LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Petzl NAO18.05.2013
Nemáte prosímvás někdo nějaké zkušenosti s čelovkou Petzl Nao? Jední jak jsem koukal na ní nedají dopustit, druzí nadávají,plus trochu se děsím toho počítačového programování, ale zas věřím, že to může i docela pomoct. Poradil by mi někdo moudrý a zkušený
 Re: Petzl NAO20.05.2013
Ahoj. Určitě záleží na co tu čelovku chceš. já nao nám už rok a jsem maximálně spokojený. používám j
 Re: Petzl NAO20.05.2013
Taky můžu jedině doporučit. Uchycení na hlavě při běhání je úplně luxusní. 100x lepší než nějaké gum

 foto dne 17.5.17.05.2013
to bude spíš Tofana di Rozes, ne?
 Re: foto dne 17.5.17.05.2013
Je to možný, k téhle fotce nemám stoprocentní info.

 Suunto vector navod17.05.2013
Zdravím, nemáte někdo prosím česky návod k Suunto Vector?diky
 Re: Suunto vector navod17.05.2013
Kupovals za výhodnou cenu a nemáš na ně českou záruku a český manuál?
 Re: Suunto vector navod17.05.2013
Já je kupoval v českém obchodě a taky jsem tam český manuál neměl. Každopádně seženeš ho tady:

 nova boulderovka v Praze16.05.2013
vypada dobre

https://www.facebook.com/ photo.php?fbid=572311756142620&set=a.572311682809294. 1073741843.555049921202137 &t
 Re: nova boulderovka v Praze17.05.2013
Tesim, tesim! Uz je pry skoro cela osazena. Doufam, ze jak stena na lana, tak boulderovka vnese troc

 Lezečky pro děti16.05.2013
Ahojte všichni, chtěla bych poprosit o radu....jaké lezečky jsou vhodné pro děti..co se týče velikosti? Pokud je to 5ti leté dítě, které teprve začíná, má to vůbec smysl?(na druhou stranu, malý by je rád měl:-))) A pokud ano..tak asi bych řekla, že asi ne
 Re: Lezečky pro děti16.05.2013
takové ty lasportivy co mají rozsah dvě velikosti (krz utažení paty) mi připadají docela fajn, dceru
  Re: Lezečky pro děti16.05.2013
Ahoj,
kupoval sem minuly tyden zrovna male (5 let) takove zlute la sportivy. Stoji stejne co
   Re: Lezečky pro děti16.05.2013
Diky vsem za nazor a rady..v podstate jste mi potvrdili, co jsem si myslela-s tou velikosti.....a pr
  Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Lukasi mohl by jsi mě doporučit ještě nějaké kinderfreundlich lezení? dík
   Re: Lezečky pro děti17.05.2013
kinderfreudlich má několik podmínek. nejdůležitější je celková struktura skály, aby nerozhodovala tě
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Já bych ještě dodal pár pevných skal: Kreuzberg u Litomeřic. Pro klasiky několik pevných čtyřek v Ša
     Re: Lezečky pro děti20.05.2013
Díky za tipy na lezení s dětmi. Minulý týden jsem "objevil" třešnový lom-Lomy nad Velkou n
      Re: Lezečky pro děti20.05.2013
Jenže pro děti absolutně nevhodné. Pro děti tam jsou cca 3-4 cesty a to ještě ty děti musí být dost
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Vzhledem k tomu ze informaci mas docela dost, nemohl by jsi to trochu rozvest? Loni na podzim vznikl
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
jo, tam to žije.
   Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Nejsem sice Lukáš, ale pro děti je fajn celé Roviště. Mají tam dost dobré cesty do cca 7 UIAA. A lin
 Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Tak trochu nevím, co vlastně řešíš. Pokud jde malému o lezení na stěně, tak prakticky každá pořádná
  Re: Lezečky pro děti17.05.2013
ehm, tedy podstatné je, jestli chceme vychovávat reprezentanta (což je tedy, sorry, v pěti letech už
   Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Ty bys měl být raději zticha, co příspěvek, to perla. Je jedno, zda tady, nebo jiném tématu. Když o
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
týý jo, anonýmka. proč proboha?
jinak jeden o voze a druhý o koze. stěnám fakt nerozumím. já
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Nevím, jak to myslíš s tím, že stěnám fakt nerozumíš, ale Iva jasně psala Zatím jde o lezení na stěn
      Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Wow...to jste se ale rozepsali:-)Díky moc za rady a názory..."anonýmek" myslím přesně vyst
       Re: Lezečky pro děti17.05.2013
No, osobně bych řek, že děti patřej zejména ven (nejen pod skály), a ne do vydejchaný tělocvičny pln
        Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Opravdu fajn odpověď na dotaz na lezečky.
         Re: Lezečky pro děti19.05.2013
Presne tak.....Osobne nevidim nic spatneho na tom, kdyz chce dite zkusit lozit na stene,venku se nal
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
A co kdyz mu to na ty strukturu ujede, protoze narozdil od tech 4 ostatnich je na lezeni nemhlo. Co
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Offtopic - netýká se lezeček
    Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Pokud někoho osobně kritizuješ za jeho názory, a to ještě celkem ostře, a nepodepíšeš se pod to, dáv
     Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Á jé, další chytrák, taky vymetáš všechno a rozumíš všemu, co? Kritizovat ti jde, ale co kdybys radě
      Re: Lezečky pro děti17.05.2013
Nepsal jsi jen k tématu. Na začátku ses anonymně - v osobní rovině - opřel do Lukase B. (kterej mimo
       Re: Lezečky pro děti17.05.2013
P.S. Obecně, tohle je asi jedinej kontext, kdy je mi líto, že máme Dobu Internetovou. Kdysi (ne až t
        Re: Lezečky pro děti20.05.2013
To jste fakt takový slaboši, zbabělci a hlupáci, že neumíte věci řešit jinak, než násilím?
<
 Re: Lezečky pro děti22.05.2013
Ahoj, přidám moji zkušenost. Holkám, začínaly víceméně obě kolem dvou let venku. Tam mají klasický t
  Re: Lezečky pro děti22.05.2013
Sice jsem anonynm, ale třeba ti to nebude vadit a můj názor ti pomůže.

Dětem se v lez

 výstroj a obtížnost15.05.2013
Ahoj. Před časem jsem si koupil nové lezečky a jsem z nich nadšen. V kolmém lezení po mikrolištách jsem najednou vylezl cesty o kterých jsem si dříve jen nechával zdát. S chutí jsem si zapsal svou novou TOP cestu, ale začal jsem filozofovat, že vlastně ne
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Asi záleží na charakteru cesty. Nejde říct jednoznačně ano/ne. Sám mluvíš o mikrolištách. To by jsi
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Nejen v kopačkách Beliale, 50.den vylezl bez pravé boty naboso:-).
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
v průvodcích na sasko je Bernd Arnold vyfocený v prvovýstupu v desítkách naboso.

A v
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
ze zkušeností softmovera potvrzuji, že lezení na boso po osoleném nekousavém pískovci je bezva, ale
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Nejsem tak dobrý lezec jak píšeš, (8+ je přibližně moje OS hranice, avšak až na vyjímky jsem nic moc
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
fajfteny jsou hodně drahé lezky, ale i kdybys koupil malé, nebo ještě menší, tak v nich nezapatuješ,
 Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Zrovna nedávno jsem o tomhle přemýšlel. Boty se podílejí na výkonu velkou měrou. Ve svých začátcích
  Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Mohl bys být prosím trochu konkrétnější? Která je to česká lezečka co ti vyhovuje? Jinak s těmi Evol
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
je to jen o pohodlí a gumě. Když Miury neseděj, můžeš dělat, co chceš, ale stejně ti to nepoleze. Na
   Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Evolvy letěly do báglu, protože nestály v krajních polohách, sám to nechápu, asi mají špičatější a t
    Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Přesně, z RP Ozonů jsem taky nadšenej. Ale třeba RP Pearl mi přišly šílený a už bych si je nekoupil.
     Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Pearly byly vynikající naposledy 2004 (celý černobílý). To byla bota kterou bych si koupil rád znovu
    Re: výstroj a obtížnost16.05.2013
Testarosy jsou best ! :-)
     Re: výstroj a obtížnost18.05.2013
O tom bych pochyboval.
Pro každýho to budou jiný boty podle lezené obtížnosti, typu nohy, tec

 Horolezec na Suškách spadl...15.05.2013
Už dlouho jsem tady neviděl tak směšnou diskuzi, jako je tato :-) :-)

 irán15.05.2013
Ahoj, je tu někdo, kdo byl v Iránu? Zajímá mě, jak nejlépe shánět letenky (letělo se linkou (s kým)/existují nějaké levné společnosti/chartery)? Kolik to stálo?  Jak po vnitrozemí - letecky/busem?
 Re: irán15.05.2013
Spatny forum clovece:)
  Re: irán15.05.2013
Jinak iran stoji za to.. persani jsou nejlepsi idi na svete.... a pro evropana nadherne levne (jako
   Re: irán16.05.2013
"Jen to ho jejich pitomce imama [naboznsky vudce] Chamneje [nebo jakse ten chuj jmenuje] "
    Re: irán21.05.2013
Naprostý souhlas!!
    Re: irán21.05.2013
Je nám do toho hovno. Zatím.
  Re: irán15.05.2013
chci tam lizt. A navic to splnilo aspon castecne ucel - nasmeroval jsi me dal
   Re: irán15.05.2013
Dokonce i o lezeni v iranu tu byla nedavno diskuze. zkus pohledat.

Inac ja tam lizt n
    Re: irán15.05.2013
jo a je to írán :) sou na to haklivy ;)
     Re: irán15.05.2013
do te diskuze jsem sam prispival odkazy na lezeni, ale me zajima prave ta doprava. a ta se tam neres
      Re: irán15.05.2013
viden teheran (spatecni)se pohybuje kolem 8 prez gruzii, a kolem 10 prez istanbul. Chartery pochybuj
       Re: irán16.05.2013
dikes, to jsem presne chtel vedet, v jakych cenovych hladinach mam hledat.
     Re: irán15.05.2013
jinak co já vím, jsou pysni na Persii (farsi), iran akceptuji. rozhodne je ale vytoci poznamka o Ara
 Re: irán15.05.2013
Tam jsem byl s Turkish (via Cařihrad), ale létá tam spousta věcí, zpět jsem jel z Teheránu do IStanb
  Re: irán16.05.2013
V Bandar Abbásu je vedro a vlhkost na zabití, to je fakt, ale na blízkém ostrově Hormoz je solnej kr

 Podmínky na Grossglockneru14.05.2013
Ahoj. Nebyl někdo v poslední době na Glockneru ze severu? Jak je to s ledem? Jakékoliv info o aktuálních podmínkách uvítám.
 Re: Podmínky na Grossglockneru15.05.2013
Ve ctvrtek sme lezli Pallaviciniho, led zadny, dole tvrdy firn, nahore na slunku mekky snih, mix nah
  Re: Podmínky na Grossglockneru17.05.2013
Díky za info

 Mt Brento Boomerang přístup14.05.2013
Zdar, neznáte někdo podrobně přístup pod Mt Brento, konkrétně k cestám Boomerang atd.. z hora od S. Giovanni? Mám nákresy, GPS mapu ale potřeboval bych asi osobní zkušenost ať to nemusím hledat. Nástup od parkoviště dole znám, ten nepotřebuji.
Díky

1   ...   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   540   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Petzl NAO
Nemáte prosímvás někdo nějaké zkušenosti s čelovkou Petzl Nao? Jední jak jsem koukal na ní nedají dopustit, druzí nadávají,plus trochu se děsím toho počítačového programování, ale zas věřím, že to může i docela pomoct. Poradil by mi někdo moudrý a zkušený jestli do toho jít nebo radši ne?  Předem děkuju!
Hans18:41:13 18.05.2013
odpovědět 
 Re: Petzl NAO
Ahoj. Určitě záleží na co tu čelovku chceš. já nao nám už rok a jsem maximálně spokojený. používám jí na noční běhy, lyže, kolo. Používal jsem jí ti v alpách při -25 a výdrž se celkem neměnila. za sebe jí mohu jen doporučit. a programování je triviální a bezproblémové
honza12:18:17 20.05.2013
odpovědět 
 Re: Petzl NAO
Taky můžu jedině doporučit. Uchycení na hlavě při běhání je úplně luxusní. 100x lepší než nějaké gumové pásky. Programování přes komp je triviální. Možnost dát tam nromální baterky je taky super. Jedna z nejlepších (ne-li nejlepší) čelovek na běhání na trhu.
Belial13:15:30 20.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi