Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Adr Klettergarten24.04.2013
Ahoj,

existuje nekde v Adru neco jako Klettergarten (nejsem nemcinar, tak se omlouva za pripadnou chybu). Budu ted s rodinkou v okoli na dovolene, tak bych rad deti trochu pohoupal:)

Predem diky za odpovedi.

Al
 Re: Adr Klettergarten24.04.2013
horoareal u pivnice
  Re: Adr Klettergarten24.04.2013
Diky. Mohl by si mi prosimte trochu popsat, jak se tam dostat? Uz je to par let co jsem se v okoli p
   Re: Adr Klettergarten24.04.2013
Lanáč pod terasou hotelu (Skalní město se tuším jmenuje ten hotel). Ale to už mi přijde lepší zajít
    Re: Adr Klettergarten24.04.2013
Trochu poopravím. Skalní město je hotel u vstupu do skal. "Lanové centrum" (no, pár stožár
     Re: Adr Klettergarten25.04.2013
Dekuju

 Co místo mága?24.04.2013
Ahoj všem, mám takový technický dotaz. Letos bych chtěl začít s lezením na písku. Dost se mi potí ruce a mágo a utěrka jsou pro mne v létě prakticky nezbytností. Na písku bych samozřejmě rád mágo vynechal a tak hledám nějakou náhradu. Jednak bych po sobě
 Re: Co místo mága?24.04.2013
magovat, magovat, a tradice postupne menit
 Re: Co místo mága?24.04.2013
zbytecne tu zase oteviras pandorinu skrinku :-) provokace ?
  Re: Co místo mága?24.04.2013
Myslíš magera nebo mě?

Já to myslím úplně vážně. Nebavím se teď o tom, zda mám nebo n
   Re: Co místo mága?25.04.2013
U lidí, kteří se nadměrně potí lze operativním zákrokem vyjmout některé potní žlázy, jsou lezci, kte
    Re: Co místo mága?25.04.2013
jasne, jde to i podomacku rozbrusovackou nebo cirkularkou.
     Re: Co místo mága?25.04.2013
Což o to, ale je to vysloveně blbej přístup. Asi jako kdyby někdo vyoperovával pachový žlázy někomu,
      Re: Co místo mága?25.04.2013
Mno rekl bych, ze psychika bude mnohem mensi faktor nez geneticke dispozice.

Ja jsem
       Re: Co místo mága?25.04.2013
Vůbec nepopírám, že když budem hledat genetický dispozice, tak je najdem.

A zároveň p
        Re: Co místo mága?26.04.2013
Ja jsem ochotny zkusit vsechno, mel bys prosim odkaz na nejake zdroje, knizky na ktere bych se mohl
         Re: Co místo mága?26.04.2013
Tak to asi nebude Tvůj případ, jestli se všeobecně víc potíš při kdečem. Moje původní reakce patřila
          Re: Co místo mága?26.04.2013
Pokud clovek nechce navstevovat sportovniho psychologa, terapeuta, dalajlamu nebo guru Jaru :), tak
           Re: Co místo mága?26.04.2013
Ok, jestli chceš čtení, můžu doporučit Maximum Climbing. Pak taky How to climb trad routes. Spousta
            Re: Co místo mága?26.04.2013
Jasne to knihy nezarucujou. Pekne to rekl Bruce Lee: Knowing is not enough, we must apply. Willing i
           Re: Co místo mága?26.04.2013
Btw: vlastně musim říct, že s ohledem na téma je tohle až překvapivě věcná debata :-)
        Re: Co místo mága?26.04.2013
Pravdu máš, ale v mém případě jen částečnou. Obecně se potím dost. A nemá to se strachem nic společn
         Re: Co místo mága?26.04.2013
No co, holt polezeš lehký cesty ve stínu a uvidíš, kam Tě to pustí.
 Re: Co místo mága?24.04.2013
ručník na sedáku. funuguje to. ruce se mi potí taky, zejména proto že sem posera
  Re: Co místo mága?24.04.2013
Froté hadr na sedáku mám. A nátepníky aby mi pot nestékal z paží do dlaní také. Pořádně vytřu a lehc
 Re: Co místo mága?24.04.2013
Ahoj,

já využívám techniky utření si ruky o stehno kalhot (záleží, jaký máš materiál)
  Re: Co místo mága?24.04.2013
eště se dá použít jemný písek nasbíraný pod skálou, taky to fnguje
   Re: Co místo mága?24.04.2013
kočkolit ze zverimexu (substrát do kočičího záchodu) do maglajzáku. nakonec, chceš-li omezit svůj ym
    Re: Co místo mága?24.04.2013
Suchý písek je dobrý a navíc je to materiál ze kterého jsou přímo skály složeny, čili jakékoli ovliv
     Re: Co místo mága?24.04.2013
Klasická látková dětská plenka vzadu na sedák. Pot saje líp než froté, řekl bych.
 Re: Co místo mága?24.04.2013
  Re: Co místo mága?24.04.2013
co je podstatný, tak nemá cenu nahrazovat mágo jinou sračkou, protože jsou zakázaný všechny chemický
 Re: Co místo mága?24.04.2013
No ty voe... To je mazec!!! Jasne magujte vsichni nasbiranym piskem nebo kockolitem ci jinyma sr.cka
  Re: Co místo mága?24.04.2013
Jeste podpis jsem vynechal..
   Re: Co místo mága?24.04.2013
To jsou zase super názory ,,odborníků,,. Matty, Lukaáš B. a co Uzlař? Jaký ten má odborný názor? Ach
    Re: Co místo mága?25.04.2013
Vezmu ručník, vyberu světovou stranu, stinné místo, vhodnou oblast a .... jdu se koupat.
     Re: Co místo mága?25.04.2013
Šachy jako vrcholový sport to mohou vyřešit také...
      Re: Co místo mága?25.04.2013
Šachy vyžadují vyšší inteligenci, mě stačí dáma... Čím spořeji odděná, tím lépe. Možná by ji mnozí z
   Re: Co místo mága?25.04.2013
žereš maso, miláčku? možná bys měl.
  Re: Co místo mága?25.04.2013
V pravidlech je napsané, že je zakázáno používat chemické prostředky zvyšující tření (např. magnesiu
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Ja si je utiram o kalhoty
  Re: Co místo mága?25.04.2013
do pytle jemný písek nasaje pot,pak otřít o gatě pomáhá to, ale např. v sasku určitě počítej s tím,
  Re: Co místo mága?25.04.2013
Z mé zkušenosti nejsou hlavním problémem mokré ruce, ale mastné ruce. Před lezením si je vždycky něk
   Re: Co místo mága?25.04.2013
taky mívám mastné ruce. ráno si je umyju mýdlem, ale než dojdu pod skálu, jsou zas mastné. taháš mýd
    Re: Co místo mága?25.04.2013
Normálně tu francovku upíjej,odmašťovací efekt má dokonalej. Nebo líh a ředit nějákou limonádou.Bude
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Zkus krém proti pocení rukou Antihydral. Dá se objednat přes internet. Snad pomůže.
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Docela dost mi (kromě normálního utírání do kalhot a trika) pomáhá předchozí manuální práce s motyko
  Re: Co místo mága?25.04.2013
:))) takže krumpáč do batohu, a před lezením si tréninkově vykopu nějakou tu díru. Kámoš bude mít lo
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Já si pořídil přístroj fungující na tomto principu
  Re: Co místo mága?26.04.2013
A funguje to jako fakt jo?
   Re: Co místo mága?26.04.2013
Jako fakt.
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Metolius Eco Ball vypadá zajímavě. Nevíte někdo jaké je složení?
  Re: Co místo mága?26.04.2013
chlapi, kockolit drzi lip kdyz je pouzitej, fakt . A do desitek radsi vod kocky nez vod kocoura.

 trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Pocul som ze starsie via ferrata sety (prekluzove) nesplnaju normy, ked su mokre - ale to boli nerelevantne zdroje Preto sa chcem opytat, ci je na tom nieco pravdy a ci niekto mate zlu skusenost to starym setom, teda nie novym - trhacim. Pytam sa lebo si
 Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Skoro všechny nové s hyper-super technologií totiž výrobci museli stahovat z trhu v celé Evropě. Chy
  Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Jakube, to vypadá trochu jako výsměch výrobcům. JE to tak i myšleno?
 Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Ono to je asi jedno. I tak je to rána jak prase. Zůstal bych u toho, že na ferratě se nepadá. :)
  Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
keby sa nepadalo, nepotreboval by som istenie :)
   Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
dve dlouhy dynamicky lanovice tak 11mm at zijou...
Na osmu k sedaku a na druhym konci do neja

 semering24.04.2013
Nevíte jak vypadá Adlitzgraben?

 Diky adminum24.04.2013
Diky adminum, za promazani diskuze, však oni už budou vědět ......

 Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Zdar borci, kupuju stan a stále váhám mezi Pinguin Summit 3 a Coleman Phad X3- Budu rád za každý názor a zkušenost. Dík moc
 Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Se stany od Pinguinu mám vyborné zkušenosti!
 Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Na Svetoutdooru.cz máš na oba recenze(u Colemana na X2), a vypadá to, že oba jsou slušná volba. Já b
  Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Máme oba. já Pinguin a brácha Coleman. Osobní zkušenost. Pinguin stabilnější v silném větru (asi dík
 Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Zrovna taky vybírám stan - u mě to ale vyhrál Ferrino Geo 3 2.1 .

 Alpspitze - severní stěna v květnu?23.04.2013
Chtěli jsme v 2.květnovém týdnu na severní stěnu Alpspitze. Lezení se tam ale doporučuje až od června. Nemáte někdo zkušenost odtamtud už z května, jestli je to úplně blbý nápad nebo pouze blbý nápad:)
Díky za reakce.

 jak impegnovat stare boty22.04.2013
mate nekdo genialni reseni jak imgegnovat stary Tranga od Sportivy (kůze s textilem)???  DIK :)Potřebuju je ještě chvili i v zimě a těd už do nich teče
 Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
sadlo a fen
budes do nich vtirat sadlo a "vefenovavat ho" aby se dostalo mega dovni
  Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
Lepší než sádlo je včelí vosk (sno seal např.)
   Re: jak impegnovat stare boty24.04.2013
vyškvařený skopový nebo hovězí lůj 5 dílů, 3 díly včelího vosku a jeden díl lněného oleje, smíchat z
 Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
Na textil bych pouzil silikonovu impregnaci ve spreji. Myslim, ze to vyrabi Atsko. Nebude to nic trv
 Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
igeliťák na nohy. nejlépe jeden na obě. ;-)
  Re: jak impegnovat stare boty24.04.2013
Staré boty i s textilní kombinaci jsem normálně stříkal silikonovým olejem SILKAL a drželo to. Mokrá
 Re: jak impegnovat stare boty24.04.2013
boty s textilem ( i když je kombinovaný s kůží ) se nějak rozumně impregnovat nedají. Broďáky z toho

 Martinka na Gerlach22.04.2013
Ahoja horale,
absolvovali jste nekdo Martinku na Gerlach ted nekdy? V blizke dobe mam na ni spadeno, tak bych se rad zeptal na pruchodnost, stav snehu a preveji na hrebenech a pribliznou casovou narocnost ted v jarnich mesicich. Pripadne nejake tip
 Re: Martinka na Gerlach22.04.2013
Nevim esli na ni uz neni pozde.. brezen byl dobrej mesic.
Bivak.. zadni gerlach taky dobrej,
  Re: Martinka na Gerlach22.04.2013
Tento tyden to moc nevidim ma byt dost teplo, ale pokud se ochladi nemuselo by to byt spatne. Par ak
   Re: Martinka na Gerlach23.04.2013
Proc si myslis, ze by uz melo byt pozde? Jinak diky, panove za info.
    Re: Martinka na Gerlach23.04.2013
protože rychle mizí sníh a v noci není dostatečná kosa. teď by to bylo střídavé promokání v jarní ři

 V Řeži už to hnízdí22.04.2013
Ahoj,
v Řeži už hnízdí dravci. Nelezte teď, prosím, na pravou část IV. masivu. Díky
 Re: V Řeži už to hnízdí22.04.2013
Neni prava cast ponekud nepresne urceni? Nejaka trojka narazila na vtaky ve Velky Stolici, v pravo z
  Re: V Řeži už to hnízdí23.04.2013
Jedno hnízdo je v oblasti mezi "Zlatým tygrem" a "Zelenou"-blíž to upřesnit nech
   Re: V Řeži už to hnízdí23.04.2013
sou tam nějaký vejce?

1   ...   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?
Pocul som ze starsie via ferrata sety (prekluzove) nesplnaju normy, ked su mokre - ale to boli nerelevantne zdroje Preto sa chcem opytat, ci je na tom nieco pravdy a ci niekto mate zlu skusenost to starym setom, teda nie novym - trhacim. Pytam sa lebo si chcem kupit ferrata set a vsetky inzeraty co citam su len stare typy...Vdaka
jonny08:22:23 24.04.2013
odpovědět 
 Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?
Skoro všechny nové s hyper-super technologií totiž výrobci museli stahovat z trhu v celé Evropě. Chybička se jim nějak při šití vloudila...
Kuba Turek09:38:37 24.04.2013
odpovědět 
  Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?
Jakube, to vypadá trochu jako výsměch výrobcům. JE to tak i myšleno?
chodič13:50:16 24.04.2013
odpovědět 
 Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?
Ono to je asi jedno. I tak je to rána jak prase. Zůstal bych u toho, že na ferratě se nepadá. :)
Pepa11:55:30 24.04.2013
odpovědět 
  Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?
keby sa nepadalo, nepotreboval by som istenie :)
Jonny16:23:04 24.04.2013
odpovědět 
   Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?
dve dlouhy dynamicky lanovice tak 11mm at zijou...
Na osmu k sedaku a na druhym konci do nejake predymenzovane karable... ale padat bych do toho vic nez "odsed" nechtel...O:)


Ty lana sou tam na to, aby kdyz uz clveku nahodou dojde aby se jich chytil. A pak uz prece spadnout nejde...
judovana17:52:29 24.04.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi