Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Jak na správné shyby 11.05.2013 Zdravím.. chtěl bych se zeptat jak se vlastně dělají správné shyby? Je to do úplného visu tedy propnutí loktů a nebo jsou lokty před dalším shybem mírně ohnuté? Zatím to dělám do do visu, ale řekl bych že je to docela nápor na klouby v loktech. Ublížím si
  Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 Nechod do vystretia (na spodu maj mierne pokrcene lakte a nie uplne vypustene ramena), setris si tym
    Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 podle mě je to sporné když děláš široké nadhmatem měl by to být cvik na široký zádový sval tutíž by
  Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 Pokiaľ nejdeš do úplne vystretých lakťov, nepracujú svaly v úplnom ROM takže sa uberáš o prínos sily
  Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 Vždy jsem je zcela propinal a myslim,ze malokdo jich udělal víc než já:)Důležité je co nejrychleji n
  Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 Vždy jsem je zcela propinal a myslim,ze malokdo jich udělal víc než já:)Důležité je co nejrychleji n
  Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 Vždy jsem je zcela propinal a myslim,ze malokdo jich udělal víc než já:)Důležité je co nejrychleji n
    Re: Jak na správné shyby 11.05.2013 S jakou zátěží uděláš shyb na jedné ruce?
      Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 A ty?
        Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Moc ne. Maximálně 12.
          Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Se zátěží 12 gramů? Nic moc..
          Re: Jak na správné shyby 13.05.2013 Udělat shyb na jedné ruce se zátěží 20kg je jednoduché. Stačí nacvičit shyb s 30kg a zeslábnout.
      Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Dříve jsem dělal i s 10kg v pohode a uz bych to nikdy nedelal.Byla jina doba a clovek se nedostal k
        Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Ahoj, je jeste jina moznost jak stizit shyb nez to, ze ho budu delat velmi pomalu? Dik
          Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Těch možností je tolik...Malokdo da 10opak.na jedné ruce,ten si to stizi fazovanyma shybama,s nohama
            Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Diky!
              Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 Honza je Mistr světa ve shybech a ví o čem mluví, rychle nahoru a opatrně a kontrolovaně dolů, vyprd
                Re: Jak na správné shyby 12.05.2013 práve bežný hobík by mal od začiatku ísť úplne do vystretia, kým je schopný zhybovať len v relatívne
                  Re: Jak na správné shyby 13.05.2013 úchop je taky důležitý. Z hlediska lezení shyby na tyči ti nedají tolik jako shyby s otevřeným uchop
                Uplne vyveseni 13.05.2013 Bavime se tady u shybovani lezcu a ti jsou uz na neco pripraveny.Pro me bylo lepsi mezi kazdym prita
La Turbie 11.05.2013 Ahoj, nemáte někdo zkušenost s lezením na La Turbie? Jsou -li tam cesty, kde se dá lano pověsit ze shora a jsou-li tam cesty jednoduché, které zvládnou dvě děvčata, které nelezou zase tak moc? A neznáte někdo nějaké bouldrové oblasti na Cote d
  Re: La Turbie 11.05.2013 To je ale otázek.
    Re: La Turbie 11.05.2013 To je ale odpověď .)
      Re: La Turbie 11.05.2013 Lehké sektory v La Turbie: Gentil, Dalle d'oiseau, La Haine, Prussik, lano se tam shora hodit nedá
        Re: La Turbie 11.05.2013 Díky moc! Já už na Turbie lezla a právě pamatuju, že jsme ho někdě věšeli zeshora, jen nepamatuje kd
        Re: La Turbie 11.05.2013 Díky moc! Já už na Turbie lezla a právě pamatuju, že jsme ho někdě věšeli zeshora, jen nepamatuje kd
          Re: La Turbie 11.05.2013 Antibes
            Re: La Turbie 11.05.2013 Hned vedle, já jsem v Biotu .) Kdyby se ti/vám chtělo mě přibrat na nějaký lezení někdy, byla bych m
              Re: La Turbie 11.05.2013 Zítra? Napiš mi mail. pbla4024@email.cz
Kompletní vybavení 11.05.2013 Zdravím Vás,
v úterý v Plzni vybrali auto o kompletní vybavení. Pokud by jste narazili na nějaký kousek z níže uvedeného hoďte mi prosím echo. Děkuji moc.
Lano - Dynamické lano Score 10,1 50m - Singing Rock - Zeleno-žluté - už lezen
  Re: Kompletní vybavení 14.05.2013 Vloni mi v Plzni taky vybrali auto s koplet cajkama.....:-( A Bohužel, po věcech ani vidu ani slechu
  Re: Kompletní vybavení 14.05.2013 asi jsou to dvě různý věci..ale pár dní zpět tu někdo v inzerci hlásil nález v nějakým parku...kompl
    Re: Kompletní vybavení 14.05.2013 Děkuji za tip, kde jsi tuhle informaci nalezl? Zatím po věcech ani vidu, ani slechu :-((
Průvodce Frankenjura 10.05.2013 Ahoj, chtěl jsem se zeptat jakého průvodce byste doporučovali do Frankenjury?
Diky
  Re: Průvodce Frankenjura 11.05.2013 Rozhodně Röckera. Schwertner je k hovnu a nic podle něj nenaješ
    Re: Průvodce Frankenjura 11.05.2013 Röcker +1
    Re: Průvodce Frankenjura 11.05.2013 Já jsem si zvykl na Schwertnera a je nesmysl, to co tvrdí ten nade mnou. Má mapky dobrý (každý sekto
      Re: Průvodce Frankenjura 11.05.2013 Přesně tak! Röcker a Schwertner jsou na hovno, nejlepší je Thum!!! :-D Ne, vážně, kdybych si teď kup
      Re: Průvodce Frankenjura 14.05.2013 Schwertner +1, obcas budes doma prijemne prekvapeny jak tezke veci jsi vylezl az kouknes na fj.com n
    Re: Průvodce Frankenjura 14.05.2013 Za mne taky určitě Röckera. Má popisky oblastí a přístupu i v angličtině, lepší mapky, názornější ob
    Re: Průvodce Frankenjura 14.05.2013 Mam Schwertnera 2012 a vzdycky jsem podle neho vsechno nasel. Nikdy jsem nemel problem a jak pise Ji
  Re: Průvodce Frankenjura 14.05.2013 Nejlepci pruvodce je pujcenej. Nejlip na miste pod skalou. Vetsina lezcu ho tam ma, protoze jsou skr
    Re: Průvodce Frankenjura 15.05.2013 To u Jury není až tak pravda. Jednak bez průvodce hodně oblastí nenajdeš a pak se lehko může stát, ž
      Re: Průvodce Frankenjura 15.05.2013 nejvic prave u jury, kde jinde, nicmene kdyz mas v kompu v praci kopii pruvodcu z frankeknjura.com
  Re: Průvodce Frankenjura 15.05.2013 Rozhodně Schwartner:-)
Podle mne super celkové mapky. Zdají se schématické, ale vždy jsme pod
Průvodce Frankenjura 10.05.2013 Ahoj, chtěl jsem se zeptat jakého průvodce byste doporučovali do Frankenjury?
Diky
děravá skála 10.05.2013 prosím o jakýkoli nakres s popiskama foto pruvodce cokoli děkuji děkuji odkaz info cokoli
  Re: děravá skála 10.05.2013 Tam si moc nezalezeš, jsou lepší skály v okolí. Zas tak moc to za to nestojí.
    Re: děravá skála 10.05.2013 no neviem co pokladás za okolie ale v okolí cca 100km od plaveckeho podhradia kvalitnú skalu nenájde
      Re: děravá skála 10.05.2013 ono je to tam spíš takové osobní chcu tam vylezt asi 3-4 cesty jen tak s principu že tam lezl svišt
        Re: děravá skála 10.05.2013 mas to v maily
          Re: děravá skála 10.05.2013 Mohol by si ho poslať aj mne? Díky.
            Re: děravá skála 10.05.2013 done
        Re: děravá skála 11.05.2013 Ta Alternativka je poněkud lepší než tohle, Děravá je spíš na podívání, na lezení moc ne, je tam jen
basnicka pre Parizanku 09.05.2013 Vemu te nekdy na lezeckou expedici,
takovou nasi soukromou exhibici,
Budem tam sami, jen Ty a ja,
lanem spojeni, navzdy obaja.
Mozna te vemu, sebou i do vezi,
az tam pak uvidis, jak nam zivot pobezi,
jak r
Doprava po Katalánsku 09.05.2013 Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s cestováním po Katalánsku, konkrétně z Girony/Barcelony do těch nejbližších lezeckejch oblastí jako Margalef, Siurana atd. Je možný dostat se tam nějak bez auta, nebo je půjčit si auto jediná
  Re: Doprava po Katalánsku 10.05.2013 Ahoj, zkoušel jsem ve Špáňu stopovat, se střídavými úspěchy. Obecně to bylo lepší na jihu (Arabové,
    Re: Doprava po Katalánsku 10.05.2013 jo, v katalansku jsem se na stopu taky zasekl na dva dny a pak jsem to vzdal. nikdo nestavel, nikde
  Re: Doprava po Katalánsku 10.05.2013 Auto, jednoznačně. V Katalánsku jsem přes dva roky pracoval a i lezl. Kára je opravdu základ.
    Re: Doprava po Katalánsku 16.07.2013 Děkuju všem za názory.. Pro případ, že by někdo v budoucnu řešil stejnej problém: ve 4 bych to viděl
      Re: Doprava po Katalánsku 16.07.2013 Do Siurany jsme se dostávali před pár dny také bez auta. Do Reus z Barny vlakem, do Cornudelly busem
Doprava po Katalánsku 09.05.2013 Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s cestováním po Katalánsku, konkrétně z Girony/Barcelony do těch nejbližších lezeckejch oblastí jako Margalef, Siurana atd. Je možný dostat se tam nějak bez auta, nebo je půjčit si auto jediná
Beal - unicore 09.05.2013 Máte někdo zkušenost s touhle úpravou? Je to lepší o proti "klasickému" lanu? Zajímají mě osobní zkušenost.. Co životnost? Díky
  Re: Beal - unicore 09.05.2013 Teď jsem tu o tom psal - koukni napravo na Beal Diablo - něco nového?
  Re: Beal - unicore 09.05.2013 Životnost ti tu asi nikdo moc neporadí, když jsou to letos nové lana. Co se týká pracovního, tak si
    Re: Beal - unicore 09.05.2013 Nevím kde si přišel na to, že jsou to letos nová lana... Má osobní zkušenost je dobrá, s lanem se pa
      Re: Beal - unicore 09.05.2013 Tady si lidi stěžovali, že Diablo se dost kroutí. Já mám WallMaster, také UNICORE technologie, a kro
        Re: Beal - unicore 10.05.2013 ... a nekroutí se to lano? ;-)
          Re: Beal - unicore 10.05.2013 které?
            Re: Beal - unicore 11.05.2013 Mám od loňského jara Diablo 10.2. Po jedné slabe sezóně na písku je oplet v dost nepěkném stavu - př
            Re: Beal - unicore 11.05.2013 Mám od loňského jara Diablo 10.2. Po jedné slabe sezóně na písku je oplet v dost nepěkném stavu - př
1
...
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
...
2263
  Re: Průvodce Frankenjura Rozhodně Röckera. Schwertner je k hovnu a nic podle něj nenaješ 08:34:12 11.05.2013odpovědět
    Re: Průvodce Frankenjura Röcker +1 M, 09:06:11 11.05.2013odpovědět
    Re: Průvodce Frankenjura Já jsem si zvykl na Schwertnera a je nesmysl, to co tvrdí ten nade mnou. Má mapky dobrý (každý sektor má GPS souř.) nákresy sice jednodužší, ale přehledný. Rocker je takový víc vykreslený a navíc německo anglický, takže takz není špatný.
Doufám, že sem přibude komentář, Rocker i Schwertner jsou naho.no, nejlepší je Thum. :-) jirkas 12:08:41 11.05.2013odpovědět
      Re: Průvodce Frankenjura Přesně tak! Röcker a Schwertner jsou na hovno, nejlepší je Thum!!! :-D Ne, vážně, kdybych si teď kupoval průvodce na Juru, koupím Thuma. Už jen protože ho nikdo nemá a můžem porovnávat a že je co. Čísla, názvy, počet jištění, parkování, přístupy. Krom toho Thum pivem nešetří a to já rád. Malin a hvězdiček u konkurence je pomálu. "Jedna kupa sr..." se mi nelíbí tolik jako zvracející trpaslík, i když nevím, jestli se tyto symboly ještě používají. Líbí se mi přístup v průvodci na Finale Ligure od Versante Sud - nebudeme vám kazit OS, proto neuvádíme info o cestách. Proto se mi teď nejvíc líbí průvodce od Thuma. Bída 19:54:44 11.05.2013odpovědět
      Re: Průvodce Frankenjura Schwertner +1, obcas budes doma prijemne prekvapeny jak tezke veci jsi vylezl az kouknes na fj.com nebo na lezce. 07:49:41 14.05.2013odpovědět
    Re: Průvodce Frankenjura Za mne taky určitě Röckera. Má popisky oblastí a přístupu i v angličtině, lepší mapky, názornější obrázky skal s cestama. Líp se v něm orientuje. P 10:04:20 14.05.2013odpovědět
    Re: Průvodce Frankenjura Mam Schwertnera 2012 a vzdycky jsem podle neho vsechno nasel. Nikdy jsem nemel problem a jak pise JirkaS kazda skala ma nakonec i GPS jan 18:15:36 14.05.2013odpovědět
  Re: Průvodce Frankenjura Nejlepci pruvodce je pujcenej. Nejlip na miste pod skalou. Vetsina lezcu ho tam ma, protoze jsou skryti fetisisti, nekteri maji dokonce dva! Laco Šaolin 11:24:58 14.05.2013odpovědět
    Re: Průvodce Frankenjura To u Jury není až tak pravda. Jednak bez průvodce hodně oblastí nenajdeš a pak se lehko může stát, že tam nikdo nebude.
Mě se zase víc líbí Swerter než Thum, je pro mě přehlednější. Ale je nejlepší si je prohlídnout před koupí a pak si koupit vítěze. Hadrburg 07:31:53 15.05.2013odpovědět
      Re: Průvodce Frankenjura nejvic prave u jury, kde jinde, nicmene kdyz mas v kompu v praci kopii pruvodcu z frankeknjura.com tak je o to necem trochu jinem (a druhou kopii mam v hlave :) l. 11:33:36 15.05.2013odpovědět
  Re: Průvodce Frankenjura Rozhodně Schwartner:-)
Podle mne super celkové mapky. Zdají se schématické, ale vždy jsme podle mich všechno našli. Teď jsme na zrovna porvonávali nějaké nepřehledné cesty a S. byl jednoduší, ale pro orientaci přehlednější. Klasa lítá ve všech průvodcích všemi směry. Valmar 11:35:42 15.05.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: