LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dobré video23.05.2013
Zdravím, přikládám dobré video a chtěl bych se zeptat co říkáte na založení štandu pomocí té reep šňůry? Díky
http://www
 Re: Dobré video23.05.2013
No me treba zajima i ten jistic, ktery vypada, ze celou dobu drzi obe ruce nad kyblem.
 Re: Dobré video23.05.2013
Jo, je to v poho. Ja to taky tak delam.
  Re: Dobré video23.05.2013
Jakou na o používáš reep šňůru prosím tě?
kN? Díky moc
   Re: Dobré video23.05.2013
kN nevim, ale prumer je 2 mm maximalne. Tlustsi je jiz tezka.
    Re: Dobré video23.05.2013
2mm? Vtip?
Kolik? Opravdu!
     Re: Dobré video23.05.2013
Já taky používám 2mm...podle mě naprosto dostačující.
      Re: Dobré video23.05.2013
Co tohle?? Dole popis...
       Re: Dobré video23.05.2013
      Re: Dobré video23.05.2013
Ja pouzivam tkanicky do bot. Plne dostacujici. Skladny a primerena pevnost!
       Re: Dobré video24.05.2013
a ja suche zipy
     Re: Dobré video23.05.2013
Samozřejmě vtip, a hodně blbej, určitě zas někdo zneužívá Uzlařův nick.
Když reepku, tak min
      Re: Dobré video24.05.2013
norma udava minimalne pevnosti
 Re: Dobré video23.05.2013
velice hezky a jasne vysvetleno. good vid
 Re: Dobré video23.05.2013
chybí jim tam první postupové jištění cvaknuté před odlezem od štandu, zajišťující tah lana směrem n
  Re: Dobré video24.05.2013
Mě tam na tom štandu zase chybí nahá krásná děva, která by tam točilo pivo. Velký nedostatek...
 Re: Dobré video13.08.2013
Nevíte prosím Vás někdo, jaké mají lano? Typ, značku apod.? Díky

 Meděné lávky23.05.2013
Čau, nebyl jste někdo teď na Meděných lávkách v Tatrách? Jaké tam jsou podmínky? Firn? Led? díky

 hnízdění ptáků Černolice23.05.2013
V Černolicích na Dvojité věži - Dolní skála, v cestě Vzdechy je hnízdo, nad kruhem. Je to dravec; parťák, který ho viděl, druh nepoznal. Nelezte tam, prosím, dík.
(Hnízdo je dobře schovaný, tak mu pohyb na jinejch cestách asi nevadí, ale osobně by
 Re: hnízdění ptáků Černolice23.05.2013
díky za upozornění, je fajn že to sem píšeš. Kouknu se tam a dám tam na místo nějakou ceduli. Martin
  Re: hnízdění ptáků Černolice23.05.2013
Ahoj, rubrika na to na skalních oblastech je, na konkrétní skále se dají omezit časově konkrétní ces

 Portugalsko22.05.2013
Nevíte někdo o možnostech lezení/bouldrování v okolí Portugalského Porta (sever Portugalska)? Případně nemáte někdo průvodce "Rock Climbing Atlas South-West Europe and Morocco"?
 Re: Portugalsko23.05.2013
Možnost fajn boulderingu na žule v Santo tirso SV od Porta asi 20 km (
 tendom?22.05.2013
tak nevim,jestli je mezi 9,7mm a 9,8mm milimetr rozdil. asi je nekde renonc
 Re: tendon?23.05.2013
Nj, nějak mi ujela desetinná čárka:DD

 Tendon ambition vs master22.05.2013
Ahoj, chci si koupit tendona a nějak nenalézám zásadní rozdíl (nebo spíše jakýkoliv rozdíl) mezi Tendon master 9,7 a Tendon ambition 9,8. Co se týče parametrů, jsou to prakticky totožná lana. Jediný rozdíl je tedy 1 mm průměru (a cena). Předpokládám, že a
 Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Ahoj Master 9,7 má jiný typ opletu. Je pletený tzv "na jednoducho". SBS systém.
  Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Díky za info!
  Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Díky za info!
 Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Pokud chceš TR + spouštění tak bych spíše doporučoval Beal WallMaster. Moc hezky se s ním pracuje, j
  Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Díky za tip, nevypadá dle popisu zle, ale asi zůstanu u osvědčených tendonů. Navíc průměr 10,5 už je
   Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Dělá se i v 10.2 .. Normálně máme 9.7, ale ta 10.2 působí jako mnohem tenčí, než ta 9.7. A hlavně n
    Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
huh, Diablo nebrat. viz nedávná diskuze zde.... evidentně nejsem jediná, kdo si s ním moc nepadl do
     Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
Co je s Diablem za problem? Mam v planu si ho poridit v 80... Mel jsem moznost ho zkusit, kamos ho m
      Re: Tendon ambition vs master22.05.2013
kroutí se mi a notně chlupatí. jak říkám, je tu o něm jiná diskuze, počti si. nikomu ho neberu, jen
 Re: Tendon ambition vs master23.05.2013
Z osobnej skúsenosti - jednoznačne Ambition!
  Re: Tendon ambition vs master23.05.2013
Zcela vyjimecne musim s indianrm souhlasit. Taky mam dlouhou a velmi dobrou zkusenost s Ambition jak
   Re: Tendon ambition vs master23.05.2013
Díky za zkušenosti. Ambition vypadá na dobrou volbu. O Diablu jsem taky četl rozporuplné reakce, tak

 jakou lepičku?22.05.2013
Zdar. Nechal jsem si podrazit kobry a začaly klouzat. Nechal jsem tam dát Saltic extasy s tím, že má "tvrdost 69", tedy jsem si myslel, že bude měkčí a tudíž přilnavější, než původní Vibram XS Grip, kterej má "tvrdost 75". Ale ve srovn
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
rozdíly v tom jsou jak sviňa. Ještě mám dobrou zkušenost s gumou Trax nebo tak nějak se jmenuje (od
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
jedinkrát jsem zaváhal a dal něco jiného, než na co jsem zvyklý a s čím jsem spokojený (prý vyzkouše
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
vibram nebo 5.10 v restday.. nic jiného nebrat ;)
 Re: jakou lepičku?22.05.2013
Nechávám Cobry podrážet v Saltiku Wibramem XS grip 2 a max. spokojenost. Kdysi jsem lezl na Extazce
  Re: jakou lepičku?02.06.2013
Hlavní problém je v tom že si dáváš lezečky podlepid jinam než do Restdayje, jsou to mistři v oboru

 Koupák? 21.05.2013
Zdarec - donesly se ke mně drby, že prý má zas fungovat Koupák. Neví někdo, co je na tom pravdy? (snad mě tu někdo nesežere, že se ptám, místo toho dojet se podívat - buď není čas, nebo je tak mokro, že by to bylo opravdu jen na tu hospodu a to se mi nech
 Re: Koupák? 22.05.2013
Také by mě to zajmalo. Když jsem tam byl minulý týden tak tam kolovaly tytéž zvěsti(dokonce něco jak

 práce na štandu21.05.2013
Čau, chci se zeptat, jak se navazujete na štandu.
Myslim, když nepoužívám odsedku a např. lezu vícedélkovou cestu a používám dvě lana (dvojčata).
Byl jsem zvyklý dělat si odsedku právě z těchto lan, ale vázal jsem to na osmičku jako, když se
 Re: práce na štandu21.05.2013
Něco je asi špatně, co dělá tenhle člověk na štandu ve vícedélce? (Odpověď: vážeme lodní uzel.)
  Re: práce na štandu21.05.2013
Myslím, že problém je v tom, že dneska koupíš set v hudaci asi za 1200 a už jsi lezec. Nemusíš být v
   Re: práce na štandu21.05.2013
Proč nemůžu na štandu udělat na laně, metr od mého navázání, oko s osmičkovým uzlem a to cvaknout do
    Re: práce na štandu21.05.2013
Můžeš. Ale je to nepraktické.
    Re: práce na štandu21.05.2013
Lodak se lepe rozvazuje.
     Re: práce na štandu21.05.2013
a posouva.
    Re: práce na štandu21.05.2013
Můžeš udělat osmičku a někam jí cvaknout, na tom není nic fatálního. Ale není pro to důvod, protože
     Re: práce na štandu21.05.2013
No já to vím, že loďák je jednoduchší ale podle prvního komentu to vypadalo jako něco fatálního.
      Re: práce na štandu21.05.2013
Moc nechápu některé komentáře.. co je sakra špatnýho na osmičce? Psal jsem důvod, že se to hůře rozv
    Re: práce na štandu21.05.2013
Když jsi navázaný, jak budeš bez odvázání dělat osmičkový uzel? Asi jsem pozadu.
     Re: práce na štandu21.05.2013
Aha, už jsem pochopil jak to je myšleno. Je to blbost. V podstatě je to jedna z nepraktických možnos
 Re: práce na štandu21.05.2013
 Re: práce na štandu21.05.2013
Lodní uzel. Hlavní důvod je, že jde uvázat jednou rukou. Další důvody tu už někdo zmínil - po zatíže
  Re: práce na štandu21.05.2013
Osobně na štandu loďák používám minimálně. Většinou cvaknu odsedku a na leně udělám pro sichr vůdčák
   Re: práce na štandu21.05.2013
No tak to děláš špatně, nebo minimálně ne ideálně. Jsou situace, kdy o odsedku můžeš přijít, jednou
    Re: práce na štandu21.05.2013
Martine, nemotáš náhodou několik protichůdných věcí? Chtěl bych vidět situaci, kdy na cvaknutí do št
    Re: práce na štandu21.05.2013
Děkuji za doporučeni studovat :)

Samozřejmě vím co je lodní uzel, dračí uzel, dvojitý
    Re: práce na štandu22.05.2013
ja delam na standu na lane osmicku nebo vudcaka. nejak zasadne prodluzovat a posunovat jsem ho nikdy
 Re: práce na štandu21.05.2013
Lodní uzel. Uvážeš jej jednou rukou, můžeš posouvat a dobře se rozvazuje. Vizuální kontrola je také
 Re: práce na štandu21.05.2013
- jedine lodak
- hlavny dovod - lodak dava preklz pri sile cca 6kn takze ak na stande poskaku
  Re: práce na štandu21.05.2013
odsedka a loďák, ideální kombinace lety ověřená.
   Re: práce na štandu21.05.2013
odsedka z expresek taky jistá kombinace, zkrátíš jednou rukou, když visíš za prst v 60st. převise, a
  Re: práce na štandu21.05.2013
Snad jenom k některejm komentářům: ztácení vodsedek, padání do vodsedek ze štandu, zoufalá nutnost c
   Re: práce na štandu21.05.2013
:) tež se mi to tak jeví.
   Re: práce na štandu21.05.2013
Zda se, ze horoskoly uz maj teorii odprednasenou, ale obavam se zaroven, ze na lodak jednou rukou v
    Re: práce na štandu21.05.2013
Při lezení vícedélekových cest, ať už odjištěných nebo po vlastním se vždycky na štandu cvakám lanem
     Re: jaká práce na štandu?22.05.2013
no hodně tu o tom bylo napsané. Dobré připomínky a náměty. Ale za sebe - hlavně na štandu nepracujte

 BCAA21.05.2013
Čau.. chtěl jsem se vás zeptat na váš názor ohledně doplňku stravy BCAA(aminokyseliny). Jaký na to máte názor? Začal jsem o tom přemýšlet, protože poslední dobou, když jdu lézt nějaké těžší cesty, tak mam problém s natažením svalů i po protažení.. a to mě
 Re: BCAA21.05.2013
Ahoj,
BCAA jsem taky zkoušel (tekutá forma) kvůli urychlení regenerace, ale žádný pozitivní e
 Re: BCAA21.05.2013
Já mám s bcaa špatné zkušenosti.. když sem si dal před lezením, tak mi vždycky strašně zatuhly šlach
 Re: BCAA21.05.2013
Zdar. Za sebe Ti můžu jakékoliv doplňky stravy v lezení doporučit až poté, co si budeš 100% jist, že
  Re: BCAA21.05.2013
Vzhledem k tomu, že dosypávám Aminostarem pouze v zimě v tréninku ,tak mi na Juru celkem v klidu zbe
   Re: BCAA21.05.2013
Zkusím teda estě zapracovat na tom protahování.. :) je teda pravda, že se protoahuj.. ale, že bych t
  Re: BCAA21.05.2013
Individuální to je, protože každé tělo zpracovává bílkoviny jinak, ale při vyšší zátěži aminokyselin
 Re: BCAA22.05.2013
IMO bys měl nejlepší to zkusit a uvidíš, téměř určitě ti to neuškodí ;-)

1   ...   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   538   539   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Koupák?
Zdarec - donesly se ke mně drby, že prý má zas fungovat Koupák. Neví někdo, co je na tom pravdy? (snad mě tu někdo nesežere, že se ptám, místo toho dojet se podívat - buď není čas, nebo je tak mokro, že by to bylo opravdu jen na tu hospodu a to se mi nechce;)
Hanka22:44:05 21.05.2013
odpovědět 
 Re: Koupák?
Také by mě to zajmalo. Když jsem tam byl minulý týden tak tam kolovaly tytéž zvěsti(dokonce něco jako "za týden") ale na pohled tomu nic nenasvědčovalo...
Raději nic nečekat a být příjemně překvapen než se těšit a pak být zklamán že?
bláža00:34:38 22.05.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi