Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English odsedka 08.05.2013 čau.. vim, že se tu diskuse na téma odsedka vedla nesčetněkrát.. a z toho co jsem se dočet a slyšel. tak vim, že není ideální řešení plocha smice na liščí uzel, ale má to tak většina lezců. Z toho důvodu jsem se začal poohlížet po nějakém jiném a bezpečně
  Re: odsedka 09.05.2013 udelatko zajimave, zda semi to jako idealni vec na feraty O:)
Ale lizt bych s tim asi nechtel
    Re: odsedka 09.05.2013 Prosím vás proč to už zase řešíte? Co má dělat odsedka? Udržet váhu dospělýho člověka. Nic víc, nic
      Re: odsedka 09.05.2013 moje výhrada k liščáku není pevnostního rázu, vadí mi ten bordel v centrálním voku.
jéžišmarj
        Re: odsedka 09.05.2013 Tak ja chapu, ze odsedka by mela bejt 100% nekdy se prevazuju nahore na slaneni a sedim jen v odsedc
          Re: odsedka 09.05.2013 správný spůsob je necertifikovaný a tudíž samozřejmě špatný.
            Re: odsedka 09.05.2013 Tolyk pravopisnyh chyp v tak kratkim flejmu je i na lesce supa vikon :-)
            Re: odsedka 09.05.2013 Boha jeho.. Pise tohle vubec Lukas , nebo se za nej nekdo vydava? Liscak, daisyna... Daisyna ma tak
          Re: odsedka 09.05.2013 A to neumíš číst a prohlížet obrázky? Máš-li pochybnosti, koukni na Beal Dynadoubleclip 40-75cm a má
            Re: odsedka 09.05.2013 teda já chápu že doba je zlá a žrát se musí, ale uvítal bych kdyby podobná reklamní sdělení byla voz
              Re: odsedka 09.05.2013 Asi tomu neuvěříš, ale příspěvek jsem psal z vlastní zkušenosti. A pokud jsem mu udělal reklamu, jse
                Re: odsedka 09.05.2013 vono to pastelkování možná funguje v oboru jánevim frikulínskejch mobilních telefonů nebo strýtovejc
                  Re: odsedka 09.05.2013 Já snad půjdu a nafotím můj lezecký batoh včetně té používané odsedky :-) Jediné, co tě omlouvá, je,
                Re: odsedka 09.05.2013 Hele a jak to jde na odbyt? Možná tam v Bealu děláte dobrý lana, ale tahle dvojitá odsedka, to soráč
                  Re: odsedka 09.05.2013 Vola ze sebe děláš sám. Věc je to veskrze praktická. Do vzdálenějšího oka karabinu do štandu a do bl
                  Re: odsedka 10.05.2013 Beal dela i klasickou jednopramenou odsedku. Je skvela a mohu ji jen doporucit. Rozhodne to neni zad
  Re: odsedka 09.05.2013 Já používám klasickou dyneemovou daisy chainu, přidělanou na liščák a dvě karabiny na nastevení idea
    Re: odsedka 10.05.2013 preesne...a pak je jeedno jestli je to daisy chain, smycka s lyscim uzlem nebo tkanicka od bot..v p
Posílení prstů 08.05.2013 Ahoj,
Co si myslíte, že je lepší na posílení prstů? Viset na lištičkách na balkně, popř. lízt na kampusu?
Jde mi o to, že mám otevřený úchop dost slabý a třeba boule v převisu udržím snáž, když je zalomím, což mi zase přijde dost o pr
  Re: Posílení prstů 08.05.2013 mám stejný problém. Tak si chci koupit dvě obliny a viset na nich. Myslím si, že by to mohlo pomoct
    Re: Posílení prstů 08.05.2013 Kontaktní sílu (dynamické doskoky do chytů) na kampusu.
Na statickou sílu prstů bychmalé liš
    Re: Posílení prstů 08.05.2013 mozna jo... ale! vyset na liste tak aby ti to ustrelilo, je spis nejrychlejsi cesta k doktorovi... t
      Re: Posílení prstů 08.05.2013 sry viset :D
      Re: Posílení prstů 11.05.2013 Většinou jsem se rozlezl na boulderovce, pak tak hoďku boulderoval, a v momentě, kdy jsem byl dobře
  Re: Posílení prstů 08.05.2013 Gumený kolečko. Ze 4 jsem na 5 poskočil v průběhu měsíce.
    Re: Posílení prstů 08.05.2013 v skole?
      Re: Posílení prstů 08.05.2013 Trhni si, vole. 4 a 5 UIAA.
        Re: Posílení prstů 08.05.2013 Vtip týdne!!!! :-D :-D :-D
        Re: Posílení prstů 08.05.2013 si děláš kozy :-D
          Re: Posílení prstů 08.05.2013 Gumený kolečko si mužeš .leda tak koulet.
            Re: Posílení prstů 08.05.2013 Balkana a visy otevřeným o max síle nebo vytrvalosti tu najdeš články.
            Re: Posílení prstů 08.05.2013 Uzlařu,ty máš gumený kolečko v kebuli.
              Re: Posílení prstů 09.05.2013 :D
            Re: Posílení prstů 10.05.2013 IP samozřejmě nevidím, ale jsem si skoro jistej, že tady někdo zneužívá Uzlařův nick (čemuž se ale n
              Re: Posílení prstů 10.05.2013 To nepsal Uzlař?
                Re: Posílení prstů 10.05.2013 To s tou 4 a 5 přeci nemohl myslet nikdo vážně. A Uzlařovy posty vážně míněny imho většinou jsou.
                  Re: Posílení prstů 10.05.2013 tim bych si nebyl tak jisty. Uzlar si bezne zapisuje do denicku 5- jako 4+ atd... takze v tech drobn
    Re: Posílení prstů 08.05.2013 Já sem na 5 UIAA rovnou začínal, takže nedělat nic evidentně funguje ještě lépe než gumové kolečko :
      Re: Posílení prstů 10.05.2013 Teď jsem se roztrh smíchy vejpůl!! Dobře vy. :-D
  Re: Posílení prstů 10.05.2013 no ja jsem dal tvrdý trening na kampusu (2cm) lišta - cca 2 mesíce kombinace s deskou na visy a TRX
    Re: Posílení prstů 10.05.2013 no mě to teda taky celkem trvalo než sem ze 5+ vylezl svoje první 6+/7- ( 6a fr vole )
Le j
      Re: Posílení prstů 10.05.2013 no nevim na 6a+/b snad už kampusovat jedno-dvoj prstovky a skoky 1-9-1 jednoručne jinak to nepujde o
        Re: Posílení prstů 10.05.2013 ty oslední serie skáčeš jako doubles ? to musí být rachot .. no skusím tvůj program snad pak třeba u
          Re: Posílení prstů 10.05.2013 no nekdy double kdyz me boli rameno tak to davam jednorucne.
            Re: Posílení prstů 11.05.2013 Kavdý uáno duacet dvepů a 8a flo jako po máfle.
Eiger - vrcholová jeskyně 08.05.2013 Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se v blízkosti vrcholku Eigeru nachází "bivakovací" jeskyně... někde jsem o ní slyšel, nebo četl, ale nedaří se mi zjistit info... mělo by se jednat o místo blízko vrcholu, vhodné pro přenocov
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně 08.05.2013 Ahoj s jeskyni Ti neporadim ale jestli chces lezt severku,tak me prosim kontaktuj na mejl.Diky.
    Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 jej, nevidim nikde Tvůj email..
      Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 najed si na jeho jmeno pod komentem.
    Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 napiš mi tvuj email prosím, nejde mi to rozkliknout
    Re: Eiger - vrcholová jeskyně 30.05.2013 napiš mi prosim email kam Ti mam nsat..dík
  Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 Dost o tom pochybuju... ale držím ti palce ať to zjistíš. Napiš do Grindelwaldu do inf. střediska ne
    Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 Mail uvidis, kdyz najedes na ten podpis pod prispevkem (Sali).
      Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 to mi nefunguje právě..
    Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 Ještě doplním, že na vrcholu jsem byl a viděl to tam v reálu, taky mám o E. dost načteno... a o tomt
      Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 Napodobne... jen me napada ze "neco jako jeskyne" Bylo videt vlevo (koukaje k mittlegigrat
        Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 Neni tam nejaka ta zeleznicni stola?
          Re: Eiger - vrcholová jeskyně 09.05.2013 je (díra = nouzový vstup do štoly, kde jezdí vlak), ale až úplně dole, skoro až ve stanici :-)
Eiger - vrcholová jeskyně 08.05.2013 Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, kde se v blízkosti vrcholku Eigeru nachází "bivakovací" jeskyně... někde jsem o ní slyšel, nebo četl, ale nedaří se mi zjistit info... mělo by se jednat o místo blízko vrcholu, vhodné pro přenocov
Ferraty Italie 07.05.2013 Ahoj, poradite, kde se daji sehnat podrobne popisy ferrat jako jsou napr. u vicedelek? Samozrejme s jinou klasifikaci. Zatim se mi to nikde nepodarilo objevit. Ani online ani knizne. Co se tyce oblasti, tak zatim jen Italie a Rakousko. Diky za tipy. Jaja
    Re: Ferraty Italie 07.05.2013 Super. Diky moc. To je presne ono. Jaja
Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 06.05.2013 Cau, za 2 dny letime do Marrakese a chceme dat trek ve Vysokem Atlasu.
Mam 2 probmey - v CR nejde sehnat turist. mapa, jen 1:100 000 High Atlas co je nic moc (500 kč). Da se neco koupit na miste? Pripadne nemeli byste nekdo na zapujceni na 2 tydny
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 před 6 lety sme bombu nesehnali, nakonec sme tam koupili varič a bomby campingaz..
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 A to jste koupili primo v Marrakesi? Je problem najit obchudek kde to prodavaji? V diskuzich pisou z
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Ještě dodatek k mýmu příspěvku níže - v Marrakéshi je problém sehnat všechno a přitom nic. 90% města
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 tušim že sme to nakupovali v Casablance, byl s tim trošku problém, posílali nás furt do různejch krá
        Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Jo, o tom trochu mluvím - nakonec i najít supermarket se standardním jídlem (pokud nechceš jíst hoto
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 jako docela funkční varianta může posloužit dřívkáč, třeba
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Na takovýto exotický výlety ti doporučuju benzinový vařič. Prázdný vařič můžeš vzít do letadla bez p
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Mapa 1:100k je úplně v pohodě, mám ji doma, vypadá solidně a rozhodně je to jeden z lepších kartogra
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Doporučuju lihový vařič. Je bezporuchový, není to takový krám jak benzíňák a na letní podmínky v poh
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 :)) Tobě fakt někdy zabavili palivovou lahev?? (Absolvoval jsem asi 10 letů s vařičem a nikdy nic..)
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Slyšel jsem, že na zpátečním letu měl někdo problémy protože zřejmě i když měl lahev už bez benzinu,
        Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Tak to slyším vážně poprvý, ale díky aspoň za info - budu v budoucnosti o to méně překvapenej - já v
          Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Takto jsem přišel o flašku s pumpičkou primus omniplus. Nechal jsem se vybláznit že někomu našli v b
            Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Tos měl tu lahev složenou s pumpou? Chápu, že na rentgenu vypadá lahev s přidělanou pumpou blbě a kd
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Nestalo se to mně, ale známým. jedna zabavena v Braceloně, druhá v Moskvě - ta i s vařičem.
        Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 No tak nevim .. jsou to asi haluze protoze mam s benzinakem nalitano fakt dost a nikdy nebyl problem
          Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Kromě těch "idiotů" jsou to vlastně moje slova :-) ---
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Me zabavili prazdnou pal. lahev MSR, Swiss Air na trase Curych-Dubai. Privezli mi hlavni zavazadlo a
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Nejde paradoxně o idioty. Jak to zjistili? Se psem. Podle nějaké směrnice záleží na pracovníkovi let
        Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 No vzhledem k tvé evidentní averzi k benziňákům tě neberu jako moc objektivního. Rady s lihovým vaři
          Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Jednoznačně se musím zastat Beliala. Vozím lihák, na týden vystačím bohatě s 1/2 litrem lihu. Ten má
            Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Bordel po uživatelích benziňáků ? "ucmrndne" ? ekologie ? o čem to prosímtě mluvíš ? nejeb
            Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Nezlob se, ale to jsou trochu kecy. V životě bys například po mne osobně nenašel místo, kde jsem vař
              Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 09.05.2013 Naneštěstí tohle si říká každý. Ale víš co? Stokrát nic umořilo osla.
            Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 vozíš lihák, dbáš na ekologii a nosíš kostkovaný kalhoty že jo ? :-D
    Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 Diky vsem za info. Benzinak by samozrejme byl resenim, nicmene ted na posledni chvili uz nachci resi
      Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 09.05.2013 Nezatracuju benzíňák, ale jen si myslím, že jsem adekvátně odpověděl na to co jsi se ptal. S lihovým
  Re: Maroko - bomba VAR, Atlas mapa 07.05.2013 V roce 2006 jsem po chvilce běhání (dobře, kecám: po odpolendím projíždění celého města) náhodou nal
Trubka do spáry 06.05.2013 Ahoj, nevíe někdo kde sehnat na rozumný peníz Trango Big bro?
Odsedávací smyčka 06.05.2013 Zdravím, mám dotaz ohledně toho, zda je lepší mít odsedávací smyčku protáhlou jen jistícím okem na úvázku, nebo spodní částí + vrchní části úvazku?
Děkuji za odpovědi.
  Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Stačí to první.
  Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Úvaha. Pokud si stáhneš horní a dolní navazovací oka sedáku odsedkou uzlem napevno k sobě, pak ztrat
    Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Zbytečná agresivita, řekla bych... Z hlediska funkce s tebou souhlasím, ale napadá mě jeden důvod, p
      Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Já jsem ještě měl sedák, kde to oko nebylo. Jinak Důvod je prostý - pokud selže (rozpáře se) provazo
        Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Když provážeš odsedávací smycí nohavičky a pás a uděláš tam liščí smyčku ( bylo to kdysi i v katalog
          Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 to platí je pro odsedku ze šité smyce. z ploché metráže mám odsedku uvázanou do pasu i nohaviček. Zv
            Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Mohu tě poprosit o nějaké info o těch nehodách při rozpárání oka v sedáku? Docela mě tohle téme zají
              Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Kvůli prodřenému oku na sedáku bohužel zemřel třeba Todd Skinner myslím.
                Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 přesně toho jsem měl výše na mysli
                  Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Díky za info. Co jsem ale tak našel, tak Skinnerův sedák byl opravdu velká stařešina a hodně prodřen
                    Re: Odsedávací smyčka 07.05.2013 rok a půl není stařešina, přesto už mi ze sedáku lezou nitě.
                      Re: Odsedávací smyčka 07.05.2013 A ty jsi Skinner? :D
                        Re: Odsedávací smyčka 08.05.2013 Minulý týden jsem byl u zkoušení sedáků na trhačce a hodnoty 10 let starého sedáku se oproti novému
                          Re: Odsedávací smyčka 08.05.2013 a to provazování ještě centrálního voka prosím jako proč? aby tam byl ještě větší bordel? aby se to
          Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 nojo, vodsedka, moje oblíbený témátko na flamíček. fakt neberu proč vodsedku z šitého plocháče liščá
            Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 dotaz: jak bys mi teda poradil přidělat k sedáku kupř. daisychain jinak než liščákem?
Tvůj př
              Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Videl jsem spoustu lidi s daisynou, ale ani jednoho, kdo by ji k necemu potreboval :-)
                Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Daisynu si montuju na sedák v horách. Využívám té možnosti si ji zkracovat a prodlužovat. Vím, že se
                Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 daisinu teď neřešíme, řešíme spojení odsedky a sedáku liščím uzlem (nebo jiným)
                Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 No ja daisynu nosim jako odsedku porad a na horach a vicedelkach ji teda fest vyuzivam. Takze s tim
            dotaz na Lukáše B. 06.05.2013 Lukáši, pořád čekám jak nahradit ten liščák. Napadá mě jedna možnost, pokud bych použil jen jistící
              Re: dotaz na Lukáše B. 07.05.2013 já bych si tu dejzynu buˇˇd uuzloval z plocháče komplet (což mám u současného gyrtlu), nebo bych si
                Re: dotaz na Lukáše B. 07.05.2013 Pokud bys opravdu uvažoval o sedáku natvrdo spojeném s odsedkou, tak mi napiš. Mail v deníčku.
                  Re: dotaz na Lukáše B. 07.05.2013 A ta míra se vzala kde? Je míň dynamická než mladý dynamický kolektiv, nebo je snad z částečně dynam
                    Re: dotaz na Lukáše B. 07.05.2013 Napiš mi toho maila, vysvětlím, zajdeme na pivo ... Základní myšlenka však rozhodně je; dynamické la
                      Re: dotaz na Lukáše B. 07.05.2013 zadna odsedka neni na pady. Ani ze smyce, ani z lana.
Z mnoha duvodu. Napr. pad do o
                      Re: dotaz na Lukáše B. 08.05.2013 zmatení pojmů, Lukas se nerovná Lukas B., já se tak podepisuju furt a pravidelně (jo, dneska línej a
                        Re: dotaz na Lukáše B. 08.05.2013 Dynamická odsedka Beal je cetifikovaná a testovaná. Tvoje varianta se semodomo vyrobeným druhým okem
                          Re: dotaz na Lukáše B. 08.05.2013 z mého pohledu na certifikát sere pes - tedy dokud to nezačne zajímat poskytovatele mé úrazové pojis
      Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Mně bylo řečeno, že když provážeš celý sedák, tak to lano, když do něj padáš, má jiný úhel k tělu ne
        Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Jestli myslíš navázání na centrální oko, který spojuje pas a nohavičky, nebo přímo lanem provázat ty
      Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Mně bylo řečeno, že když provážeš celý sedák, tak to lano, když do něj padáš, má jiný úhel k tělu ne
    Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 odsedka by mela byt predevsim udelana z dyanamickeho lana, ne z ploche smyce a uz vubec ne z dyneemy
  Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 ja si ju pro jistotu prevazuji obema okama + pridavam pojistnou karabinu do spodniho a jednu do horn
    Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 :D, no bezpečnost především! Taky to tak dělám, ale často si říkám, jestli by místo toho nebylo snad
      Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 :-D ámen, hoši - oba dva!
    Re: Odsedávací smyčka 08.05.2013 mám problém, vlastním sedák do kterého nelze namontovat odsedka, co teď? je vůbec možné existovat be
  Re: Odsedávací smyčka 06.05.2013 Si tam navaž: Dvojitej dračák, vůdčák a vůdčák. Bereno od spodu! A máš to, voe ;-)
ovčie s. 05.05.2013 ahoj,
když odmyslím, to, že tudy nevede turistická značka - dá se projít od zbojnické, přes ovčie s. na czarny?
myslím v létě, za normálního počasí
  Re: ovčie s. 05.05.2013 Je to hnusné, suťové, travnaté a vysoké. Taky mě to jednou napadlo - můžu si to odškrtnout v průvodc
Dyneema 04.05.2013 Ahoj, vite nekdo positivne(tzn.citat knihy, clanku,overeneho nazoru), zda je bezpecne prodlouzit jakoukoliv smycku smyckou Dyneema, o ktere je znamo, ze pri padovem zatizeni se roztavi v uzlu?
Vite nekdo o overenem a spravnem zpusobu jak spojit bed
  Re: Dyneema 05.05.2013 Vím, ale přestalo mě bavit to sem psát. Třeba se ozvou anonymové po víkendu.
Nerozumím tomu,