Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
BalvanBoulder - Horažďovice
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HANIBAL - Praha 2
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ballnut X Camalot C307.06.2013
Zdar, namáte někdo zkušenost s malými mechanickými vklíněncofrendy? Přemejšlim že bych něco pořídil, asi buďto nějakej Ballnut (cca #3) anebo BD Camalot C3 (cca vel. 00).

Číselně má parametry lepší jednoznačně ballnut, ale četl jsem zas, že
 Re: Ballnut X Camalot C307.06.2013
Já jsem našel toho Camalota vel. 00 vloni v Šamonicích. Od tý doby jsem ho založil tak dvakrát a pok
  Re: Ballnut X Camalot C307.06.2013
pouzivam ballnuty misto skob na hakovani, takze jsem v nich visel uz docela hodnekrat a OK. spadnout
 Re: Ballnut X Camalot C308.06.2013
S Ballnutem nemám zkušenost. Podle mě se nedá srovnat s friendama libovolné značky, jsou na něco mal
  Re: Ballnut X Camalot C310.06.2013
DMM - moc velký. Pls na co jsou teda ballnuty oproti stejně velkejm friendům? Taky nemám osobní zkuš

 Skály jižní/jihovýchodní Francie05.06.2013
Ahoj,
rád bych poprosil o radu.

Chystáme se s kamarádama na týden do Francie, údolí řeky Durance převážně - na jihu pod Brianconem. Ne sice primárně za lezením, ale někdy v mezičase bych rád něco vylezl. Nemohl byste mi někdo dopor
 Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie05.06.2013
Hehe nevím jestli si děláš prdel, nebo to pramení z tvé totální neznalosti, ale mohl by jsi to trošk
  Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie05.06.2013
Nemusíš ho hned sjet jak malého. Serou mě tihle borci..
   Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie05.06.2013
No hlavně že ty jsi mu něco poradil, tihle borci co mají úplně zbytečný komenty mne taky serou ...
    Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie05.06.2013
Pramení to samozřejmě z mojí totální neznalosti.

Něco už jsem trochu sháněl na netu,
     Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie06.06.2013
http:
     Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie06.06.2013
http:
   Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie07.06.2013
je známo, že čaši se málo chválí, a neustále něco kritizují
 Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie06.06.2013
přímo u moře Calanques (sken pruvodce najdes na netu), La Turbie (dtto), Fréjus, atd

  Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie06.06.2013
na mape zde na lezci mrkni, ktera oblast je nejbliz tve pozadovane lokalite. tu pak najdi ve zmineny
   Re: Skály jižní/jihovýchodní Francie06.06.2013
v popisech tech pruvodcu v e-shopu je seznam oblasti, ktere obsahuji..jen pro upresneni :)

  05.06.2013
AHOJ NEVITE PROSIM NEKDO JAK TO TED NA ZACATKU CERVNA VYPADA V WALLISKYCH ALPACH KOLEM MATTERHORNU.DEKUJI L.
 Re: 05.06.2013
 Skály04.06.2013
Zdravím, chtěl bych se zeptat na méně obtížné skály v Čr, ale dosti vysoké a zajištěné.
Prosím napište mi nějaké oblasti atd.
Budu moc rád, děkuji za Váš čas.
 Re: Skály04.06.2013
pokus o flame? v kontextu poslednich diskuzi na lezci se nemuzu ubranit pocitu ze jde o flame. Pokud
  Re: Skály04.06.2013
já se taky přidávám, něco okolo 5 UIAA
   Re: Skály04.06.2013
borci zkuste prosím aspoň kurňa napsat odkud ste :-) ať se nezabýváme oblastma kam to máte 5 hodin c
    Re: Skály04.06.2013
Zdravím, taky by se mi to líbilo, jsem ze Svitav.
Takže Pardubický, Jihomoravský kraj atd. D
     Re: Skály05.06.2013
4 Palice na Ždárkách. Je to vysoký, lehký. Zajištěný docela dobře a jde to dojistit friendama.
      Re: Skály06.06.2013
Vysoká skála u Štěpánova (sportovky i skoro klasika), skály u potoka kousek od Letovic, směr Svojano
 Re: Skály04.06.2013
namátkou: Mařenka (jištěno často jen skobami), Kotýz, snad Homole na Alkazaru, zcela nepochybně Bran
  Re: Skály04.06.2013
Drátník, Palice, Rabštejn (oba dva), Helfštýn, Pálava (na podzim), hlavní stěna na Malešově.....
   Re: Skály05.06.2013
Taky bych doporučoval Palice a Drátník na Vysočině a oba Rabštejny - spousta lehkých, slušně odjiště
  Re: Skály04.06.2013
Bořeň (dobře jistitelné vlastním a mezi tím občas kruh), několik cest Kozí vrch u Labe (borháky)
   Re: Skály04.06.2013
Mount Everest...obcerstveni zajisteno a lezeni take/zebriky, lavky, kyslicek, Mac Donald, Coca.../.
    Re: Skály05.06.2013
za me: pet a pul bludistaka :-)
 Re: Skály05.06.2013
Berounka: V Srbsku máš Tomáškův lom, tam jsou i vícedýlky.
Pak ještě Matterhorn v Alkazaru a
  Re: Skály05.06.2013
Anonymní turistickej Jehovista by jen rád upozornil filosofa, že jím doporučovaná Velká proti Rovišt
   Re: Skály05.06.2013
Doplnění je na místě, na Velké jsem osobně nikdy nelezl. Jednu oblast nedaleko Roviště mi asi před d
    Re: Skály06.06.2013
Solenice jsou prej vysoký, ale nikdy jsem tam nelezl, nevím jak s jištěním a cesty jsou ta za od 6 v
     Re: Skály06.06.2013
Velká že je 7 cest s výškou do deseti metrů? hahaha:) Ono se to nejmenuje Velká jen kvůli sousední v
      Re: Skály06.06.2013
tichucko nebo se to proflakne a ...
      Re: Skály06.06.2013
Tak to ano. Omlouvám se, měl jsem na mysli opravdu lomy.
      Re: Skály06.06.2013
Já sem se teda smál skoro u každé odpovědi tady v diskusi, když otázka zněla "méně obtížné, zaj
       Re: Skály06.06.2013
tak porad nejakou vysokou lehkou zajistenou skalu, kdyz jsi tak chytrej. treba takovej pilir kolem k
       Re: Skály07.06.2013
Mařenka je krásné lezení, ale nedoporučuji pro začátečníka, je to fakt dost horské, padají tam často
        Re: Skály11.06.2013
Doporučuju, nedoporučuju, tam je to takový, jinde zase makový :)
Ono je problém někde jinde.
     Re: Skály06.06.2013
Solenice jsou trochu jiný materiál, není to žula. Lezení dlouhé, trochu lámavé, spíš takový horský.
 Re: Skály06.06.2013
Peilstein
  Re: Skály07.06.2013
Bořeň – lehké cesty zpravidla bez jištění
Tomáškáč, Matterhorn – nejsou lehký cesty
Ro
   Re: Skály07.06.2013
Jestli to taky nebude trochu tím, že otázka je dost volně položená. Kde končí "méně obtížné&quo
   Re: Skály07.06.2013
Jestli Boren s borhakama 2 - 3 m od sebe neni dost zajistena
a Roviste kde padesatka casto ne
    Re: Skály08.06.2013
Souhlasim, nelezt u nas. U nas dobre skaly nejsou :-) leda pro piskare. Jura. Rakousko na vicedylky,
     Re: Skály09.06.2013
Necpi mi do huby neco co jsem ani naznakem nevyslovil, bud tak laskav, ufnukanku.
      Re: Skály09.06.2013
Eh. To byla napul nadsazka a napul moje osobni tryzen. Boze co to s vama lidi je ze vzdycky hned agr
       Re: Skály09.06.2013
Tak promin pochopil jsem to jinak nez jsi to myslel. V necem s tebou i souhlasim ale mlceti zlato.

 neo air02.06.2013
Prosím jaké máte zkušenosti s nafukovací karimatkou Neo Air. Není příliš choulostivá na propíchnutí? A jak se na ní spí?
 Re: neo air03.06.2013
Neo air nevlastním, ale dost jsem o ní uvažoval a zkoušel jsem je v krámech. Je několik modelů, tak
  Re: neo air04.06.2013
Ahoj, mam ji asi rok a pul. Taky sem se bal toho susteni, ale rozhodne to neni tak hrozny. SPis mi p
 Re: neo air03.06.2013
Spí se na ní opravdu dobře. Nemám pocit, že by šustila. Jediný opruz je, že nafouknutí (a vyfouknutí
  Re: neo air04.06.2013
souhlas. jediny oser je to nafukovani. na to nafukovani delaji i takovy ventilek co das na plastikov
 Re: neo air04.06.2013
Mám tu 4 sezonni a susti. Vyhod ma ale mnohem vic - skladnost a hmotnost. Uz jsem ji parkrat pichnul

 Lezení v Tyrolsku02.06.2013
Ahoj, poradíte někdo nějakou pěknou oblast v Tyrolsku. Chci se zastavit na den nebo dva při cestě do Arca. Nejlépe blízko kempu. Moc díky za rady.
 Re: Lezení v Tyrolsku02.06.2013
Severní stěna GrossGlockneru? Přes údolí od parkáče. (Jinak strejda G. a webík B - jako vždycky.)
  Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Jasne chalan ide skalkarcit do Arca a po ceste hlada alpinisticku stenu plnu ladu a snehu, na ktoru
  Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Anebo Shopping Arena Süd (směr Brenner ;-). Severka Glockneru je v Solnohradech.
   Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Severka Glockneru je v Korutanech
    Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
V Korutanech je Stüdlgrat. Severka je v Tyrolsku.
     Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
To je tak tezky se podivat do mapy?
     Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Pokud jde spolková hranice přes vrchol, tak sever je v Korutanech a jih v Tyrolsku. Tentokrát to vše
      Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Nedošlo k překlepu. Normálně jsem se zmýlil. Takže uvádím svoji pohádku na pravou míru. Korutany zab
       Re: Lezení v Tyrolsku04.06.2013
Než jsem se podíval do mapy, tak bych se byl ochotnej vsadit, že Glockner je v Solnohradech. je to t
 Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Zillertal
 Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
chinesische mauer
  Re: Lezení v Tyrolsku03.06.2013
Chtěl bych poradit skalky. Na Glockner se nějak necejtím.
   Re: Lezení v Tyrolsku04.06.2013
 bouldr v praze02.06.2013
Ahoj. Je někde v centru Prahy nějaká bouldrovka? Budu tam tento týden jedno odpoledne na otočku, tak bych si zašel..jde mi tak o okruh do 20min pěšky z hlaváku. Ja daleko je vlastně slavný BB? Dík za tipy
 Re: bouldr v praze02.06.2013
Vygůgluj si to za 2 minuty. Doma ti maminka taky furt utírá zadek asi co...
 Re: bouldr v praze02.06.2013
20 min pesky z hlavaku je asi jen Sit a Ant.
  Re: bouldr v praze02.06.2013
A kdybych si měl vybrat mezi Lokal a BB? Který je lepší? :)
   Re: bouldr v praze02.06.2013
Zkus a uvidíš :-).
   Re: bouldr v praze02.06.2013
BB
    Re: bouldr v praze02.06.2013
lokalblok
   Re: bouldr v praze03.06.2013
BB
    Re: bouldr v praze03.06.2013
Boulderwelt v Mnichově.
 Re: bouldr v praze03.06.2013
pěšky z Hlaváku do BB tak 30-40 minut. Pokud nemáš fobii z uzavřených prostor, použil bych metro
  Re: bouldr v praze03.06.2013
sakra teď mi došlo, že vlastně nejezdí
   Re: bouldr v praze03.06.2013
Rikam, UltraAnt, nebo Bouldervsiti jsou jedine pesi moznosti vzhledem k tomu jak to ted s dopravou v
    Re: bouldr v praze03.06.2013
vlaky jezdí - holešovice nebo holešovice - zastávka a jsi tam...

 bude to někddy fungovat?02.06.2013
http://www.labak.cz/

 Jak vycistit lano od smuly01.06.2013
Pouzivam lano k lezeni na stromy a ted jsem lezl na borovici, ze ktere teklo hodne smuly.
Poradite mi prosim jak od ni vycistit lano?
Na webu jsem nasel obecne navody - rozpustit olejem a pak vycistit lihem/benzinem a vyprat.
Neznicim
 Re: Jak vycistit lano od smuly01.06.2013
Pit Schubert ve sve zname knize uvadi, ze benzin lanu neskodi.
  Re: Jak vycistit lano od smuly01.06.2013
Tak kategoricky pozitivní bych nebyl:
   Re: Jak vycistit lano od smuly01.06.2013
Záleží jak moc ho máš znečištěné. Menší fleky lze čistit tzv. "lékařským benzinem" tedy z
 Re: Jak vycistit lano od smuly02.06.2013
Tak to máš smůlu! :-))
 Re: Jak vycistit lano od smuly05.06.2013
mě se na pryskyřici osvědčili dětské vlhčené ubrousky :-)

 Svatošské skály01.06.2013
čau, chci se zeptat jak to vypada na Svatošských skálách, chystáme se tam, ale nemam dostatečně dlouhé lano a budu muset dobírat ze zhora.
Proto mě zajímá jak vypada slaňák, někde jsem viděl fotku, že tam byl jen jeden rezavej kruh, ale bylo to dos
 Re: Svatošské skály01.06.2013
myslím skálu Nevěsta s ženichem a Zámek
  Re: Svatošské skály01.06.2013
Pokud me pamet neklame tak Nevestu s Zenichem slanis do boku v pravo. Na udolku (Ohri) budes tech 35
   Re: Svatošské skály01.06.2013
Spíše mi šlo o to, jak to vypada nahoře, jestli je tam možnost dobrat nekoho, kdo poleze na druhym.
    Re: Svatošské skály01.06.2013
např.
     Re: Svatošské skály01.06.2013
Standardní solidní kruh, kterého bych se vůbec nebál....
      Re: Svatošské skály01.06.2013
Já ho teda viděl v 6:14 a taky mi nepřišlo, že by nějak extra vybočoval. V jednom místě se mi to zdá
 Re: Svatošské skály01.06.2013
Krom toho, pokud dobre pamatuju, tak muzes nahore vlastne obhodit celou vez a kruh si pojistit... Je
  Re: Svatošské skály02.06.2013
Ok, diky za info. Ptal jsem se jen proto, ze jsem zvyklej na standy ze dvou borhaku a v kruhy nemam

1   ...   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   536   537   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Skály
Zdravím, chtěl bych se zeptat na méně obtížné skály v Čr, ale dosti vysoké a zajištěné.
Prosím napište mi nějaké oblasti atd.
Budu moc rád, děkuji za Váš čas.
12:25:53 04.06.2013
odpovědět 
 Re: Skály
pokus o flame? v kontextu poslednich diskuzi na lezci se nemuzu ubranit pocitu ze jde o flame. Pokud se pletu budu rad a neco poradim. Jakou klasu si predstavujes, odkud jsi jak dlouho lezes? zkus to nejak priblizit pak ti tu urcite nekdo radi poradime...
Tom Vidlak13:23:00 04.06.2013
odpovědět 
  Re: Skály
já se taky přidávám, něco okolo 5 UIAA
xyz13:58:02 04.06.2013
odpovědět 
   Re: Skály
borci zkuste prosím aspoň kurňa napsat odkud ste :-) ať se nezabýváme oblastma kam to máte 5 hodin cesty...
Tom Vidlák14:18:01 04.06.2013
odpovědět 
    Re: Skály
Zdravím, taky by se mi to líbilo, jsem ze Svitav.
Takže Pardubický, Jihomoravský kraj atd. Díky moc
Zdena14:36:36 04.06.2013
odpovědět 
     Re: Skály
4 Palice na Ždárkách. Je to vysoký, lehký. Zajištěný docela dobře a jde to dojistit friendama.
Hadrburg13:07:01 05.06.2013
odpovědět 
      Re: Skály
Vysoká skála u Štěpánova (sportovky i skoro klasika), skály u potoka kousek od Letovic, směr Svojanov - zapoměl jsem jméno (sportovky), spousta dalších míst na Vysočině (většinou se vyplatí mít sebou nějaký vklíněnec navíc)
Jinak stoprocentně souhlasím s tím, co napsal filosof
pavelk12:41:29 06.06.2013
odpovědět 
 Re: Skály
namátkou: Mařenka (jištěno často jen skobami), Kotýz, snad Homole na Alkazaru, zcela nepochybně Branická skála, 4 palice, Svatošky
 honza14:29:37 04.06.2013
odpovědět 
  Re: Skály
Drátník, Palice, Rabštejn (oba dva), Helfštýn, Pálava (na podzim), hlavní stěna na Malešově.....
Pokud jsi ze Svitav - tak se zeptej místních kluků, určitě ti poradí kam jet a nezabít se :-)
14:49:48 04.06.2013
odpovědět 
   Re: Skály
Taky bych doporučoval Palice a Drátník na Vysočině a oba Rabštejny - spousta lehkých, slušně odjištěných cest a je to v poho dosažitelné pro moraváky a východočechy
 marena13:52:16 05.06.2013
odpovědět 
  Re: Skály
Bořeň (dobře jistitelné vlastním a mezi tím občas kruh), několik cest Kozí vrch u Labe (borháky)
Kuba Turek15:18:52 04.06.2013
odpovědět 
   Re: Skály
Mount Everest...obcerstveni zajisteno a lezeni take/zebriky, lavky, kyslicek, Mac Donald, Coca.../.
Martas.19:53:32 04.06.2013
odpovědět 
    Re: Skály
za me: pet a pul bludistaka :-)
12:44:27 05.06.2013
odpovědět 
 Re: Skály
Berounka: V Srbsku máš Tomáškův lom, tam jsou i vícedýlky.
Pak ještě Matterhorn v Alkazaru a Kubou zmíněná Homole.
Vltava: Roviště fajn, Velká prý ještě lepší.
Dál Jickovice, ale pár friendů s sebou se hodí, záleží co polezeš.
Mařenka je na tom podobně, jsou tam cesty co jdou odlézt jen s preskama, ale pár friendů se hodí.
Bílá skála na protějším břehu kus po proudu od Mařenky už je pro silnější nátury, to odjištěný fakt neni, ale vysoký je to dost :-) Nedoporučuju.
Ohře: Svatošské skály, spousta sportovek včetně přejištěných původních klasik.
Trochu víc po proudu Ohře je Perštejn, spousta převážně sportovek, najdou se i vícedýlky pro děti, doporučuju.
Kousek severněji vrch Bořeň, tam je sportovek mraky.

Doporučuju taky lezeckou mapu "Oblasti skalního lezení České republiky", najdeš mraky dalších tipů.

Protože se ale takhle ptáš, vypadá to (a nemyslim to nijak zle), že nemáš zkušenějšího führera, což může končit špatně. Má hlavní doporučení se týkají jediný věci, a to:
najít si nějakou dobrou partu se zkušenýma lidma, nejlíp nějaký horooddíl. Ušetří Ti to spoustu zbytečných dotazů, trochu Ti to srazí hřebínek (nevim, třeba nepotřebuješ, ale řada nováčků to má na začátku nastavený všelijak a některý to bohužel nepustí) a hlavně Ti to dá šanci se lezecky vyvíjet líp než lezecký samouk (bezpečněji, ale hlavně společenštěji) :-)
Jo a ještě jedno doporučení: když diskutuješ,hodí se podpis. Poslední dobou si tu totiž honí ego jeden anonymní turistickej Jehovista..škoda slov.
Přeju hodně štěstí v lezeckým vyzrávání
filosof02:06:05 05.06.2013
odpovědět 
  Re: Skály
Anonymní turistickej Jehovista by jen rád upozornil filosofa, že jím doporučovaná Velká proti Rovišti není žádné extra lezení, ale cca 4-5 velmi jednoduchých cest, jedna dvě cesty těžší a to při výšce okolo 8-10 metrů. Tedy naprostý opak toho, na co se ptal původní tazatel.
13:07:26 05.06.2013
odpovědět 
   Re: Skály
Doplnění je na místě, na Velké jsem osobně nikdy nelezl. Jednu oblast nedaleko Roviště mi asi před dvěma lety vychvaloval můj lezecký guru s tím, že je to lepší než Roviště a menší davy..ale po tak dlouhý době jsem si zřejmě zaměnil jména.
filosof14:06:35 05.06.2013
odpovědět 
    Re: Skály
Solenice jsou prej vysoký, ale nikdy jsem tam nelezl, nevím jak s jištěním a cesty jsou ta za od 6 vejš tušim.
honza06:49:50 06.06.2013
odpovědět 
     Re: Skály
Velká že je 7 cest s výškou do deseti metrů? hahaha:) Ono se to nejmenuje Velká jen kvůli sousední vesnici. Buď jsi tam nebyl, nebo jsi lezl v lomech na druhé straně vesnice, když se tam začínalo lézt (letos v lomech možná bude už stovka cest). V samotné Velké je tady v databázi cest na dvě stránky od 3 do 8+, v každém stupni (... 5-, 5, 5+, 6-,...) minimálně deset cest, jištění sportovní, nebo kombinované, jsou tam i 40m cesty. Naštěstí o Velké kolují mnohé povídačky a většina konzumentů je líná tam dojít (není to o moc rozdílný přístup než na Roviště), takže tam většinou skoro nikoho nepotkáš, je tam pěkně a klid:) Rozdíl mezi Rovištěm je to, že je to profláknutý, stojí se tam fronty a jsou tam i cesty za 9 a 10, na Velký je o pár sektorů víc a na Rovišti o pár cest víc. Mainstream: Roviště je nej, na Velkou nikdy:)
 martan12:24:23 06.06.2013
odpovědět 
      Re: Skály
tichucko nebo se to proflakne a ...
13:40:05 06.06.2013
odpovědět 
      Re: Skály
Tak to ano. Omlouvám se, měl jsem na mysli opravdu lomy.
14:21:44 06.06.2013
odpovědět 
      Re: Skály
Já sem se teda smál skoro u každé odpovědi tady v diskusi, když otázka zněla "méně obtížné, zajištné" a padaly tady odpovědi typu Mařenka, Bořeň, Tomáškův lom, srbský Materhon, Svatošky.
Fakt bych chtěl vidět tazatele, až bude vytřeštěně koukat a posléze mlátit hlavou do skály v "méně" obtížném Tomáškáči a "zajištěné" Mařence, Svatoškách atd. atd. o bloudění při hledání některých oblastí ani nemluvě. Nebo až zjistí, že skoro všechny dlouhé cesty na Velké vedou z vody a jako dárek tam pochytá 3 klíšťata. Už tady chybí jen typ na Prachovky a Ádr :-)
 Uzlar15:09:59 06.06.2013
odpovědět 
       Re: Skály
tak porad nejakou vysokou lehkou zajistenou skalu, kdyz jsi tak chytrej. treba takovej pilir kolem karlovy na marene se da lizt skoro jen po skobach. neni to idealne zajisteny ale dlouhy a celketm lehky jo. nebo plotnovej pilir. cesty kolem 6 jsou nal marene slusne vyskobovany.
honza21:07:40 06.06.2013
odpovědět 
       Re: Skály
Mařenka je krásné lezení, ale nedoporučuji pro začátečníka, je to fakt dost horské, padají tam často šutry... Jestli dobře zajištěné delší sportovky, tak Roviště (každý si tam něco pro sebe najde) a Srbsko (Alkazar - cesty okolo 20m, Homole - 30m, no a na ostatních šutrech to začíná až od 6UIAA až na pár výjimek). Problém Srbska je, že do 6UIAA je spousta cest dost oklouzaná, ale najdou se opět i výjimky (třeba cesta pro Góvindu na Bláži je fajn a na Vlastině stěně je taky něco)
Radek01:49:26 07.06.2013
odpovědět 
        Re: Skály
Doporučuju, nedoporučuju, tam je to takový, jinde zase makový :)
Ono je problém někde jinde. V cizině Ti psychika nedovolí na lezení nadávat, každej kouká co je tam kde jinak než u nás a když už se do toho SVĚTA dotrmácel, tak HLEDÁ ZPŮSOB jak se odstat ke skalám a přelézt co nejvíc cest (zaprášený nezaprášený, mokrý nemokrý, zarostlý nezarostlý), leze se od nevidim do nevidim. Nespočet výletů do Jury, kdy se jezdí autem ze skály na skálu a od altánu k altánu, hledá se co není zatečené, kde nejsou fronty, nakonec se vyleze jen pár cest za den (+ půl dne v autě), ale protože jsou Jurský a je třeba lovit čísla, tak to něco znamená:) Když se jede na skály za humnama, tak je daleko snažší najít tisíc důvodů, proč jet dommů raději dřív:)
Určitě by stačilo vybrat si u nás oblasti s dlouhými cestami a holt zabojovat, jako když se jezdí na těžkou cestu! Jet na ty skály víckrát, okouknout, jak se tam nejlíp dostat, co je ještě k lezení za rohem. Co si vzít příště za dojištění, nebo parťáka, kterej mi to teda napřed vytáhne, než to zkusím na prvním já. Zkoušet to, kam až dokážu vylézt a případně třeba někde mezi jištěním založit vklíněnec nebo smyčku.
Že je to jištěný skobama? A to je teda zajímavý, že někdo to leze i tak, a někdo ne. Nebude to tím, že by to nešlo, otázka je, jestli se chce. Co to tady ještě bylo za předsudky a výmluvy:) Hm, klíšťata, tak ty jsou všude v trávě u skal. Informace, tak to by stačilo pořídit si mapu skal od Žaketu, nebo dva díly Nepískovcového průvodce ČR, který koluje nepřetržitě v antikvariátech a je v knihovnách. No a taky ta Vltava, hladina vody v přehradách je někdy dole, někdy nahoře. Pokud chci lézt cestu která začíná u vody, zajdu tam když je níž - v zimě,... (teď to třeba zrovna upustili po záplavách). Jo a ta Bořeň (po desetiletí oblíbená a celoročně navštěvovaná), ta vůbec není špatná na dlouhé zajištěné cesty, pár návštěv a určitě je najdete a nějakou i přelezete:) Tak pěkný lezení, výše je vypsáno hodně vysokých skalních oblastí;)
 martan10:36:40 11.06.2013
odpovědět 
     Re: Skály
Solenice jsou trochu jiný materiál, není to žula. Lezení dlouhé, trochu lámavé, spíš takový horský. Chce to lézt spíš 6-8 na pohodu, chodí tam málo lidí.
 martan12:28:19 06.06.2013
odpovědět 
 Re: Skály
Peilstein
ZD.10:33:20 06.06.2013
odpovědět 
  Re: Skály
Bořeň – lehké cesty zpravidla bez jištění
Tomáškáč, Matterhorn – nejsou lehký cesty
Roviště – není vysoký
Velká – jištěnejch dlouhejch lehkejch cest tam myslim zas tak moc není
Jickovice – nejsou moc vysoký, nejsou moc jištěný
Bílá skála – rozchrastaná a nejištěná
Mařenka – beru zpět, nespadá do kategorie "jištěná", jsou to spíš místy postupně dojišťovaný klasiky.

Ještě mě napadlo Středohoří, ale nemám zkušenost (Kreutzberk?, Vrabinec?)
honza08:47:56 07.06.2013
odpovědět 
   Re: Skály
Jestli to taky nebude trochu tím, že otázka je dost volně položená. Kde končí "méně obtížné" a začíná těžší? 5+? 6+? 7+? A co znamená "zajištěné"? Záleží víc na vzdálenostech jištění od sebe (v tom případě kolik) nebo na tom co přesně (vlastní nebo stačí skoba nebo jen borhák?)? Otázku odkdy jsou skály "vysoké" a kdy ještě ne už radši ani neřešim.
Když někdo evidentně neví jak se ptát...lepší než co nejlepší odpovědi je možná přátelský upozornění na to, že si má dát bacha na svojí nevědomost.
Btw: Kreutzberg jsou malý kvaky kolem 15m, loni kvalitně přejištěný s hezkým výhledem, ale to už je lepší Kozelka.
filosof14:20:00 07.06.2013
odpovědět 
   Re: Skály
Jestli Boren s borhakama 2 - 3 m od sebe neni dost zajistena
a Roviste kde padesatka casto nestaci na slaneni neni dost vysoky, tak to chce lizt jinde než u nas..
..nebo lizt hlavou, cili dobre koukat a vybirat cesty. Ono se skoro v kazde oblasti neco rozumnyho najde, ale na stribrnym podnose vas tam nikdo neprinese. Blbej pristup, blby parkovani, blby kecy..zadna oblast neni idealni.
17:37:27 07.06.2013
odpovědět 
    Re: Skály
Souhlasim, nelezt u nas. U nas dobre skaly nejsou :-) leda pro piskare. Jura. Rakousko na vicedylky, hory, ledy. A od dovolenyh na jih. Roviste a Srbsko strida pres zimu Smichoff a BB. Smutny zivot ceskeho sportovkare.
feu20:41:04 08.06.2013
odpovědět 
     Re: Skály
Necpi mi do huby neco co jsem ani naznakem nevyslovil, bud tak laskav, ufnukanku.
09:52:25 09.06.2013
odpovědět 
      Re: Skály
Eh. To byla napul nadsazka a napul moje osobni tryzen. Boze co to s vama lidi je ze vzdycky hned agrese? :-(
feu17:15:36 09.06.2013
odpovědět 
       Re: Skály
Tak promin pochopil jsem to jinak nez jsi to myslel. V necem s tebou i souhlasim ale mlceti zlato.
18:29:53 09.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi