LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230923 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rada-kýbl02.05.2013
Zdravím, určitě budu kupovat jedno z těhle dvou kýblů.
Rád bych od Vás slyšel názor který:
R.E. Guard II nebo
CAMP Piu 2
Lezeme na lanech Mammut Vertex 10 a Mammut Climax 9,6. Moc děkuji
 Re: Rada-kýbl02.05.2013
RE se mi zdál fórový, takže pokud bereš určitě jednoho z téhle dvojice tak CAMP, jinak mám Guida a n
 Re: Rada-kýbl03.05.2013
Vyzkoušej si svý lano v obou jistítkách a porovnej. Desítka už může bejt v některejch kýblech nepoho

 Lezení Maroko01.05.2013
Ahoj, v sobotu letíme do Maroka, rádi bychom si tam zalezli, jen nevíme, do jakých oblastí se vydat. Poradí nám někdo, prosím, oblasti jak na jednodušší (pojede s námi úplný začátečník) tak složitější. Budeme tam cca 14 dní, na cestování tedy času dost...
 Re: Lezení Maroko02.05.2013
zkus tento clanek, treba neco vyberes:
 Re: Lezení Maroko02.05.2013
 Re: Lezení Maroko02.05.2013
Na EC je taky peknej report a pruvodce

 proč lano černí01.05.2013
Ahoj, mám takovej dotaz. Proč některá lana "černí"?
 Re: proč lano černí01.05.2013
protože žerou prach a soukají se skrz neeloxovaná jistítka, kde prach brousí hliník a to černý na ru
 Re: proč lano černí02.05.2013
Lukaš B. dal vyčerpávající odpověď. Doplním-čím má lano lepší úpravu, tím mím špiní. Myslím tím impr
  Re: proč lano černí02.05.2013
Potvrzuju. Teflonování dělá lano odolnější proti zachytávání jakéhokoliv bordelu a když, tak to jde
   Re: proč lano černí02.05.2013
Mi ještě lano fest černí některé karáble na stěnách, zvlášť horní vratné body. Z těch samých důvodů.
   Re: proč lano černí02.05.2013
strašidelné bylo bolatické lano pantheon v kombinaci se staročeskou kunovickou (?) osmou z nějaké mě
    Re: proč lano černí02.05.2013
Nevím proč, ale nejvíc to černí, když se spouští přez ocelové karáble... na kvalitě a povrchu lana m
     Re: proč lano černí02.05.2013
Promiň,ale nechápu jak může špinit ocel???Používal jsem dlouho ocelovou osmu na práci, ocelové karab
      Re: proč lano černí02.05.2013
Fakt nevím čím to je, ale tendle efekt pozoruju hlavně v místech s ocelovejma karáblema ve štandech.
 Re: proč lano černí03.05.2013
proto si más kupovat pouze svetlé lana, když jsou tmavší tak obsahují hodne barviva a to se vlyvem t

 Sperlonga, Hvar01.05.2013
Byl jste nekdo v nedavne dobe ve Sperlonze? Shanim informace, kdyztak klidne po mailu. Pokud nekdo mate srovnani Sperlongy a Hvaru, tim lip - rozhodujeme se, kam jet. Popripade - nejaky jiny tip na tydenni dovolenou? Na Sperlonze me nadchly skaly primo na

 Nejištěná cesta01.05.2013
Zdravím před časem jsem se na internetu dočetl o staré poničené stezce někde ve španělsku kterou začali využívat horolezci k adrenalinovým přechodům. Nevíte někdo jak se to jmenuje?Díky.
 Re: Nejištěná cesta01.05.2013
Hňupe!
  Re: Nejištěná cesta01.05.2013
Caminito del Rey Už jsem to našel :-)
  Re: Nejištěná cesta01.05.2013
No aspoň že ty seš elita, jelito.

 Lezení kolem Ospu29.04.2013
Ahoj,poradí prosím někdo, kde zalézt v oblasti Koperu (Slovinsko) v obtížnostech cca do 7? Googlil jsem nejznámější oblasti Osp a Mišja Peč, ale tam to vypadá spíš na francouské osmičky a devítky..
 Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
Crni Kal hned vedle (asi 3 kilometry)
  Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
Nějaký průvodce volně ke stažení asi není co?
   Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
Řekni si Spejbloj ať ti ho koupí .....
 Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
Osp je v klidu, spousta cest 6a-6b+, 6a často plotny po malejch ostrejch a 6b už jdou po větších a d
  Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
i v peči pár lehčích cest najdeš
   Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
Ale ty sou olezený a lesknou se jak sklo, všichni se tam rozlezaj...
 Re: Lezení kolem Ospu29.04.2013
Dá se zajet do Itálie do údolí Val Rosandra - je to nad Terstem, googli a najdeš víc

 Everest29.04.2013
http://www.sport.cz/ostatni /ostatni/clanek/473828-bitka-na-everestu-stovka- serpu-napadla-tri-horolezce- a-vyhrozovala-jim-smrti.html#hp-sez
 Re: Everest29.04.2013
To bych blil.
 Re: Everest29.04.2013
Kde že jsou ti šerpíci co by za bílého sáhiba položili i život. Chovají se ale podobně jako někteří
  Re: Everest29.04.2013
vono to dělá asi blbej dojem na klioše co zaplatí majlant za hrdinskej čin pomocí komerční mehlsackt
  Re: Everest29.04.2013
Schvalne jsem si nasel blog Ueliho a vypada to, ze to Serpove vyhrotili docela dost.
   Re: Everest29.04.2013
jj- nechápu ty sherpy!! Prostě asi neunesli, že někdo nepotřebuje jejich pomoc. Steck určitě nemá za
   Re: Everest29.04.2013
Asi ještě papkaj zásoby perníku z dřevních klasických dob. Jinak samodomo je dobře, že to dopadlo al
   Re: Everest29.04.2013
No. Celkem rozsáhlá debata o tom je na ukclimbing.com.
    Re: Everest29.04.2013
Njn, holt moc lidí na jeden kopec, i když tak velkej.
    Re: Everest29.04.2013
agrese lidí ve světě roste...hlavně těch hamižnejch...
    Re: Everest30.04.2013
Na horách je stále více lidí. Ale divočina nemizí, protože ty davy se koncentrujou do několika ohnis
     Re: Everest30.04.2013
Hodně rozumně vypadá článek na Planetmountain.com.
    Re: Everest30.04.2013
Po přečtení části komentářů na UKclimbing mám pocit, že šerpy urazili hlavně tím, že jim natáhli čás
 Re: Everest30.04.2013
skoda ze serpove nezastihli nekde v bojovne nalade treba takoveho Zdenka Hrubeho. Ten by potreboval
  Re: Everest30.04.2013
Už se vše vyřešilo smírem.
   Re: Everest30.04.2013
Smírem po kterém zůstává velmi nepříjemná pachuť....
Myslím že Simone to ve svém rozhovoru v
    Re: Everest30.04.2013
Mluví o tom u Steck a Griffith. Asi jim nezbylo tam na místě, než se té proceduře podvolit.
     Re: Everest30.04.2013
Rozhovor s Uelim:

 Re: Everest Sherpas Viewpoint02.05.2013
Pohled z druhe strany, chyby se staly na obou stranach... nasili tohoto zrna je vsak prilis. hhttp:/

 Rax - lezeni + Ferraty29.04.2013
Ahoj, chystáme se do této oblasti a jedna skupina by ráda lezla a druhá zas na ferraty. Dokázal by mi někdo poradit nějaké kombinace ferrat B-C a lezeckých cest 4-6 který mají pokud možno společný nástup a sestup?
Předem moc dík za každou radu
 Re: Rax - lezeni + Ferraty29.04.2013
najeď na
 Re: Rax - lezeni + Ferraty29.04.2013
To bude těžší. Lezení 4-6 je v rozumném množství jen na Stadlwand. Tam ovšem feraty nejsou. Pár ces
  Re: Rax - lezeni + Ferraty29.04.2013
tohle by v Raxu mohlo splnovat udoli Grosses Hollental. V zadu v doline jsou lehke feraty a vepredu

 Ferraty u Lago di Como29.04.2013
Ahoj,
jedeme na kola k jezeru Lago di Como a uvažujeme, že bychom si dali i jednu dvě Ferraty někde v okolí.
Můžete někdo nějakou doporučit?

Díky, Jarda

 kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Zdar, prosím o doporučení skalkařské oblasti následujících kritérií:

min. 3 a max. 8 h autem z Práglu,
velkej výběr cest obt. 4 - 7 UIAA,
relativně stabilní počasí,
aby to tam bylo pěkný,
krátký přístupy a dobrý
 Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
V tom případě nabízí parádní lezení ostrov Utopia.
  Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Dobře, natřískáno tam bejt může.
   Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Rozštípená skála a pak dál turné po Žďárských?
    Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
salzkammergut. někde se děti odloží pod skalou (plombergstein, zwerchwand...), někde se pošlou na pě
     Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Adrrrrrrrrrrrr
      Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Polská jura, bližší info najdeš i na lezci, např. Bedkowská dolina (super lezecká chata), krásné, al
 Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Do Jury. Za tři hodinky jsi tam, výběr cest nepřeberný a v průvodci budeš hledat značku s dětmi a ne
  Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
Hm. Akorát že čtyřek v Juře asi moc nenajde...
 Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
eště mě napadlo hofpýrglhyte. akorát lézt tam pět dní u chaty - to by mi asi hráblo.
 Re: kam na skalky s dětma na pět dní?29.04.2013
:) Že 3-8 hod... to spĺňa aspoň 1000 oblastí
  Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
A ještě ty cesty 4-7 aby byly silový ale ne moc, taky trochu technický, dole odjištěný nahoře morál,
   Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
Když je těch oblastí tolik, tak nějakou poraďte, chytrolíni! Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak se ta
   Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
vono jaksi na začátku chybělo pár zásadních okrajovejch podmínek, a to:
1. věk dětí. jestli p
    Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
Přesně, okrajovejch podmínek bylo ještě málo, nikoliv moc. Ale pokud to někoho zajímá, tak:
<
     Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
ajta krajta. to bych tak akorát poradil si to u dětí vodpracovat, získat nějaký plusový body a jet b
      Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
No myslím že ta Frankenjura to nakonec (pečlivě vybranými) místy taky splní.
       Re: kam na skalky s dětma na pět dní?30.04.2013
Tu Polskou Juru nezatracuj. Plní mnoho z tvých požadavků ;)
        Re: kam na skalky s dětma na pět dní?10.05.2013
Tak nakonec jsme byli ve Frankenjuře a bylo to fajn, díky za tipy.

1   ...   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   544   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rada-kýbl
Zdravím, určitě budu kupovat jedno z těhle dvou kýblů.
Rád bych od Vás slyšel názor který:
R.E. Guard II nebo
CAMP Piu 2
Lezeme na lanech Mammut Vertex 10 a Mammut Climax 9,6. Moc děkuji
Miky11:27:21 02.05.2013
odpovědět 
 Re: Rada-kýbl
RE se mi zdál fórový, takže pokud bereš určitě jednoho z téhle dvojice tak CAMP, jinak mám Guida a nemůžu si vynachválit.
stepan13:11:50 02.05.2013
odpovědět 
 Re: Rada-kýbl
Vyzkoušej si svý lano v obou jistítkách a porovnej. Desítka už může bejt v některejch kýblech nepohodlná. Guarda jsem zkoušel a s dvojčatama v pohodě, s jedničkou kolem 10 mm subjektivně lepší než atc guide, ale bylo pořeba si na to zvyknout - jakoby se trochu kousal.

Cassina neznám, ale RE je lehčí a levnější, zpracování horší. Takže jednoznačná volba PIU to imho není. Honza.
honza09:02:30 03.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi