Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Gejzír - Karlovy Vary
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Fotka roku na Lezec.cz15.06.2013
1. místo
Adrenalin Junkee, 8+
Kaitersberg - Německo - Vráťa Lukeš - by: Jirka Klír
tak povedenou fotku jsem dlouho neviděl

2. místo - všimněte si jména lezce
Trifalofasův Pilíř, Xa
Teplické Skály - Česká r
 Re: Fotka roku na Lezec.cz15.06.2013
mám pocit, že tan "pád" v Adrenalin Junkee je pouze na fotku..proč by jinak lezl 8+ se zav
  Re: Fotka roku na Lezec.cz15.06.2013
Uvedomely lezec pred odskokem vyuzije posledni sily na to aby maglajzak zatahnul a zbytecne neprasil
  Re: Fotka roku na Lezec.cz20.06.2013
Správný pocit -Vráťa cestu vylezl a potom vycvakl poslední a skočil pro fotku,dvě fotky v sobě to ne
 Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
ty dvoje trencle na sobe tu fotku dost kazi...
  Re: Fotka roku na Lezec.cz28.06.2013
Pravda, druhý trencle to zkazily. Kdybych je neměl, mohl jsem byt na fotce roku časopisu ,,Princ,,.
 Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Trifalofasův pilíř leze Jan Nebeský ne Jana :).
 Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
foto 1 jsou dve fotky na sobe
  Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Kde autor udělal chybičku?
   Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
chybicku asi nikde, urcite to tak chtel, ledaze by chtel aby to nebylo poznat :) . Me se to libi i t
    Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Ten, kdo ho jistil, to musel být frajer ;-) :-D
     Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Sou ty fotky někde k shlédnutí?
      Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Co třeba zkusit záložku FOTKY ???
   Re: Fotka roku na Lezec.cz20.06.2013
Chybičku nikde, takhle fotí zrcadlovka +200/2,8 a pozadí je asi o 50m dál
    Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Takže tvrdíš, že to není fotomontáž?
     Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
takze rika, ze hloubka ostrosti u takovehlo skla, pokud spravne zaclonis, udela tohle... :)
      Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Tyto pojmy mi něco říkají. Na montáž ukazuje kompozice. Nesedí mi poloha lana vůči skále, která je m
       Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Kdyz je to 45 stupnovy previs odspoda nahoru, tak ti rozmaznuti o skalu opravdu nehrozi. Na zacatku
        Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Nekonspiruju, netvrdím, jen jsem si myslel a zdálo se mi to takto... :-)
         Re: Fotka roku na Lezec.cz24.06.2013
Já taky nekonspiruju, jen tvrdím, že WTC si Amíci sestřelili sami a zdá se mi to takto;)
     Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Fotka je to magická, ale ty ostré kontury těla mi tedy vůbec nesedí..:) Takže za mě taky jen dobrý p
      Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
nevim, ale jako vyriznout neco da fakt "hodne" prace... a me ty hrany i vlasy prijdou ok..
     Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Tak znovu,fotomontáž to není,kdo někdy fotil třeba Lkovým sklem od Canonu tak chápe,a jestli cestu n
 Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Ta fotka neni vůbec tak dobrá, nic neřiká, jednou na ni koukneš a hotovo, a je hrozně statická a váž
  Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Mě se líbí, dost a Jirka Klír má tady docela dost dalších pěkných fotek.
  Re: Fotka roku na Lezec.cz23.06.2013
   Re: Fotka roku na Lezec.cz24.06.2013
To, že je tam pěkná skála neznamená, že je to fotka roku..Slabý barvy + špátná kompo = 2-
    Re: Fotka roku na Lezec.cz24.06.2013
slaba brava mi nic teda nerika, slaba, slaba, trosku to musim nechat povalet v hlave.. :) bude to ti
     Re: Fotka roku na Lezec.cz28.06.2013
Vidíš a já myslel, že zlato je nerez.

 Srbsko14.06.2013
Ahoj, slysel jsem zvest, ze to v Srbsku vzalo lavku, nebyl tam ted nekdy nekdo? Chteli bychom s malyma detma (= kocarek) do Alkazaru, tak jestli se tam da dostat...

 Ztracená lezačka - Jickovice14.06.2013
Zdar, v Jickovicích jsem ztratil lezačku - "původně" oranžová kobra s růžovým střapečkem na patě. Bylo to někde pod cestou zmoklá žába, nůžkokleště atd.

Info když tak na valyspeak@yahoo.com

Díky a pivo pro nálezce!
 Re: Ztracená lezačka - Jickovice16.06.2013

 HO v Brně14.06.2013
Ahoj!

Zhruba v polovině července se budu stěhovat do Brna. Už delší dobu uvažuji o vstupu do nějakého lezeckého oddílu. Nejsem zatím členem ČHS, jsem pouze u Alpenvereinu.
Chtěl bych aby se oddíl v zimě věnoval skialpům..
Dopo
 Re: HO v Brně14.06.2013
Co třeba Lokálka (.eu) ?
  Re: HO v Brně14.06.2013
Šmane....
   Re: HO v Brně14.06.2013
Pojd k nam do HO Tesla, jezdime na skaly i do hor, v zimě na běžky i skialpy, mame bouldrovku, nejak
    Re: HO v Brně14.06.2013
ještě pro představu k těm skialpům co tak asi někteří z nás vymýšlí ...
     Re: HO v Brně14.06.2013
To vypadá zajímavě, díky! :)
      Re: HO v Brně14.06.2013
Neblázni, to jsou amatéři.
 Re: HO v Brně14.06.2013
  Re: HO v Brně14.06.2013
jen to ne...
 Re: HO v Brně14.06.2013
HO Průmyslovka?
  Re: HO v Brně14.06.2013
Pak už jen HO Bandaska.
 Re: HO v Brně14.06.2013
Vezme te asi kazdy oddil rad. Otazka je, zda to vubec za neco stoji. Lidi musis shanet stejne tak ja
  Re: HO v Brně15.06.2013
To se ve Tvém oddíle nesmí jezdit se starými kámoši?
   Re: HO v Brně15.06.2013
A co ak este nie su stary, ale mlada krv ? :)
   Re: HO v Brně15.06.2013
Ja v oddile nejsem. Na co je oddil, kdyz se jezdi s kamosi?
    Re: HO v Brně16.06.2013
Ta jinak. Znáš oddíl, ve kterém se nesmí lézt se starými kámoši?
     Re: HO v Brně16.06.2013
Kubo, otazka znela trochu jinak ... hledaji se argumenty na co oddil ;-)
 Re: HO v Brně16.06.2013
Absolvoval jsem Lokalku, jako naprosty laik. Nikdy jsem nelezl, takze me dost udivilo, ze se vubec n

 Hochkonig14.06.2013
Ahojte. Prosim vas neviete niekto ake su priblizne ceny prenocovania na Mitterfeldalm chate pod Hochkonigom? Planujeme lezenie na Torsäule a nikdy som tam nebol, tak neviem, kde by bolo najlepsie (a najmenej citelne pre penazenku) prespat. Arthurhaus ma n
 Re: Hochkonig14.06.2013
vezmi stan a mas to zadara a muzes spat primo pod stenou a odpadnouti nastupy
 Re: Hochkonig14.06.2013
Vezmi nejaky privat nebo Ferienwohnung (pokud vas je vic) v Mühlbach am Hochkönig a vyraz normalne r
  Re: Hochkonig14.06.2013
No Mitterfeldalm je blíž, asi to tam bude hezčí a je tam lágr, takže by mohl beht i levnější než pok
   Re: Hochkonig14.06.2013
Ved prave, o to mi islo, ze ked je tam lager, mohlo by to byt hadam aj tak do 15 evri a je to relati
    Re: Hochkonig14.06.2013
Budeš-li stanovat, tak si ošetři pitnou vodu, neboť za Miterfeldalmem už není...i když teď tam asi j
     Re: Hochkonig18.06.2013
Oki, trochu viac som pobrowsoval a zistil som, ze v podstate vsetci to riesia stanovanim, takze asi
      Re: Hochkonig18.06.2013
hele a tak co na tu chatu zavolat, nez tady spekulovat?
      Re: Hochkonig18.06.2013
lágr je malej a domáckej a leze se tam krz kuchyni a pak se musí do lágru a ne do pokojíčku k vnučce
      Re: Hochkonig18.06.2013
Za 5 EUR tě na MFA nechají stanovat na dvorku. Jednoznačně nejlepší volba.
      Re: Hochkonig18.06.2013
Dakujem vam velmi pekne za odpovede. Zavolat by som tam zavolal ,ale ked ja viem po nemecky len schm
       Re: Hochkonig18.06.2013
kriskot, bitešén ví kostet ýbrnachtunk im lágr? finfcén? das ist gut, danke.
        Re: Hochkonig19.06.2013
Ok, dik, pisem si to, tak uz okrem jedla si viem vypytat aj cenu za lager :)))))
 Re: Hochkonig08.08.2024
Tak hned za Mitterfeldalm je fešácká cedule oznamující, že v Natur- a Europaschutzgebiet Kalkhochalp

 podmínka v jižním Dachu13.06.2013
Zdar, nemáte pls aktuální info o podmínce v jižním Dachu, co do množství sněhu na nástupu, ev. co do sněhu a zateklosti ve Steinerovi?

Dík
 Re: podmínka v jižním Dachu13.06.2013
stojí to za hovno..
  Re: podmínka v jižním Dachu14.06.2013
proč?

 Magic Wood13.06.2013
Máte někdo zkušenost s průvodcem Alpen en bloc 1, konkrétně se zpracováním Magicwoodu? Případně jakej průvodce je podle vás na Magic nejlepší? Dík.

 MelloBlocco 201313.06.2013
Lidi byl nekdo letos v Mellu??? Dik za odpoved, idealne na mail!!!

 znicena pruzina na žumaru12.06.2013
ahoj nevite prosím nekdo kde se da opravit žumar? Mam od singing rocku pouzit poprve na horach a pruzina ktera tlaci ten ozubeny blokant na lano se protocila a uz nejde vratit zpet.co s tim?roznytovat?kde sezenu tu pruzinu a nýt?dik za radu!
 Re: znicena pruzina na žumaru12.06.2013
sice nechápu jak se to mohlo stát, ale podle mě ti poradí u výrobce . To je jak píšeš Singing rock
 Re: znicena pruzina na žumaru12.06.2013
sice nechápu jak se to mohlo stát, ale podle mě ti poradí u výrobce . To je jak píšeš Singing rock
  Re: znicena pruzina na žumaru13.06.2013
kamos se mi na to ptal v sing.r.a prej to neopravi takze jim to dodavaji asi ze zahranici? Pruzina j
   Re: znicena pruzina na žumaru14.06.2013
A nejde to reklamovat?
 Re: znicena pruzina na žumaru13.06.2013
Singáč jumar je nejspíš vyráběn v ClimbingTechnology v Itálii. Takže by ses mohl zkusis obrátit na d
  Re: znicena pruzina na žumaru15.06.2013
Už dávno ne. Většina SR equipmentu se vyrábí v Číně.
 Re: znicena pruzina na žumaru14.06.2013
nehledě na to, co a kdo říkal, to pošli SR na reklamaci/posouzení.
  Re: znicena pruzina na žumaru14.06.2013
Výroba ve stylu PRC . Kup novej , kvalitnější !

 Srbsko12.06.2013
cus, nevite jestli se da lozit uz na Blaze na Srbaci, nebo furt potrebuju snorchl...
 Re: Srbsko12.06.2013
Taky by me to zajimalo. Nebo na Rovisti jestli se da?

1   ...   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi