LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Olomouc
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Adr Klettergarten24.04.2013
Ahoj,

existuje nekde v Adru neco jako Klettergarten (nejsem nemcinar, tak se omlouva za pripadnou chybu). Budu ted s rodinkou v okoli na dovolene, tak bych rad deti trochu pohoupal:)

Predem diky za odpovedi.

Al
 Re: Adr Klettergarten24.04.2013
horoareal u pivnice
  Re: Adr Klettergarten24.04.2013
Diky. Mohl by si mi prosimte trochu popsat, jak se tam dostat? Uz je to par let co jsem se v okoli p
   Re: Adr Klettergarten24.04.2013
Lanáč pod terasou hotelu (Skalní město se tuším jmenuje ten hotel). Ale to už mi přijde lepší zajít
    Re: Adr Klettergarten24.04.2013
Trochu poopravím. Skalní město je hotel u vstupu do skal. "Lanové centrum" (no, pár stožár
     Re: Adr Klettergarten25.04.2013
Dekuju

 Co místo mága?24.04.2013
Ahoj všem, mám takový technický dotaz. Letos bych chtěl začít s lezením na písku. Dost se mi potí ruce a mágo a utěrka jsou pro mne v létě prakticky nezbytností. Na písku bych samozřejmě rád mágo vynechal a tak hledám nějakou náhradu. Jednak bych po sobě
 Re: Co místo mága?24.04.2013
magovat, magovat, a tradice postupne menit
 Re: Co místo mága?24.04.2013
zbytecne tu zase oteviras pandorinu skrinku :-) provokace ?
  Re: Co místo mága?24.04.2013
Myslíš magera nebo mě?

Já to myslím úplně vážně. Nebavím se teď o tom, zda mám nebo n
   Re: Co místo mága?25.04.2013
U lidí, kteří se nadměrně potí lze operativním zákrokem vyjmout některé potní žlázy, jsou lezci, kte
    Re: Co místo mága?25.04.2013
jasne, jde to i podomacku rozbrusovackou nebo cirkularkou.
     Re: Co místo mága?25.04.2013
Což o to, ale je to vysloveně blbej přístup. Asi jako kdyby někdo vyoperovával pachový žlázy někomu,
      Re: Co místo mága?25.04.2013
Mno rekl bych, ze psychika bude mnohem mensi faktor nez geneticke dispozice.

Ja jsem
       Re: Co místo mága?25.04.2013
Vůbec nepopírám, že když budem hledat genetický dispozice, tak je najdem.

A zároveň p
        Re: Co místo mága?26.04.2013
Ja jsem ochotny zkusit vsechno, mel bys prosim odkaz na nejake zdroje, knizky na ktere bych se mohl
         Re: Co místo mága?26.04.2013
Tak to asi nebude Tvůj případ, jestli se všeobecně víc potíš při kdečem. Moje původní reakce patřila
          Re: Co místo mága?26.04.2013
Pokud clovek nechce navstevovat sportovniho psychologa, terapeuta, dalajlamu nebo guru Jaru :), tak
           Re: Co místo mága?26.04.2013
Ok, jestli chceš čtení, můžu doporučit Maximum Climbing. Pak taky How to climb trad routes. Spousta
            Re: Co místo mága?26.04.2013
Jasne to knihy nezarucujou. Pekne to rekl Bruce Lee: Knowing is not enough, we must apply. Willing i
           Re: Co místo mága?26.04.2013
Btw: vlastně musim říct, že s ohledem na téma je tohle až překvapivě věcná debata :-)
        Re: Co místo mága?26.04.2013
Pravdu máš, ale v mém případě jen částečnou. Obecně se potím dost. A nemá to se strachem nic společn
         Re: Co místo mága?26.04.2013
No co, holt polezeš lehký cesty ve stínu a uvidíš, kam Tě to pustí.
 Re: Co místo mága?24.04.2013
ručník na sedáku. funuguje to. ruce se mi potí taky, zejména proto že sem posera
  Re: Co místo mága?24.04.2013
Froté hadr na sedáku mám. A nátepníky aby mi pot nestékal z paží do dlaní také. Pořádně vytřu a lehc
 Re: Co místo mága?24.04.2013
Ahoj,

já využívám techniky utření si ruky o stehno kalhot (záleží, jaký máš materiál)
  Re: Co místo mága?24.04.2013
eště se dá použít jemný písek nasbíraný pod skálou, taky to fnguje
   Re: Co místo mága?24.04.2013
kočkolit ze zverimexu (substrát do kočičího záchodu) do maglajzáku. nakonec, chceš-li omezit svůj ym
    Re: Co místo mága?24.04.2013
Suchý písek je dobrý a navíc je to materiál ze kterého jsou přímo skály složeny, čili jakékoli ovliv
     Re: Co místo mága?24.04.2013
Klasická látková dětská plenka vzadu na sedák. Pot saje líp než froté, řekl bych.
 Re: Co místo mága?24.04.2013
  Re: Co místo mága?24.04.2013
co je podstatný, tak nemá cenu nahrazovat mágo jinou sračkou, protože jsou zakázaný všechny chemický
 Re: Co místo mága?24.04.2013
No ty voe... To je mazec!!! Jasne magujte vsichni nasbiranym piskem nebo kockolitem ci jinyma sr.cka
  Re: Co místo mága?24.04.2013
Jeste podpis jsem vynechal..
   Re: Co místo mága?24.04.2013
To jsou zase super názory ,,odborníků,,. Matty, Lukaáš B. a co Uzlař? Jaký ten má odborný názor? Ach
    Re: Co místo mága?25.04.2013
Vezmu ručník, vyberu světovou stranu, stinné místo, vhodnou oblast a .... jdu se koupat.
     Re: Co místo mága?25.04.2013
Šachy jako vrcholový sport to mohou vyřešit také...
      Re: Co místo mága?25.04.2013
Šachy vyžadují vyšší inteligenci, mě stačí dáma... Čím spořeji odděná, tím lépe. Možná by ji mnozí z
   Re: Co místo mága?25.04.2013
žereš maso, miláčku? možná bys měl.
  Re: Co místo mága?25.04.2013
V pravidlech je napsané, že je zakázáno používat chemické prostředky zvyšující tření (např. magnesiu
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Ja si je utiram o kalhoty
  Re: Co místo mága?25.04.2013
do pytle jemný písek nasaje pot,pak otřít o gatě pomáhá to, ale např. v sasku určitě počítej s tím,
  Re: Co místo mága?25.04.2013
Z mé zkušenosti nejsou hlavním problémem mokré ruce, ale mastné ruce. Před lezením si je vždycky něk
   Re: Co místo mága?25.04.2013
taky mívám mastné ruce. ráno si je umyju mýdlem, ale než dojdu pod skálu, jsou zas mastné. taháš mýd
    Re: Co místo mága?25.04.2013
Normálně tu francovku upíjej,odmašťovací efekt má dokonalej. Nebo líh a ředit nějákou limonádou.Bude
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Zkus krém proti pocení rukou Antihydral. Dá se objednat přes internet. Snad pomůže.
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Docela dost mi (kromě normálního utírání do kalhot a trika) pomáhá předchozí manuální práce s motyko
  Re: Co místo mága?25.04.2013
:))) takže krumpáč do batohu, a před lezením si tréninkově vykopu nějakou tu díru. Kámoš bude mít lo
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Já si pořídil přístroj fungující na tomto principu
  Re: Co místo mága?26.04.2013
A funguje to jako fakt jo?
   Re: Co místo mága?26.04.2013
Jako fakt.
 Re: Co místo mága?25.04.2013
Metolius Eco Ball vypadá zajímavě. Nevíte někdo jaké je složení?
  Re: Co místo mága?26.04.2013
chlapi, kockolit drzi lip kdyz je pouzitej, fakt . A do desitek radsi vod kocky nez vod kocoura.

 trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Pocul som ze starsie via ferrata sety (prekluzove) nesplnaju normy, ked su mokre - ale to boli nerelevantne zdroje Preto sa chcem opytat, ci je na tom nieco pravdy a ci niekto mate zlu skusenost to starym setom, teda nie novym - trhacim. Pytam sa lebo si
 Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Skoro všechny nové s hyper-super technologií totiž výrobci museli stahovat z trhu v celé Evropě. Chy
  Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Jakube, to vypadá trochu jako výsměch výrobcům. JE to tak i myšleno?
 Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
Ono to je asi jedno. I tak je to rána jak prase. Zůstal bych u toho, že na ferratě se nepadá. :)
  Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
keby sa nepadalo, nepotreboval by som istenie :)
   Re: trhaci, alebo prokluzovy ferrata set?24.04.2013
dve dlouhy dynamicky lanovice tak 11mm at zijou...
Na osmu k sedaku a na druhym konci do neja

 semering24.04.2013
Nevíte jak vypadá Adlitzgraben?

 Diky adminum24.04.2013
Diky adminum, za promazani diskuze, však oni už budou vědět ......

 Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Zdar borci, kupuju stan a stále váhám mezi Pinguin Summit 3 a Coleman Phad X3- Budu rád za každý názor a zkušenost. Dík moc
 Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Se stany od Pinguinu mám vyborné zkušenosti!
 Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Na Svetoutdooru.cz máš na oba recenze(u Colemana na X2), a vypadá to, že oba jsou slušná volba. Já b
  Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Máme oba. já Pinguin a brácha Coleman. Osobní zkušenost. Pinguin stabilnější v silném větru (asi dík
 Re: Pinguin nebo Coleman23.04.2013
Zrovna taky vybírám stan - u mě to ale vyhrál Ferrino Geo 3 2.1 .

 Alpspitze - severní stěna v květnu?23.04.2013
Chtěli jsme v 2.květnovém týdnu na severní stěnu Alpspitze. Lezení se tam ale doporučuje až od června. Nemáte někdo zkušenost odtamtud už z května, jestli je to úplně blbý nápad nebo pouze blbý nápad:)
Díky za reakce.

 jak impegnovat stare boty22.04.2013
mate nekdo genialni reseni jak imgegnovat stary Tranga od Sportivy (kůze s textilem)???  DIK :)Potřebuju je ještě chvili i v zimě a těd už do nich teče
 Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
sadlo a fen
budes do nich vtirat sadlo a "vefenovavat ho" aby se dostalo mega dovni
  Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
Lepší než sádlo je včelí vosk (sno seal např.)
   Re: jak impegnovat stare boty24.04.2013
vyškvařený skopový nebo hovězí lůj 5 dílů, 3 díly včelího vosku a jeden díl lněného oleje, smíchat z
 Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
Na textil bych pouzil silikonovu impregnaci ve spreji. Myslim, ze to vyrabi Atsko. Nebude to nic trv
 Re: jak impegnovat stare boty23.04.2013
igeliťák na nohy. nejlépe jeden na obě. ;-)
  Re: jak impegnovat stare boty24.04.2013
Staré boty i s textilní kombinaci jsem normálně stříkal silikonovým olejem SILKAL a drželo to. Mokrá
 Re: jak impegnovat stare boty24.04.2013
boty s textilem ( i když je kombinovaný s kůží ) se nějak rozumně impregnovat nedají. Broďáky z toho

 Martinka na Gerlach22.04.2013
Ahoja horale,
absolvovali jste nekdo Martinku na Gerlach ted nekdy? V blizke dobe mam na ni spadeno, tak bych se rad zeptal na pruchodnost, stav snehu a preveji na hrebenech a pribliznou casovou narocnost ted v jarnich mesicich. Pripadne nejake tip
 Re: Martinka na Gerlach22.04.2013
Nevim esli na ni uz neni pozde.. brezen byl dobrej mesic.
Bivak.. zadni gerlach taky dobrej,
  Re: Martinka na Gerlach22.04.2013
Tento tyden to moc nevidim ma byt dost teplo, ale pokud se ochladi nemuselo by to byt spatne. Par ak
   Re: Martinka na Gerlach23.04.2013
Proc si myslis, ze by uz melo byt pozde? Jinak diky, panove za info.
    Re: Martinka na Gerlach23.04.2013
protože rychle mizí sníh a v noci není dostatečná kosa. teď by to bylo střídavé promokání v jarní ři

 V Řeži už to hnízdí22.04.2013
Ahoj,
v Řeži už hnízdí dravci. Nelezte teď, prosím, na pravou část IV. masivu. Díky
 Re: V Řeži už to hnízdí22.04.2013
Neni prava cast ponekud nepresne urceni? Nejaka trojka narazila na vtaky ve Velky Stolici, v pravo z
  Re: V Řeži už to hnízdí23.04.2013
Jedno hnízdo je v oblasti mezi "Zlatým tygrem" a "Zelenou"-blíž to upřesnit nech
   Re: V Řeži už to hnízdí23.04.2013
sou tam nějaký vejce?

1   ...   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Co místo mága?
Ahoj všem, mám takový technický dotaz. Letos bych chtěl začít s lezením na písku. Dost se mi potí ruce a mágo a utěrka jsou pro mne v létě prakticky nezbytností. Na písku bych samozřejmě rád mágo vynechal a tak hledám nějakou náhradu. Jednak bych po sobě nerad zanechával cestu mokrou a promaštěnou, a jednak nechci porušovat tradice. Co byste mi poradili?  Viděl nějaké "mágo pro pískaře", Metolius Eco Ball. Máte s tím nějaké zkušenosti? Nebo funguje třeba nabrat si do pytlíku trochu suchého písku z podskály? Jak řešíte mokré ruce na písku?
Jíra09:03:10 24.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
magovat, magovat, a tradice postupne menit
mager09:09:33 24.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
zbytecne tu zase oteviras pandorinu skrinku :-) provokace ?
kkt09:10:31 24.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
Myslíš magera nebo mě?

Já to myslím úplně vážně. Nebavím se teď o tom, zda mám nebo nemám mágovat. Zajímá mne, co mohu použít místo mága, když mágovat NECHCI. Mě totiž v létě a v teple nevyhovuje ani to mágo. Ruce se mi potí tak, že to i z mága udělá takovou nechutnou kluzkou kaši, takže je pak vlastně jedno, zda ho mám, nebo ne. Rád bych to nějak vyřešil, zejména pokud pojedu na písek.
Jíra09:37:11 24.04.2013
odpovědět 
   Re: Co místo mága?
U lidí, kteří se nadměrně potí lze operativním zákrokem vyjmout některé potní žlázy, jsou lezci, kteří si to pochvalují.
nesmrtelný blázen09:34:18 25.04.2013
odpovědět 
    Re: Co místo mága?
jasne, jde to i podomacku rozbrusovackou nebo cirkularkou.
Mudr. Internet17:52:55 25.04.2013
odpovědět 
     Re: Co místo mága?
Což o to, ale je to vysloveně blbej přístup. Asi jako kdyby někdo vyoperovával pachový žlázy někomu, kdo je víc cejtit. Lidi si to budou pochvalovat, což o to, ale...možná to stačilo řešit nějak jednodušejc a přitom údernějc.

Co třeba se pohrabat trochu v palici? Často je to hlavně o tom...
Jak jsi na tom Jíro (a ostatní co pocení vnímají problematičtějc než většina pískařů) s morálem?
Jakej je Tvůj vztah k lezení?
Jakým způsobem lezeš (hodně na doraz nebo na pohodu, pomalu a rozvážně nebo radši svižně žavesem) a jak jseš na tom s rychlostí/pomalostí v ostatních život dobrovolně neriskujících oblastech, činnostech?
A co smrt, jak moc jsi se s touhle životní konstantou popasoval? (v jistým smyslu blbá otázka, skoro nikdo v naší kultuře tuhle otázku před určitým věkem zpracovanou moc nemá a i potom to bejvá často nalevačku)

Je mi jasný, že na tenhle led se lezcům většinou moc nechce, ale těžko radit. Zkusil bych lízt víc lehkých cest kde pocení zvládneš otíráním do kalhot a občas se trochu usebrat. Třeba se to časem nějak porovná.
filosof18:26:55 25.04.2013
odpovědět 
      Re: Co místo mága?
Mno rekl bych, ze psychika bude mnohem mensi faktor nez geneticke dispozice.

Ja jsem zacal pouzivat Antihydral http://www.svilen.info/index.php/ climbing/climbing-blog/49-antihydral-a-tabu-in-climbing a nemuzu si vynachvalit.

Na pisku nelezu tak nevim, ale obecne na skalach v lete diky tomu udrzim obliny co driv ani nahodou (v kombinaci s magem). Rekl bych ze to pomuze dost i bez maga, ale nemam to ozkousene.

Buri19:55:02 25.04.2013
odpovědět 
       Re: Co místo mága?
Vůbec nepopírám, že když budem hledat genetický dispozice, tak je najdem.

A zároveň platí, že zrovna kůže a sliznice coby hranice člověk/vnější svět patří mezi oblasti, kde psychika hraje daleko víc určující roli, než je tomu v jiných tělesných oblastech.

Ale diskutovat o tomhle netřeba, je samozřejmě na každým jednotlivci co si zvolí. Většina lidí asi dá přednost "jednoduchým" řešením typu krém, mágo etc., řešením, která přinesou více méně okamžitý a zároveň dost omezený efekt.

Někteří se ale na svůj pobyt ve světě (takže i na to, jak se vynachází v lezení) zkusí dívat trochu zdlouhavě, každopádně ale víc v celistvosti...a třeba jim to vnese větší opravdovost a radost nakonec nejen co se týče lezení.
filosof23:43:17 25.04.2013
odpovědět 
        Re: Co místo mága?
Ja jsem ochotny zkusit vsechno, mel bys prosim odkaz na nejake zdroje, knizky na ktere bych se mohl podivat?

Z me zkusenosti se potim uplne stejne at uz jsem ve stresu nebo ne (odlez od jisteni/boulder vklidu na umelce anebo klidne kdyz hraju pingpong :). Mozna tam nejaky rozdil bude, ale osobne jsem si ho nevsiml, takze bych nerekl, ze bude nejak vyznamny.

Zatim jsem to prikladal genetickym dispozicim, ale rad se na to mrknu i z jine strany. Diky.
Buri00:54:03 26.04.2013
odpovědět 
         Re: Co místo mága?
Tak to asi nebude Tvůj případ, jestli se všeobecně víc potíš při kdečem. Moje původní reakce patřila spíš lidem, kteří se zvýšeně potí vysloveně při lezení a byli by ochotní kvůli tomu jít pod kudlu. Naznačuju, že je lepší pracovat se svojí potlačovanou úzkostí, ale to není něco, co by se dalo pojmout nějak technicky jako návod, protože osobnost není žádná technicko-mechanická skládačka (takže Ti žádný knihy o psychosomatice ani neuropsychologii nedoporučuju, neni to o čtení).
Lezení je dost specifická aktivita - riziko, strach, výzva...spousta věcí, kterýma člověk nechává oslovovat v sobě kde co, chce něco zažít, něco si dokázat. Často proti sobě stojí dvě protichůdný síly a lidi se snaží s nimi nějak žonglovat (strach/odvaha, stud/hrdost...). Blablabla, každej to máme jinak a kdo to potřebuje řešit, ten si o tom musí popovídat s někým v obraze (sportovní psycholog, terapeut, guru, dalajláma a tak) :-)
Jsou lidi, kterým se začnou potit ruce už jen při nějaký vzpomínce na náročnou lezeckou situaci, specielně pro ty je dobrý se tímhle směrem zamyslet. Což je ale málo coolhustoadrenalinomegahustý, lidi chtějí outdoorový zážitky a ne se v sobě babrat, že..a v tom případě říkám, klidně krém, ale hlavně neřezat.
Víc bych to už nerozebíral, myslim že o tuhle tématiku na lezeckým webu až takovej zájem nebude.
filosof08:23:27 26.04.2013
odpovědět 
          Re: Co místo mága?
Pokud clovek nechce navstevovat sportovniho psychologa, terapeuta, dalajlamu nebo guru Jaru :), tak si myslim ze se da celkem i neco nacist.

Pokud cloveka zajima vnitrni stranka lezeni tak bych mohl doporucit knizky Rock Warriors Way, Espresso Lessons. Z obecnych knizek napriklad serie Carla Castanedy Uceni dona Juana.

Spousta dalsi doporucene literatury, ke ktere jsem se jeste nedostal je prave ve zdrojich v Rock Warriors Way, napr. The Warrior Within od Bruce Lee atd. Knihy o bojovych umeni a valecnictvi maji k lezeni blize nez by clovek na prvni pohled rekl - potreba soustredit se na samotnou cinnost a nenchat se rozptylovat strachem, blizkost smrti/zraneni v pripade chyby atd. Rekl bych, ze tato literatura se hodi i v beznem zivote, pro lepsi pohodu a nadhled (stres, strach, emoce, motivace atd.)

Kdyby mel nekdo dalsi tipy na knizky, tak si rad necham doporucit. Dobreho cteni neni nikdy dost :)
Buri09:51:26 26.04.2013
odpovědět 
           Re: Co místo mága?
Ok, jestli chceš čtení, můžu doporučit Maximum Climbing. Pak taky How to climb trad routes. Spousta věcí k zamyšlení je i v knížkách od Messnera.
Ale furt to jsou "jenom" dobrý knížky, který nezaručujou, že se člověk z tý vnější roviny dostane dovnitř, dokonce bych snad i řekl, že pokud to člověk zkouší a očekává právě přes knihy, tak čim víc jich přečte, tim větší hradbu slov staví mezi sebou a tím, o co mu vlastně jde. Individuální věc, smaozřejmě.

Na druhou stranu k takovejm typickejm debatám na téma mágo na písku nebo jištění na písku třeba zrovna knížky od Messnera patří a ty debaty by nebyly, kdyby si někteří neznalí aspoň jednu takovou přečetli.
filosof11:59:28 26.04.2013
odpovědět 
            Re: Co místo mága?
Jasne to knihy nezarucujou. Pekne to rekl Bruce Lee: Knowing is not enough, we must apply. Willing is not enough, we must do.

http://tinyurl.com/bruce-lee-quote1.

V tom si myslim pokulhava nejvice lidi vcetne me, ale dulezita je snaha :)

Zalezi na individualnim pristupu. Ja bych si bez knizek spoustu veci neuvedomil. V jednu chvili, kdyz jsem si myslel ze uz toho vim celkem dost jsem si precetl dalsi knizku (Castanedu) a to mi zase otevrelo oci a ukazalo, ze je clovek stejne temer porad na zacatku cesty :)

Jj, na Maximum Climbing uz si brousim zuby, snad to bude prinosne.
Buri13:37:56 26.04.2013
odpovědět 
           Re: Co místo mága?
Btw: vlastně musim říct, že s ohledem na téma je tohle až překvapivě věcná debata :-)
filosof12:05:27 26.04.2013
odpovědět 
        Re: Co místo mága?
Pravdu máš, ale v mém případě jen částečnou. Obecně se potím dost. A nemá to se strachem nic společného. Na túře mi nedělá problém propotit přes kalhoty, tričko a mikinu i věci v batohu. Na kole mám obecný problém v tom, že když si vezmu větrovku nebo mikinu, teče mi to za chvíli rukávy do dlaní. Často si beru tričko navíc, abych se mohl převléknout do suchého. Při lezení v teplejším počasí vypadám, jako kdybych vylezl z pod sprchy. Na druhou stranu mi nedělá problém pobyt v jakémkoliv počasí, strávit den ve 40ti stupních na přímém slunci včetně fyzické námahy. Jen jsem při tom úplně mokrý. Takže ruce utírám, máguju, jakž takž lezení v teple přežívám, ale jak to budu řešit tam, kde bych mágovat neměl, nevím :-(
12:18:24 26.04.2013
odpovědět 
         Re: Co místo mága?
No co, holt polezeš lehký cesty ve stínu a uvidíš, kam Tě to pustí.
13:10:19 26.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
ručník na sedáku. funuguje to. ruce se mi potí taky, zejména proto že sem posera
Párty09:35:43 24.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
Froté hadr na sedáku mám. A nátepníky aby mi pot nestékal z paží do dlaní také. Pořádně vytřu a lehce opráším mágem. Na chvíli to pomůže. Ale pokud bych mágo nechtěl vůbec? Ručníkem to na 100 % nevysuším a navíc ne vždy je člověk v pozici, že si může ruce v klidu vytřít.
Jíra09:41:18 24.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
Ahoj,

já využívám techniky utření si ruky o stehno kalhot (záleží, jaký máš materiál) a pak foukání si do dlaně. Mě se taky strašně potí ruce (i při sledování horo filmů :-)takže chápu tvůj dotaz.

Slyšel jsem, že si lezci dávali do mágo pytle piliny, či bohliny se směsí s pískem. Dobrý je ruce navyknout na nedostatek mága. Když lezeš na sklách, kde se mg může používat, zbytečně nemáguj. Ono mágování je dost návykový a někdy se určitě přistihneš ve skalách při tom, že máguješ ve velkém chytu, ale vlastně nemáš spocené ruce...
Matty09:41:55 24.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
eště se dá použít jemný písek nasbíraný pod skálou, taky to fnguje
10:28:43 24.04.2013
odpovědět 
   Re: Co místo mága?
kočkolit ze zverimexu (substrát do kočičího záchodu) do maglajzáku. nakonec, chceš-li omezit svůj ympákt, se můžeš do toho kočkolitu v maglajzáku i vysrat.
Lukas B.10:38:53 24.04.2013
odpovědět 
    Re: Co místo mága?
Suchý písek je dobrý a navíc je to materiál ze kterého jsou přímo skály složeny, čili jakékoli ovlivnění povrchu skály je vyloučené. Jak ten písek opotíš nebo vyprášíš nabereš si hned zas nový což je výhoda. Hodně lidí si suší ruce před lezením v písku pod skálou tak nevidím důvod trochu si toho písku vzít i sebou. Piliny nebo spíše úplně jemný dřevěný prach taky docela jde, ale zas musíš mít kámoše co dělá se dřevem aby ses k němu dostal.
Co je zač ten kočkolit na sraní pro kočky?
A.11:12:36 24.04.2013
odpovědět 
     Re: Co místo mága?
Klasická látková dětská plenka vzadu na sedák. Pot saje líp než froté, řekl bych.
Pól11:43:49 24.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
http://www.quillcz.cz/on-line-shop/ magnezium/nst-eco-grip-gel-magnesium-bez-magnesia (1 mezera) - neznám, ale kámoška to kupovala příteli, který má na mag. alergii. Prý to funguje, ale jak říkám - osobní zkušenost chybí.
18:29:55 24.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
co je podstatný, tak nemá cenu nahrazovat mágo jinou sračkou, protože jsou zakázaný všechny chemický prostředky.
Takže hlavně žádnej dežodorant :)
d.20:25:37 24.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
No ty voe... To je mazec!!! Jasne magujte vsichni nasbiranym piskem nebo kockolitem ci jinyma sr.ckama, to tej skale urcite prospeje...!!!

Jo taky prej pomaha smola ze stromů.. Urcite setrnejsi nez mago.. Hlavne ty po vas to urcite oceni.

Chlapi, mozna mozek bych nejdriv zapnul!

20:48:40 24.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
Jeste podpis jsem vynechal..
 Luky Jeřábek20:52:54 24.04.2013
odpovědět 
   Re: Co místo mága?
To jsou zase super názory ,,odborníků,,. Matty, Lukaáš B. a co Uzlař? Jaký ten má odborný názor? Ach jo. Než cokoliv patlat na skálu je lepší výběr oblasti, počasí a hlavně světové orientace!!!
Tomáš H.23:46:40 24.04.2013
odpovědět 
    Re: Co místo mága?
Vezmu ručník, vyberu světovou stranu, stinné místo, vhodnou oblast a .... jdu se koupat.
 Uzlar00:21:44 25.04.2013
odpovědět 
     Re: Co místo mága?
Šachy jako vrcholový sport to mohou vyřešit také...
00:58:12 25.04.2013
odpovědět 
      Re: Co místo mága?
Šachy vyžadují vyšší inteligenci, mě stačí dáma... Čím spořeji odděná, tím lépe. Možná by ji mnozí z přispívajících potřebovali. Pak by možná časem zjistili, k čemu jsou ručníky a plenky. Písek patří do malty, ten pod skálou je špinavej, i když nevypadá, takže dík za zas..ný chyty, a což teprve mechanické opotřebení. Nejlepší náhražka mága je vůbec nelézt.
Bída17:25:23 25.04.2013
odpovědět 
   Re: Co místo mága?
žereš maso, miláčku? možná bys měl.
Lukas B.11:15:02 25.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
V pravidlech je napsané, že je zakázáno používat chemické prostředky zvyšující tření (např. magnesium). Když si šáhnu do písku, je to stejné jako bych šahal na skálu, je to totiž úplně ten stejný materiál, pouze v sypké podobě. Na skále nezanechá bílé ani lepkavé ani žádné jiné stopy. Ti co polezou po mě si absolutně nemůžou všimnout že jsem si osušil ruce v písku.
Ostatní nesmysly jako jiný druh mága, kalafuna, kočkolity a dežodoranty jsou již cizí prostředky co se normálně ve skalách nevyskytují (narozdíl od písku). Takže tam nemají co dělat.
Jediné co bude prudit je pytlík na zadku, protože lidi neví, že v něm máš písek. Jinak je písek úplně neškodný.
A.09:02:12 25.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
Ja si je utiram o kalhoty
Petr08:06:50 25.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
do pytle jemný písek nasaje pot,pak otřít o gatě pomáhá to, ale např. v sasku určitě počítej s tím, že po pytlíku sasíci půjdou, pak jen vysvětlit... Neváhají sejít a zdrbat s tím souhlas.
chobot08:25:53 25.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
Z mé zkušenosti nejsou hlavním problémem mokré ruce, ale mastné ruce. Před lezením si je vždycky několikrát umeju pořádně mýdlem a pak už jen pot utírám do kalhot. Nelezu s mágem vůbec nikde a jde to. Upocený po mě nezůstává nic, když kempuju v cestě, prostě místo mágování utírám pot do kaťat. Ale je pravda, že oproti kamarádům se mi ruce potí málo.
Chválím, že se snažíš najít cestu v mezích pravidel místo toho, abys upřednostnil snazší řešení. Díky. Op
 lysoop08:50:13 25.04.2013
odpovědět 
   Re: Co místo mága?
taky mívám mastné ruce. ráno si je umyju mýdlem, ale než dojdu pod skálu, jsou zas mastné. taháš mýdlo i do skal? nebo odmastit třeba francovkou?
09:14:20 25.04.2013
odpovědět 
    Re: Co místo mága?
Normálně tu francovku upíjej,odmašťovací efekt má dokonalej. Nebo líh a ředit nějákou limonádou.Budeš super odmašťěnej a slušně zmaštěnej během chvilky.
10:29:49 25.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
Zkus krém proti pocení rukou Antihydral. Dá se objednat přes internet. Snad pomůže.
Michal10:52:00 25.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
Docela dost mi (kromě normálního utírání do kalhot a trika) pomáhá předchozí manuální práce s motykou, krumpáčem nebo třeba ruční vrtání děr pro kruhy. Zní to asi blbě a nesmyslně ale Vážně se mi potom míň potí dlaně a pot asi díky drsné, suché kůži rychleji usychá. Uznávám, že to není rada použitelná pro každýho. Prostě zubař se nemůže bez rukavic hrabat v hlíně:)
moták11:05:54 25.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
:))) takže krumpáč do batohu, a před lezením si tréninkově vykopu nějakou tu díru. Kámoš bude mít lopatu tak to může v rámci rozcvičení zaházet. A pak že to bez toho mága nejde. Průser bude, když bude fronta na cestu a všichni budou kopat díry.
Element22:20:55 25.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
Já si pořídil přístroj fungující na tomto principu http://cs.wikipedia.org/wiki/Iontofor%C3%A9za a mám od upocených rukou klid. Fakt to funguje.
potič15:59:44 25.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
A funguje to jako fakt jo?
08:17:02 26.04.2013
odpovědět 
   Re: Co místo mága?
Jako fakt.
potič10:04:24 26.04.2013
odpovědět 
 Re: Co místo mága?
Metolius Eco Ball vypadá zajímavě. Nevíte někdo jaké je složení?
Metolius Eco Ball16:27:50 25.04.2013
odpovědět 
  Re: Co místo mága?
chlapi, kockolit drzi lip kdyz je pouzitej, fakt . A do desitek radsi vod kocky nez vod kocoura.
 Laco Šaolin07:49:13 26.04.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi