Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dobré video 23.05.2013 Zdravím, přikládám dobré video a chtěl bych se zeptat co říkáte na založení štandu pomocí té reep šňůry? Díky
http://www
  Re: Dobré video 23.05.2013 No me treba zajima i ten jistic, ktery vypada, ze celou dobu drzi obe ruce nad kyblem.
  Re: Dobré video 23.05.2013 Jo, je to v poho. Ja to taky tak delam.
    Re: Dobré video 23.05.2013 Jakou na o používáš reep šňůru prosím tě?
kN? Díky moc
      Re: Dobré video 23.05.2013 kN nevim, ale prumer je 2 mm maximalne. Tlustsi je jiz tezka.
        Re: Dobré video 23.05.2013 2mm? Vtip?
Kolik? Opravdu!
          Re: Dobré video 23.05.2013 Já taky používám 2mm...podle mě naprosto dostačující.
            Re: Dobré video 23.05.2013 Co tohle?? Dole popis...
              Re: Dobré video 24.05.2013 a ja suche zipy
          Re: Dobré video 23.05.2013 Samozřejmě vtip, a hodně blbej, určitě zas někdo zneužívá Uzlařův nick.
Když reepku, tak min
  Re: Dobré video 23.05.2013 chybí jim tam první postupové jištění cvaknuté před odlezem od štandu, zajišťující tah lana směrem n
    Re: Dobré video 24.05.2013 Mě tam na tom štandu zase chybí nahá krásná děva, která by tam točilo pivo. Velký nedostatek...
  Re: Dobré video 13.08.2013 Nevíte prosím Vás někdo, jaké mají lano? Typ, značku apod.? Díky
Meděné lávky 23.05.2013 Čau, nebyl jste někdo teď na Meděných lávkách v Tatrách? Jaké tam jsou podmínky? Firn? Led? díky
hnízdění ptáků Černolice 23.05.2013 V Černolicích na Dvojité věži - Dolní skála, v cestě Vzdechy je hnízdo, nad kruhem. Je to dravec; parťák, který ho viděl, druh nepoznal. Nelezte tam, prosím, dík.
(Hnízdo je dobře schovaný, tak mu pohyb na jinejch cestách asi nevadí, ale osobně by
  Re: hnízdění ptáků Černolice 23.05.2013 díky za upozornění, je fajn že to sem píšeš. Kouknu se tam a dám tam na místo nějakou ceduli. Martin
    Re: hnízdění ptáků Černolice 23.05.2013 Ahoj, rubrika na to na skalních oblastech je, na konkrétní skále se dají omezit časově konkrétní ces
Portugalsko 22.05.2013 Nevíte někdo o možnostech lezení/bouldrování v okolí Portugalského Porta (sever Portugalska)? Případně nemáte někdo průvodce "Rock Climbing Atlas South-West Europe and Morocco"?
  Re: tendon? 23.05.2013 Nj, nějak mi ujela desetinná čárka:DD
Tendon ambition vs master 22.05.2013 Ahoj, chci si koupit tendona a nějak nenalézám zásadní rozdíl (nebo spíše jakýkoliv rozdíl) mezi Tendon master 9,7 a Tendon ambition 9,8. Co se týče parametrů, jsou to prakticky totožná lana. Jediný rozdíl je tedy 1 mm průměru (a cena). Předpokládám, že a
  Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Ahoj Master 9,7 má jiný typ opletu. Je pletený tzv "na jednoducho". SBS systém.
    Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Díky za info!
    Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Díky za info!
  Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Pokud chceš TR + spouštění tak bych spíše doporučoval Beal WallMaster. Moc hezky se s ním pracuje, j
    Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Díky za tip, nevypadá dle popisu zle, ale asi zůstanu u osvědčených tendonů. Navíc průměr 10,5 už je
      Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Dělá se i v 10.2 .. Normálně máme 9.7, ale ta 10.2 působí jako mnohem tenčí, než ta 9.7. A hlavně n
        Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 huh, Diablo nebrat. viz nedávná diskuze zde.... evidentně nejsem jediná, kdo si s ním moc nepadl do
          Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 Co je s Diablem za problem? Mam v planu si ho poridit v 80... Mel jsem moznost ho zkusit, kamos ho m
            Re: Tendon ambition vs master 22.05.2013 kroutí se mi a notně chlupatí. jak říkám, je tu o něm jiná diskuze, počti si. nikomu ho neberu, jen
  Re: Tendon ambition vs master 23.05.2013 Z osobnej skúsenosti - jednoznačne Ambition!
    Re: Tendon ambition vs master 23.05.2013 Zcela vyjimecne musim s indianrm souhlasit. Taky mam dlouhou a velmi dobrou zkusenost s Ambition jak
      Re: Tendon ambition vs master 23.05.2013 Díky za zkušenosti. Ambition vypadá na dobrou volbu. O Diablu jsem taky četl rozporuplné reakce, tak
jakou lepičku? 22.05.2013 Zdar. Nechal jsem si podrazit kobry a začaly klouzat. Nechal jsem tam dát Saltic extasy s tím, že má "tvrdost 69", tedy jsem si myslel, že bude měkčí a tudíž přilnavější, než původní Vibram XS Grip, kterej má "tvrdost 75". Ale ve srovn
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 rozdíly v tom jsou jak sviňa. Ještě mám dobrou zkušenost s gumou Trax nebo tak nějak se jmenuje (od
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 jedinkrát jsem zaváhal a dal něco jiného, než na co jsem zvyklý a s čím jsem spokojený (prý vyzkouše
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 vibram nebo 5.10 v restday.. nic jiného nebrat ;)
  Re: jakou lepičku? 22.05.2013 Nechávám Cobry podrážet v Saltiku Wibramem XS grip 2 a max. spokojenost. Kdysi jsem lezl na Extazce
    Re: jakou lepičku? 02.06.2013 Hlavní problém je v tom že si dáváš lezečky podlepid jinam než do Restdayje, jsou to mistři v oboru
Koupák? 21.05.2013 Zdarec - donesly se ke mně drby, že prý má zas fungovat Koupák. Neví někdo, co je na tom pravdy? (snad mě tu někdo nesežere, že se ptám, místo toho dojet se podívat - buď není čas, nebo je tak mokro, že by to bylo opravdu jen na tu hospodu a to se mi nech
  Re: Koupák? 22.05.2013 Také by mě to zajmalo. Když jsem tam byl minulý týden tak tam kolovaly tytéž zvěsti(dokonce něco jak
práce na štandu 21.05.2013 Čau, chci se zeptat, jak se navazujete na štandu.
Myslim, když nepoužívám odsedku a např. lezu vícedélkovou cestu a používám dvě lana (dvojčata).
Byl jsem zvyklý dělat si odsedku právě z těchto lan, ale vázal jsem to na osmičku jako, když se
  Re: práce na štandu 21.05.2013 Něco je asi špatně, co dělá tenhle člověk na štandu ve vícedélce? (Odpověď: vážeme lodní uzel.)
    Re: práce na štandu 21.05.2013 Myslím, že problém je v tom, že dneska koupíš set v hudaci asi za 1200 a už jsi lezec. Nemusíš být v
      Re: práce na štandu 21.05.2013 Proč nemůžu na štandu udělat na laně, metr od mého navázání, oko s osmičkovým uzlem a to cvaknout do
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Můžeš. Ale je to nepraktické.
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Lodak se lepe rozvazuje.
          Re: práce na štandu 21.05.2013 a posouva.
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Můžeš udělat osmičku a někam jí cvaknout, na tom není nic fatálního. Ale není pro to důvod, protože
          Re: práce na štandu 21.05.2013 No já to vím, že loďák je jednoduchší ale podle prvního komentu to vypadalo jako něco fatálního.
            Re: práce na štandu 21.05.2013 Moc nechápu některé komentáře.. co je sakra špatnýho na osmičce? Psal jsem důvod, že se to hůře rozv
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Když jsi navázaný, jak budeš bez odvázání dělat osmičkový uzel? Asi jsem pozadu.
          Re: práce na štandu 21.05.2013 Aha, už jsem pochopil jak to je myšleno. Je to blbost. V podstatě je to jedna z nepraktických možnos
  Re: práce na štandu 21.05.2013 Lodní uzel. Hlavní důvod je, že jde uvázat jednou rukou. Další důvody tu už někdo zmínil - po zatíže
    Re: práce na štandu 21.05.2013 Osobně na štandu loďák používám minimálně. Většinou cvaknu odsedku a na leně udělám pro sichr vůdčák
      Re: práce na štandu 21.05.2013 No tak to děláš špatně, nebo minimálně ne ideálně. Jsou situace, kdy o odsedku můžeš přijít, jednou
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Martine, nemotáš náhodou několik protichůdných věcí? Chtěl bych vidět situaci, kdy na cvaknutí do št
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Děkuji za doporučeni studovat :)
Samozřejmě vím co je lodní uzel, dračí uzel, dvojitý
        Re: práce na štandu 22.05.2013 ja delam na standu na lane osmicku nebo vudcaka. nejak zasadne prodluzovat a posunovat jsem ho nikdy
  Re: práce na štandu 21.05.2013 Lodní uzel. Uvážeš jej jednou rukou, můžeš posouvat a dobře se rozvazuje. Vizuální kontrola je také
  Re: práce na štandu 21.05.2013 - jedine lodak
- hlavny dovod - lodak dava preklz pri sile cca 6kn takze ak na stande poskaku
    Re: práce na štandu 21.05.2013 odsedka a loďák, ideální kombinace lety ověřená.
      Re: práce na štandu 21.05.2013 odsedka z expresek taky jistá kombinace, zkrátíš jednou rukou, když visíš za prst v 60st. převise, a
    Re: práce na štandu 21.05.2013 Snad jenom k některejm komentářům: ztácení vodsedek, padání do vodsedek ze štandu, zoufalá nutnost c
      Re: práce na štandu 21.05.2013 :) tež se mi to tak jeví.
      Re: práce na štandu 21.05.2013 Zda se, ze horoskoly uz maj teorii odprednasenou, ale obavam se zaroven, ze na lodak jednou rukou v
        Re: práce na štandu 21.05.2013 Při lezení vícedélekových cest, ať už odjištěných nebo po vlastním se vždycky na štandu cvakám lanem
          Re: jaká práce na štandu? 22.05.2013 no hodně tu o tom bylo napsané. Dobré připomínky a náměty. Ale za sebe - hlavně na štandu nepracujte
BCAA 21.05.2013 Čau.. chtěl jsem se vás zeptat na váš názor ohledně doplňku stravy BCAA(aminokyseliny). Jaký na to máte názor? Začal jsem o tom přemýšlet, protože poslední dobou, když jdu lézt nějaké těžší cesty, tak mam problém s natažením svalů i po protažení.. a to mě
  Re: BCAA 21.05.2013 Ahoj,
BCAA jsem taky zkoušel (tekutá forma) kvůli urychlení regenerace, ale žádný pozitivní e
  Re: BCAA 21.05.2013 Já mám s bcaa špatné zkušenosti.. když sem si dal před lezením, tak mi vždycky strašně zatuhly šlach
  Re: BCAA 21.05.2013 Zdar. Za sebe Ti můžu jakékoliv doplňky stravy v lezení doporučit až poté, co si budeš 100% jist, že
    Re: BCAA 21.05.2013 Vzhledem k tomu, že dosypávám Aminostarem pouze v zimě v tréninku ,tak mi na Juru celkem v klidu zbe
      Re: BCAA 21.05.2013 Zkusím teda estě zapracovat na tom protahování.. :) je teda pravda, že se protoahuj.. ale, že bych t
    Re: BCAA 21.05.2013 Individuální to je, protože každé tělo zpracovává bílkoviny jinak, ale při vyšší zátěži aminokyselin
  Re: BCAA 22.05.2013 IMO bys měl nejlepší to zkusit a uvidíš, téměř určitě ti to neuškodí ;-)
1
...
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
...
2263
Koupák? Zdarec - donesly se ke mně drby, že prý má zas fungovat Koupák. Neví někdo, co je na tom pravdy? (snad mě tu někdo nesežere, že se ptám, místo toho dojet se podívat - buď není čas, nebo je tak mokro, že by to bylo opravdu jen na tu hospodu a to se mi nechce;) Hanka 22:44:05 21.05.2013odpovědět
  Re: Koupák? Také by mě to zajmalo. Když jsem tam byl minulý týden tak tam kolovaly tytéž zvěsti(dokonce něco jako "za týden") ale na pohled tomu nic nenasvědčovalo...
Raději nic nečekat a být příjemně překvapen než se těšit a pak být zklamán že? bláža 00:34:38 22.05.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: