Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Slackline19.04.2013
Te´d jsem narazil na snad nejlevnější slackline, tak se musím podělit, dokud je cena tak nízká. Zkuste kouknout na: http://www.mouka.cz/sho
 Re: Slackline19.04.2013
Drobný živnostník, může vyrobit a prodat o mnoho levněji v dobré kvalitě než větší firma (SINGINGROC
  Re: Slackline19.04.2013
V tomto případě je tohle legrační připomínka. Myslím, že od Mouky berou všichni "velcí" :-
   Re: Slackline22.04.2013
No, myslím, že dávno ne. Tak v 90. letech jo.
 Re: Slackline22.04.2013
Díky za tip. Nemáte náhodou info jak je široká a dlouhá?
  Re: Slackline23.04.2013
Sirka - 25mm

 Guru Jára17.04.2013
Ahoj. Znáte někdo Jaroslava Dobeše alias Guru Járu? Na svém webu na sebe prozradil, že se v Itálii živil jako profesionální lezec http://www.gurujara.c
 Re: Guru Jára18.04.2013
"odhackuji" za polovicni cenu :)
  Re: Guru Jára18.04.2013
Jarda Dobes je puvodem ze Zlina,kde mel v oddile prezdivku ,,Poblity" :-) Hadejte proc? Co si
   Re: Guru Jára18.04.2013
proč?
   Re: Guru Jára18.04.2013
taky by mne zajímalo proč... To jako tolik kalil?
  Re: Guru Jára18.04.2013
Jestli je Míša P. aspoň trošku hezká, tak odháčkuju klidně zadarmo...
 Re: Guru Jára18.04.2013
No jako Jarda lezl slušně určitě, ale nevim jestli až tak dobře, aby se tim mohl fakt živit. A zvláš
  Re: Guru Jára18.04.2013
"Tantrik, spisovatel, cestovatel a dnes již mezinárodně uznávaný umělec, humanistický fotograf,
   Re: Guru Jára21.04.2013
Dá se to napravit, jen co se zas ukáže v Čechách ;-)
  Re: Guru Jára18.04.2013
Doma není nikdo prorokem :)))
  Re: Guru Jára18.04.2013
No já se spíš divím, že se divíte. Tenhle vohnout není zdaleka jediný. Jeho případ je známý jen prot
  Re: Guru Jára18.04.2013
Mám pocit že z vás pánové čiší jen závist. Závidíte Járovi, že má spoustu holek které mu za sex ješt
   Re: Guru Jára18.04.2013
Vždy mne dokáže pobavit, když někdo začne podsouvat, že kritika = závist. Járovi ty slečny opravdu n
    Re: Guru Jára19.04.2013
Borca neznám a asi po tom ani netoužím. Ty obrázky jsou ale pěkné a kdo někdy dělal trochu do grafik

 Zmuttgrat na Matterhorn16.04.2013
Zdar, nema nekdo zkusenosti se Zmuttgratem na Matterhorn? Chceme to lezt a budeme vdecni za jakekoliv info. Diky!
 Re: Zmuttgrat na Matterhorn16.04.2013
je to dlouhy a tezky :(
To radsi znova severku...
 Re: Zmuttgrat na Matterhorn16.04.2013
Nikdy sem nelezl odpornější cestu, dlouhý, lámavý, nelogický. 14 hodin trápení. Nikdy víc. Jsou hezč
 Re: Zmuttgrat na Matterhorn16.04.2013
  Re: Zmuttgrat na Matterhorn16.04.2013
Pošli mně maila, letos v létě tam jedeme tak můžeme informace šérovat - už jich mám docela dost a kv
   Re: Zmuttgrat na Matterhorn17.04.2013
jesti jsou to linky neni nic lepziho nez je povesit sem ;)
Nejen puvodni tazatel bybyl rad...
 Re: Zmuttgrat na Matterhorn17.04.2013
Byli sem tam v roce 2008, nedolezli jsme to, nebyli jsme schopni najít správnou cestu. Jinak to byl
 Re: Zmuttgrat na Matterhorn17.04.2013
 Re: Zmuttgrat na Matterhorn18.04.2013
Lezli jsme to v létě roce 2003. Celkově bylo teplo a málo sněhu. Průchod pod severkou a ledové pole

 vzkaz pro Filosofa15.04.2013
Ahoj,
na tvůj dotaz bohužel nemůžu zodpovědět. Protože já napsala pouze ten první inzerát. Ten druhý napsal někdo jiný pod mým jménem. Buď tato osoba, nebo možná někdo jiný, mě nahlásil společnosti, že spamuju. Jestli to někoho opravdu tak moc poh

 Arcteryx S220lt15.04.2013
Ahoj, mate nekdo jakykoliv zkusenosti se sedakem arcteryx S220LT? dík za jakykolv info
 Re: Arcteryx S220lt15.04.2013
Podle me nejlepsi sportovni sedak na trhu. Myslim, ze je nejlehci ze vsech nyni nabizenych sportovni
  Re: Arcteryx S220lt15.04.2013
mě docela zklamal, nemá kapsičku na aj-fón :(
   Re: Arcteryx S220lt16.04.2013
mam ,max spokojenost , ultra light , extra design, a kdyz jsem chodil po paraci na stenu, stacila mi

 pad matrose15.04.2013
zdarec, chtel jsem se poptat zkusenejsich borcu :-) vcera mi na skale spadlo reverso asi z 20-ti metru. slanil jsem pullodakem a reverso dole nastesti nasel. Je celkem otlucene, myslite ze takovyto pad ma na tuto jistici pomucku vliv? Muzu ho jeste pouzit
 Re: pad matrose15.04.2013
Ahoj, zde na lezci se setkas s nazorem, ze je to v pohode, ale i s nazorem neresit a vyhodit. Ja oso
  Re: pad matrose15.04.2013
Rád Tě toho utrpení z nejistoty zbavím :)
  Re: pad matrose15.04.2013
Pošli to mě, já se o to postarám, výsledky ti pošlu.
  Re: pad matrose16.04.2013
Na druhou stranu, když se dřív pilovaly osmy z hliníku neidentifikovatelného původu, případně ti lep
  Re: pad matrose16.04.2013
já bych ti za to i dvě piva koupil...

ale beze srandy - jak napsáno níže: zbav se toh
 Re: pad matrose15.04.2013
Před 4 lety mi spadl BD guide asi 50m, poodrazel se teda v komine a pak dopadl do štěrku pod stěnu k
  Re: pad matrose16.04.2013
Všeobecně platí, že lezeký materiál se má vyhodit(dále nepoužívat) vždy, když k němu ztratíš důvěru
  Re: pad matrose16.04.2013
Je to myslim o psychicky strance veci.To, ze je otluceny- nema vliv. Spis v tom, ze mu neveris a mas
   Re: pad matrose16.04.2013
Jasně, vyhodit. Nic tomu sice není, ale vyhodit. Pětikilo sem, pětikilo tam.
  Re: pad matrose17.04.2013
Já našel vloni na jaře v Höllentalu pod stěnou reverzu podobný jistítko od mamuta a celou loňskou se
   Re: pad matrose17.04.2013
Už jsem ze školy trochu dlouho, ale nemá se náhodou do vzorce dosazovat hmotnost v gramech? Pak by t
   Re: pad matrose17.04.2013
Už jsem ze školy trochu dlouho, ale nemá se náhodou do vzorce dosazovat hmotnost v gramech? Pak by t
    Re: pad matrose17.04.2013
v základních jednotkách je to: em krát gé krát há, 0,056 x 20 x 10 = 11,2 džaulů
    Re: pad matrose17.04.2013
No, prd, jak se to vezme. Pokud vím tak úsťová energie střely z pistole bývá v pouhých stovkách J. A
   Re: pad matrose17.04.2013
Ahoj,
předpoklad pohlcení celé kinetické energie je špatně, protože reverso několikrát skočí
    Re: pad matrose18.04.2013
jediné, kde má smysl se bavit o džaulech a nárazu je charpyho kladivo. všechno ostatní jsou více či

 padání bouldry ?13.04.2013
zdarec dá se někde )třeba už i tu) najít nějaký přehled boulderů co budou na letošním padání ? nebo to pujde až potom díky za info :)
 Re: padání bouldry ?14.04.2013
Počkej si, podvodníčku.
  Re: padání bouldry ?14.04.2013
Podle sebe soudim tebe? :D Fascinujici.
Nejaky jiny duvod, nez ze chce podvadet, te nenapadl?
   Re: padání bouldry ?14.04.2013
NE!
    Re: padání bouldry ?14.04.2013
Slecna se boji premyslet, asi ji to boli. :D
     Re: padání bouldry ?15.04.2013
To bych řekl! :-D Nějaká trapka ne..

 Dobrá úroda?12.04.2013
Sakra letos asi musela být hodně dobrá úroda. Jak tady čtu články na lezci tak nechápu co se děje. I když pravda texty to jsou nádherné.
A nebo všem hrabe z dlouhé zimy?
 Re: Dobrá úroda?13.04.2013
Byla přece ta soutěž o nej článek :-) Proto!

 Pasy G312.04.2013
Ahoj, chtel bych se zeptat jake mate zkusenosti se stoupacimi pasy od G3. Pred par lety probehlo netem dost clanku ohledne orezu, lepeni, spatnych sklad. folii ktere se rozpoustely do lepidla atd...shanim ted nove pasy ve 130mm sirce a G3 se daji sehnat z
 Re: Pasy G314.04.2013
zkušenosti mám jen ty nejlepší. Ořez jde jak po másle a žádné problémy jsem s nimi za dva roky neměl
 Re: Pasy G315.04.2013
Zatim je vozim jen tuhle sezonu, predtim jsem mel bezlepidlove Gecka (4 sezony) a musim rict, ze jse
  Re: Pasy G317.04.2013
Diky za postrehy, dneska sem je koupil, tak snad bude spokojenost....teda jak tak koukam ven, tak ne
  Re: Pasy G318.04.2013
Mně naopak přijde upínací patka g3 jako dobrá vychytávka. Drží dobře a snadno se dotahuje. Narozdíl
   Re: Pasy G319.04.2013
No vcera sem ty patky taky zkoumal a nevim jestli uz to treba malinko vylepsili, nebo tak neco ale k

 Srbsko11.04.2013
čau,
neví někdo, jak se jmenuje cesta přes dva kruhy v Alkazáru na Srbsku? Dolézá se ke slanaku, ktery je na zápdni strane od Domečku (kdyz dolezu, vchod domecku mam po leve ruce). dik

1   ...   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 pad matrose
zdarec, chtel jsem se poptat zkusenejsich borcu :-) vcera mi na skale spadlo reverso asi z 20-ti metru. slanil jsem pullodakem a reverso dole nastesti nasel. Je celkem otlucene, myslite ze takovyto pad ma na tuto jistici pomucku vliv? Muzu ho jeste pouzit, anebo neresit a vyhodit? Diky za odpoved a at to leze, vojta.
vojta20:29:33 15.04.2013
odpovědět 
 Re: pad matrose
Ahoj, zde na lezci se setkas s nazorem, ze je to v pohode, ale i s nazorem neresit a vyhodit. Ja osobne bych to vyhodil a za pet stovek koupil nove. teda pokud nemas moznost rentgenu a Prozkoumat praskliny. Prece jen pri slanovani se pomucka hodne zahriva.
20:39:13 15.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
Rád Tě toho utrpení z nejistoty zbavím :)
Komixák20:50:08 15.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
Pošli to mě, já se o to postarám, výsledky ti pošlu.
 George-JP20:51:58 15.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
Na druhou stranu, když se dřív pilovaly osmy z hliníku neidentifikovatelného původu, případně ti lepší měli ohnutý drát, tak se nad tím nikdo nepozastavoval a nikdo na základě toho nezařval. Takže já myslím, že bude lepší víc lézt a mín to řešit. Pokud to nejeví známky hlavně ostrých hran po pádu, které bych zapiloval, neřešil bych. U karabiny bych asi hlavně kvůli tomu, že už tomu nevěřím, sáhl po jiné. Znám ale lidi co si natahujou slackline přes HMS, které používají normálně k lezení. To i mně přijde jako těžký hardcore. Nějaké spadnutí z 50m je proti tomu slabý odvar.
Belial08:04:28 16.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
já bych ti za to i dvě piva koupil...

ale beze srandy - jak napsáno níže: zbav se toho přesně v okamžiku, kdy k tomu ztratíš důvěru, akorát by tě to nahlodávalo a nahlodávalo, a z příjemné kratochvíle, kterou by lezení mělo být by se stal nepříjemnej stres.

na druhou stranu pokud jsou šlicy a vrypy, tak tomu nic není a stačí vyhladit pilníkem (bacha žere materiál) nebo brouskem na kosu, pokud je tam nějaká "makro" deformace, tak tomu nic není.
Lukas B.08:19:50 16.04.2013
odpovědět 
 Re: pad matrose
Před 4 lety mi spadl BD guide asi 50m, poodrazel se teda v komine a pak dopadl do štěrku pod stěnu kde sem ho našel. používám ho furt.
Párty21:17:53 15.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
Všeobecně platí, že lezeký materiál se má vyhodit(dále nepoužívat) vždy, když k němu ztratíš důvěru bez ohledu na to, co říkají jiní.
Aldo07:48:49 16.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
Je to myslim o psychicky strance veci.To, ze je otluceny- nema vliv. Spis v tom, ze mu neveris a mas obavy. V tom pripade je lepsi nechat vydelat Hudymu :))

Tecko07:49:47 16.04.2013
odpovědět 
   Re: pad matrose
Jasně, vyhodit. Nic tomu sice není, ale vyhodit. Pětikilo sem, pětikilo tam.
Kuba Turek09:15:53 16.04.2013
odpovědět 
  Re: pad matrose
Já našel vloni na jaře v Höllentalu pod stěnou reverzu podobný jistítko od mamuta a celou loňskou sezónu jsem na něm vesele lezl. Bylo teda skoro nový a nejevilo žádné poškození.
Všchny zájemce o koupi týhle pomůcky ale musím varovat, že je to pěknej šunt. Po jedný sezóně se od slaňování probrousilo tak, že tam vznikly ostrý hrany a tudíž poputuje do koše. Jediný co mě uklidňuje je že bylo nalezený, tudíž zadarmo.
Reverso/Guide je sice dražší, ale vydží leta.
Jinak pad z 20m podle mě jistítku nemůže ublížit, stačí se na to podívat hledáčkem středoškolské fyziky. Guide váží 56g. Pokud zanedbáme odpor vzduchu vzduchu, při pádu z 20m nabere rychlost cca 20m/s, což u něj odpovídá kinetické energii 11.2J, což je v podstatě prd. Uznávám, že ta energie je reversem a podkladem absorbována při nárazu ve velmi krátkém čase, tudíž síla působící na předmět se nepřímo úměrně tomuto času zvyšuje, ale i tak bych řekl, že může jen těžko jistítko poškodit. K tomu by se asi musel vyjádřit nějakej materiálovej fyzik.
 pól11:37:40 17.04.2013
odpovědět 
   Re: pad matrose
Už jsem ze školy trochu dlouho, ale nemá se náhodou do vzorce dosazovat hmotnost v gramech? Pak by to bylo nikoliv 11,2J nýbrž 11,2kJ a to bych už nepovažoval za prd.
Jirka11:55:51 17.04.2013
odpovědět 
   Re: pad matrose
Už jsem ze školy trochu dlouho, ale nemá se náhodou do vzorce dosazovat hmotnost v gramech? Pak by to bylo nikoliv 11,2J nýbrž 11,2kJ a to bych už nepovažoval za prd.
Jirka11:55:53 17.04.2013
odpovědět 
    Re: pad matrose
v základních jednotkách je to: em krát gé krát há, 0,056 x 20 x 10 = 11,2 džaulů
Lukas B.12:35:48 17.04.2013
odpovědět 
    Re: pad matrose
No, prd, jak se to vezme. Pokud vím tak úsťová energie střely z pistole bývá v pouhých stovkách J. A ta tě přitom zabije. Využitelná energie v tatrance je naproti tomu cca milion J. A tý se ani pořádně nenajíš.
honza13:21:32 17.04.2013
odpovědět 
   Re: pad matrose
Ahoj,
předpoklad pohlcení celé kinetické energie je špatně, protože reverso několikrát skočí než zůstane ležet.

V každém případě když mi spadla osma na Hlubočepích tak jsem ji používal vesele dál, protože kdyby se při nárazu udělali v materiálu trhlinky tak by hliník musel mít velmi přesně udělanou tvrdost, aby se nerozbil na kusy.

Ahoj Tomáš
Trdlo13:41:34 17.04.2013
odpovědět 
    Re: pad matrose
jediné, kde má smysl se bavit o džaulech a nárazu je charpyho kladivo. všechno ostatní jsou více či méně kecy v kleci. ale určitá představa se tím vytvoří. třeba kolik džaulů přijde vniveč když si ze stoje sedneme (na reverzo). nebo když do sebe lejeme studené pivo.
Lukas B.09:23:22 18.04.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi