Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 umělé horolezecké stěny18.05.2013
Zdravím, jsem letošní maturantkou a mojí maturitní prací byly konstrukce lezeckých stěn. Mám dvě otázky, na které budu muset odpovědět u obhajoby.
1.Porovnejte konstrukční úroveň, technické provedení a parametry lezeckých stěn pro školní, komerční
 Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
A o čem jsi teda vlastně psala do té svojí maturitní práce, když nevíš ani z jakého materiálu jsou s
  Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
V otázce číslo 1 jde o to, jaké jsou rozdíly v lezeckých stěnách pro školní, komerční a závodní účel
   Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
No a máš v práci uvedeny česko-slovenské výrobce chytu a stěn a byla jsi na jejich interfernetových
    Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Děkuji za návrhy těch stránek, to mi stačilo, já se si sama něco najdu :-) Lezectví není můj koníček
     Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Tak takhle vypadají diplomky a diplomantky. Předpokládám titul Mgr. na nějaké regionálné vysoké škol
      Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Část diskuse jsem stáhnul, páč je vo ničem. Marťan
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
jeste zes nam tady nechal ten Ktckuv utocnej slint co to zacal. Kujeme Martane. .:)
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
.. a na základě něhož se vyvine další ohnivá válka, kterou Marťan opět zítra smázne;)
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
nic se nerozvine pac je to jasny... prujem uz byl... dlasi az za 3 roky zase.. :)
          Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
Chachá, flejm se opět rozjel, je to jako saň, usekneš hlavu a narostou dvě další.
           dele(j)te21.05.2013
nemel to martan mazat, bo mel smaznout jen to kde se prekrocila hranice a nadavalo se :)
jina
            Re: dele(j)te21.05.2013
Myslim že to Marťan smáznul dobře, ale měl to vzít i s tím Turkovým startem. IMHO si Marťan jako adm
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
díky. zavazuji se nadále nekrmit trotly. to vodpoledne platí?
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
odpoledne nemuzu, pac sem pryc, ale pak sem ti k dispozici..
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
jeee promin ja myslel ze si jinej lukas proto me to tak prekvapovalo to co se plka.. beru zpet :) to
      Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Turku ty ses normalne kokot numero uno. To ze si vystudoval VUML ti fakt nedava pravo tady shazovat
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Pokud je Filozofická fakulta Univerzity Karlovy po roce 1991 ve skutečnosti Výzkumný ústav marxismu-
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
skoda ze te tam ale nenaucili elementarni slusnusti, takto to spis vypada na ten VUML
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Sice nevystudoval VUML, ale asi brzo VUMLem od někoho dostane - vulkanizovaný učitel marxismu-lenini
          Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Na výhružky si každý novinář rychle zvykne. Jsou to obvykle jenom slinty.
           Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Novinář :-)
      Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Turčíku, píše o tom, že je maturantkou ...

Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soud
      Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
píše MATURANTKA, co první číst, než do toho rejpeš???
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
To je těžký, když Martin smáznul kus diskuse, kde si sypu popel na hlavu...
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
no ze sis ho tam ale nasypal hafo.. :) myslim zes vymenil VS za stredni a pokracoval v krasojizde...
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
A co bych jako měl říkat, než že jsem se spletl a že jsem v tomto ohledu blbej a že se nejedná o dip
          Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Kubo ale ty se nepleteš ??? Někdo je klisnička a někdo je kůň před porážkou.
           Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Vy anonymové jste fakt sladký.
            Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Sladký ANO, ale určitě ne tak chytrý jako Ty.Není chytřejšího (horolezce) než jseš Ty.A to myslím vá
          Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
chyba.. :)podstatou veci byla lez, to ze jsi tam vynasel soudy na cesky bouldering budiz, jako &quo
           Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
Nejsem příznivcem mazání, ale asi se Marťanovi nelíbilo, že nějací přihlouplí anonymové mě označoval
            Re: Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
jenze ty se s nima zahazujes a rad.. :)

prijde mi ze tem anonymum toho napises kolikr
            Re: Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
Takže Kubo, když se do tebe někdo naveze tak zavoláš Marťanovy a on to smaže.A nebo to udělá automat
             Re: Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
Tak to je dost vtipný... Už proto, že se s Marťanem známe jenom po mailu, a že HD a Lezec jsou v ost
              Re: Být mužem beze jména má své úskalí22.05.2013
Tak proč tady pořád diskutuješ ???
               Re: Být mužem beze jména má své úskalí22.05.2013
Protože mě to baví.
                Re: Být mužem beze jména má své úskalí07.06.2013
ne pac si slaby novinar co mele s... ;)
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí07.06.2013
Tak proč se mě ptáš, když to víš?
              Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
Tak tos mě pobavil, že Lezec a HD jsou v ostré konkurenci. Maj úplně jinou cílovku. Asi jako MF a Bl
               Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
Budeš se možná divit, ale naši čtenáři se přibližně ze 2/3 překrývají :-)
                Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
To asi myslis tak, ze 2/3 lidi co chodi na HD chodi i na lezce, ne? Naopak to fakt neplati, HD ani n
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
jjj mas pravdu, promin, jsem hloupy.. :( ale treba na lezce chodim rad a moje flamy nasledne pekne z
                  Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
Takže ty otravný monology jsou jen obyčejný parazitování?
                   Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
Ony to nejsou monology. Akorát teď těžko rozlišíš magora, který se podepisuje mým jménem a sám se se
                    Re: Být mužem se jménem Kuba Turek má své úskalí09.06.2013
To je celkem jasný, lezec není úplnej bulvár a orientuje se pouze na lezce a těch je pět a půl.
                    Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
O navstevnosti viz treba statistiky.
HD:
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
Jen jestli to není statistika z roku 2000, nikde to tam není jasně napsaný.
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
njn plkam jako vzdy... :)
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
:-) chytrej kluk. Ale ne zase až tak moc. Denní návštěvnost a ještě k tomu z nespolehlivého webíku,
                      Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
:). Průměrná denní návštěvnost. Předpokládám, že tím přehání myslíš "přehání jen u lezce"
                       Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
NetMonitor. Nic jiného se v Česku se zárukou nepoužívá.
                        Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
Dodavam odkaz, at si lide ucini nazor sami (prvni udaj je prumerna denni navstevnost z Toplistu, dru
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
To nemusí bejt pravda. Pestrý svět má taky větší návštěvnost než Hospodářský noviny.
           Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
miláčkové anonymní, nikdio se s váma prát nechce a nikdy nechtěl. jenom jsem (možná nejednoznačně) v
            Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
mas pravdu pindo...
     Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
Od mé maturity uplynulo už hodně vody, ale netušil jsem, že se dnes dělají takovéto maturitní práce.
      Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
Hřebíček na hlavičku! K tomu právě směřoval můj první koment a uklepl jsme se s diplomantkou/maturan
    Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Řekl bych, že když by Tereza zašla na nejbližší větší stěnu, vyhledala toho, kdo se o ni stará (ne o
     Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Misto aby chodila na stenu, zeptala se tady.
Je pravda ze kdyby sla na stenu, byla by usetre
      Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Terko, osobne bych Ti doporucila-mimo vyse zminovane navstevy steny-kontaktovat nekoho z vyse uveden
      Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
tady mas fotky a clanky tech konstrukci:
   Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Budu hodnesjsi, ale zas o tom tolik nevim...

No ve skolnich stenach vetsinou nebyva m
    Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
dyk, dylyna, dyskoteka, dýdžej, dýpparpl, ale převys tam fakt nevidím...:)
  Re: umělé horolezecké stěny09.06.2013
Jsi zamindrákovaný čurák, sem zlí ale takový je život
 Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Ahoj Terko,
třeba by Ti k druhé otázce mohlo pomoci tohle:
České normy (harmonizované,
  Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Hm, rada je to sice dobrá, ale už vidím, jak přijde na stěnu a majitel jí bude povídat, co vše dělá
 Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Terko,
všechny hrany lezecké stěny nesmí mít ostré hrany a drsnosti a musí být zaobleny, zejm
  Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Všem, co se mi snažili nějakým způsobem pomoct, tak moc děkuji. Hodně mi to pomohlo :-)
   Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
V zahranici maji hrany, pres ktere jde lano, kryty kovovou listou.
    Re: umělé horolezecké stěny22.05.2013
kdezto napr. inzenyrky a inzenyrove z Jablonce pouzivaji plasty. ( maturantce Bida poradi , to joo,
 Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
já si udělal včera na večeři moc dobrý rizoto :)
  Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
ja se postim.. :) mam pak bystrejsi smysly a na lezeni uplne zuzo.. akorat pak mam divny kecy z hlad
   Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
Vtipné? Anonym na druhou? Nebo jsem něco nepochopil?
    Re: umělé horolezecké stěny09.06.2013
Věneček nebo rakvičku? Snad oboje...

 Petzl NAO18.05.2013
Nemáte prosímvás někdo nějaké zkušenosti s čelovkou Petzl Nao? Jední jak jsem koukal na ní nedají dopustit, druzí nadávají,plus trochu se děsím toho počítačového programování, ale zas věřím, že to může i docela pomoct. Poradil by mi někdo moudrý a zkušený
 Re: Petzl NAO20.05.2013
Ahoj. Určitě záleží na co tu čelovku chceš. já nao nám už rok a jsem maximálně spokojený. používám j
 Re: Petzl NAO20.05.2013
Taky můžu jedině doporučit. Uchycení na hlavě při běhání je úplně luxusní. 100x lepší než nějaké gum

 foto dne 17.5.17.05.2013
to bude spíš Tofana di Rozes, ne?
 Re: foto dne 17.5.17.05.2013
Je to možný, k téhle fotce nemám stoprocentní info.

 Suunto vector navod17.05.2013
Zdravím, nemáte někdo prosím česky návod k Suunto Vector?diky
 Re: Suunto vector navod17.05.2013
Kupovals za výhodnou cenu a nemáš na ně českou záruku a český manuál?
 Re: Suunto vector navod17.05.2013
Já je kupoval v českém obchodě a taky jsem tam český manuál neměl. Každopádně seženeš ho tady:

 nova boulderovka v Praze16.05.2013
vypada dobre

https://www.facebook.com/ photo.php?fbid=572311756142620&set=a.572311682809294. 1073741843.555049921202137 &t
 Re: nova boulderovka v Praze17.05.2013
Tesim, tesim! Uz je pry skoro cela osazena. Doufam, ze jak stena na lana, tak boulderovka vnese troc

 Lezečky pro děti16.05.2013
Ahojte všichni, chtěla bych poprosit o radu....jaké lezečky jsou vhodné pro děti..co se týče velikosti? Pokud je to 5ti leté dítě, které teprve začíná, má to vůbec smysl?(na druhou stranu, malý by je rád měl:-))) A pokud ano..tak asi bych řekla, že asi ne
 Re: Lezečky pro děti16.05.2013
takové ty lasportivy co mají rozsah dvě velikosti (krz utažení paty) mi připadají docela fajn, dceru
  Re: Lezečky pro děti16.05.2013
Ahoj,
kupoval sem minuly tyden zrovna male (5 let) takove zlute la sportivy. Stoji stejne co
   Re: Lezečky pro děti16.05.2013
Diky vsem za nazor a rady..v podstate jste mi potvrdili, co jsem si myslela-s tou velikosti.....a pr
  Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Lukasi mohl by jsi mě doporučit ještě nějaké kinderfreundlich lezení? dík
   Re: Lezečky pro děti17.05.2013
kinderfreudlich má několik podmínek. nejdůležitější je celková struktura skály, aby nerozhodovala tě
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Já bych ještě dodal pár pevných skal: Kreuzberg u Litomeřic. Pro klasiky několik pevných čtyřek v Ša
     Re: Lezečky pro děti20.05.2013
Díky za tipy na lezení s dětmi. Minulý týden jsem "objevil" třešnový lom-Lomy nad Velkou n
      Re: Lezečky pro děti20.05.2013
Jenže pro děti absolutně nevhodné. Pro děti tam jsou cca 3-4 cesty a to ještě ty děti musí být dost
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Vzhledem k tomu ze informaci mas docela dost, nemohl by jsi to trochu rozvest? Loni na podzim vznikl
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
jo, tam to žije.
   Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Nejsem sice Lukáš, ale pro děti je fajn celé Roviště. Mají tam dost dobré cesty do cca 7 UIAA. A lin
 Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Tak trochu nevím, co vlastně řešíš. Pokud jde malému o lezení na stěně, tak prakticky každá pořádná
  Re: Lezečky pro děti17.05.2013
ehm, tedy podstatné je, jestli chceme vychovávat reprezentanta (což je tedy, sorry, v pěti letech už
   Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Ty bys měl být raději zticha, co příspěvek, to perla. Je jedno, zda tady, nebo jiném tématu. Když o
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
týý jo, anonýmka. proč proboha?
jinak jeden o voze a druhý o koze. stěnám fakt nerozumím. já
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Nevím, jak to myslíš s tím, že stěnám fakt nerozumíš, ale Iva jasně psala Zatím jde o lezení na stěn
      Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Wow...to jste se ale rozepsali:-)Díky moc za rady a názory..."anonýmek" myslím přesně vyst
       Re: Lezečky pro děti17.05.2013
No, osobně bych řek, že děti patřej zejména ven (nejen pod skály), a ne do vydejchaný tělocvičny pln
        Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Opravdu fajn odpověď na dotaz na lezečky.
         Re: Lezečky pro děti19.05.2013
Presne tak.....Osobne nevidim nic spatneho na tom, kdyz chce dite zkusit lozit na stene,venku se nal
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
A co kdyz mu to na ty strukturu ujede, protoze narozdil od tech 4 ostatnich je na lezeni nemhlo. Co
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Offtopic - netýká se lezeček
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Pokud někoho osobně kritizuješ za jeho názory, a to ještě celkem ostře, a nepodepíšeš se pod to, dáv
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Á jé, další chytrák, taky vymetáš všechno a rozumíš všemu, co? Kritizovat ti jde, ale co kdybys radě
      Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Nepsal jsi jen k tématu. Na začátku ses anonymně - v osobní rovině - opřel do Lukase B. (kterej mimo
       Re: Lezečky pro děti17.05.2013
P.S. Obecně, tohle je asi jedinej kontext, kdy je mi líto, že máme Dobu Internetovou. Kdysi (ne až t
        Re: Lezečky pro děti20.05.2013
To jste fakt takový slaboši, zbabělci a hlupáci, že neumíte věci řešit jinak, než násilím?
<
 Re: Lezečky pro děti22.05.2013
Ahoj, přidám moji zkušenost. Holkám, začínaly víceméně obě kolem dvou let venku. Tam mají klasický t
  Re: Lezečky pro děti22.05.2013
Sice jsem anonynm, ale třeba ti to nebude vadit a můj názor ti pomůže.

Dětem se v lez

 výstroj a obtížnost15.05.2013
Ahoj. Před časem jsem si koupil nové lezečky a jsem z nich nadšen. V kolmém lezení po mikrolištách jsem najednou vylezl cesty o kterých jsem si dříve jen nechával zdát. S chutí jsem si zapsal svou novou TOP cestu, ale začal jsem filozofovat, že vlastně ne
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Asi záleží na charakteru cesty. Nejde říct jednoznačně ano/ne. Sám mluvíš o mikrolištách. To by jsi
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Nejen v kopačkách Beliale, 50.den vylezl bez pravé boty naboso:-).
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
v průvodcích na sasko je Bernd Arnold vyfocený v prvovýstupu v desítkách naboso.

A v
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
ze zkušeností softmovera potvrzuji, že lezení na boso po osoleném nekousavém pískovci je bezva, ale
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Nejsem tak dobrý lezec jak píšeš, (8+ je přibližně moje OS hranice, avšak až na vyjímky jsem nic moc
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
fajfteny jsou hodně drahé lezky, ale i kdybys koupil malé, nebo ještě menší, tak v nich nezapatuješ,
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Zrovna nedávno jsem o tomhle přemýšlel. Boty se podílejí na výkonu velkou měrou. Ve svých začátcích
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější? Která je to česká lezečka co ti vyhovuje? Jinak s těmi Evol
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
je to jen o pohodlí a gumě. Když Miury neseděj, můžeš dělat, co chceš, ale stejně ti to nepoleze. Na
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Evolvy letěly do báglu, protože nestály v krajních polohách, sám to nechápu, asi mají špičatější a t
    Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Přesně, z RP Ozonů jsem taky nadšenej. Ale třeba RP Pearl mi přišly šílený a už bych si je nekoupil.
     Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Pearly byly vynikající naposledy 2004 (celý černobílý). To byla bota kterou bych si koupil rád znovu
    Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Testarosy jsou best ! :-)
     Re: výstroj a obtížnost18.05.2013
O tom bych pochyboval.
Pro každýho to budou jiný boty podle lezené obtížnosti, typu nohy, tec

 Horolezec na Suškách spadl...15.05.2013
Už dlouho jsem tady neviděl tak směšnou diskuzi, jako je tato :-) :-)

 irán15.05.2013
Ahoj, je tu někdo, kdo byl v Iránu? Zajímá mě, jak nejlépe shánět letenky (letělo se linkou (s kým)/existují nějaké levné společnosti/chartery)? Kolik to stálo?  Jak po vnitrozemí - letecky/busem?
 Re: irán15.05.2013
Spatny forum clovece:)
  Re: irán15.05.2013
Jinak iran stoji za to.. persani jsou nejlepsi idi na svete.... a pro evropana nadherne levne (jako
   Re: irán16.05.2013
"Jen to ho jejich pitomce imama [naboznsky vudce] Chamneje [nebo jakse ten chuj jmenuje] "
    Re: irán21.05.2013
Naprostý souhlas!!
    Re: irán21.05.2013
Je nám do toho hovno. Zatím.
  Re: irán15.05.2013
chci tam lizt. A navic to splnilo aspon castecne ucel - nasmeroval jsi me dal
   Re: irán15.05.2013
Dokonce i o lezeni v iranu tu byla nedavno diskuze. zkus pohledat.

Inac ja tam lizt n
    Re: irán15.05.2013
jo a je to írán :) sou na to haklivy ;)
     Re: irán15.05.2013
do te diskuze jsem sam prispival odkazy na lezeni, ale me zajima prave ta doprava. a ta se tam neres
      Re: irán15.05.2013
viden teheran (spatecni)se pohybuje kolem 8 prez gruzii, a kolem 10 prez istanbul. Chartery pochybuj
       Re: irán16.05.2013
dikes, to jsem presne chtel vedet, v jakych cenovych hladinach mam hledat.
     Re: irán15.05.2013
jinak co já vím, jsou pysni na Persii (farsi), iran akceptuji. rozhodne je ale vytoci poznamka o Ara
 Re: irán15.05.2013
Tam jsem byl s Turkish (via Cařihrad), ale létá tam spousta věcí, zpět jsem jel z Teheránu do IStanb
  Re: irán16.05.2013
V Bandar Abbásu je vedro a vlhkost na zabití, to je fakt, ale na blízkém ostrově Hormoz je solnej kr

 Podmínky na Grossglockneru14.05.2013
Ahoj. Nebyl někdo v poslední době na Glockneru ze severu? Jak je to s ledem? Jakékoliv info o aktuálních podmínkách uvítám.
 Re: Podmínky na Grossglockneru15.05.2013
Ve ctvrtek sme lezli Pallaviciniho, led zadny, dole tvrdy firn, nahore na slunku mekky snih, mix nah
  Re: Podmínky na Grossglockneru17.05.2013
Díky za info

1   ...   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 výstroj a obtížnost
Ahoj. Před časem jsem si koupil nové lezečky a jsem z nich nadšen. V kolmém lezení po mikrolištách jsem najednou vylezl cesty o kterých jsem si dříve jen nechával zdát. S chutí jsem si zapsal svou novou TOP cestu, ale začal jsem filozofovat, že vlastně nejsem lepší, ale mám jen nový materiál, a že proti prvovýstupcům to není fér. A pak mě napadlo, že třeba Adam O. by takovou cestu možná vylezl i v gumákách. Ale opravdu vylezl?
A tak mám dotaz na dobré lezce (např od 8+UIAA výše): nakolik vám lezečky pomáhají k těm TOP výkonům? A byli byste schopni lézt cesty např. dva stupně pod vaším maximem v mizerných botách (obyčejné kecky, pohorky, gumáky....)?
 Jirka22:36:53 15.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
Asi záleží na charakteru cesty. Nejde říct jednoznačně ano/ne. Sám mluvíš o mikrolištách. To by jsi v pohorkách, gumákách opravdu nevylezl, už jenom proto, že by ti gumáky v převisu spadly z nohy :). Těžké rajbasy na písku jsou ale něco jiného. Viděl jsem lézt 7+ v gumákách. Někdo tu psal, že Pilka lezl svoje 9 v kopačkách (to jsem neviděl) a věřil bych tomu.
Belial07:08:04 16.05.2013
odpovědět 
  Re: výstroj a obtížnost
Nejen v kopačkách Beliale, 50.den vylezl bez pravé boty naboso:-).
Vlk07:13:28 16.05.2013
odpovědět 
  Re: výstroj a obtížnost
v průvodcích na sasko je Bernd Arnold vyfocený v prvovýstupu v desítkách naboso.

A vypozorovali jsme, že mu to bylo nejspíš celkem jedno jestli je obutý/bosý. Akorát máme ten dojem, že když dělal cestu v íbíčkách, tak to mezi kruhy víc natáhl.
09:14:27 16.05.2013
odpovědět 
   Re: výstroj a obtížnost
ze zkušeností softmovera potvrzuji, že lezení na boso po osoleném nekousavém pískovci je bezva, ale odskakování a padání děsně bolí. což by teda předešlé potvrzovalo
Lukas B.10:01:20 16.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
Nejsem tak dobrý lezec jak píšeš, (8+ je přibližně moje OS hranice, avšak až na vyjímky jsem nic moc těžšího zatím nedal). Ale můj subjektivní dojem je, že lezečky mi pomáhají velmi. Pokud bych lezl cestu dva stupmě pod maximem (čili asi 7-), tak v horších lezečkách ji dám (vyzkoušeno, lezeček mám více). V gumákách či pohorkách by už záleželo na charakteru cesty.
Stejný pocit jak popisuješ jsem měl taky, když jsem přešel z rozšmajdaných velkých rovných lezeček na lepší.
Btw Dave MacLeod radí začátečníkům aby moc dlouho nelezli v obyčejných velkých začátečnických lezečkách, ale aby si brzy pořídili lepší a těsnější. Prý se člověk pak lépe naučí stát na malých stupech a celkově lépe využít techniku nohou. Moje zkušenost: když jsem začínal, nohy jsem nepoužíval samozřejmě tak dobře, ale když jsem přešel na lepší lezečky tak se to zlepšilo. Když bych si ted vzal znovu horší lezečky, měl bych tendenci v nich lézt stejně jako v těch dobrých, čili precizně se stavět na špičku či hranu a netahat nohy za sebou. Opačný postup (tedy naučit se lézt ve špatných a pak přejít na lepší) je jistě také možný, avšak podle mě těžší. Tím že si se zlepšil díky lezečkám, může být klidně jen kvůli lezečkám ale zas se ti otevřou nové možnosti pro těžší cesty, pak v nich nalezeš více metrů a skutečně se zlepšíš.
09:51:43 16.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
fajfteny jsou hodně drahé lezky, ale i kdybys koupil malé, nebo ještě menší, tak v nich nezapatuješ, tak v nich nezapatuješ, tak v nich nezapatuješ.
10:08:55 16.05.2013
odpovědět 
 Re: výstroj a obtížnost
Zrovna nedávno jsem o tomhle přemýšlel. Boty se podílejí na výkonu velkou měrou. Ve svých začátcích udělal velkou chybu, že jsem si včas nekoupil dobré lezečky. Lezli jsme v kopačkách s i bez mechovky, starých popradkách a nebylo to prostě ono. Člověk si zafixuje špatné stání a pak to chvílí trvá, než se to odbourá. První lezečky Bufo jsem vybral taky pěkně blbě, až starší Trio byly o něco lepší. I když jsem v nich vylezl 8+, tak skutečný posun přišel s Boreal Laser. Na Srbsku šly rázem lézt OS cesty o cca dva stupně těžší než do té doby. Pokud zkoušíte různé boty na stejné cestě, zjistíte, která bota je v daném terénu in a která ne. Takhle se odporoučely Miury na věčnost ve prospěch levnější tuzemské boty. Podobně nyní vyřazuji měkčí botu od téže tuzemské firmy jen na lehčí cesty a na písky, prostě bačkora. Špičkové boty na jejichž vývoji se podílel Chris Sharma jsou super v Juře a na Rovišti, ale na Kaitru letěly do báglu opět ve prospěch tuzemské značky. No edge jsem nezkoušel, zatím mi vyhovují tvrdší prohlé předepjaté lezečky s oporou pod prsty. Zapínání jen velcro, je to pohodlnější, někdy se dá bota povolit i v cestě a přitom trochu uvolnit nohu. Nohy, které bolí, nestoupají přesně, víc se pak držíte a víc dochází.
Bída11:42:27 16.05.2013
odpovědět 
  Re: výstroj a obtížnost
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější? Která je to česká lezečka co ti vyhovuje? Jinak s těmi Evolvy o kterých mluvíš mám dobrou zkušenost, proč letěly v té které oblasti zpět do báglu?
Souhlas s tím, že ve špatných lezečkách si člověk zvykne stavět se všelijak blbě a pak se to musí znova učit. Nedávno jsem taky vyzkoušel v jedné oblasti dvoje různé lezečky a čuměl jsem jaký je to rozdíl.
12:26:52 16.05.2013
odpovědět 
   Re: výstroj a obtížnost
je to jen o pohodlí a gumě. Když Miury neseděj, můžeš dělat, co chceš, ale stejně ti to nepoleze. Na druhou stranu z vyšláplých triopů uděláš podražením tou správnou gumou formule. A ta správná je zase pro různé lidi různá. Někomu to stojí ve Vibramu, jiný podráží ze stejného důvodu jen Saltikem atd.
12:52:13 16.05.2013
odpovědět 
   Re: výstroj a obtížnost
Evolvy letěly do báglu, protože nestály v krajních polohách, sám to nechápu, asi mají špičatější a tím delší špičku, což je výhodou jinde. Rock Pillars Rebel jsou ty měkčí na písky, tvrdší Ozone QC jsou pro mě zatím jedny z nejlepších bot, v kterých jsem lezl. Z minula vzpomínám na staré Rock Pillarsy, už nevím, jak se jmenovaly, jestli Fly? Byly sice z neuvěřitelně tlusté hnusně hnědé kůže, ale když jsem je nechal podrazit gumou Five Ten, staly se úplně jinými botami. Pak Rock Pillars měly kopyto s patou, která mi nevyhovovala, tu nedávno změnili a boty mi sedí. Jen starší typ Diamond měl tu nesedící patu, která je už také předělaná a tato lezečka mě docela láká, až na tu barvu teda :-D S patou mám vůbec problémy, proto třeba nelezu ve Five Ten, i když se mi ty boty hodně líbí a mají dobrou gumu. Od La Sportivy se mi hodně dobře lezlo v modelu Testarossa, velmi pohodlná bota, v které se ve Špáňu dalo vydržet i přes 20 minut bez ztráty přesnosti. Vůbec přesnost postavení je zajímavým tématem, měl jsem jedny Scarpy, držely perfektně na malých stupech, ale byly velmi náročné na přesnost umístění lezečky, prostě to trvalo déle, než u jiných bot, což ve finále rozhodlo už si je nekoupit.
Bída16:41:51 16.05.2013
odpovědět 
    Re: výstroj a obtížnost
Přesně, z RP Ozonů jsem taky nadšenej. Ale třeba RP Pearl mi přišly šílený a už bych si je nekoupil. Potřebuju tvrdou výstelku aby se netočili, ale měkkou lepičku aby dobře držely.
20:03:10 16.05.2013
odpovědět 
     Re: výstroj a obtížnost
Pearly byly vynikající naposledy 2004 (celý černobílý). To byla bota kterou bych si koupil rád znovu. Pak je nějak "vylepšili" a černobílý s červenejma doplňkama (myslim že 2005 a dál) už byli na nic...
Karel 20:13:11 16.05.2013
odpovědět 
    Re: výstroj a obtížnost
Testarosy jsou best ! :-)
P20:14:11 16.05.2013
odpovědět 
     Re: výstroj a obtížnost
O tom bych pochyboval.
Pro každýho to budou jiný boty podle lezené obtížnosti, typu nohy, techniky....
Pro mě jsou právě Ozony the best a Testarosy s Diamondama mi vůbec nevyhovujou.
12:16:00 18.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi