (koukni na bouldering.cz), jinak dá se lézt na Radči a do
    Re: Kam jet lízt v těhle sra...27.03.2013
lbk taky bude ok
     Re: Kam jet lízt v těhle sra...28.03.2013
Nejlepší lezení bude tady:

 foto dne 735827.03.2013
kde to je?
 Re: foto dne 735827.03.2013
Asi tě "Last Tango in Potash" (Moab, Utah).
 Re: foto dne 735827.03.2013
Nějaká Emerika, zjistím, doplním, strpení.
 Re: foto dne 735827.03.2013
to je určite nekde v krasu de jinde kurna :)
  Re: foto dne 735827.03.2013
Já myslel v Lidečku.
   Re: foto dne 735828.03.2013
Lideček to není, ale máme tam cest podobného charakteru. Jen těžší a náročnější.
    Re: foto dne 735828.03.2013
Jo, říkal mi Chris, že Oliana a Lidečko jsou jeho oblasti nejmilejší.

 Todra26.03.2013
Potřebovala bych poradit, kdy je nejlepší jet do Maroka (Todra) někdy mezi říjnem a prosincem... Méte nějaké zkušenosti nebo chytrou stránku s průměrnými srážkami v těchto měsících? (Teplota mě tolik netrápí...) Dík
 Re: Todra28.03.2013
v Todre prsi v prumeru 4 dny v roce, spis nych resil teplotu, nez srazky...

 Lezení v ZIMBABWE 25.03.2013
Ahoj, prosím, nemáte někdo nějaké info o lezení v ZIMBABWE?? Pokud ano, dejte prosím vědět. V létě budem zemí projíždět a rádi bychom trochu polezli (dva-tři dny). Nebo popřípadě Botswana. Předem díky Léňa

 bouldry v BB25.03.2013
Jsou bouldery v BB po přestavbě lehčí nebo jsem se za poslední měsíc tak zlepšil? :)
Dřív mi dělaly problémy oranžový, teď jdou skoro samy. Přebraly zelený obtížnost oranžových?
 Re: bouldry v BB25.03.2013
jsou
 Re: bouldry v BB25.03.2013
Taky jsem najednou zacal lezt temer bez problemu oranzove, pred prestavbou jsem za celou dobu zvladl
  Re: bouldry v BB25.03.2013
Aha a já myslel, že jsem se zlepšil. Tak nic.
   Re: bouldry v BB25.03.2013
Minule byli brutál a teď jsme je trochu zlevnili. Najít ideální obtížnost v boulderech je těžší, ale
    Re: bouldry v BB26.03.2013
Prijemna zmena:) Predtim to nebylo ono, oranzove moc brutalni a pod tim akorat prilis lehke veci sot
     Re: bouldry v BB26.03.2013
Nie nie, vylestene stupy nech tam pekne zostanu :)
     Re: bouldry v BB26.03.2013
A když už v tom budete nomohli byste vyměnit i stupy na Srbárně a na Rovišti? Už mi to tam taky párk
      Re: bouldry v BB26.03.2013
Tak tak, co se v BB naučíš, v Arcu na skle jak když najdeš :-)
       Re: bouldry v BB26.03.2013
Nebujte nic :) vruty zůstanou, ale těšit se můžete na uno perfecto nové stupy, které velice brzy dor
        Re: bouldry v BB27.03.2013
Radši dejte boulder boj na celej měsíc mezi jednotlivejma závodama, stejně je jedno jestli 14 dní/mě
         Re: bouldry v BB27.03.2013
Souhlasím...
         Re: bouldry v BB27.03.2013
Naprostý souhlas.
          Re: bouldry v BB28.03.2013
JJ. Dá se souhlasit s tím, že bychom to mohli natáhnout na celý měsíc. Nicméně 4 kategorie určitě zů
    Re: bouldry v BB26.03.2013
Je vidět, že ta připravovaná nová monstrózní boulderovka na Národní Vás nenechá zahálet. A to je dob
     Re: bouldry v BB26.03.2013
povídej, přeháněj, kde to má bejt a kdy to bude hotový?
     Re: bouldry v BB27.03.2013
Dneska jsem na ní koukal, bude fakt velká. Je to obrovský, a už se rýsujou parádní profily. Bude hne

 Velikonoce 25.03.2013
Zdar lidi, poraďte nám kam ven na velikonoce :) Všude má bejt počasí při nejmenším dost nejistý, tak třeba někdo prozradí tajnej tip ! :-)
Díky, Honza .
 Re: Velikonoce 25.03.2013
...na lyze:)
  Re: Velikonoce 25.03.2013
To jo, leda :) Ale rád bych jel už do skal :) Takže díky za tip :)) hehe
   Re: Velikonoce 25.03.2013
Asi spis nekam co nejdal - Arco, Finale, Sperlonga, Osp, Paklenice, ...
    Re: Velikonoce 25.03.2013
všude na jihu evropy má teď týden pršet
     Re: Velikonoce 25.03.2013
Je to všude kaput, užívej sníh.
      Re: Velikonoce 26.03.2013
Je to na hovno, nejlip zatim vypada okoli Monaca Finale, zadna slava....

 Mont Blanc25.03.2013
Ahoj,
zvažujeme letos výstup na Mont Blanc a chtěl bych se zeptat znalých na porovnání obtížnosti ve výstupu přes Midi a přes Gouter,
předem moc dík
 Re: Mont Blanc25.03.2013
Přes Gouter je to dál, ale v podstatě "bezpečná" turistika do kopce. Přes Midi rozhodně za
 Re: Mont Blanc25.03.2013
Gouter - mi to připadá spíše lehčí - ale to jsme spali u chaty Gouter, což se už nesmí. Pokud se spí
  Re: Mont Blanc25.03.2013
z italie rozhodne nejlepsi. Ale obtiznost a halvne s pocasim spjata bezpecnost vyrazne nad obtiznost
   Re: Mont Blanc25.03.2013
Souhlas. Vzhledem ke stylu dotazu rozhodně cestu z Itálie nejde doporučit ;) ... jinak pro přispěvat
    Re: Mont Blanc25.03.2013
A vida to by me i zajimalo - na midi se da pesky? (mysleno nejak normlane?)
     Re: Mont Blanc25.03.2013
Normálně ne, ale rozhodně se dá Vallée Blanche. Což je 2,8 výškového km pakárny.
     Re: Mont Blanc25.03.2013
Jo da. Po Mer d Glace, ale je to strašný opruz. Zpravidla dojdeš na Midi, padneš mrtvý do stanu a pa
      Re: Mont Blanc28.03.2013
pres mer de glace je to sice na dlouho to je pravda ale da se to v pohode spojit s vystupem na blanc
       Re: Mont Blanc28.03.2013
Procházka pro začátečníky to neni. Celkově to je pochod smrti, na ref. Requin to je regulérní ferata
        Re: Mont Blanc28.03.2013
Jako aklimatizace se mi jeví líp naopak vyjet lanovkou a v klidu a pohodě strávit nějaký čas ve velk
  Re: Mont Blanc26.03.2013
Na Gutru se nesmí spát? Myslel jsem, že právě tady to jde...
   Re: Mont Blanc26.03.2013
Smí, od toho tam koneckonců ta chata je.
    Re: Mont Blanc26.03.2013
Chata je nová, ale podle mně zatím zavřená. Francouzsky neumím, tak by tu někdo mohl dát překlad. Dí
     Re: Mont Blanc26.03.2013
neni to obrazek. google pomohl:
    Re: Mont Blanc26.03.2013
Myslel jsem jako venku - vždycky se to smělo (alespoň podle toho co jsem kde četl)
     Re: Mont Blanc26.03.2013
Naopak, nikdy se nesmelo. Jen to bylo tise tolerovano.
Jedine oficialni stanove taboriste byl
      Re: Mont Blanc27.03.2013
offtopic: dle webovek je na novým Gouteru winterraum v jakýmsi přístavku, kapacita 20 lůžek, deky, o

 Arco sportovky25.03.2013
Muzete mi hodit nejaky tipy na sportovky v Arcu? Vzdycky kdyz tam jedu, skonci to priserne a mam k nim uplne negativni vztah, nikdy jsem tam nic hezkyho nepotkala (na druhou stranu, ne ze bych vylozene hledala). Nejaky opak Massone :-) idealne neco, co se
 Re: Arco sportovky25.03.2013
Sorry, ale kdyz chces lezeni jak v Jure, musis jet do Jury (nebo do Finale nebo na Sardinii) ;).
 Re: Arco sportovky25.03.2013
Nazdárek Feu. Docela se mi líbilo v oblasti La Gola a Marciaga. Sice jsou dál od Arca, ale není tam
  Re: Arco sportovky25.03.2013
cus, ja mam dobrou zkusenost s oblasti Val Lomasone. Cesty kratke/dlouhe/previsle/polozene/lidi malo
   Re: Arco sportovky25.03.2013
Dik vsem. Pocasi vypada oproti vcerejsi predpovedi vyrazne hur :-( tak snad asi priste. Klidne bych
   Re: Arco sportovky25.03.2013
Asi bych zvolil neco jineho treba Lumignano nebo jine skalky v Friuli (pozor na nadmorskou vysku). M
 Re: Arco sportovky25.03.2013
V Krasu bude určitě krásně a vidět Vlka po zimě si nenechám ujít :-)

1   ...   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mont Blanc
Ahoj,
zvažujeme letos výstup na Mont Blanc a chtěl bych se zeptat znalých na porovnání obtížnosti ve výstupu přes Midi a přes Gouter,
předem moc dík
Tom10:14:08 25.03.2013
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Přes Gouter je to dál, ale v podstatě "bezpečná" turistika do kopce. Přes Midi rozhodně zajímavější a kratší, ale už se zvětšuje sklon. Na jaře je to normální lezení.
Belial10:50:46 25.03.2013
odpovědět 
 Re: Mont Blanc
Gouter - mi to připadá spíše lehčí - ale to jsme spali u chaty Gouter, což se už nesmí. Pokud se spí u chaty Tete-rose, je pak výstup výstup docela dlouhý. Objektivně nebezpečný úsek je kuloár mezi uvedenými chatami. Nevýhoda - davy lidí.
Midi - neřešíš žádný skalní úsek, připadá mi to trochu delší, musíš použít drahou lanovku, ve sněhu jsou mnohem strmější úseky, je to cesta přes tři vrcholky, tzn. budeš po cestě i klesat, je tam méně lidí, asi krásnější cesta. Pokud jdeš se stanem, je to dost dlouhé na to, aby ses ke stanu zpátky vracel a nést ho na zádech není praktické. Pokud nemáte bohaté zkušenosti, asi bych se spíše klonil k cestě přes Gouter.
Pokud máte, tak je docela zajímavá i cesta z Itálie - velmi málo lidí.
11:46:04 25.03.2013
odpovědět 
  Re: Mont Blanc
z italie rozhodne nejlepsi. Ale obtiznost a halvne s pocasim spjata bezpecnost vyrazne nad obtiznosti turistika.
judovana12:49:34 25.03.2013
odpovědět 
   Re: Mont Blanc
Souhlas. Vzhledem ke stylu dotazu rozhodně cestu z Itálie nejde doporučit ;) ... jinak pro přispěvatele výše. Přes MIDI je to kratší a ke stanu se dá vrátit úplně v pohodě. Cestu ale ohrožují občas padající seraky, občas lavinky (po sněžení) a občas led místo sněhu ve strmém terénu (záleží na období). Lanovka je výhodou. Šlapat na Midi pěšky je kravina.
Belial13:30:50 25.03.2013
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
A vida to by me i zajimalo - na midi se da pesky? (mysleno nejak normlane?)
JUDOVANA14:05:38 25.03.2013
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
Normálně ne, ale rozhodně se dá Vallée Blanche. Což je 2,8 výškového km pakárny.
honza14:13:32 25.03.2013
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
Jo da. Po Mer d Glace, ale je to strašný opruz. Zpravidla dojdeš na Midi, padneš mrtvý do stanu a pak se ti týden zdá o tom, že jsi chuj a nedal jsi 35EUR za lanovku :)
Samozřejmě je to o čase. Já ho mám málo, proto bych tam pěšky nešel. Nehledě na fakt, že je to hoooodně náročná turistika.
Belial21:09:38 25.03.2013
odpovědět 
      Re: Mont Blanc
pres mer de glace je to sice na dlouho to je pravda ale da se to v pohode spojit s vystupem na blanc pokud ma clovek aspon trochu fyzicku. na mer de glace muze byt problem tak maximalne obchazeni trhlin a vystup k chate requin kde se da po ceste prespat se stanem nebo v chate... na dlouho to je ale aspon pak muzete rict ze jste si to pekne vysli po svych... u mb jde prece jen o to (pro vetsinu) si na neho vyjit tak proc ne delsi a hlavne hezkou cestou
01:17:11 28.03.2013
odpovědět 
       Re: Mont Blanc
Procházka pro začátečníky to neni. Celkově to je pochod smrti, na ref. Requin to je regulérní ferata, nad chatou je ledopád. Je to pro zkušenjší co chtějí MB vyťapat poctivě bez lanovek, zároveň jako aklimatizace. Lepší přístup do Col Midi je ale spíš z Itálie (Helbronner)
13:43:02 28.03.2013
odpovědět 
        Re: Mont Blanc
Jako aklimatizace se mi jeví líp naopak vyjet lanovkou a v klidu a pohodě strávit nějaký čas ve velký výšce na rif. Cosmiques nebo ve stanu v sedle. Než ten samý čas se rvát do krpálu, ztrácet síly a ještě v malý výšce.
honza14:45:12 28.03.2013
odpovědět 
  Re: Mont Blanc
Na Gutru se nesmí spát? Myslel jsem, že právě tady to jde...
Honza09:41:01 26.03.2013
odpovědět 
   Re: Mont Blanc
Smí, od toho tam koneckonců ta chata je.
honza10:44:09 26.03.2013
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
Chata je nová, ale podle mně zatím zavřená. Francouzsky neumím, tak by tu někdo mohl dát překlad. Díky tomu, že to je obrázek, tak mně ani gůgl nepomůže: http://www.refugedugouter.fr/
Belial16:22:27 26.03.2013
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
neni to obrazek. google pomohl:
http://translate.google. com/translate?sl=fr&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&eotf= 1&u=http%3A%2F%2Fwww.refugedugouter.fr%2F
judovana16:47:22 26.03.2013
odpovědět 
    Re: Mont Blanc
Myslel jsem jako venku - vždycky se to smělo (alespoň podle toho co jsem kde četl)
Honza19:00:31 26.03.2013
odpovědět 
     Re: Mont Blanc
Naopak, nikdy se nesmelo. Jen to bylo tise tolerovano.
Jedine oficialni stanove taboriste bylo a zustava TeteRouse

Obavam se ze s novou chatou uz to nebude tise tolerovano....
judovana19:07:54 26.03.2013
odpovědět 
      Re: Mont Blanc
offtopic: dle webovek je na novým Gouteru winterraum v jakýmsi přístavku, kapacita 20 lůžek, deky, otevřeno jen mimo sezónu, kamna asi ne.
honza07:11:34 27.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi