Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 odsedka08.05.2013
čau.. vim, že se tu diskuse na téma odsedka vedla nesčetněkrát.. a z toho co jsem se dočet a slyšel. tak vim, že není ideální řešení plocha smice na liščí uzel, ale má to tak většina lezců. Z toho důvodu jsem se začal poohlížet po nějakém jiném a bezpečně
 Re: odsedka09.05.2013
udelatko zajimave, zda semi to jako idealni vec na feraty O:)
Ale lizt bych s tim asi nechtel
  Re: odsedka09.05.2013
Prosím vás proč to už zase řešíte? Co má dělat odsedka? Udržet váhu dospělýho člověka. Nic víc, nic
   Re: odsedka09.05.2013
moje výhrada k liščáku není pevnostního rázu, vadí mi ten bordel v centrálním voku.
jéžišmarj
    Re: odsedka09.05.2013
Tak ja chapu, ze odsedka by mela bejt 100% nekdy se prevazuju nahore na slaneni a sedim jen v odsedc
     Re: odsedka09.05.2013
správný spůsob je necertifikovaný a tudíž samozřejmě špatný.
      Re: odsedka09.05.2013
Tolyk pravopisnyh chyp v tak kratkim flejmu je i na lesce supa vikon :-)
      Re: odsedka09.05.2013
Boha jeho.. Pise tohle vubec Lukas , nebo se za nej nekdo vydava? Liscak, daisyna... Daisyna ma tak
     Re: odsedka09.05.2013
A to neumíš číst a prohlížet obrázky? Máš-li pochybnosti, koukni na Beal Dynadoubleclip 40-75cm a má
      Re: odsedka09.05.2013
teda já chápu že doba je zlá a žrát se musí, ale uvítal bych kdyby podobná reklamní sdělení byla voz
       Re: odsedka09.05.2013
Asi tomu neuvěříš, ale příspěvek jsem psal z vlastní zkušenosti. A pokud jsem mu udělal reklamu, jse
        Re: odsedka09.05.2013
vono to pastelkování možná funguje v oboru jánevim frikulínskejch mobilních telefonů nebo strýtovejc
         Re: odsedka09.05.2013
Já snad půjdu a nafotím můj lezecký batoh včetně té používané odsedky :-) Jediné, co tě omlouvá, je,
        Re: odsedka09.05.2013
Hele a jak to jde na odbyt? Možná tam v Bealu děláte dobrý lana, ale tahle dvojitá odsedka, to soráč
         Re: odsedka09.05.2013
Vola ze sebe děláš sám. Věc je to veskrze praktická. Do vzdálenějšího oka karabinu do štandu a do bl
         Re: odsedka10.05.2013
Beal dela i klasickou jednopramenou odsedku. Je skvela a mohu ji jen doporucit. Rozhodne to neni zad
 Re: odsedka09.05.2013
Já používám klasickou dyneemovou daisy chainu, přidělanou na liščák a dvě karabiny na nastevení idea
  Re: odsedka10.05.2013
preesne...a pak je jeedno jestli je to daisy chain, smycka s lyscim uzlem nebo tkanicka od bot..v p

 Posílení prstů08.05.2013
Ahoj,
Co si myslíte, že je lepší na posílení prstů? Viset na lištičkách na balkně, popř. lízt na kampusu?
Jde mi o to, že mám otevřený úchop dost slabý  a třeba boule v převisu udržím snáž, když je zalomím, což mi zase přijde dost o pr
 Re: Posílení prstů08.05.2013
mám stejný problém. Tak si chci koupit dvě obliny a viset na nich. Myslím si, že by to mohlo pomoct
  Re: Posílení prstů08.05.2013
Kontaktní sílu (dynamické doskoky do chytů) na kampusu.
Na statickou sílu prstů bychmalé liš
 Re: Posílení prstů08.05.2013
Mě docela pomohlo tohle:
  Re: Posílení prstů08.05.2013
A lezl jsi u toho, nebo jen visel?
  Re: Posílení prstů08.05.2013
mozna jo... ale! vyset na liste tak aby ti to ustrelilo, je spis nejrychlejsi cesta k doktorovi... t
   Re: Posílení prstů08.05.2013
sry viset :D
   Re: Posílení prstů11.05.2013
Většinou jsem se rozlezl na boulderovce, pak tak hoďku boulderoval, a v momentě, kdy jsem byl dobře
 Re: Posílení prstů08.05.2013
Gumený kolečko. Ze 4 jsem na 5 poskočil v průběhu měsíce.
  Re: Posílení prstů08.05.2013
v skole?
   Re: Posílení prstů08.05.2013
Trhni si, vole. 4 a 5 UIAA.
    Re: Posílení prstů08.05.2013
Vtip týdne!!!! :-D :-D :-D
    Re: Posílení prstů08.05.2013
si děláš kozy :-D
     Re: Posílení prstů08.05.2013
Gumený kolečko si mužeš .leda tak koulet.
      Re: Posílení prstů08.05.2013
Balkana a visy otevřeným o max síle nebo vytrvalosti tu najdeš články.
      Re: Posílení prstů08.05.2013
Uzlařu,ty máš gumený kolečko v kebuli.
       Re: Posílení prstů09.05.2013
:D
      Re: Posílení prstů10.05.2013
IP samozřejmě nevidím, ale jsem si skoro jistej, že tady někdo zneužívá Uzlařův nick (čemuž se ale n
       Re: Posílení prstů10.05.2013
To nepsal Uzlař?
        Re: Posílení prstů10.05.2013
To s tou 4 a 5 přeci nemohl myslet nikdo vážně. A Uzlařovy posty vážně míněny imho většinou jsou.
         Re: Posílení prstů10.05.2013
tim bych si nebyl tak jisty. Uzlar si bezne zapisuje do denicku 5- jako 4+ atd... takze v tech drobn
  Re: Posílení prstů08.05.2013
Já sem na 5 UIAA rovnou začínal, takže nedělat nic evidentně funguje ještě lépe než gumové kolečko :
   Re: Posílení prstů10.05.2013
Teď jsem se roztrh smíchy vejpůl!! Dobře vy. :-D
 Re: Posílení prstů10.05.2013
no ja jsem dal tvrdý trening na kampusu (2cm) lišta - cca 2 mesíce kombinace s deskou na visy a TRX
  Re: Posílení prstů10.05.2013
no mě to teda taky celkem trvalo než sem ze 5+ vylezl svoje první 6+/7- ( 6a fr vole )
Le j
   Re: Posílení prstů10.05.2013
no nevim na 6a+/b snad už kampusovat jedno-dvoj prstovky a skoky 1-9-1 jednoručne jinak to nepujde o
    Re: Posílení prstů10.05.2013
ty oslední serie skáčeš jako doubles ? to musí být rachot .. no skusím tvůj program snad pak třeba u
     Re: Posílení prstů10.05.2013
no nekdy double kdyz me boli rameno tak to davam jednorucne.
      Re: Posílení prstů11.05.2013
Kavdý uáno duacet dvepů a 8a flo jako po máfle.

 Eiger - vrcholová jeskyně08.05.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se v blízkosti vrcholku Eigeru nachází "bivakovací" jeskyně... někde jsem o ní slyšel, nebo četl, ale nedaří se mi zjistit info... mělo by se jednat o místo blízko vrcholu, vhodné pro přenocov
 Re: Eiger - vrcholová jeskyně08.05.2013
Ahoj s jeskyni Ti neporadim ale jestli chces lezt severku,tak me prosim kontaktuj na mejl.Diky.
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
jej, nevidim nikde Tvůj email..
   Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
najed si na jeho jmeno pod komentem.
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
napiš mi tvuj email prosím, nejde mi to rozkliknout
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně30.05.2013
napiš mi prosim email kam Ti mam nsat..dík
 Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
Dost o tom pochybuju... ale držím ti palce ať to zjistíš. Napiš do Grindelwaldu do inf. střediska ne
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
Mail uvidis, kdyz najedes na ten podpis pod prispevkem (Sali).
   Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
to mi nefunguje právě..
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
Ještě doplním, že na vrcholu jsem byl a viděl to tam v reálu, taky mám o E. dost načteno... a o tomt
   Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
Napodobne... jen me napada ze "neco jako jeskyne" Bylo videt vlevo (koukaje k mittlegigrat
    Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
Neni tam nejaka ta zeleznicni stola?
     Re: Eiger - vrcholová jeskyně09.05.2013
je (díra = nouzový vstup do štoly, kde jezdí vlak), ale až úplně dole, skoro až ve stanici :-)

 Eiger - vrcholová jeskyně08.05.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se v blízkosti vrcholku Eigeru nachází "bivakovací" jeskyně... někde jsem o ní slyšel, nebo četl, ale nedaří se mi zjistit info... mělo by se jednat o místo blízko vrcholu, vhodné pro přenocov

 Ferraty Italie07.05.2013
Ahoj, poradite, kde se daji sehnat podrobne popisy ferrat jako jsou napr. u vicedelek? Samozrejme s jinou klasifikaci. Zatim se mi to nikde nepodarilo objevit. Ani online ani knizne. Co se tyce oblasti, tak zatim jen Italie a Rakousko. Diky za tipy. Jaja
 Re: Ferraty Italie07.05.2013
???

  Re: Ferraty Italie07.05.2013
Super. Diky moc. To je presne ono. Jaja
  Re: Ferraty Italie07.05.2013
Super. Diky moc. To je presne ono. Jaja

 Maroko - bomba VAR, Atlas mapa06.05.2013
Cau, za 2 dny letime do Marrakese a chceme dat trek ve Vysokem Atlasu.
Mam 2 probmey - v CR nejde sehnat turist. mapa, jen 1:100 000 High Atlas co je nic moc (500 kč). Da se neco koupit na miste? Pripadne nemeli byste nekdo na zapujceni na 2 tydny
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
před 6 lety sme bombu nesehnali, nakonec sme tam koupili varič a bomby campingaz..
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
A to jste koupili primo v Marrakesi? Je problem najit obchudek kde to prodavaji? V diskuzich pisou z
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Ještě dodatek k mýmu příspěvku níže - v Marrakéshi je problém sehnat všechno a přitom nic. 90% města
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
tušim že sme to nakupovali v Casablance, byl s tim trošku problém, posílali nás furt do různejch krá
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Jo, o tom trochu mluvím - nakonec i najít supermarket se standardním jídlem (pokud nechceš jíst hoto
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
jako docela funkční varianta může posloužit dřívkáč, třeba
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Na takovýto exotický výlety ti doporučuju benzinový vařič. Prázdný vařič můžeš vzít do letadla bez p
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Mapa 1:100k je úplně v pohodě, mám ji doma, vypadá solidně a rozhodně je to jeden z lepších kartogra
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Doporučuju lihový vařič. Je bezporuchový, není to takový krám jak benzíňák a na letní podmínky v poh
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
:)) Tobě fakt někdy zabavili palivovou lahev?? (Absolvoval jsem asi 10 letů s vařičem a nikdy nic..)
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Slyšel jsem, že na zpátečním letu měl někdo problémy protože zřejmě i když měl lahev už bez benzinu,
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Tak to slyším vážně poprvý, ale díky aspoň za info - budu v budoucnosti o to méně překvapenej - já v
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Takto jsem přišel o flašku s pumpičkou primus omniplus. Nechal jsem se vybláznit že někomu našli v b
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Tos měl tu lahev složenou s pumpou? Chápu, že na rentgenu vypadá lahev s přidělanou pumpou blbě a kd
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Nestalo se to mně, ale známým. jedna zabavena v Braceloně, druhá v Moskvě - ta i s vařičem.
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
No tak nevim .. jsou to asi haluze protoze mam s benzinakem nalitano fakt dost a nikdy nebyl problem
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Kromě těch "idiotů" jsou to vlastně moje slova :-) ---
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Me zabavili prazdnou pal. lahev MSR, Swiss Air na trase Curych-Dubai. Privezli mi hlavni zavazadlo a
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Nejde paradoxně o idioty. Jak to zjistili? Se psem. Podle nějaké směrnice záleží na pracovníkovi let
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
No vzhledem k tvé evidentní averzi k benziňákům tě neberu jako moc objektivního. Rady s lihovým vaři
     Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Jednoznačně se musím zastat Beliala. Vozím lihák, na týden vystačím bohatě s 1/2 litrem lihu. Ten má
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Bordel po uživatelích benziňáků ? "ucmrndne" ? ekologie ? o čem to prosímtě mluvíš ? nejeb
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Nezlob se, ale to jsou trochu kecy. V životě bys například po mne osobně nenašel místo, kde jsem vař
       Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa09.05.2013
Naneštěstí tohle si říká každý. Ale víš co? Stokrát nic umořilo osla.
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
vozíš lihák, dbáš na ekologii a nosíš kostkovaný kalhoty že jo ? :-D
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
Diky vsem za info. Benzinak by samozrejme byl resenim, nicmene ted na posledni chvili uz nachci resi
   Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa09.05.2013
Nezatracuju benzíňák, ale jen si myslím, že jsem adekvátně odpověděl na to co jsi se ptal. S lihovým
 Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa07.05.2013
V roce 2006 jsem po chvilce běhání (dobře, kecám: po odpolendím projíždění celého města) náhodou nal

 Trubka do spáry06.05.2013
Ahoj, nevíe někdo kde sehnat na rozumný peníz Trango Big bro?

 Odsedávací smyčka06.05.2013
Zdravím, mám dotaz ohledně toho, zda je lepší mít odsedávací smyčku protáhlou jen jistícím okem na úvázku, nebo spodní částí + vrchní části úvazku?
Děkuji za odpovědi.
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Stačí to první.
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Úvaha. Pokud si stáhneš horní a dolní navazovací oka sedáku odsedkou uzlem napevno k sobě, pak ztrat
  Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Zbytečná agresivita, řekla bych... Z hlediska funkce s tebou souhlasím, ale napadá mě jeden důvod, p
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Já jsem ještě měl sedák, kde to oko nebylo. Jinak Důvod je prostý - pokud selže (rozpáře se) provazo
    Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Když provážeš odsedávací smycí nohavičky a pás a uděláš tam liščí smyčku ( bylo to kdysi i v katalog
     Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
to platí je pro odsedku ze šité smyce. z ploché metráže mám odsedku uvázanou do pasu i nohaviček. Zv
      Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Mohu tě poprosit o nějaké info o těch nehodách při rozpárání oka v sedáku? Docela mě tohle téme zají
       Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Kvůli prodřenému oku na sedáku bohužel zemřel třeba Todd Skinner myslím.
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
přesně toho jsem měl výše na mysli
         Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Díky za info. Co jsem ale tak našel, tak Skinnerův sedák byl opravdu velká stařešina a hodně prodřen
          Re: Odsedávací smyčka07.05.2013
rok a půl není stařešina, přesto už mi ze sedáku lezou nitě.
           Re: Odsedávací smyčka07.05.2013
A ty jsi Skinner? :D
            Re: Odsedávací smyčka08.05.2013
Minulý týden jsem byl u zkoušení sedáků na trhačce a hodnoty 10 let starého sedáku se oproti novému
             Re: Odsedávací smyčka08.05.2013
a to provazování ještě centrálního voka prosím jako proč? aby tam byl ještě větší bordel? aby se to
     Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
nojo, vodsedka, moje oblíbený témátko na flamíček. fakt neberu proč vodsedku z šitého plocháče liščá
      Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
dotaz: jak bys mi teda poradil přidělat k sedáku kupř. daisychain jinak než liščákem?
Tvůj př
       Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Videl jsem spoustu lidi s daisynou, ale ani jednoho, kdo by ji k necemu potreboval :-)
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Daisynu si montuju na sedák v horách. Využívám té možnosti si ji zkracovat a prodlužovat. Vím, že se
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
daisinu teď neřešíme, řešíme spojení odsedky a sedáku liščím uzlem (nebo jiným)
        Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
No ja daisynu nosim jako odsedku porad a na horach a vicedelkach ji teda fest vyuzivam. Takze s tim
      dotaz na Lukáše B.06.05.2013
Lukáši, pořád čekám jak nahradit ten liščák. Napadá mě jedna možnost, pokud bych použil jen jistící
       Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
já bych si tu dejzynu buˇˇd uuzloval z plocháče komplet (což mám u současného gyrtlu), nebo bych si
        Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
Pokud bys opravdu uvažoval o sedáku natvrdo spojeném s odsedkou, tak mi napiš. Mail v deníčku.
         Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
A ta míra se vzala kde? Je míň dynamická než mladý dynamický kolektiv, nebo je snad z částečně dynam
          Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
Napiš mi toho maila, vysvětlím, zajdeme na pivo ... Základní myšlenka však rozhodně je; dynamické la
           Re: dotaz na Lukáše B.07.05.2013
zadna odsedka neni na pady. Ani ze smyce, ani z lana.

Z mnoha duvodu. Napr. pad do o
           Re: dotaz na Lukáše B.08.05.2013
zmatení pojmů, Lukas se nerovná Lukas B., já se tak podepisuju furt a pravidelně (jo, dneska línej a
            Re: dotaz na Lukáše B.08.05.2013
Dynamická odsedka Beal je cetifikovaná a testovaná. Tvoje varianta se semodomo vyrobeným druhým okem
             Re: dotaz na Lukáše B.08.05.2013
z mého pohledu na certifikát sere pes - tedy dokud to nezačne zajímat poskytovatele mé úrazové pojis
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Mně bylo řečeno, že když provážeš celý sedák, tak to lano, když do něj padáš, má jiný úhel k tělu ne
    Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Jestli myslíš navázání na centrální oko, který spojuje pas a nohavičky, nebo přímo lanem provázat ty
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Mně bylo řečeno, že když provážeš celý sedák, tak to lano, když do něj padáš, má jiný úhel k tělu ne
  Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
odsedka by mela byt predevsim udelana z dyanamickeho lana, ne z ploche smyce a uz vubec ne z dyneemy
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
ja si ju pro jistotu prevazuji obema okama + pridavam pojistnou karabinu do spodniho a jednu do horn
  Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
:D, no bezpečnost především! Taky to tak dělám, ale často si říkám, jestli by místo toho nebylo snad
   Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
:-D ámen, hoši - oba dva!
  Re: Odsedávací smyčka08.05.2013
mám problém, vlastním sedák do kterého nelze namontovat odsedka, co teď? je vůbec možné existovat be
 Re: Odsedávací smyčka06.05.2013
Si tam navaž: Dvojitej dračák, vůdčák a vůdčák. Bereno od spodu! A máš to, voe ;-)

 ovčie s.05.05.2013
ahoj,

když odmyslím, to, že tudy nevede turistická značka - dá se projít od zbojnické, přes ovčie s. na czarny?

myslím v létě, za normálního počasí
 Re: ovčie s.05.05.2013
Je to hnusné, suťové, travnaté a vysoké. Taky mě to jednou napadlo - můžu si to odškrtnout v průvodc

 Dyneema04.05.2013
Ahoj, vite nekdo positivne(tzn.citat knihy, clanku,overeneho nazoru), zda je bezpecne prodlouzit jakoukoliv smycku smyckou Dyneema, o ktere je znamo, ze pri padovem zatizeni se roztavi v uzlu?
Vite nekdo o overenem a spravnem zpusobu jak spojit bed
 Re: Dyneema05.05.2013
Vím, ale přestalo mě bavit to sem psát. Třeba se ozvou anonymové po víkendu.
Nerozumím tomu,
 Re: Dyneema05.05.2013
ad 2): 1   ...   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   541   542   543   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Eiger - vrcholová jeskyně
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se v blízkosti vrcholku Eigeru nachází "bivakovací" jeskyně... někde jsem o ní slyšel, nebo četl, ale nedaří se mi zjistit info... mělo by se jednat o místo blízko vrcholu, vhodné pro přenocování po vylezení severky... pokud mi někdo poradí, budu rád...
Děkuji





NFE00:47:47 08.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz