Zdar, máte někdo zkušenosti s botama Asolo Eiger GV? Jsou dostatečně zateplený a tudíž vhodný i do vyšších hor (Peru)? Váhám mezi nima a LS Batura/Batura 2.0. Ty LS mi na omak přijdou trochu víc zateplený, tak bych uvítal nějakou osobní zkušenost.
Ahoj, chtela bych se zeptat mistne-znalych na lezeni na skalach Kozelka, Polinko, Svatosske skaly...? Jedna akce se psem nas zavede prvni tyden v cervenci do obce Zlutice (mezi Rakovnikem a Karlovymi Vary) a tak bychom tam chteli poznat mistni lezeni - js
Zdravím, píši jen tak, kdyby náhodu někdo kupoval lano za dobrý peníze. Tak letos jsme koupili Mammut 9,6 Climax Classic Hudy Edition. Je to perfektní lano. Ohebné, skvělá práce s ním. Po několika slanění stále stejné, i po tahání cest, tak jištění TOP RO
Nevíte někdo, kde se dají sehnat plynové bomby v Oshi (Kyrgyzstán)? Ocenili bychom i konkrétní název obchodu a adresu, budeme tam mít málo času na shánění... Pomohlo by to... Díky moc...
Mate nekdo zkusenosti s chovanim dvojite kladky PETZL TANDEM CABLE na ocelovem lane? Zkousel sem udelat klasickej pojezd na ocelovym 8mm lane (jemnejsi pleteni 7x19) a pri jizde to pri pohledu podel lana jemne "práší". Kotouce kladky
Možné to samozřejmě je. Na Falzaregu to jde i někdy vidět. Ale to dvojité lano je určitě lepší - padají tam šutry (i dost velké), hrozí pád přes ostré hrany a výčnělky, jištění bývá dost klikaté a lano pak strašně "táhne"...
Pokud jednoduché lano, tak pořádné, ale já bych ho neriskoval. Přilba určitě!!!
Je to možné a někdy i obvyklé. Staří tatranci lezou na jedničce. Švýcaři (typicky třeba gajdi s klientama) choděj lehčí hřebeny na jedničce. Těžší kompaktní cesty, kde nehrozí pád kamení a dvojčata by akorát překážela, se někdy lezou na jedničce. Horský cesty, ve kterých je vyloučený dlouhý slaňování a naopak je pravděpodobnost souběžnýho postupu, může být výhodné jít na jedničce. Třeba na Steinera na Dach je na bergsteigen.at doporučená jednička. Ale zase dvojčata jsou někdy výhodný na skalky. Třeba na Mařenku nebo na Řež.
Bigwally se, pravda, často na jednoduchym laně lezou. Po přečtení následujícího článku (odkaz dole), kde zkušenej Yosemitskej záchranář popisuje různý nehody, co se tam staly, bych si to asi rozmyslel. Většina nedávnejch smrťáků na El Capu se stala právě po přeseknutí/přetržení lana. Netvrdim, že by poloviční lana byly záchranou, ale každopádně když už se něco vysype, šance přežít je větší.
specielne na tuhle cestu si vezmi vlastni matros (smyce do hodin, nejake coky, 2-3 frendy). Na tech 4 delkach jsme predbihali 3 dvojky a teda cele lezli po svem. Je to OPRAVDU oblibena zacatecnicka cesta.
Počítej, že o víkendech tam je tlačenice. Naštěstí je tam těch cest více, tak si klidně připravte i varianty - http://www.quartogrado.com/gruppi/falzarego.htm
Je to sice italsky, ale proklikáním všech možných odkazů se dostaneš k pěkným malůvkám.
Zdravím, chystáme se do Paklenice a taky nelezu často vícedélky, bude mi přímo pro tuto oblast stačit jednička? Díky
Nebo to tam často padá (kameny) apod.
Cesty na Anci Kuku se dolezaji na vrchol a pak se schazi, ale je spousta jinych cest, ktere se slanuji, tam bych byl s jednoduchym lanem opatrny. Jinak kdyz polezes ty hvezdickove cesty, tam by nic padat nemelo (uz ciste po tech tisicich prelezu)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.