Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English jakou lepičku? 22.05.2013 Zdar. Nechal jsem si podrazit kobry a začaly klouzat. Nechal jsem tam dát Saltic extasy s tím, že má "tvrdost 69", tedy jsem si myslel, že bude měkčí a tudíž přilnavější, než původní Vibram XS Grip, kterej má "tvrdost 75". Ale ve srovn
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 rozdíly v tom jsou jak sviňa. Ještě mám dobrou zkušenost s gumou Trax nebo tak nějak se jmenuje (od
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 jedinkrát jsem zaváhal a dal něco jiného, než na co jsem zvyklý a s čím jsem spokojený (prý vyzkouše
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 vibram nebo 5.10 v restday.. nic jiného nebrat ;)
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 Nechávám Cobry podrážet v Saltiku Wibramem XS grip 2 a max. spokojenost. Kdysi jsem lezl na Extazce
    Re: jakou lepičku? 02.06.2013 Hlavní problém je v tom že si dáváš lezečky podlepid jinam než do Restdayje, jsou to mistři v oboru
Koupák? 21.05.2013 Zdarec - donesly se ke mně drby, že prý má zas fungovat Koupák. Neví někdo, co je na tom pravdy? (snad mě tu někdo nesežere, že se ptám, místo toho dojet se podívat - buď není čas, nebo je tak mokro, že by to bylo opravdu jen na tu hospodu a to se mi nech
  Re: Koupák? 22.05.2013 Také by mě to zajmalo. Když jsem tam byl minulý týden tak tam kolovaly tytéž zvěsti(dokonce něco jak
práce na štandu 21.05.2013 Čau, chci se zeptat, jak se navazujete na štandu.
Myslim, když nepoužívám odsedku a např. lezu vícedélkovou cestu a používám dvě lana (dvojčata).
Byl jsem zvyklý dělat si odsedku právě z těchto lan, ale vázal jsem to na osmičku jako, když se
  Re: práce na štandu 21.05.2013 Něco je asi špatně, co dělá tenhle člověk na štandu ve vícedélce? (Odpověď: vážeme lodní uzel.)
    Re: práce na štandu 21.05.2013 Myslím, že problém je v tom, že dneska koupíš set v hudaci asi za 1200 a už jsi lezec. Nemusíš být v
      Re: práce na štandu 21.05.2013 Proč nemůžu na štandu udělat na laně, metr od mého navázání, oko s osmičkovým uzlem a to cvaknout do
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Můžeš. Ale je to nepraktické.
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Lodak se lepe rozvazuje.
          Re: práce na štandu 21.05.2013 a posouva.
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Můžeš udělat osmičku a někam jí cvaknout, na tom není nic fatálního. Ale není pro to důvod, protože
          Re: práce na štandu 21.05.2013 No já to vím, že loďák je jednoduchší ale podle prvního komentu to vypadalo jako něco fatálního.
            Re: práce na štandu 21.05.2013 Moc nechápu některé komentáře.. co je sakra špatnýho na osmičce? Psal jsem důvod, že se to hůře rozv
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Když jsi navázaný, jak budeš bez odvázání dělat osmičkový uzel? Asi jsem pozadu.
          Re: práce na štandu 21.05.2013 Aha, už jsem pochopil jak to je myšleno. Je to blbost. V podstatě je to jedna z nepraktických možnos
  Re: práce na štandu 21.05.2013 Lodní uzel. Hlavní důvod je, že jde uvázat jednou rukou. Další důvody tu už někdo zmínil - po zatíže
    Re: práce na štandu 21.05.2013 Osobně na štandu loďák používám minimálně. Většinou cvaknu odsedku a na leně udělám pro sichr vůdčák
      Re: práce na štandu 21.05.2013 No tak to děláš špatně, nebo minimálně ne ideálně. Jsou situace, kdy o odsedku můžeš přijít, jednou
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Martine, nemotáš náhodou několik protichůdných věcí? Chtěl bych vidět situaci, kdy na cvaknutí do št
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Děkuji za doporučeni studovat :)
Samozřejmě vím co je lodní uzel, dračí uzel, dvojitý
        Re: práce na štandu 22.05.2013 ja delam na standu na lane osmicku nebo vudcaka. nejak zasadne prodluzovat a posunovat jsem ho nikdy
  Re: práce na štandu 21.05.2013 Lodní uzel. Uvážeš jej jednou rukou, můžeš posouvat a dobře se rozvazuje. Vizuální kontrola je také
  Re: práce na štandu 21.05.2013 - jedine lodak
- hlavny dovod - lodak dava preklz pri sile cca 6kn takze ak na stande poskaku
    Re: práce na štandu 21.05.2013 odsedka a loďák, ideální kombinace lety ověřená.
      Re: práce na štandu 21.05.2013 odsedka z expresek taky jistá kombinace, zkrátíš jednou rukou, když visíš za prst v 60st. převise, a
    Re: práce na štandu 21.05.2013 Snad jenom k některejm komentářům: ztácení vodsedek, padání do vodsedek ze štandu, zoufalá nutnost c
      Re: práce na štandu 21.05.2013 :) tež se mi to tak jeví.
      Re: práce na štandu 21.05.2013 Zda se, ze horoskoly uz maj teorii odprednasenou, ale obavam se zaroven, ze na lodak jednou rukou v
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Při lezení vícedélekových cest, ať už odjištěných nebo po vlastním se vždycky na štandu cvakám lanem
          Re: jaká práce na štandu? 22.05.2013 no hodně tu o tom bylo napsané. Dobré připomínky a náměty. Ale za sebe - hlavně na štandu nepracujte
BCAA 21.05.2013 Čau.. chtěl jsem se vás zeptat na váš názor ohledně doplňku stravy BCAA(aminokyseliny). Jaký na to máte názor? Začal jsem o tom přemýšlet, protože poslední dobou, když jdu lézt nějaké těžší cesty, tak mam problém s natažením svalů i po protažení.. a to mě
  Re: BCAA 21.05.2013 Ahoj,
BCAA jsem taky zkoušel (tekutá forma) kvůli urychlení regenerace, ale žádný pozitivní e
  Re: BCAA 21.05.2013 Já mám s bcaa špatné zkušenosti.. když sem si dal před lezením, tak mi vždycky strašně zatuhly šlach
  Re: BCAA 21.05.2013 Zdar. Za sebe Ti můžu jakékoliv doplňky stravy v lezení doporučit až poté, co si budeš 100% jist, že
    Re: BCAA 21.05.2013 Vzhledem k tomu, že dosypávám Aminostarem pouze v zimě v tréninku ,tak mi na Juru celkem v klidu zbe
      Re: BCAA 21.05.2013 Zkusím teda estě zapracovat na tom protahování.. :) je teda pravda, že se protoahuj.. ale, že bych t
    Re: BCAA 21.05.2013 Individuální to je, protože každé tělo zpracovává bílkoviny jinak, ale při vyšší zátěži aminokyselin
  Re: BCAA 22.05.2013 IMO bys měl nejlepší to zkusit a uvidíš, téměř určitě ti to neuškodí ;-)
umělé horolezecké stěny 18.05.2013 Zdravím, jsem letošní maturantkou a mojí maturitní prací byly konstrukce lezeckých stěn. Mám dvě otázky, na které budu muset odpovědět u obhajoby.
1.Porovnejte konstrukční úroveň, technické provedení a parametry lezeckých stěn pro školní, komerční
  Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 A o čem jsi teda vlastně psala do té svojí maturitní práce, když nevíš ani z jakého materiálu jsou s
    Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 V otázce číslo 1 jde o to, jaké jsou rozdíly v lezeckých stěnách pro školní, komerční a závodní účel
      Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 No a máš v práci uvedeny česko-slovenské výrobce chytu a stěn a byla jsi na jejich interfernetových
        Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 Děkuji za návrhy těch stránek, to mi stačilo, já se si sama něco najdu :-) Lezectví není můj koníček
          Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 Tak takhle vypadají diplomky a diplomantky. Předpokládám titul Mgr. na nějaké regionálné vysoké škol
            Re: umělé horolezecké stěny 19.05.2013 Část diskuse jsem stáhnul, páč je vo ničem. Marťan
              Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 jeste zes nam tady nechal ten Ktckuv utocnej slint co to zacal. Kujeme Martane. .:)
                Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 .. a na základě něhož se vyvine další ohnivá válka, kterou Marťan opět zítra smázne;)
                  Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 nic se nerozvine pac je to jasny... prujem uz byl... dlasi az za 3 roky zase.. :)
                    Re: umělé horolezecké stěny 21.05.2013 Chachá, flejm se opět rozjel, je to jako saň, usekneš hlavu a narostou dvě další.
                      dele(j)te 21.05.2013 nemel to martan mazat, bo mel smaznout jen to kde se prekrocila hranice a nadavalo se :)
jina
                        Re: dele(j)te 21.05.2013 Myslim že to Marťan smáznul dobře, ale měl to vzít i s tím Turkovým startem. IMHO si Marťan jako adm
              Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 díky. zavazuji se nadále nekrmit trotly. to vodpoledne platí?
                Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 odpoledne nemuzu, pac sem pryc, ale pak sem ti k dispozici..
                  Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 jeee promin ja myslel ze si jinej lukas proto me to tak prekvapovalo to co se plka.. beru zpet :) to
            Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Turku ty ses normalne kokot numero uno. To ze si vystudoval VUML ti fakt nedava pravo tady shazovat
              Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Pokud je Filozofická fakulta Univerzity Karlovy po roce 1991 ve skutečnosti Výzkumný ústav marxismu-
                Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 skoda ze te tam ale nenaucili elementarni slusnusti, takto to spis vypada na ten VUML
                  Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Sice nevystudoval VUML, ale asi brzo VUMLem od někoho dostane - vulkanizovaný učitel marxismu-lenini
                    Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Na výhružky si každý novinář rychle zvykne. Jsou to obvykle jenom slinty.
                      Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Novinář :-)
            Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Turčíku, píše o tom, že je maturantkou ...
Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soud
            Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 píše MATURANTKA, co první číst, než do toho rejpeš???
              Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 To je těžký, když Martin smáznul kus diskuse, kde si sypu popel na hlavu...
                Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 no ze sis ho tam ale nasypal hafo.. :) myslim zes vymenil VS za stredni a pokracoval v krasojizde...
                  Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 A co bych jako měl říkat, než že jsem se spletl a že jsem v tomto ohledu blbej a že se nejedná o dip
                    Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Kubo ale ty se nepleteš ??? Někdo je klisnička a někdo je kůň před porážkou.
                      Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Vy anonymové jste fakt sladký.
                        Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Sladký ANO, ale určitě ne tak chytrý jako Ty.Není chytřejšího (horolezce) než jseš Ty.A to myslím vá
                    Re: umělé horolezecké stěny 21.05.2013 chyba.. :)podstatou veci byla lez, to ze jsi tam vynasel soudy na cesky bouldering budiz, jako &quo
                      Být mužem beze jména má své úskalí 21.05.2013 Nejsem příznivcem mazání, ale asi se Marťanovi nelíbilo, že nějací přihlouplí anonymové mě označoval
                        Re: Být mužem beze jména má své úskalí 21.05.2013 jenze ty se s nima zahazujes a rad.. :)
prijde mi ze tem anonymum toho napises kolikr
                        Re: Být mužem beze jména má své úskalí 21.05.2013 Takže Kubo, když se do tebe někdo naveze tak zavoláš Marťanovy a on to smaže.A nebo to udělá automat
                          Re: Být mužem beze jména má své úskalí 21.05.2013 Tak to je dost vtipný... Už proto, že se s Marťanem známe jenom po mailu, a že HD a Lezec jsou v ost
                            Re: Být mužem beze jména má své úskalí 22.05.2013 Tak proč tady pořád diskutuješ ???
                              Re: Být mužem beze jména má své úskalí 22.05.2013 Protože mě to baví.
                                Re: Být mužem beze jména má své úskalí 07.06.2013 ne pac si slaby novinar co mele s... ;)
                                  Re: Být mužem beze jména má své úskalí 07.06.2013 Tak proč se mě ptáš, když to víš?
                            Re: Být mužem beze jména má své úskalí 08.06.2013 Tak tos mě pobavil, že Lezec a HD jsou v ostré konkurenci. Maj úplně jinou cílovku. Asi jako MF a Bl
                              Re: Být mužem beze jména má své úskalí 08.06.2013 Budeš se možná divit, ale naši čtenáři se přibližně ze 2/3 překrývají :-)
                                Re: Být mužem beze jména má své úskalí 08.06.2013 To asi myslis tak, ze 2/3 lidi co chodi na HD chodi i na lezce, ne? Naopak to fakt neplati, HD ani n
                                  Re: Být mužem beze jména má své úskalí 08.06.2013 jjj mas pravdu, promin, jsem hloupy.. :( ale treba na lezce chodim rad a moje flamy nasledne pekne z
                                    Re: Být mužem beze jména má své úskalí 09.06.2013 Takže ty otravný monology jsou jen obyčejný parazitování?
                                      Re: Být mužem beze jména má své úskalí 09.06.2013 Ony to nejsou monology. Akorát teď těžko rozlišíš magora, který se podepisuje mým jménem a sám se se
                                        Re: Být mužem se jménem Kuba Turek má své úskalí 09.06.2013 To je celkem jasný, lezec není úplnej bulvár a orientuje se pouze na lezce a těch je pět a půl.
                                          Re: Být mužem beze jména má své úskalí 09.06.2013 njn plkam jako vzdy... :)
                                          Re: Být mužem beze jména má své úskalí 10.06.2013 :-) chytrej kluk. Ale ne zase až tak moc. Denní návštěvnost a ještě k tomu z nespolehlivého webíku,
                                            Re: Být mužem beze jména má své úskalí 10.06.2013 :). Průměrná denní návštěvnost. Předpokládám, že tím přehání myslíš "přehání jen u lezce"
                                              Re: Být mužem beze jména má své úskalí 10.06.2013 NetMonitor. Nic jiného se v Česku se zárukou nepoužívá.
                                                Re: Být mužem beze jména má své úskalí 10.06.2013 Dodavam odkaz, at si lide ucini nazor sami (prvni udaj je prumerna denni navstevnost z Toplistu, dru
                                  Re: Být mužem beze jména má své úskalí 09.06.2013 To nemusí bejt pravda. Pestrý svět má taky větší návštěvnost než Hospodářský noviny.
                      Re: umělé horolezecké stěny 07.06.2013 miláčkové anonymní, nikdio se s váma prát nechce a nikdy nechtěl. jenom jsem (možná nejednoznačně) v
                        Re: umělé horolezecké stěny 07.06.2013 mas pravdu pindo...
          Re: umělé horolezecké stěny 21.05.2013 Od mé maturity uplynulo už hodně vody, ale netušil jsem, že se dnes dělají takovéto maturitní práce.
            Re: umělé horolezecké stěny 21.05.2013 Hřebíček na hlavičku! K tomu právě směřoval můj první koment a uklepl jsme se s diplomantkou/maturan
        Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 Řekl bych, že když by Tereza zašla na nejbližší větší stěnu, vyhledala toho, kdo se o ni stará (ne o
          Re: umělé horolezecké stěny 18.05.2013 Misto aby chodila na stenu, zeptala se tady.
Je pravda ze kdyby sla na stenu, byla by usetre
            Re: umělé horolezecké stěny 19.05.2013 Terko, osobne bych Ti doporucila-mimo vyse zminovane navstevy steny-kontaktovat nekoho z vyse uveden
            Re: umělé horolezecké stěny 19.05.2013 tady mas fotky a clanky tech konstrukci:
      Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Budu hodnesjsi, ale zas o tom tolik nevim...
No ve skolnich stenach vetsinou nebyva m
        Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 dyk, dylyna, dyskoteka, dýdžej, dýpparpl, ale převys tam fakt nevidím...:)
    Re: umělé horolezecké stěny 09.06.2013 Jsi zamindrákovaný čurák, sem zlí ale takový je život
  Re: umělé horolezecké stěny 19.05.2013 Ahoj Terko,
třeba by Ti k druhé otázce mohlo pomoci tohle:
České normy (harmonizované,
    Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Hm, rada je to sice dobrá, ale už vidím, jak přijde na stěnu a majitel jí bude povídat, co vše dělá
  Re: umělé horolezecké stěny 19.05.2013 Terko,
všechny hrany lezecké stěny nesmí mít ostré hrany a drsnosti a musí být zaobleny, zejm
    Re: umělé horolezecké stěny 20.05.2013 Všem, co se mi snažili nějakým způsobem pomoct, tak moc děkuji. Hodně mi to pomohlo :-)
      Re: umělé horolezecké stěny 21.05.2013 V zahranici maji hrany, pres ktere jde lano, kryty kovovou listou.
        Re: umělé horolezecké stěny 22.05.2013 kdezto napr. inzenyrky a inzenyrove z Jablonce pouzivaji plasty. ( maturantce Bida poradi , to joo,
  Re: umělé horolezecké stěny 07.06.2013 já si udělal včera na večeři moc dobrý rizoto :)
    Re: umělé horolezecké stěny 07.06.2013 ja se postim.. :) mam pak bystrejsi smysly a na lezeni uplne zuzo.. akorat pak mam divny kecy z hlad
      Re: umělé horolezecké stěny 07.06.2013 Vtipné? Anonym na druhou? Nebo jsem něco nepochopil?
        Re: umělé horolezecké stěny 09.06.2013 Věneček nebo rakvičku? Snad oboje...
Petzl NAO 18.05.2013 Nemáte prosímvás někdo nějaké zkušenosti s čelovkou Petzl Nao? Jední jak jsem koukal na ní nedají dopustit, druzí nadávají,plus trochu se děsím toho počítačového programování, ale zas věřím, že to může i docela pomoct. Poradil by mi někdo moudrý a zkušený
  Re: Petzl NAO 20.05.2013 Ahoj. Určitě záleží na co tu čelovku chceš. já nao nám už rok a jsem maximálně spokojený. používám j
  Re: Petzl NAO 20.05.2013 Taky můžu jedině doporučit. Uchycení na hlavě při běhání je úplně luxusní. 100x lepší než nějaké gum
  Re: foto dne 17.5. 17.05.2013 Je to možný, k téhle fotce nemám stoprocentní info.
  Re: Suunto vector navod 17.05.2013 Kupovals za výhodnou cenu a nemáš na ně českou záruku a český manuál?
  Re: Suunto vector navod 17.05.2013 Já je kupoval v českém obchodě a taky jsem tam český manuál neměl. Každopádně seženeš ho tady:
  Re: nova boulderovka v Praze 17.05.2013 Tesim, tesim! Uz je pry skoro cela osazena. Doufam, ze jak stena na lana, tak boulderovka vnese troc
Lezečky pro děti 16.05.2013 Ahojte všichni, chtěla bych poprosit o radu....jaké lezečky jsou vhodné pro děti..co se týče velikosti? Pokud je to 5ti leté dítě, které teprve začíná, má to vůbec smysl?(na druhou stranu, malý by je rád měl:-))) A pokud ano..tak asi bych řekla, že asi ne
  Re: Lezečky pro děti 16.05.2013 takové ty lasportivy co mají rozsah dvě velikosti (krz utažení paty) mi připadají docela fajn, dceru
    Re: Lezečky pro děti 16.05.2013 Ahoj,
kupoval sem minuly tyden zrovna male (5 let) takove zlute la sportivy. Stoji stejne co
      Re: Lezečky pro děti 16.05.2013 Diky vsem za nazor a rady..v podstate jste mi potvrdili, co jsem si myslela-s tou velikosti.....a pr
    Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Lukasi mohl by jsi mě doporučit ještě nějaké kinderfreundlich lezení? dík
      Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 kinderfreudlich má několik podmínek. nejdůležitější je celková struktura skály, aby nerozhodovala tě
        Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Já bych ještě dodal pár pevných skal: Kreuzberg u Litomeřic. Pro klasiky několik pevných čtyřek v Ša
          Re: Lezečky pro děti 20.05.2013 Díky za tipy na lezení s dětmi. Minulý týden jsem "objevil" třešnový lom-Lomy nad Velkou n
            Re: Lezečky pro děti 20.05.2013 Jenže pro děti absolutně nevhodné. Pro děti tam jsou cca 3-4 cesty a to ještě ty děti musí být dost
        Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Vzhledem k tomu ze informaci mas docela dost, nemohl by jsi to trochu rozvest? Loni na podzim vznikl
          Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 jo, tam to žije.
      Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Nejsem sice Lukáš, ale pro děti je fajn celé Roviště. Mají tam dost dobré cesty do cca 7 UIAA. A lin
  Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Tak trochu nevím, co vlastně řešíš. Pokud jde malému o lezení na stěně, tak prakticky každá pořádná
    Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 ehm, tedy podstatné je, jestli chceme vychovávat reprezentanta (což je tedy, sorry, v pěti letech už
      Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Ty bys měl být raději zticha, co příspěvek, to perla. Je jedno, zda tady, nebo jiném tématu. Když o
        Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 týý jo, anonýmka. proč proboha?
jinak jeden o voze a druhý o koze. stěnám fakt nerozumím. já
          Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Nevím, jak to myslíš s tím, že stěnám fakt nerozumíš, ale Iva jasně psala Zatím jde o lezení na stěn
            Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Wow...to jste se ale rozepsali:-)Díky moc za rady a názory..."anonýmek" myslím přesně vyst
              Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 No, osobně bych řek, že děti patřej zejména ven (nejen pod skály), a ne do vydejchaný tělocvičny pln
                Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Opravdu fajn odpověď na dotaz na lezečky.
                  Re: Lezečky pro děti 19.05.2013 Presne tak.....Osobne nevidim nic spatneho na tom, kdyz chce dite zkusit lozit na stene,venku se nal
        Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 A co kdyz mu to na ty strukturu ujede, protoze narozdil od tech 4 ostatnich je na lezeni nemhlo. Co
          Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Offtopic - netýká se lezeček
        Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Pokud někoho osobně kritizuješ za jeho názory, a to ještě celkem ostře, a nepodepíšeš se pod to, dáv
          Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Á jé, další chytrák, taky vymetáš všechno a rozumíš všemu, co? Kritizovat ti jde, ale co kdybys radě
            Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 Nepsal jsi jen k tématu. Na začátku ses anonymně - v osobní rovině - opřel do Lukase B. (kterej mimo
              Re: Lezečky pro děti 17.05.2013 P.S. Obecně, tohle je asi jedinej kontext, kdy je mi líto, že máme Dobu Internetovou. Kdysi (ne až t
                Re: Lezečky pro děti 20.05.2013 To jste fakt takový slaboši, zbabělci a hlupáci, že neumíte věci řešit jinak, než násilím?
<
  Re: Lezečky pro děti 22.05.2013 Ahoj, přidám moji zkušenost. Holkám, začínaly víceméně obě kolem dvou let venku. Tam mají klasický t
    Re: Lezečky pro děti 22.05.2013 Sice jsem anonynm, ale třeba ti to nebude vadit a můj názor ti pomůže.
Dětem se v lez
1
...
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
...
2263
práce na štandu Čau, chci se zeptat, jak se navazujete na štandu.
Myslim, když nepoužívám odsedku a např. lezu vícedélkovou cestu a používám dvě lana (dvojčata).
Byl jsem zvyklý dělat si odsedku právě z těchto lan, ale vázal jsem to na osmičku jako, když se navazuju na sedák, ale je to obtížné a dlouhé rozvazování..
stačí např. Lodní smyčka? Nékde jsem čet, že lodní smyčka se může nejak rozvázat (proklouznout). Jaké teda máte zkušenosti vy? Lukáš 10:35:15 21.05.2013odpovědět
  Re: práce na štandu Něco je asi špatně, co dělá tenhle člověk na štandu ve vícedélce? (Odpověď: vážeme lodní uzel.) horolezec 11:02:56 21.05.2013odpovědět
    Re: práce na štandu Myslím, že problém je v tom, že dneska koupíš set v hudaci asi za 1200 a už jsi lezec. Nemusíš být v žádném oddíle nemusíš mít žádný kurs a jedeš na skály na ten super cool adrenalin. :-) petr 11:08:18 21.05.2013odpovědět
      Re: práce na štandu Proč nemůžu na štandu udělat na laně, metr od mého navázání, oko s osmičkovým uzlem a to cvaknout do karabky na štandu? 12:06:09 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Můžeš. Ale je to nepraktické. Kuba Turek 12:16:26 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Lodak se lepe rozvazuje. 12:17:29 21.05.2013odpovědět
          Re: práce na štandu a posouva. 12:17:50 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Můžeš udělat osmičku a někam jí cvaknout, na tom není nic fatálního. Ale není pro to důvod, protože loďák je rychlejší a praktičtější (snadno si přenastavíš dýlku odsedky). honza 12:38:15 21.05.2013odpovědět
          Re: práce na štandu No já to vím, že loďák je jednoduchší ale podle prvního komentu to vypadalo jako něco fatálního.
Se rozčiloval, že co tam ten dotyčný v té vícedélce dělá ale on nic tak strašného neudělal. Si jen trochu zkomplikoval život, nic víc. 13:11:07 21.05.2013odpovědět
            Re: práce na štandu Moc nechápu některé komentáře.. co je sakra špatnýho na osmičce? Psal jsem důvod, že se to hůře rozvažuje a loďák jsem zkoušel používat, jen se ujišťuji, že nedělám nějakou volovinu, co se mi např. po odlehčení a následném zasednutí nečekaně povolí nebo posune.. Lukáš 13:17:02 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Když jsi navázaný, jak budeš bez odvázání dělat osmičkový uzel? Asi jsem pozadu. Belial 16:06:00 21.05.2013odpovědět
          Re: práce na štandu Aha, už jsem pochopil jak to je myšleno. Je to blbost. V podstatě je to jedna z nepraktických možností. Belial 16:07:13 21.05.2013odpovědět
  Re: práce na štandu Lodní uzel. Hlavní důvod je, že jde uvázat jednou rukou. Další důvody tu už někdo zmínil - po zatížení se rozvazuje snáz než osmičkový uzel, lze ho posunout a doladit tak délku "odsedky".
Pokud se na tohle ptáš, tak ale vícedélky nelez. Martin 13:36:21 21.05.2013odpovědět
    Re: práce na štandu Osobně na štandu loďák používám minimálně. Většinou cvaknu odsedku a na leně udělám pro sichr vůdčák. Pokud potřebuji zaštandovat lano které bude zatížené, používám dvojtý dračák (neplést s dračákem na navazování se). Po zatížení není problém to rozvázat. HonzaC 14:22:09 21.05.2013odpovědět
      Re: práce na štandu No tak to děláš špatně, nebo minimálně ne ideálně. Jsou situace, kdy o odsedku můžeš přijít, jednou rukou se budeš držet a druhou se musíš cvaknout do štandu. Proto se dělá loďák a učí se jednou rukou. Další věc je to snadné povolování. Pokud vůdčák zatížíš víc (třeba po pádu spolulezce), nebo pokud lezeš v zimě a zamrzne. Budeš mít velké problémy ho povolit (narozdíl od loďáku). Upravení délky je s vůdčákem nemožné bez jeho rozvázání (loďák lze upravit aniž bys ho zcela rozvázal a zrušil tak sebezajištění). To, že používáš termín jako "dračák na navazování se" trochu svědčí o tvých znalostech. Známe dračí uzel, dvojitý dračí uzel, yosemitský dračí uzel, ale určitě ne "dračák na navazování se". Neber to prosím špatně, spíš jako podnět ke studiu. Za sebe tuhle debatu končím. Martin 16:15:15 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Martine, nemotáš náhodou několik protichůdných věcí? Chtěl bych vidět situaci, kdy na cvaknutí do štandu mám jen jednu ruku. To se týká snad jen sportovek, kde na konci je štand z BH v převisu. Pokud se bojíš zamrznutí lana v zimě, tak asi počítáš s lezením v horách. Tam většinou si nějaký štand musíš udělat sám a udělání jednoho uzlu na laně je proti tomu prkotina.
Také není moc potřeba řešit povolení uzlu po pádu. Spolulezec se jistí přes centrální karabinu, která visí minimálně na dvou skobách, vklíněncích... a sebejištění je do jednoho kotevního bodu. (aspoň takto to je metodicky správně a realita je někdy trochu divočejší). Pak bysme tu mohli samozřejmě mohli začít řešit zda jistítko mít na sedáku nebo v centrální karabině, ale to také vede k nekončícím diskusím.
Každopádně za sebe velmi vřele do vícedélek doporučuji odsedku, kterou pak zazálohuji lanem, které pomocí loďáku připnu do štandu. Jirka 17:09:33 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Děkuji za doporučeni studovat :)
Samozřejmě vím co je lodní uzel, dračí uzel, dvojitý dračí uzel...
Právě že rozdíl znám, jsem napsal co jsem napsal. Dvojitý dračí uzel není příliš známý, proto jsem rozdíl zdůraznil.
btw: do sichru si můžeš v 90% spadnout pouze sám. To je tvé jištění, ne tvého parťáka.
Samozřejmě že je super umět nahodit/nacvaknout dračák jednou rukou (také to umím). V praxi jsem ale tuto situaci nikdy nepotřeboval. Když dolezeš k jištění a jsi na konci sil, nejrychlejší a nejjednodušší je cvaknou presku přímo do sedáku, než vymýšlet jednou rukou loďák... Pak již máš dost času vymyslet, jak bude nejlépe štand připravit. Jsou situace, kde se možnost prodloužování štandu hodí (např. dobírání na vrcholu pískovcových věží).
Každý štand je jiný, tvrdit ale, že na štand patří pouze lodní uzel, no nevim... HonzaC 17:22:59 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu ja delam na standu na lane osmicku nebo vudcaka. nejak zasadne prodluzovat a posunovat jsem ho nikdy moc nemusel a hlavne mam odsedku a ta ma nejakou danou delku. lano jen zdvojuje jisteni.. lezt vicedelky bez odsedky, ztracet odsedku, cvakat stand jednou ruku z mikrolisty ani jine kejkle neprovozuju a ani si to nedovedu predstavit. Muj partak vaze na standu lodak a nejake hadky nepozoruju... Kazdemu co sedi... Jan 23:44:48 22.05.2013odpovědět
  Re: práce na štandu Lodní uzel. Uvážeš jej jednou rukou, můžeš posouvat a dobře se rozvazuje. Vizuální kontrola je také dobrá. Raškin 14:33:08 21.05.2013odpovědět
  Re: práce na štandu - jedine lodak
- hlavny dovod - lodak dava preklz pri sile cca 6kn takze ak na stande poskakujes na metrovom konci lana a podari sa ti donho natvrdo jebnut, mas trochu dynamicke istenie
- uvazovanie jednou rukou, nastavitelna dlzka ... su uz len prijemne doplnky 16:12:38 21.05.2013odpovědět
    Re: práce na štandu odsedka a loďák, ideální kombinace lety ověřená. keno 18:48:18 21.05.2013odpovědět
      Re: práce na štandu odsedka z expresek taky jistá kombinace, zkrátíš jednou rukou, když visíš za prst v 60st. převise, ale nesměj se ti klepat ruce, nebo necvakneš Element 20:19:41 21.05.2013odpovědět
    Re: práce na štandu Snad jenom k některejm komentářům: ztácení vodsedek, padání do vodsedek ze štandu, zoufalá nutnost cvaknout štant jednou rukou, druholezci co to voperou do mýho uzlu co sem s nim přivázanej ke štandu atd... A lízt už ste kluci byli, co? Béda 18:50:07 21.05.2013odpovědět
      Re: práce na štandu :) tež se mi to tak jeví. Aldo 19:12:03 21.05.2013odpovědět
      Re: práce na štandu Zda se, ze horoskoly uz maj teorii odprednasenou, ale obavam se zaroven, ze na lodak jednou rukou v dnesni dobe uz holky nepoletej. honza21:19:03 21.05.2013odpovědět
        Re: práce na štandu Při lezení vícedélekových cest, ať už odjištěných nebo po vlastním se vždycky na štandu cvakám lanem pomocí loďáku. Má to několik výhod. Zdvojené sebejištění (1/2 lano), nastavitelná délka, jednoduché uvázání a rozvázání, dynamické vlastnosti lana. Podle mě je odsedka jinde než na skalkách k prdu. Filip 22:13:06 21.05.2013odpovědět
          Re: jaká práce na štandu? no hodně tu o tom bylo napsané. Dobré připomínky a náměty. Ale za sebe - hlavně na štandu nepracujte, lezte, dívejte se po okolí, kochejte se atd. . Práci nechte na jindy. palo 18:28:02 22.05.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: