Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230765 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Frýdek - Místek
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Maroko - bomba VAR, Atlas mapa06.05.2013
Cau, za 2 dny letime do Marrakese a chceme dat trek ve Vysokem Atlasu.
Mam 2 probmey - v CR nejde sehnat turist. mapa, jen 1:100 000 High Atlas co je nic moc (500 kč). Da se neco koupit na miste? Pripadne nemeli byste nekdo na zapujceni na 2 tydny
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
před 6 lety sme bombu nesehnali, nakonec sme tam koupili varič a bomby campingaz..
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
A to jste koupili primo v Marrakesi? Je problem najit obchudek kde to prodavaji? V diskuzich pisou z
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Ještě dodatek k mýmu příspěvku níže - v Marrakéshi je problém sehnat všechno a přitom nic. 90% města
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
tušim že sme to nakupovali v Casablance, byl s tim trošku problém, posílali nás furt do různejch krá
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Jo, o tom trochu mluvím - nakonec i najít supermarket se standardním jídlem (pokud nechceš jíst hoto
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
jako docela funkční varianta může posloužit dřívkáč, třeba
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Na takovýto exotický výlety ti doporučuju benzinový vařič. Prázdný vařič můžeš vzít do letadla bez p
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Mapa 1:100k je úplně v pohodě, mám ji doma, vypadá solidně a rozhodně je to jeden z lepších kartogra
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Doporučuju lihový vařič. Je bezporuchový, není to takový krám jak benzíňák a na letní podmínky v poh
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
:)) Tobě fakt někdy zabavili palivovou lahev?? (Absolvoval jsem asi 10 letů s vařičem a nikdy nic..)
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Slyšel jsem, že na zpátečním letu měl někdo problémy protože zřejmě i když měl lahev už bez benzinu,
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Tak to slyším vážně poprvý, ale díky aspoň za info - budu v budoucnosti o to méně překvapenej - já v
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Takto jsem přišel o flašku s pumpičkou primus omniplus. Nechal jsem se vybláznit že někomu našli v b
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Tos měl tu lahev složenou s pumpou? Chápu, že na rentgenu vypadá lahev s přidělanou pumpou blbě a kd
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Nestalo se to mně, ale známým. jedna zabavena v Braceloně, druhá v Moskvě - ta i s vařičem.
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
No tak nevim .. jsou to asi haluze protoze mam s benzinakem nalitano fakt dost a nikdy nebyl problem
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Kromě těch "idiotů" jsou to vlastně moje slova :-) ---
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Me zabavili prazdnou pal. lahev MSR, Swiss Air na trase Curych-Dubai. Privezli mi hlavni zavazadlo a
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Nejde paradoxně o idioty. Jak to zjistili? Se psem. Podle nějaké směrnice záleží na pracovníkovi let
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
No vzhledem k tvé evidentní averzi k benziňákům tě neberu jako moc objektivního. Rady s lihovým vaři
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Jednoznačně se musím zastat Beliala. Vozím lihák, na týden vystačím bohatě s 1/2 litrem lihu. Ten má
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Bordel po uživatelích benziňáků ? "ucmrndne" ? ekologie ? o čem to prosímtě mluvíš ? nejeb
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Nezlob se, ale to jsou trochu kecy. V životě bys například po mne osobně nenašel místo, kde jsem vař
       Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa09.05.2013
Naneštěstí tohle si říká každý. Ale víš co? Stokrát nic umořilo osla.
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
vozíš lihák, dbáš na ekologii a nosíš kostkovaný kalhoty že jo ? :-D
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Diky vsem za info. Benzinak by samozrejme byl resenim, nicmene ted na posledni chvili uz nachci resi
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa09.05.2013
Nezatracuju benzíňák, ale jen si myslím, že jsem adekvátně odpověděl na to co jsi se ptal. S lihovým
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
V roce 2006 jsem po chvilce běhání (dobře, kecám: po odpolendím projíždění celého města) náhodou nal

 Trubka do spáry06.05.2013
Ahoj, nevíe někdo kde sehnat na rozumný peníz Trango Big bro?

 Odsedávací smyčka06.05.2013
Zdravím, mám dotaz ohledně toho, zda je lepší mít odsedávací smyčku protáhlou jen jistícím okem na úvázku, nebo spodní částí + vrchní části úvazku?
Děkuji za odpovědi.
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Stačí to první.
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Úvaha. Pokud si stáhneš horní a dolní navazovací oka sedáku odsedkou uzlem napevno k sobě, pak ztrat
  Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Zbytečná agresivita, řekla bych... Z hlediska funkce s tebou souhlasím, ale napadá mě jeden důvod, p
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Já jsem ještě měl sedák, kde to oko nebylo. Jinak Důvod je prostý - pokud selže (rozpáře se) provazo
    Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Když provážeš odsedávací smycí nohavičky a pás a uděláš tam liščí smyčku ( bylo to kdysi i v katalog
     Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
to platí je pro odsedku ze šité smyce. z ploché metráže mám odsedku uvázanou do pasu i nohaviček. Zv
      Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Mohu tě poprosit o nějaké info o těch nehodách při rozpárání oka v sedáku? Docela mě tohle téme zají
       Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Kvůli prodřenému oku na sedáku bohužel zemřel třeba Todd Skinner myslím.
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
přesně toho jsem měl výše na mysli
         Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Díky za info. Co jsem ale tak našel, tak Skinnerův sedák byl opravdu velká stařešina a hodně prodřen
          Re: Odsedávací smyčka07.05.2013
rok a půl není stařešina, přesto už mi ze sedáku lezou nitě.
           Re: Odsedávací smyčka07.05.2013
A ty jsi Skinner? :D
            Re: Odsedávací smyčka08.05.2013
Minulý týden jsem byl u zkoušení sedáků na trhačce a hodnoty 10 let starého sedáku se oproti novému
             Re: Odsedávací smyčka08.05.2013
a to provazování ještě centrálního voka prosím jako proč? aby tam byl ještě větší bordel? aby se to
     Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
nojo, vodsedka, moje oblíbený témátko na flamíček. fakt neberu proč vodsedku z šitého plocháče liščá
      Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
dotaz: jak bys mi teda poradil přidělat k sedáku kupř. daisychain jinak než liščákem?
Tvůj př
       Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Videl jsem spoustu lidi s daisynou, ale ani jednoho, kdo by ji k necemu potreboval :-)
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Daisynu si montuju na sedák v horách. Využívám té možnosti si ji zkracovat a prodlužovat. Vím, že se
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
daisinu teď neřešíme, řešíme spojení odsedky a sedáku liščím uzlem (nebo jiným)
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
No ja daisynu nosim jako odsedku porad a na horach a vicedelkach ji teda fest vyuzivam. Takze s tim
      dotaz na Lukáše B.06.05.2013
Lukáši, pořád čekám jak nahradit ten liščák. Napadá mě jedna možnost, pokud bych použil jen jistící
       Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
já bych si tu dejzynu buˇˇd uuzloval z plocháče komplet (což mám u současného gyrtlu), nebo bych si
        Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
Pokud bys opravdu uvažoval o sedáku natvrdo spojeném s odsedkou, tak mi napiš. Mail v deníčku.
         Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
A ta míra se vzala kde? Je míň dynamická než mladý dynamický kolektiv, nebo je snad z částečně dynam
          Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
Napiš mi toho maila, vysvětlím, zajdeme na pivo ... Základní myšlenka však rozhodně je; dynamické la
           Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
zadna odsedka neni na pady. Ani ze smyce, ani z lana.

Z mnoha duvodu. Napr. pad do o
           Re: dotaz na Lukáše B.08.05.2013
zmatení pojmů, Lukas se nerovná Lukas B., já se tak podepisuju furt a pravidelně (jo, dneska línej a
            Re: dotaz na Lukáše B.08.05.2013
Dynamická odsedka Beal je cetifikovaná a testovaná. Tvoje varianta se semodomo vyrobeným druhým okem
             Re: dotaz na Lukáše B.08.05.2013
z mého pohledu na certifikát sere pes - tedy dokud to nezačne zajímat poskytovatele mé úrazové pojis
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Mně bylo řečeno, že když provážeš celý sedák, tak to lano, když do něj padáš, má jiný úhel k tělu ne
    Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Jestli myslíš navázání na centrální oko, který spojuje pas a nohavičky, nebo přímo lanem provázat ty
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Mně bylo řečeno, že když provážeš celý sedák, tak to lano, když do něj padáš, má jiný úhel k tělu ne
  Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
odsedka by mela byt predevsim udelana z dyanamickeho lana, ne z ploche smyce a uz vubec ne z dyneemy
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
ja si ju pro jistotu prevazuji obema okama + pridavam pojistnou karabinu do spodniho a jednu do horn
  Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
:D, no bezpečnost především! Taky to tak dělám, ale často si říkám, jestli by místo toho nebylo snad
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
:-D ámen, hoši - oba dva!
  Re: Odsedávací smyčka08.05.2013
mám problém, vlastním sedák do kterého nelze namontovat odsedka, co teď? je vůbec možné existovat be
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Si tam navaž: Dvojitej dračák, vůdčák a vůdčák. Bereno od spodu! A máš to, voe ;-)

 ovčie s.05.05.2013
ahoj,

když odmyslím, to, že tudy nevede turistická značka - dá se projít od zbojnické, přes ovčie s. na czarny?

myslím v létě, za normálního počasí
 Re: ovčie s.05.05.2013
Je to hnusné, suťové, travnaté a vysoké. Taky mě to jednou napadlo - můžu si to odškrtnout v průvodc

 Dyneema04.05.2013
Ahoj, vite nekdo positivne(tzn.citat knihy, clanku,overeneho nazoru), zda je bezpecne prodlouzit jakoukoliv smycku smyckou Dyneema, o ktere je znamo, ze pri padovem zatizeni se roztavi v uzlu?
Vite nekdo o overenem a spravnem zpusobu jak spojit bed
 Re: Dyneema05.05.2013
Vím, ale přestalo mě bavit to sem psát. Třeba se ozvou anonymové po víkendu.
Nerozumím tomu,
 Re: Dyneema05.05.2013
ad 2):
 Pallavicini04.05.2013
Ahoj, nevíte někdo jaký jsou nyní podmínky v Pallavičiňáku na Glockner? Zda je to lezitelný, či moc sněhu bo akorát? Určitě už tam o víkendu pár lidí bylo :)
 Re: Pallavicini05.05.2013
Byli jsme, podmínky byly dobré.

 Kde lézt v Arcu04.05.2013
Ahoj. Chceme navštívit poprvé za pár dní Arco, je tam toho opravdu hodně, až nevím co si vybrat. Nemáte někdo zkušenosti, jaké sektory navštívit? Hledáme převážně odjištěné cesty, rádi okusíme místní vícedélky, jsou zde nějaké, kde nepotřebujete zakládat
 Re: Kde lézt v Arcu04.05.2013
ano
 Re: Kde lézt v Arcu04.05.2013
Profláklé Massone, San Siro, tam si zalezou i začátečníci, ale taky tomu odpovídá olezenost. Co se t
  Re: Kde lézt v Arcu05.05.2013
San Siro pro začátečníky moc neni - zkoušeli sme to tam a třeba ta nejlehčí cesta je v klíčovim míst
   Re: Kde lézt v Arcu05.05.2013
Teda samozřejmě o stupeň težší :-) Ach ty rána
 Re: Kde lézt v Arcu04.05.2013
Na vícedélky určitě Parette zebrata. Možná bych investoval těch 1500,- do průvodců(jeden sportovní,
 Re: Kde lézt v Arcu04.05.2013
Le strane voglie di Amelia na Piccolo Dain - lehká, super zajištěná myslim osmidélka, nahoře parádně
  Re: Kde lézt v Arcu06.05.2013
Tak zrovna na tuhle cestu se můžete vybodnout. Nástup jako v Tatrách a když už po pěšině vylezete do
 Re: Kde lézt v Arcu06.05.2013
Ahoj, byl jsem tam minulej rok 14 dní, když tak se ozvi na mejl.Tom
 Re: Kde lézt v Arcu06.05.2013
Oblasti, kde je i dost lehkých cest: Belvedere, Muro Del Assino, dolní sektory v Nagu, Massone. Na v
  Re: Kde lézt v Arcu07.05.2013
Ahoj, tak díky za rady, s těma cestama uvidíme no. Doufáme, že tam touhle dobou nebude tolik lidí...

 foto dne03.05.2013
Proč jsou "fota dne" z drtivé většiny tuctové a nijak výrazně zajímavé ani světlem, kompozicí a obsahem.. Lezece na skále, kterého někdo jistí (např. Najoua, Jah....),fotky skal bez lidí ničím zajímavých (Mezi kozy, Západní úbočí) dokáže vyfotit
 Re: foto dne03.05.2013
+1
  Re: foto dne03.05.2013
Co to tu placas Marťasi??? Na Lezce si davame nase fotky a dava je tu kazdy , kdo chce a webici si z
   Re: foto dne03.05.2013
co by placal... rika tak nejak v kostce ze by chtel soutez , pravidelnou... coz by mozna chtelo.. :)
  Re: foto dne03.05.2013
Co to tu placas Marťasi??? Na Lezce si davame nase fotky a dava je tu kazdy , kdo chce a webici si z
   Re: foto dne03.05.2013
Náhodou jsem jednu perlu s historickou hodnotou našel. Jmenuje se Petrohrad zátiší, ale je ze Žihle.
 Re: foto dne03.05.2013
Ano, na webech, které obsahují slovo "free" jsou vůbec dobrý fotky a videa :-D
 Re: foto dne03.05.2013
No, trochu bych oponoval, i když ty fotky, který jsi zmínil, jsou skutečně asi mírně podprůměrné. Js
  Re: foto dne03.05.2013
treba to nebylo na tebe a tvoje dila... udelej soutez a mas super fotky a mozna ze ta hopova koncepc
   Re: foto dne05.05.2013
nejvíc mě zajímají fotky, kde jdou vidět cesty, člověk si může udělat představu o oblasti, tzn. mají
    Re: foto dne05.05.2013
Neprobírá se to tu prvně. Myslím, že nejde o to, že by tu někdo nechtěl ty fotky u cest (tam vidím s
  Re: foto dne05.05.2013
rozhodně to nebylo mířený na nikoho.. to byl takovej odpolední prokrastingovej nápad, jak zpestřit d
  Re: foto dne06.05.2013
Pro info o cestě to chce ještě vychytat písky podle věže. Takhle se Stará cesta objeví u všech věží,
   Re: foto dne06.05.2013
Objeví se možná jenom u jedný, ale většinou u tý úplně špatný.
 Re: foto dne06.05.2013
souhlas, třeba to dnešní foto.. oceňuju, že je tam pěkná holka :) ale o cestě či skále to vůbec nic

 New Zealand02.05.2013
Ahoj, Mám dotaz ačkoli možná nemístný, přece jen to zkusím, třeba se někdo mezi Vámi vyzná. Chci jet na nový Zéland bohužel během měsíce byla všechna víza v háji a mě selhalo vše dohodnuté, nevíte někdo jak se dostat k nějakému vízu (working holiday schem
 Re: New Zealand02.05.2013
Vyrazit tam na 3měsíce bezvízově, na místě se pokusit sehnat pracovní vízum. Případně prodloužit tur
 Re: New Zealand03.05.2013
zdar,
Na Zelandu jsem byl v r.2010. K working holiday vizu se tezko "nejak dostanes"
  Re: New Zealand03.05.2013
Info o dočasných permitech jsou tady:

 Rada-kýbl02.05.2013
Zdravím, určitě budu kupovat jedno z těhle dvou kýblů.
Rád bych od Vás slyšel názor který:
R.E. Guard II nebo
CAMP Piu 2
Lezeme na lanech Mammut Vertex 10 a Mammut Climax 9,6. Moc děkuji
 Re: Rada-kýbl02.05.2013
RE se mi zdál fórový, takže pokud bereš určitě jednoho z téhle dvojice tak CAMP, jinak mám Guida a n
 Re: Rada-kýbl03.05.2013
Vyzkoušej si svý lano v obou jistítkách a porovnej. Desítka už může bejt v některejch kýblech nepoho

1   ...   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Cau, za 2 dny letime do Marrakese a chceme dat trek ve Vysokem Atlasu.
Mam 2 probmey - v CR nejde sehnat turist. mapa, jen 1:100 000 High Atlas co je nic moc (500 kč). Da se neco koupit na miste? Pripadne nemeli byste nekdo na zapujceni na 2 tydny? (Olomouc, Praha ci kdekoliv jinde).
Dalsi problem - mate nekdo zkusenosti s koupi plynove kartuse na VAR v Marrakesi,pripadne Ouarzazete, cili sroubovaci? Diskuzi jsem prosel hodne, ale poradnou radu nenasel. Dik
Lukas22:12:10 06.05.2013
odpovědět 
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
před 6 lety sme bombu nesehnali, nakonec sme tam koupili varič a bomby campingaz..
p.06:21:03 07.05.2013
odpovědět 
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
A to jste koupili primo v Marrakesi? Je problem najit obchudek kde to prodavaji? V diskuzich pisou ze se to da sehnat spis v zelezarstvich...
Lukas07:07:38 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Ještě dodatek k mýmu příspěvku níže - v Marrakéshi je problém sehnat všechno a přitom nic. 90% města jsou malý obchodníčci a taky velký súky, představ si zdejší trhy (ať už pod taktovkou Asiatů či Čechů), kde máš taky vlastně "na co si vzpomeneš, ale přitom tam nic neseženeš"; nebo naše český "řemeslnický potřeby". Turistický bomby jsou specifickej materiál a vážně si nevzpomínám, že bych je někde viděl (což ale nesvědčí o tom, že je tam nemají; spíše to dá zabrat při hledání..). Specializované obchody na turistiku s těmahle proprietama jsou ke spočítání na prstech jedný ruky a pokud nebudeš mít přímo adresu, možná je ani nenajdeš .. (my jsme byli dokonce letos v lednu rádi, že máme nějaký sušený jídlo do hor už z ČR, protože bychom ho na místě taky marně hledali, kdybychom nechtěli nachodit pořádný kilometry..)
O.10:35:09 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
tušim že sme to nakupovali v Casablance, byl s tim trošku problém, posílali nás furt do různejch krámů až nás naložili do auta a odvezli někam do skladu dodavatele campingazu pro maroko :)
p.11:12:38 07.05.2013
odpovědět 
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Jo, o tom trochu mluvím - nakonec i najít supermarket se standardním jídlem (pokud nechceš jíst hotovky na trhu) je v Maroku "orientační problém" :-) ---
O.15:20:09 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
jako docela funkční varianta může posloužit dřívkáč, třeba
http://www.mevatrade.cz/ mevatrade/eshop/3-1-VARICE /0/5/235-Varic-WOOD-Drivkac
sviní to ěšus, ale vaří super a topit můžeš skoro vším; jehličím, větvičkama, suchejma bobkama...
pavelk14:17:53 07.05.2013
odpovědět 
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Na takovýto exotický výlety ti doporučuju benzinový vařič. Prázdný vařič můžeš vzít do letadla bez problémů a v Maroku u benzínky načepuješ benzín a máš po starostech. Benzín seženeš vždycky a všude za pár peněz. Fixace na plynové vařiče je na tyto výlety k ničemu.
P09:12:55 07.05.2013
odpovědět 
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Mapa 1:100k je úplně v pohodě, mám ji doma, vypadá solidně a rozhodně je to jeden z lepších kartografických kousků pro Maroko. Jsi-li zvyklej na KČT 1:50k, tak to není tak promakaný, ale je to velmi dobrej standard.
Ohledně kartuší - nikdy jsem tam VARácký neviděl, horko těžko seženeš vůbec nějaký, spíš na místě budeš muset koupit celej set (nebo zkrátka to, co bude..). A jak tu jeden z přispěvatelů už píše - benzínovej vařič ti pro příští časy vyřeší všechny problémy (mám ho, používám 4 roky a už nic jinýho vlastně nepoužívám, ať jedu kamkoliv..) ...
O.10:25:14 07.05.2013
odpovědět 
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Doporučuju lihový vařič. Je bezporuchový, není to takový krám jak benzíňák a na letní podmínky v pohodě stačí. Pozor u benzíňáku. Dost často zabavují palivovou láhev. U liháče za pár kaček nehrozí nic. Mrkni na článek třeba tu: http://www.quillcz.cz/recenze/skladaci-lihovy-varic-esbit nebo tu je návod k výrobě: http://www.survivalman.cz/news/lihovy-varic-/ ... osobně doporučuju spíš ten na tuhý líh, protože k němu jdou přihodit klacíky a třísky, které ušetří palivo. Kámoška s tím byla měsíc na Urale a úplně v pohodě.
Belial10:45:36 07.05.2013
odpovědět 
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
:)) Tobě fakt někdy zabavili palivovou lahev?? (Absolvoval jsem asi 10 letů s vařičem a nikdy nic..) Vzhledem k tomu, že vypadá jako normální termoska a stačí ji vložit otevřenou bez víčka do batohu, nedokážu si představit argument, proč by ti ji měli zabavit :)) Kde se ti to stalo??
O.10:57:48 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Slyšel jsem, že na zpátečním letu měl někdo problémy protože zřejmě i když měl lahev už bez benzinu, tak mu smrděla v batohu. Když letíš tam tak ji máš většinou vyvětranou.
 jirkas11:12:05 07.05.2013
odpovědět 
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Tak to slyším vážně poprvý, ale díky aspoň za info - budu v budoucnosti o to méně překvapenej - já vždycky prázdnou bombu vložím do batohu, víčko dám stranou, batoh pošlu do letadla na odbavení a nikdy nic. Třeba jde o ty případy, že to taháš s sebou do letadla v příručáku - to bych i trochu pochopil, že jim to vadí .. ?
O.11:45:45 07.05.2013
odpovědět 
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Takto jsem přišel o flašku s pumpičkou primus omniplus. Nechal jsem se vybláznit že někomu našli v batohu flašku k vařiči a propíchli celý batoh. Někdo jiný zase poradil, že měl v příručním zavazadle nůž, že mu ho zabavili a vrátili při výstupu z letadla.

Při řešení nadváhy na odbavení si paní všimla vařiče v batohu a nelíbilo se jí to. Vzal jsem tedy lahev s pumpou do příručního zavazadla. Při kontrole při vstupu na terminál jsem to rovnou hlásil. Vařič putoval rovnou do koše...
Nammitky že venku jsou kamarádi, že jim to tam nechám. Už jsem se s vařičem neshledal...

Stalo se to ještě v době, kdy se nebláznilo s pitím atd...

Takže když benzíňák, tak rozhodně ne složený a namontovaný na flašce. A rozhodně ne do příručního zavazadla.
Nikdo ze známých, co letěl s benziňákem, problém neměl...
HonzaC12:35:09 07.05.2013
odpovědět 
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Tos měl tu lahev složenou s pumpou? Chápu, že na rentgenu vypadá lahev s přidělanou pumpou blbě a kdo to nezná, může to na něj působit jako nějaký nebezpečný zařízení (což z části samozřejmě vařič je..), navíc oni něvěděj, že je třeba lahev prázdná a bojej se, že bys tam vezl litrovku benzínu.. já to vždycky rozdělám, pumpu dám do batohu ke složenýmu vařiči v obalu, lahev potom otevřenou bez víčka. Všechno odbavím, nikdy nic nebylo. Naštěstí. --- Rozjeli jsme tu pěknej off-topic! :-))
O.12:46:23 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Nestalo se to mně, ale známým. jedna zabavena v Braceloně, druhá v Moskvě - ta i s vařičem.
Belial12:31:14 07.05.2013
odpovědět 
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
No tak nevim .. jsou to asi haluze protoze mam s benzinakem nalitano fakt dost a nikdy nebyl problem. Clovek samozrejme musi pouzivat hlavu a nechovat se jako idiot -> Lahev na benzin dam do hlavniho zavazadla ( nikdy ne do prirucaku ) a dam ji tam otevrenou bez pumpicky a vicka a jeste ji v batohu umistim jinam nez varic samotny ( vypada pak jako obycejna otdoor flaska na vodu). Lahev samozrejme pred zpatecnim letem opet vyvetram, coz u benzinu neni problem - je to vzvetrane za par minut po poslednim vareni.
Pokud se nekdo chova jako idiot a cely bagl mu smrdi benzinem tak se pak nesmi divit.
P12:55:11 07.05.2013
odpovědět 
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Kromě těch "idiotů" jsou to vlastně moje slova :-) ---
O.13:21:31 07.05.2013
odpovědět 
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Me zabavili prazdnou pal. lahev MSR, Swiss Air na trase Curych-Dubai. Privezli mi hlavni zavazadlo az k check-inu i s RTG fotkou, ze tam zjistili nejaky vypary. Mel jsem tam 2 stejny, jedna nova (tu mi nechali) a jedna pouzita, prazda vyvetrana (tu mi vzali) dodnes nevim jak to zjistili, kdyz z Prahy do Curychu to nikomu nevadilo :) Moje rada je zkusit vymyt.
M
Muycle13:27:54 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Nejde paradoxně o idioty. Jak to zjistili? Se psem. Podle nějaké směrnice záleží na pracovníkovi letiště posouzení celé věci. Pokud řekne NE, tak to znamená NE. Po příletu si můžete stěžovat. Na místě bohužel většinou nevyřešíte vůbec nic. Zabavené palivové láhve jak je vidět nejsou úplně vyjímou. Asi hodně idiotů.
Belial13:57:33 07.05.2013
odpovědět 
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
No vzhledem k tvé evidentní averzi k benziňákům tě neberu jako moc objektivního. Rady s lihovým vařičem mi přijdou jako kdybys někomu radil mech a křesadlo. Navíc pokud tvrdíš že na ty batohy posílají psa a ten tam loví vyvětraný benzínový flašky tak si nedovedu představit co by ten pes dělal s pevným lihem ...
Už určitě přes 15 let používám MSR Whisperlite ( celý ty roky jeden ) a pořád funguje, nikdy se mi na něm nic nepodělalo - tam ani neni co, pokud se o ten vařič aspoň minimálně staráš.
Vařil jsem s nim ve vánicích, mrazech, utopil jsem ho na vodě, vichřice mi ho sfoukla do suťoviska a jednou mi na něj v Rumunsku dokonce stoupl kůň. A pořád funguje. Takže tvé vyjádření o takovém vařiči jako "krám" mluví za vše.
Nic není v životě jistý, nicméně zůstává to, že do letadla je nejlepší vyčištěný benzínový vařič.
P14:28:06 07.05.2013
odpovědět 
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Jednoznačně se musím zastat Beliala. Vozím lihák, na týden vystačím bohatě s 1/2 litrem lihu. Ten mám vždycky v báglu a nikdy mi ho na letišti nevyhodili. Pořizovací náklady prakticky nulové ve srovnání s benziňákem. A to nemluvim o tom bordelu, co po benzinu resp. uživatelích zůstane. Kdokoli sebešikovnější vždy ucmrndne. Fakt ekologické zařízení :-(
16:38:15 07.05.2013
odpovědět 
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Bordel po uživatelích benziňáků ? "ucmrndne" ? ekologie ? o čem to prosímtě mluvíš ? nejeblo ti náhodou :-D
P17:05:07 07.05.2013
odpovědět 
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Nezlob se, ale to jsou trochu kecy. V životě bys například po mne osobně nenašel místo, kde jsem vařil - abych se zase nechváli, tak třeba jedno dvě ze stovek míst po důkladný práci ano. To, že jednou za čas ukápne čtyři pět kapek benzínu do trávy při odšroubování teda nepovažuju při našem světovým životním stylu jako ohrožení přírody ...
O.17:05:56 07.05.2013
odpovědět 
       Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Naneštěstí tohle si říká každý. Ale víš co? Stokrát nic umořilo osla.
09:27:05 09.05.2013
odpovědět 
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
vozíš lihák, dbáš na ekologii a nosíš kostkovaný kalhoty že jo ? :-D
omg18:49:24 07.05.2013
odpovědět 
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Diky vsem za info. Benzinak by samozrejme byl resenim, nicmene ted na posledni chvili uz nachci resit jeho koupi (plus nejsou momentalne finance), navic budfem varit jen na tom treku v horach, cca 5 veceri, tak to pujde v pohode prezit s tuhym lihem nez nekde zabit cely den shanenim bomb po marrakesi.
Fenek16:15:57 07.05.2013
odpovědět 
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
Nezatracuju benzíňák, ale jen si myslím, že jsem adekvátně odpověděl na to co jsi se ptal. S lihovým vařičem do podmínek kam jedeš budeš spokojen. Jinak mám doma 2 plyňáky, 1 benzíňák a 1 lihový (na tuhý líh). Benzíňák ale bohužel asi střelím, protože ho nevyužívám. Nechal jsem se zlákat, jako že to je něco úplně super. Dělá to rachot, je to žěžké, poruchové a navíc se to musí furt čistit. Takže ano, zanevřel jsem na benzíňáky. Mám OmniFuel.
Belial07:51:28 09.05.2013
odpovědět 
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa
V roce 2006 jsem po chvilce běhání (dobře, kecám: po odpolendím projíždění celého města) náhodou nalezl krámek kousek od velkého náměstí (ta hlavní ulice vedoucí z něj přímo na jih) s modrýma bombama Campingaz, které jsem tehdy potřeboval. Zda měli VAR nevím.
Ondřej16:54:14 07.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi