Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Meděné lávky23.05.2013
Čau, nebyl jste někdo teď na Meděných lávkách v Tatrách? Jaké tam jsou podmínky? Firn? Led? díky

 hnízdění ptáků Černolice23.05.2013
V Černolicích na Dvojité věži - Dolní skála, v cestě Vzdechy je hnízdo, nad kruhem. Je to dravec; parťák, který ho viděl, druh nepoznal. Nelezte tam, prosím, dík.
(Hnízdo je dobře schovaný, tak mu pohyb na jinejch cestách asi nevadí, ale osobně by
 Re: hnízdění ptáků Černolice23.05.2013
díky za upozornění, je fajn že to sem píšeš. Kouknu se tam a dám tam na místo nějakou ceduli. Martin
  Re: hnízdění ptáků Černolice23.05.2013
Ahoj, rubrika na to na skalních oblastech je, na konkrétní skále se dají omezit časově konkrétní ces

 Portugalsko22.05.2013
Nevíte někdo o možnostech lezení/bouldrování v okolí Portugalského Porta (sever Portugalska)? Případně nemáte někdo průvodce "Rock Climbing Atlas South-West Europe and Morocco"?
 Re: Portugalsko23.05.2013
Možnost fajn boulderingu na žule v Santo tirso SV od Porta asi 20 km (
 tendom?22.05.2013
tak nevim,jestli je mezi 9,7mm a 9,8mm milimetr rozdil. asi je nekde renonc
 Re: tendon?23.05.2013
Nj, nějak mi ujela desetinná čárka:DD

 Tendon ambition vs master22.05.2013
Ahoj, chci si koupit tendona a nějak nenalézám zásadní rozdíl (nebo spíše jakýkoliv rozdíl) mezi Tendon master 9,7 a Tendon ambition 9,8. Co se týče parametrů, jsou to prakticky totožná lana. Jediný rozdíl je tedy 1 mm průměru (a cena). Předpokládám, že a
 Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Ahoj Master 9,7 má jiný typ opletu. Je pletený tzv "na jednoducho". SBS systém.
  Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Díky za info!
  Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Díky za info!
 Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Pokud chceš TR + spouštění tak bych spíše doporučoval Beal WallMaster. Moc hezky se s ním pracuje, j
  Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Díky za tip, nevypadá dle popisu zle, ale asi zůstanu u osvědčených tendonů. Navíc průměr 10,5 už je
   Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Dělá se i v 10.2 .. Normálně máme 9.7, ale ta 10.2 působí jako mnohem tenčí, než ta 9.7. A hlavně n
    Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
huh, Diablo nebrat. viz nedávná diskuze zde.... evidentně nejsem jediná, kdo si s ním moc nepadl do
     Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Co je s Diablem za problem? Mam v planu si ho poridit v 80... Mel jsem moznost ho zkusit, kamos ho m
      Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
kroutí se mi a notně chlupatí. jak říkám, je tu o něm jiná diskuze, počti si. nikomu ho neberu, jen
 Re: Tendon ambition vs master23.05.2013
Z osobnej skúsenosti - jednoznačne Ambition!
  Re: Tendon ambition vs master23.05.2013
Zcela vyjimecne musim s indianrm souhlasit. Taky mam dlouhou a velmi dobrou zkusenost s Ambition jak
   Re: Tendon ambition vs master23.05.2013
Díky za zkušenosti. Ambition vypadá na dobrou volbu. O Diablu jsem taky četl rozporuplné reakce, tak

 jakou lepičku?22.05.2013
Zdar. Nechal jsem si podrazit kobry a začaly klouzat. Nechal jsem tam dát Saltic extasy s tím, že má "tvrdost 69", tedy jsem si myslel, že bude měkčí a tudíž přilnavější, než původní Vibram XS Grip, kterej má "tvrdost 75". Ale ve srovn
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
rozdíly v tom jsou jak sviňa. Ještě mám dobrou zkušenost s gumou Trax nebo tak nějak se jmenuje (od
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
jedinkrát jsem zaváhal a dal něco jiného, než na co jsem zvyklý a s čím jsem spokojený (prý vyzkouše
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
vibram nebo 5.10 v restday.. nic jiného nebrat ;)
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
Nechávám Cobry podrážet v Saltiku Wibramem XS grip 2 a max. spokojenost. Kdysi jsem lezl na Extazce
  Re: jakou lepičku?02.06.2013
Hlavní problém je v tom že si dáváš lezečky podlepid jinam než do Restdayje, jsou to mistři v oboru

 Koupák? 21.05.2013
Zdarec - donesly se ke mně drby, že prý má zas fungovat Koupák. Neví někdo, co je na tom pravdy? (snad mě tu někdo nesežere, že se ptám, místo toho dojet se podívat - buď není čas, nebo je tak mokro, že by to bylo opravdu jen na tu hospodu a to se mi nech
 Re: Koupák? 22.05.2013
Také by mě to zajmalo. Když jsem tam byl minulý týden tak tam kolovaly tytéž zvěsti(dokonce něco jak

 práce na štandu21.05.2013
Čau, chci se zeptat, jak se navazujete na štandu.
Myslim, když nepoužívám odsedku a např. lezu vícedélkovou cestu a používám dvě lana (dvojčata).
Byl jsem zvyklý dělat si odsedku právě z těchto lan, ale vázal jsem to na osmičku jako, když se
 Re: práce na štandu21.05.2013
Něco je asi špatně, co dělá tenhle člověk na štandu ve vícedélce? (Odpověď: vážeme lodní uzel.)
  Re: práce na štandu21.05.2013
Myslím, že problém je v tom, že dneska koupíš set v hudaci asi za 1200 a už jsi lezec. Nemusíš být v
   Re: práce na štandu21.05.2013
Proč nemůžu na štandu udělat na laně, metr od mého navázání, oko s osmičkovým uzlem a to cvaknout do
    Re: práce na štandu21.05.2013
Můžeš. Ale je to nepraktické.
    Re: práce na štandu21.05.2013
Lodak se lepe rozvazuje.
     Re: práce na štandu21.05.2013
a posouva.
    Re: práce na štandu21.05.2013
Můžeš udělat osmičku a někam jí cvaknout, na tom není nic fatálního. Ale není pro to důvod, protože
     Re: práce na štandu21.05.2013
No já to vím, že loďák je jednoduchší ale podle prvního komentu to vypadalo jako něco fatálního.
      Re: práce na štandu21.05.2013
Moc nechápu některé komentáře.. co je sakra špatnýho na osmičce? Psal jsem důvod, že se to hůře rozv
    Re: práce na štandu21.05.2013
Když jsi navázaný, jak budeš bez odvázání dělat osmičkový uzel? Asi jsem pozadu.
     Re: práce na štandu21.05.2013
Aha, už jsem pochopil jak to je myšleno. Je to blbost. V podstatě je to jedna z nepraktických možnos
 Re: práce na štandu21.05.2013
 Re: práce na štandu21.05.2013
Lodní uzel. Hlavní důvod je, že jde uvázat jednou rukou. Další důvody tu už někdo zmínil - po zatíže
  Re: práce na štandu21.05.2013
Osobně na štandu loďák používám minimálně. Většinou cvaknu odsedku a na leně udělám pro sichr vůdčák
   Re: práce na štandu21.05.2013
No tak to děláš špatně, nebo minimálně ne ideálně. Jsou situace, kdy o odsedku můžeš přijít, jednou
    Re: práce na štandu21.05.2013
Martine, nemotáš náhodou několik protichůdných věcí? Chtěl bych vidět situaci, kdy na cvaknutí do št
    Re: práce na štandu21.05.2013
Děkuji za doporučeni studovat :)

Samozřejmě vím co je lodní uzel, dračí uzel, dvojitý
    Re: práce na štandu22.05.2013
ja delam na standu na lane osmicku nebo vudcaka. nejak zasadne prodluzovat a posunovat jsem ho nikdy
 Re: práce na štandu21.05.2013
Lodní uzel. Uvážeš jej jednou rukou, můžeš posouvat a dobře se rozvazuje. Vizuální kontrola je také
 Re: práce na štandu21.05.2013
- jedine lodak
- hlavny dovod - lodak dava preklz pri sile cca 6kn takze ak na stande poskaku
  Re: práce na štandu21.05.2013
odsedka a loďák, ideální kombinace lety ověřená.
   Re: práce na štandu21.05.2013
odsedka z expresek taky jistá kombinace, zkrátíš jednou rukou, když visíš za prst v 60st. převise, a
  Re: práce na štandu21.05.2013
Snad jenom k některejm komentářům: ztácení vodsedek, padání do vodsedek ze štandu, zoufalá nutnost c
   Re: práce na štandu21.05.2013
:) tež se mi to tak jeví.
   Re: práce na štandu21.05.2013
Zda se, ze horoskoly uz maj teorii odprednasenou, ale obavam se zaroven, ze na lodak jednou rukou v
    Re: práce na štandu21.05.2013
Při lezení vícedélekových cest, ať už odjištěných nebo po vlastním se vždycky na štandu cvakám lanem
     Re: jaká práce na štandu?22.05.2013
no hodně tu o tom bylo napsané. Dobré připomínky a náměty. Ale za sebe - hlavně na štandu nepracujte

 BCAA21.05.2013
Čau.. chtěl jsem se vás zeptat na váš názor ohledně doplňku stravy BCAA(aminokyseliny). Jaký na to máte názor? Začal jsem o tom přemýšlet, protože poslední dobou, když jdu lézt nějaké těžší cesty, tak mam problém s natažením svalů i po protažení.. a to mě
 Re: BCAA21.05.2013
Ahoj,
BCAA jsem taky zkoušel (tekutá forma) kvůli urychlení regenerace, ale žádný pozitivní e
 Re: BCAA21.05.2013
Já mám s bcaa špatné zkušenosti.. když sem si dal před lezením, tak mi vždycky strašně zatuhly šlach
 Re: BCAA21.05.2013
Zdar. Za sebe Ti můžu jakékoliv doplňky stravy v lezení doporučit až poté, co si budeš 100% jist, že
  Re: BCAA21.05.2013
Vzhledem k tomu, že dosypávám Aminostarem pouze v zimě v tréninku ,tak mi na Juru celkem v klidu zbe
   Re: BCAA21.05.2013
Zkusím teda estě zapracovat na tom protahování.. :) je teda pravda, že se protoahuj.. ale, že bych t
  Re: BCAA21.05.2013
Individuální to je, protože každé tělo zpracovává bílkoviny jinak, ale při vyšší zátěži aminokyselin
 Re: BCAA22.05.2013
IMO bys měl nejlepší to zkusit a uvidíš, téměř určitě ti to neuškodí ;-)

 umělé horolezecké stěny18.05.2013
Zdravím, jsem letošní maturantkou a mojí maturitní prací byly konstrukce lezeckých stěn. Mám dvě otázky, na které budu muset odpovědět u obhajoby.
1.Porovnejte konstrukční úroveň, technické provedení a parametry lezeckých stěn pro školní, komerční
 Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
A o čem jsi teda vlastně psala do té svojí maturitní práce, když nevíš ani z jakého materiálu jsou s
  Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
V otázce číslo 1 jde o to, jaké jsou rozdíly v lezeckých stěnách pro školní, komerční a závodní účel
   Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
No a máš v práci uvedeny česko-slovenské výrobce chytu a stěn a byla jsi na jejich interfernetových
    Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Děkuji za návrhy těch stránek, to mi stačilo, já se si sama něco najdu :-) Lezectví není můj koníček
     Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Tak takhle vypadají diplomky a diplomantky. Předpokládám titul Mgr. na nějaké regionálné vysoké škol
      Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Část diskuse jsem stáhnul, páč je vo ničem. Marťan
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
jeste zes nam tady nechal ten Ktckuv utocnej slint co to zacal. Kujeme Martane. .:)
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
.. a na základě něhož se vyvine další ohnivá válka, kterou Marťan opět zítra smázne;)
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
nic se nerozvine pac je to jasny... prujem uz byl... dlasi az za 3 roky zase.. :)
          Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
Chachá, flejm se opět rozjel, je to jako saň, usekneš hlavu a narostou dvě další.
           dele(j)te21.05.2013
nemel to martan mazat, bo mel smaznout jen to kde se prekrocila hranice a nadavalo se :)
jina
            Re: dele(j)te21.05.2013
Myslim že to Marťan smáznul dobře, ale měl to vzít i s tím Turkovým startem. IMHO si Marťan jako adm
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
díky. zavazuji se nadále nekrmit trotly. to vodpoledne platí?
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
odpoledne nemuzu, pac sem pryc, ale pak sem ti k dispozici..
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
jeee promin ja myslel ze si jinej lukas proto me to tak prekvapovalo to co se plka.. beru zpet :) to
      Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Turku ty ses normalne kokot numero uno. To ze si vystudoval VUML ti fakt nedava pravo tady shazovat
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Pokud je Filozofická fakulta Univerzity Karlovy po roce 1991 ve skutečnosti Výzkumný ústav marxismu-
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
skoda ze te tam ale nenaucili elementarni slusnusti, takto to spis vypada na ten VUML
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Sice nevystudoval VUML, ale asi brzo VUMLem od někoho dostane - vulkanizovaný učitel marxismu-lenini
          Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Na výhružky si každý novinář rychle zvykne. Jsou to obvykle jenom slinty.
           Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Novinář :-)
      Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Turčíku, píše o tom, že je maturantkou ...

Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soud
      Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
píše MATURANTKA, co první číst, než do toho rejpeš???
       Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
To je těžký, když Martin smáznul kus diskuse, kde si sypu popel na hlavu...
        Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
no ze sis ho tam ale nasypal hafo.. :) myslim zes vymenil VS za stredni a pokracoval v krasojizde...
         Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
A co bych jako měl říkat, než že jsem se spletl a že jsem v tomto ohledu blbej a že se nejedná o dip
          Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Kubo ale ty se nepleteš ??? Někdo je klisnička a někdo je kůň před porážkou.
           Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Vy anonymové jste fakt sladký.
            Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Sladký ANO, ale určitě ne tak chytrý jako Ty.Není chytřejšího (horolezce) než jseš Ty.A to myslím vá
          Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
chyba.. :)podstatou veci byla lez, to ze jsi tam vynasel soudy na cesky bouldering budiz, jako &quo
           Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
Nejsem příznivcem mazání, ale asi se Marťanovi nelíbilo, že nějací přihlouplí anonymové mě označoval
            Re: Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
jenze ty se s nima zahazujes a rad.. :)

prijde mi ze tem anonymum toho napises kolikr
            Re: Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
Takže Kubo, když se do tebe někdo naveze tak zavoláš Marťanovy a on to smaže.A nebo to udělá automat
             Re: Být mužem beze jména má své úskalí21.05.2013
Tak to je dost vtipný... Už proto, že se s Marťanem známe jenom po mailu, a že HD a Lezec jsou v ost
              Re: Být mužem beze jména má své úskalí22.05.2013
Tak proč tady pořád diskutuješ ???
               Re: Být mužem beze jména má své úskalí22.05.2013
Protože mě to baví.
                Re: Být mužem beze jména má své úskalí07.06.2013
ne pac si slaby novinar co mele s... ;)
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí07.06.2013
Tak proč se mě ptáš, když to víš?
              Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
Tak tos mě pobavil, že Lezec a HD jsou v ostré konkurenci. Maj úplně jinou cílovku. Asi jako MF a Bl
               Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
Budeš se možná divit, ale naši čtenáři se přibližně ze 2/3 překrývají :-)
                Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
To asi myslis tak, ze 2/3 lidi co chodi na HD chodi i na lezce, ne? Naopak to fakt neplati, HD ani n
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí08.06.2013
jjj mas pravdu, promin, jsem hloupy.. :( ale treba na lezce chodim rad a moje flamy nasledne pekne z
                  Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
Takže ty otravný monology jsou jen obyčejný parazitování?
                   Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
Ony to nejsou monology. Akorát teď těžko rozlišíš magora, který se podepisuje mým jménem a sám se se
                    Re: Být mužem se jménem Kuba Turek má své úskalí09.06.2013
To je celkem jasný, lezec není úplnej bulvár a orientuje se pouze na lezce a těch je pět a půl.
                    Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
O navstevnosti viz treba statistiky.
HD:
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
Jen jestli to není statistika z roku 2000, nikde to tam není jasně napsaný.
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
njn plkam jako vzdy... :)
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
:-) chytrej kluk. Ale ne zase až tak moc. Denní návštěvnost a ještě k tomu z nespolehlivého webíku,
                      Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
:). Průměrná denní návštěvnost. Předpokládám, že tím přehání myslíš "přehání jen u lezce"
                       Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
NetMonitor. Nic jiného se v Česku se zárukou nepoužívá.
                        Re: Být mužem beze jména má své úskalí10.06.2013
Dodavam odkaz, at si lide ucini nazor sami (prvni udaj je prumerna denni navstevnost z Toplistu, dru
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí09.06.2013
To nemusí bejt pravda. Pestrý svět má taky větší návštěvnost než Hospodářský noviny.
           Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
miláčkové anonymní, nikdio se s váma prát nechce a nikdy nechtěl. jenom jsem (možná nejednoznačně) v
            Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
mas pravdu pindo...
     Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
Od mé maturity uplynulo už hodně vody, ale netušil jsem, že se dnes dělají takovéto maturitní práce.
      Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
Hřebíček na hlavičku! K tomu právě směřoval můj první koment a uklepl jsme se s diplomantkou/maturan
    Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Řekl bych, že když by Tereza zašla na nejbližší větší stěnu, vyhledala toho, kdo se o ni stará (ne o
     Re: umělé horolezecké stěny18.05.2013
Misto aby chodila na stenu, zeptala se tady.
Je pravda ze kdyby sla na stenu, byla by usetre
      Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Terko, osobne bych Ti doporucila-mimo vyse zminovane navstevy steny-kontaktovat nekoho z vyse uveden
      Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
tady mas fotky a clanky tech konstrukci:
   Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Budu hodnesjsi, ale zas o tom tolik nevim...

No ve skolnich stenach vetsinou nebyva m
    Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
dyk, dylyna, dyskoteka, dýdžej, dýpparpl, ale převys tam fakt nevidím...:)
  Re: umělé horolezecké stěny09.06.2013
Jsi zamindrákovaný čurák, sem zlí ale takový je život
 Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Ahoj Terko,
třeba by Ti k druhé otázce mohlo pomoci tohle:
České normy (harmonizované,
  Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Hm, rada je to sice dobrá, ale už vidím, jak přijde na stěnu a majitel jí bude povídat, co vše dělá
 Re: umělé horolezecké stěny19.05.2013
Terko,
všechny hrany lezecké stěny nesmí mít ostré hrany a drsnosti a musí být zaobleny, zejm
  Re: umělé horolezecké stěny20.05.2013
Všem, co se mi snažili nějakým způsobem pomoct, tak moc děkuji. Hodně mi to pomohlo :-)
   Re: umělé horolezecké stěny21.05.2013
V zahranici maji hrany, pres ktere jde lano, kryty kovovou listou.
    Re: umělé horolezecké stěny22.05.2013
kdezto napr. inzenyrky a inzenyrove z Jablonce pouzivaji plasty. ( maturantce Bida poradi , to joo,
 Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
já si udělal včera na večeři moc dobrý rizoto :)
  Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
ja se postim.. :) mam pak bystrejsi smysly a na lezeni uplne zuzo.. akorat pak mam divny kecy z hlad
   Re: umělé horolezecké stěny07.06.2013
Vtipné? Anonym na druhou? Nebo jsem něco nepochopil?
    Re: umělé horolezecké stěny09.06.2013
Věneček nebo rakvičku? Snad oboje...

1   ...   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 umělé horolezecké stěny
Zdravím, jsem letošní maturantkou a mojí maturitní prací byly konstrukce lezeckých stěn. Mám dvě otázky, na které budu muset odpovědět u obhajoby.
1.Porovnejte konstrukční úroveň, technické provedení a parametry lezeckých stěn pro školní, komerční a závodní účely(použité materiály, rozměry, volba chytů...)
2. Bezpečnostní prvky používané v konstrukci lezeckých stěn (upevnění rohů, převisů, volba materiálu).
Prosím o radu nebo nějakou stránku, kde bych tyto informace mohla dohledat. Předem děkuji za info a za pochopení mého zoufalého dotazu..
Tereza19:07:52 18.05.2013
odpovědět 
 Re: umělé horolezecké stěny
A o čem jsi teda vlastně psala do té svojí maturitní práce, když nevíš ani z jakého materiálu jsou stěny tvořeny, jaké jsou typy chytu a jaká konstrukce se používá pro stavbu "těla stěny"? Doufám, že máš aspoň dostatek okének v Powershitové prezentaci se super efekty. Ano, jsem zlý, ale takový je už život.
OndraK19:21:07 18.05.2013
odpovědět 
  Re: umělé horolezecké stěny
V otázce číslo 1 jde o to, jaké jsou rozdíly v lezeckých stěnách pro školní, komerční a závodní účely. Je jasné, že materiály znám... ty hlavní a nejpoužívanější, ale tady jde o ty rozdíly, které jsem nikde nenašla a v druhé otázce jde o to, jestli se například převisy nějak speciálně zabezpečují. Jinak zlý můžeš být, já jsem s tím počítala, že někdo něco podobného napíše!!!!
Tereza20:37:14 18.05.2013
odpovědět 
   Re: umělé horolezecké stěny
No a máš v práci uvedeny česko-slovenské výrobce chytu a stěn a byla jsi na jejich interfernetových stránkách? AIX, Makak, TRwalls, Pilka-kameny, Atomic... Tak tam je většinou vidět jaká je použita konstrukce nebo i materiál "těla" stěny, které není vidět (odpověď na převisy, rohy). Nebo se podíváš na stránky stěn otevřených za poslední rok (najdeš většinou tady na serveru) a zase vidíš, jakou formou stavěné. Byla jsi se podívat na některé stěně? Zkusila jsi požádat některého provozovatele stěny o malé interwju? Nebo je to práce psané jen od stolu? Jo, mohl bych to napsat během pěti minut, ale snaž se trochu. Projdi si fotky nějakých závodu a podívej se, jestli ti připadá nějaký rozdíl mezi normální a závodní stěnou...
OndraK21:04:50 18.05.2013
odpovědět 
    Re: umělé horolezecké stěny
Děkuji za návrhy těch stránek, to mi stačilo, já se si sama něco najdu :-) Lezectví není můj koníček, bylo mi toto téma přiděleno a tak pochopitelně o tom nevím tolik.
Tereza21:17:50 18.05.2013
odpovědět 
     Re: umělé horolezecké stěny
Tak takhle vypadají diplomky a diplomantky. Předpokládám titul Mgr. na nějaké regionálné vysoké škole. Plzeň, Ústí, Pardubice, možná Ostrava nebo Brno?
Kuba Turek23:37:51 18.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
Část diskuse jsem stáhnul, páč je vo ničem. Marťan
00:19:43 19.05.2013
odpovědět 
       Re: umělé horolezecké stěny
jeste zes nam tady nechal ten Ktckuv utocnej slint co to zacal. Kujeme Martane. .:)
10:56:57 20.05.2013
odpovědět 
        Re: umělé horolezecké stěny
.. a na základě něhož se vyvine další ohnivá válka, kterou Marťan opět zítra smázne;)
honza11:23:09 20.05.2013
odpovědět 
         Re: umělé horolezecké stěny
nic se nerozvine pac je to jasny... prujem uz byl... dlasi az za 3 roky zase.. :)
14:57:37 20.05.2013
odpovědět 
          Re: umělé horolezecké stěny
Chachá, flejm se opět rozjel, je to jako saň, usekneš hlavu a narostou dvě další.
honza07:22:37 21.05.2013
odpovědět 
           dele(j)te
nemel to martan mazat, bo mel smaznout jen to kde se prekrocila hranice a nadavalo se :)
jinak si nedovedu predstavit jak si to priste obhaji... :) i kdyz mel by vubec..? :)

..takhle taky muze snadno vypadat jak podrztaska KTcka a LBcka.. :)

vono na smazani urcitejch slintu ( diskuze ke sportovnimu lezeni a urazky holek co zavodi.. ) se drive poukazovalo a nic se nedelo... a inu ejhle tady hned jde :)

pravidla pro mazani prispevku, ne celych vlaken tu psal standa, nekde... a tenhle zasah byl rozhodne nad ramec, ale on se nad tim zamysli, to sem si jistej... se mu podepisem, nebudem pouzivat slova jako k... c... d... a zustane snad jen to ze je to o nicem, ale to by se pak museli treba i zacit vytloukat cesty co sou o nicem a zajimalo by me kdo a jak by to hodnotil, zkratka uhel pohlede neni duvod ke smazani.. :)

... fvck censorship..!
trotl08:09:10 21.05.2013
odpovědět 
            Re: dele(j)te
Myslim že to Marťan smáznul dobře, ale měl to vzít i s tím Turkovým startem. IMHO si Marťan jako admin může mazat co chce a je uplně jedno, že to je nekonzistentní s dalšími kokotvlákny, který kdy nechal. Každý - byť nekonzistentně - smáznutý kokotvlákno dobrý.
honza08:18:25 21.05.2013
odpovědět 
       Re: umělé horolezecké stěny
díky. zavazuji se nadále nekrmit trotly. to vodpoledne platí?
Lukas B.11:14:41 20.05.2013
odpovědět 
        Re: umělé horolezecké stěny
odpoledne nemuzu, pac sem pryc, ale pak sem ti k dispozici..
trottel14:32:41 20.05.2013
odpovědět 
         Re: umělé horolezecké stěny
jeee promin ja myslel ze si jinej lukas proto me to tak prekvapovalo to co se plka.. beru zpet :) to be k dispozici nejsem... znam te jen od videni.. :D promin.. :) ty si s tim fotackem, vlastne preci... :)
uplne jinej trotel14:54:40 20.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
Turku ty ses normalne kokot numero uno. To ze si vystudoval VUML ti fakt nedava pravo tady shazovat ostatni skoly.
jan10:56:39 20.05.2013
odpovědět 
       Re: umělé horolezecké stěny
Pokud je Filozofická fakulta Univerzity Karlovy po roce 1991 ve skutečnosti Výzkumný ústav marxismu-leninismu před rokem 1989, tak to teda jako jóoó!
Kuba Turek11:03:26 20.05.2013
odpovědět 
        Re: umělé horolezecké stěny
skoda ze te tam ale nenaucili elementarni slusnusti, takto to spis vypada na ten VUML
jan11:51:12 20.05.2013
odpovědět 
         Re: umělé horolezecké stěny
Sice nevystudoval VUML, ale asi brzo VUMLem od někoho dostane - vulkanizovaný učitel marxismu-leninismu neboli obušek :-D
Slabomír Tučňák11:57:57 20.05.2013
odpovědět 
          Re: umělé horolezecké stěny
Na výhružky si každý novinář rychle zvykne. Jsou to obvykle jenom slinty.
Kuba Turek12:10:40 20.05.2013
odpovědět 
           Re: umělé horolezecké stěny
Novinář :-)
Slabomír Tučňák12:46:26 20.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
Turčíku, píše o tom, že je maturantkou ...

Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soudem totiž soudíte, takovým budete souzeni, a jakou mírou měříte, takovou vám bude zase odměřeno.
NZ,Matouš,kap.7.
Slabomír Tučňák11:30:34 20.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
píše MATURANTKA, co první číst, než do toho rejpeš???
11:44:43 20.05.2013
odpovědět 
       Re: umělé horolezecké stěny
To je těžký, když Martin smáznul kus diskuse, kde si sypu popel na hlavu...
Kuba Turek12:12:08 20.05.2013
odpovědět 
        Re: umělé horolezecké stěny
no ze sis ho tam ale nasypal hafo.. :) myslim zes vymenil VS za stredni a pokracoval v krasojizde... :) ... jo jednou si rek ze si blbej, tjn... :)
trotl trotlovic16:02:59 20.05.2013
odpovědět 
         Re: umělé horolezecké stěny
A co bych jako měl říkat, než že jsem se spletl a že jsem v tomto ohledu blbej a že se nejedná o diplomantku, ale maturantku?

Celá následující diskuse byla o tom, jak jsem před mnoha lety napsal, že Nelly Kudrová je klisnička v reklamní stáji ČSOB.
Kuba Turek18:09:32 20.05.2013
odpovědět 
          Re: umělé horolezecké stěny
Kubo ale ty se nepleteš ??? Někdo je klisnička a někdo je kůň před porážkou.
18:46:36 20.05.2013
odpovědět 
           Re: umělé horolezecké stěny
Vy anonymové jste fakt sladký.
Kuba Turek19:53:18 20.05.2013
odpovědět 
            Re: umělé horolezecké stěny
Sladký ANO, ale určitě ne tak chytrý jako Ty.Není chytřejšího (horolezce) než jseš Ty.A to myslím vážně.Opravdu.
20:31:18 20.05.2013
odpovědět 
          Re: umělé horolezecké stěny
chyba.. :)podstatou veci byla lez, to ze jsi tam vynasel soudy na cesky bouldering budiz, jako "novinar" se toho muzes asi dopoustet..

ale treba tohle:

Lezkyne z reklamy neleze

to je lez preci ne, nebo byla? jeste jsem si vcera dal praci a vyhledal ty datumy a sedi to, zkratka lezla a umistovala se a ty jsi plkal, o to slo..

takze anonymove nemusi zakonite lhat a i ty se muzes zmylit. otazka byla jestli omluva za takove plky by byla na miste... jde preci jen o devce

a tak to vlastne zacalo i tady, jiny anonym se podivoval jestli jako je to koser co rikas a nemel by si rict sry... tema jine, scenar stejny... taky si si vlastne vzal do kusny divku


sposutu balastu diskuzniho okolo bylo na tema tvuj diskusni modus operandi.. :) ten bavil uplne nejvic.. plus ten drobnej klucina LB se snad chtel i prat s anonymen, bo ho chtel fotit na nastenku, to uz nerikal, to byl taky fajn ulet..

takze se resilo ze si .!. & <i> diky tomu co je nahore...

diskuze s tebou ale jsou asi fakt ztrata casu, kor kdyz to martan pak smazne, budu se ho muset zeptat proc, o nicem je duvod na pikacu ( to by se toho muselo smaznout vic ), sprosty tj to chapu ( ale selecta ), nepodepsany to neberu, pac se taky nepodepisuje u vseho..

tak zatjal ;)
trotl trotlovic00:32:07 21.05.2013
odpovědět 
           Být mužem beze jména má své úskalí
Nejsem příznivcem mazání, ale asi se Marťanovi nelíbilo, že nějací přihlouplí anonymové mě označovali vulgaritami. S Tebou nemusím souhlasit, ale s nimi se nebudu zahazovat a Marťas je rovnou smaže.
Kuba Turek01:39:20 21.05.2013
odpovědět 
            Re: Být mužem beze jména má své úskalí
jenze ty se s nima zahazujes a rad.. :)

prijde mi ze tem anonymum toho napises kolikrat vic a s vetsi chuti nez tem co se radoby podepisou...

a ted mi rekni k veci, jsi lhar podle toho co jsi psal nebo nejsi? trosku vic kolem toho ruzne klickujes... jsou ty tvrzeni co jsou uvedeny pravda ci nepravda? Prestrelil tenkrat KT a lhal a mel se ( by se ) omluvit?
mel by se potazmo omluvit studentum VS a strednich skol ktere nejsou pragocentricke ( flame zde )?

mozna jako franta z kotehulek bys sis moh placat co chces, ale chapu to tak, ze jsi "novinar", ktery by mel dbat o svuj "kredit"


..to koho bude martan mazat bych nechal na nem jestli ho teda nejako neridis a neinstruujes, to by bylo velmi smutne
trotl trotlovic04:07:37 21.05.2013
odpovědět 
            Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Takže Kubo, když se do tebe někdo naveze tak zavoláš Marťanovy a on to smaže.A nebo to udělá automaticky ??? No to jste fakt novináři.Jak to už napsal jeden nejmenovaný lezec(Ty víš o co jde) , když jsi zveřejnil jméno anonyma, že jseš Ko.t a to měl pravdu.Tady se "sereš" a neprávem do dalšího člověka(a ne jednou) a najednou se začnou mazat příspěvky.Asi jste kámoši s marťasem, ale to mě připomíná cenzuru(to se dělá v dnešní době stále, ale za "komančů" to bylo normální).
márty07:32:05 21.05.2013
odpovědět 
             Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Tak to je dost vtipný... Už proto, že se s Marťanem známe jenom po mailu, a že HD a Lezec jsou v ostré obchodní konkurenci už několik let :-)
Kuba Turek09:44:01 21.05.2013
odpovědět 
              Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Tak proč tady pořád diskutuješ ???
08:31:10 22.05.2013
odpovědět 
               Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Protože mě to baví.
Kuba Turek10:21:17 22.05.2013
odpovědět 
                Re: Být mužem beze jména má své úskalí
ne pac si slaby novinar co mele s... ;)
Kuba Turek14:34:42 07.06.2013
odpovědět 
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Tak proč se mě ptáš, když to víš?
Kuba Turek15:36:26 07.06.2013
odpovědět 
              Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Tak tos mě pobavil, že Lezec a HD jsou v ostré konkurenci. Maj úplně jinou cílovku. Asi jako MF a Blesk.
Lezec má určitě problémy s články, autorské články Lezce jsou čím dál řidší, část čtenářů kritizuje, že se nepíše to samé co na 8a nebo jinde. Mě zas přijde nesmysl kopírovat články. Když jsem si je četl na 8a, proč jsou ještě na lezci, že?
Ale HD je pro mě žumpa používající v nadpisem, ale i článcích praktiviky Pestrého světe, Blesku a podobných prodejně velmi oblíbených periodik. Nehledě na to, že dnes jsem narazil při vstupu na stránky HD na: Varování- návštěva těchto webových stránek může poškodit váš počítač!.
H.12:34:17 08.06.2013
odpovědět 
               Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Budeš se možná divit, ale naši čtenáři se přibližně ze 2/3 překrývají :-)
Kuba Turek13:30:57 08.06.2013
odpovědět 
                Re: Být mužem beze jména má své úskalí
To asi myslis tak, ze 2/3 lidi co chodi na HD chodi i na lezce, ne? Naopak to fakt neplati, HD ani nemaji takovou navstevnost, aby pokryla 2/3 ctenaru lezce.
22:35:41 08.06.2013
odpovědět 
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí
jjj mas pravdu, promin, jsem hloupy.. :( ale treba na lezce chodim rad a moje flamy nasledne pekne zvysuji navstevnost HD..
Kuba Turek23:34:03 08.06.2013
odpovědět 
                  Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Takže ty otravný monology jsou jen obyčejný parazitování?
H.17:13:17 09.06.2013
odpovědět 
                   Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Ony to nejsou monology. Akorát teď těžko rozlišíš magora, který se podepisuje mým jménem a sám se sebou si povídá.

Reálně je to přibližně takhle: HD mají dlouhodobě přibližně dvojnásobnou návštěvnost než Lezec (o důvodech můžeš přemýšlet). Přibližně 2/3 čtenářů Lezce chodí zároveň na HD.

Obráceně to zřejmě bude nějak podobně, ale do toho nevidím.
Kuba Turek18:38:15 09.06.2013
odpovědět 
                    Re: Být mužem se jménem Kuba Turek má své úskalí
To je celkem jasný, lezec není úplnej bulvár a orientuje se pouze na lezce a těch je pět a půl.
Opačně to bude jinak, protože 2/3 horydolařů nebude zajímat lezení.

Jinak já byl za poslední 3 roky na HD jednou a na další tři roky mi to asi stačilo. Důvod v GA asi nenajdeš - jen kvůli tomu abych se podíval jestli tam produkuješ obdobnou kvalitu jako v diskusích.
Na Lezci mi vadí nekonečné diskuse o ničem viz. tato a omezuju tady návštěvnost.
Chápu, že budoucnost Lezce tě nezajímá ani za mák, ale v mém případě děláš medvědí službu jak Lezci, tak HD.
H.19:39:34 09.06.2013
odpovědět 
                    Re: Být mužem beze jména má své úskalí
O navstevnosti viz treba statistiky.
HD: http://goo.gl/wV7dd
lezec: http://goo.gl/tQjg4
Ale treba Turek cerpa z jinych zdroju :).
20:27:41 09.06.2013
odpovědět 
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Jen jestli to není statistika z roku 2000, nikde to tam není jasně napsaný.
20:36:21 09.06.2013
odpovědět 
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí
njn plkam jako vzdy... :)
Kuba Turek22:33:19 09.06.2013
odpovědět 
                     Re: Být mužem beze jména má své úskalí
:-) chytrej kluk. Ale ne zase až tak moc. Denní návštěvnost a ještě k tomu z nespolehlivého webíku, který přehání tak o 1/3... hm hm...
Kuba Turek00:06:50 10.06.2013
odpovědět 
                      Re: Být mužem beze jména má své úskalí
:). Průměrná denní návštěvnost. Předpokládám, že tím přehání myslíš "přehání jen u lezce" :D. Tak hoď odkaz na nějaký jiný pochybný webík, který ukazuje tvou verzi.
08:12:26 10.06.2013
odpovědět 
                       Re: Být mužem beze jména má své úskalí
NetMonitor. Nic jiného se v Česku se zárukou nepoužívá.
Kuba Turek10:09:48 10.06.2013
odpovědět 
                        Re: Být mužem beze jména má své úskalí
Dodavam odkaz, at si lide ucini nazor sami (prvni udaj je prumerna denni navstevnost z Toplistu, druhy udaj mesicni z NetMonitoru): http://goo.gl/ko3Bp
Ten dvojnasobek tam porad nejak nevidim. A poznamka na zaver reagujici na poznamku "chytry kluk": z odhadu prumerne denni navstevnosti muzes velmi snadno ucinit odhad mesicni. Urcite prijdes na to jak ;).
19:05:09 10.06.2013
odpovědět 
                 Re: Být mužem beze jména má své úskalí
To nemusí bejt pravda. Pestrý svět má taky větší návštěvnost než Hospodářský noviny.
H.17:40:56 09.06.2013
odpovědět 
           Re: umělé horolezecké stěny
miláčkové anonymní, nikdio se s váma prát nechce a nikdy nechtěl. jenom jsem (možná nejednoznačně) vyjádřil myšlenku, že se bojíte osobní konfrontace, a to nikoli nějaké postrkování a pleskání, ale prostě se podívat, ať již osobně či podepsaně virtuálně do očí a že to bude tím, že nakonec uvnitř sami vnímáte že trošku přestřelujete a že si vlastně nepřejete aby se obecně vědělo co že to za ubožáčky anonymní ty slinty slintá. no nic, du nakrmit prace.
Lukas B.08:38:04 07.06.2013
odpovědět 
            Re: umělé horolezecké stěny
mas pravdu pindo...
14:38:07 07.06.2013
odpovědět 
     Re: umělé horolezecké stěny
Od mé maturity uplynulo už hodně vody, ale netušil jsem, že se dnes dělají takovéto maturitní práce. To je na všech typech škol? A druhá zvědavá otázka: Na jaké škole někdo zadá takto specifické téma notabene studentovi, který k tématu nemá vztah?
07:31:08 21.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
Hřebíček na hlavičku! K tomu právě směřoval můj první koment a uklepl jsme se s diplomantkou/maturantkou.
Kuba Turek09:41:49 21.05.2013
odpovědět 
    Re: umělé horolezecké stěny
Řekl bych, že když by Tereza zašla na nejbližší větší stěnu, vyhledala toho, kdo se o ni stará (ne obsluhu šatny) a vysvětlila o co jí jde, dozvěděla by se velmi rychle všechno, co chce vědět a ještě leccos navíc. (Pro maturantku by měl, myslím, pochopení každý, to není konkurence.)
Ne všechno se dá nejlíp vyřešit od stolu s PC.
23:32:57 18.05.2013
odpovědět 
     Re: umělé horolezecké stěny
Misto aby chodila na stenu, zeptala se tady.
Je pravda ze kdyby sla na stenu, byla by usetrena premoudrelejch kecu..
23:54:35 18.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
Terko, osobne bych Ti doporucila-mimo vyse zminovane navstevy steny-kontaktovat nekoho z vyse uvedenych vyrobcu. Rak, Andrej nebo trebas Pilkin snad budou mit vetsi pochopeni nez nekteri zdejsi "genialni" diskutujici.... Preju hodne zdaru,u diplomky pak uz urcite budes vedet jak na to ;-)
Kula08:59:36 19.05.2013
odpovědět 
      Re: umělé horolezecké stěny
tady mas fotky a clanky tech konstrukci:
http://tinyurl.com/bhuvrpz

a tady chyty:
https://en.wikipedia.org/wiki/ Climbing_hold

15:51:44 19.05.2013
odpovědět 
   Re: umělé horolezecké stěny
Budu hodnesjsi, ale zas o tom tolik nevim...

No ve skolnich stenach vetsinou nebyva moc prevysu (cena, prekazeli by v multifunkcni telocvicne, pro prumerneho skolaka (nelezce) neni nutne).

Komercni asi od vseho neco, aby si zalezli svatecni lezci i nabusenci.

Zavodni na obtiznost = temer vyhradne prevys. Na rychlost standartni tvar chytu a sklon steny (dnes uz na vetsine zavodu). A jsou casto i mobilni, postavi se pred zavodem a zbori po zavode.
08:04:18 20.05.2013
odpovědět 
    Re: umělé horolezecké stěny
dyk, dylyna, dyskoteka, dýdžej, dýpparpl, ale převys tam fakt nevidím...:)
Element21:16:04 20.05.2013
odpovědět 
  Re: umělé horolezecké stěny
Jsi zamindrákovaný čurák, sem zlí ale takový je život
21:37:33 09.06.2013
odpovědět 
 Re: umělé horolezecké stěny
Ahoj Terko,
třeba by Ti k druhé otázce mohlo pomoci tohle:
České normy (harmonizované, tedy platné pro celou EU) nijak neřeší z jakého materiálu mohou být vyrobeny stěny, řeší se pouze únosnost jak stěny tak jednotlivých závitů (pro uchycení chytu) bez ohledu na to, je-li to převis nebo "ne-převis". Z hlediska bezpečnosti jsou stanoveny požadavky na vzdálenost nýtů pro postupové jištění (jistících ok do nichž si cvakáš expresku pokud tam není nastálo a lano, když cestu lezeš "na prvního") vzdálenost rozmístění těchto ok je na základě výpočtů dle vzorců uvedených v normě. (rozhodně jsou v převisech oka blíž u sebe, než v kolmé stěně). Řeší se také dopadová plocha (jak u převisů, tak u kolmé stěny) - když spadneš, musí být zajištěna určitá plocha nejen přímo před lezeckou cestou, ale také v bocích, doporučují se molitany, ale finální zvolený materiál je na projektantovi. Z konstrukčního hlediska dle normy by neměl být rozdíl v upevnění převisu, je tam požadavek na únosnost konstrukce jako takové.
Čísla norem (zdroje): ČSN EN 12572-1, ČSN EN 12572-2, ČSN EN 12572-3 Určitě si zajdi popovídat s někým, kdo provozuje lezeckou stěnu, řekou Ti víc. Držím pěsti, ať Ti to u obhajoby dobře dopadne. :-)
Verča21:39:52 19.05.2013
odpovědět 
  Re: umělé horolezecké stěny
Hm, rada je to sice dobrá, ale už vidím, jak přijde na stěnu a majitel jí bude povídat, co vše dělá špatně. Porovnej si třeba Chodov a Smíchov. Na jedné stěně vše dobře odjištěno, podlaha měkká, místa dost. Na druhé podlaha betonová a v převisech se lidé báli, jak daleko jištění bylo. Pak tam sice něco dodali, ale spíše podle oka, než podle norem. A hrany? Všechny stěny tahají lana jak přes chyty, tak přes hrany, často tam vidíš probroušené rýhy.
Když už chceš vidět stavbu, viděla jsi záběry z té nové stěny ve Vysočanech? Máš tam nafocenou stavbu od začátku až do konce.
08:43:04 20.05.2013
odpovědět 
 Re: umělé horolezecké stěny
Terko,
všechny hrany lezecké stěny nesmí mít ostré hrany a drsnosti a musí být zaobleny, zejména ty, o které může dojít k odírání lana. - to řeší otázku rohů, co myslíš? ;-)
No a doufám, že jen co odmaturuješ, lezení se stane Tvým koníčkem!!! :-)
Verča21:44:54 19.05.2013
odpovědět 
  Re: umělé horolezecké stěny
Všem, co se mi snažili nějakým způsobem pomoct, tak moc děkuji. Hodně mi to pomohlo :-)
Tereza12:52:10 20.05.2013
odpovědět 
   Re: umělé horolezecké stěny
V zahranici maji hrany, pres ktere jde lano, kryty kovovou listou.
Bída13:11:21 21.05.2013
odpovědět 
    Re: umělé horolezecké stěny
kdezto napr. inzenyrky a inzenyrove z Jablonce pouzivaji plasty. ( maturantce Bida poradi , to joo, ale kdyz pak covek chce radu jak se neco leze, tak dela kolouchy :):)
lacusak08:49:36 22.05.2013
odpovědět 
 Re: umělé horolezecké stěny
já si udělal včera na večeři moc dobrý rizoto :)
honza 18:02:44 07.06.2013
odpovědět 
  Re: umělé horolezecké stěny
ja se postim.. :) mam pak bystrejsi smysly a na lezeni uplne zuzo.. akorat pak mam divny kecy z hladu, ale papir snese hodne takze to neva.
Kuba Turek18:41:31 07.06.2013
odpovědět 
   Re: umělé horolezecké stěny
Vtipné? Anonym na druhou? Nebo jsem něco nepochopil?
Kuba Turek23:12:35 07.06.2013
odpovědět 
    Re: umělé horolezecké stěny
Věneček nebo rakvičku? Snad oboje...
03:20:08 09.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi