Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English výstroj a obtížnost 15.05.2013 Ahoj. Před časem jsem si koupil nové lezečky a jsem z nich nadšen. V kolmém lezení po mikrolištách jsem najednou vylezl cesty o kterých jsem si dříve jen nechával zdát. S chutí jsem si zapsal svou novou TOP cestu, ale začal jsem filozofovat, že vlastně ne
  Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Asi záleží na charakteru cesty. Nejde říct jednoznačně ano/ne. Sám mluvíš o mikrolištách. To by jsi
    Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Nejen v kopačkách Beliale, 50.den vylezl bez pravé boty naboso:-).
    Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 v průvodcích na sasko je Bernd Arnold vyfocený v prvovýstupu v desítkách naboso.
A v
      Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 ze zkušeností softmovera potvrzuji, že lezení na boso po osoleném nekousavém pískovci je bezva, ale
  Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Nejsem tak dobrý lezec jak píšeš, (8+ je přibližně moje OS hranice, avšak až na vyjímky jsem nic moc
  Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 fajfteny jsou hodně drahé lezky, ale i kdybys koupil malé, nebo ještě menší, tak v nich nezapatuješ,
  Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Zrovna nedávno jsem o tomhle přemýšlel. Boty se podílejí na výkonu velkou měrou. Ve svých začátcích
    Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Mohl bys být prosím trochu konkrétnější? Která je to česká lezečka co ti vyhovuje? Jinak s těmi Evol
      Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 je to jen o pohodlí a gumě. Když Miury neseděj, můžeš dělat, co chceš, ale stejně ti to nepoleze. Na
      Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Evolvy letěly do báglu, protože nestály v krajních polohách, sám to nechápu, asi mají špičatější a t
        Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Přesně, z RP Ozonů jsem taky nadšenej. Ale třeba RP Pearl mi přišly šílený a už bych si je nekoupil.
          Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Pearly byly vynikající naposledy 2004 (celý černobílý). To byla bota kterou bych si koupil rád znovu
        Re: výstroj a obtížnost 16.05.2013 Testarosy jsou best ! :-)
          Re: výstroj a obtížnost 18.05.2013 O tom bych pochyboval.
Pro každýho to budou jiný boty podle lezené obtížnosti, typu nohy, tec
irán 15.05.2013 Ahoj, je tu někdo, kdo byl v Iránu? Zajímá mě, jak nejlépe shánět letenky (letělo se linkou (s kým)/existují nějaké levné společnosti/chartery)? Kolik to stálo? Jak po vnitrozemí - letecky/busem?
  Re: irán 15.05.2013 Spatny forum clovece:)
    Re: irán 15.05.2013 Jinak iran stoji za to.. persani jsou nejlepsi idi na svete.... a pro evropana nadherne levne (jako
      Re: irán 16.05.2013 "Jen to ho jejich pitomce imama [naboznsky vudce] Chamneje [nebo jakse ten chuj jmenuje] "
        Re: irán 21.05.2013 Naprostý souhlas!!
        Re: irán 21.05.2013 Je nám do toho hovno. Zatím.
    Re: irán 15.05.2013 chci tam lizt. A navic to splnilo aspon castecne ucel - nasmeroval jsi me dal
      Re: irán 15.05.2013 Dokonce i o lezeni v iranu tu byla nedavno diskuze. zkus pohledat.
Inac ja tam lizt n
        Re: irán 15.05.2013 jo a je to írán :) sou na to haklivy ;)
          Re: irán 15.05.2013 do te diskuze jsem sam prispival odkazy na lezeni, ale me zajima prave ta doprava. a ta se tam neres
            Re: irán 15.05.2013 viden teheran (spatecni)se pohybuje kolem 8 prez gruzii, a kolem 10 prez istanbul. Chartery pochybuj
              Re: irán 16.05.2013 dikes, to jsem presne chtel vedet, v jakych cenovych hladinach mam hledat.
          Re: irán 15.05.2013 jinak co já vím, jsou pysni na Persii (farsi), iran akceptuji. rozhodne je ale vytoci poznamka o Ara
  Re: irán 15.05.2013 Tam jsem byl s Turkish (via Cařihrad), ale létá tam spousta věcí, zpět jsem jel z Teheránu do IStanb
    Re: irán 16.05.2013 V Bandar Abbásu je vedro a vlhkost na zabití, to je fakt, ale na blízkém ostrově Hormoz je solnej kr
Podmínky na Grossglockneru 14.05.2013 Ahoj. Nebyl někdo v poslední době na Glockneru ze severu? Jak je to s ledem? Jakékoliv info o aktuálních podmínkách uvítám.
  Re: Podmínky na Grossglockneru 15.05.2013 Ve ctvrtek sme lezli Pallaviciniho, led zadny, dole tvrdy firn, nahore na slunku mekky snih, mix nah
    Re: Podmínky na Grossglockneru 17.05.2013 Díky za info
Mt Brento Boomerang přístup 14.05.2013 Zdar, neznáte někdo podrobně přístup pod Mt Brento, konkrétně k cestám Boomerang atd.. z hora od S. Giovanni? Mám nákresy, GPS mapu ale potřeboval bych asi osobní zkušenost ať to nemusím hledat. Nástup od parkoviště dole znám, ten nepotřebuji.
Díky
Oprava sedáku 14.05.2013 Nevíte někdo, kde by mi mohli opravit celotělový úvazek Komet? Potřebuju sešít přeříznutý ramenní popruh. Revize na práci není potřeba, spolehlivost ale ano:). Psal sem na lezeckouvystroj, do singáče a outdoor-pointu, ale tam prej ne...
Dík!
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Tak zkus ještě Ocun, RockEmpire nebo ManMat.
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Oficiálně ti to neopraví nikdo :D
    Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Může být - ale proč? Technicky vzato, snad by mělo jít jen o pevnostní sešití jednoho popruhu, to je
      Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Logicky, kvůli odpovědnosti. Rozřezaný a následně sešitý úvazek neodpovídá testovanému vzorku. Osobn
        Re: Oprava sedáku 15.05.2013 "Rozřezaný a následně sešitý úvazek neodpovídá testovanému vzorku."
Aha. Jasné. Boh
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Kdysi a ne tak dávno, se sedáky šili doma, třebas i ručně, zkus si sehnat nějaké pevnostní nitě, tře
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Kdysi před léty jsme si šili úvazky z autopásů v brašnářství a nic se nám neroztrhlo.
Samozř
    Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Nylonové nitě, dva krátké PA popruhy na podložení, šikovný obuvník a důvěru ve vykonané dílo :) . Ni
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Kdysi a ne tak dávno, se sedáky šili doma, třebas i ručně, zkus si sehnat nějaké pevnostní nitě, tře
    Re: Oprava sedáku 14.05.2013 jestli si dobře pamatuju tak nějakej ten výpočet pro počet stehů a pod., byl uvedenej tady: Horoleze
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 ne teda že bych tě chtěl srážet, ale ta oprava (na komerční bázi) přijde dráž než si novej gyrtl kou
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 ctu dobre ramenni popruh? co nese, ze by bylo nejaky riziko ho sesit doma? samozrejme neznicitelnou
  Re: Oprava sedáku 14.05.2013 Za 50kc v kazdem brasnarstvi... nedavno sem si neco nechaval sit a neudelali to podle mych predstav,
  Re: Oprava sedáku 15.05.2013 Ahoj, masinu na prumyslove siti mam na chalupe, pevnostni nite taky. Bezne siju veci na technicke le
    Re: Oprava sedáku 14.03.2014 plochou smycku 25mm sesitou na delce 80mm primym stehem na prumyslovem stroji tak aby se tam veslo c
  Re: Oprava sedáku 15.05.2013 Napiš mi maila. Pošli foto.
Velký kámen u Neuraz 13.05.2013 Zdravím, měl bych dotaz na bouldry, které jsem objevil na skále Velký kámen u Neuraz - tak je oblast zadaná na Skalní oblasti čr na horosvazu. Jinak je to spíš Velký kámen na plánickém hřebenu u Lovčic/Bližanov. U bouldrových směrů jsou obtížnosti, na web
yosemity 12.05.2013 Ahoj borci, nemáte někdo k zapůjčení lezeckého průvodce do Yosemit? Popřípadě nějaké info? Díky
Kalymnos 12.05.2013 Prosím má niekto sprievodca z Kalymnosa v pdf, alebo inom elektronickom formáte? Poprípade na ULOZ.TO heslo k uloženému súboru. Dík. LACo
  Re: Kalymnos 13.05.2013 Skontroluj mail, snáď prešiel aj s prílohami.
    Re: Kalymnos 13.05.2013 Mohl bych o nej tez poprosit...?
      Re: Kalymnos 14.05.2013 Průvodce na Kalymnos si kupte tam. Vychází skoro každé 2 roky nový. a v nějakých oscanovaných verzíc
Pruvodce squamish 11.05.2013 Ahoj, byl tady kdysi odkaz na stazeni pruvody squamish select, za nejakou dobu se tam chystame, nedali byste jej nekdo k dispozici??
Diky Ondra